Εκπαίδευση στον κροτο

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1 έως 4 (από 4 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    MAX στις #519738

    Γεια σας . Εχω ενα σπριγκερ σπανιελ αρσενικό 4μηνων. Ενώ με απορτ εντολή κάτσε όλα καλά. Με τον κρότο έχω πρόβλημα.  Με θορύβους πολύ έντονους στο δωμάτιο φαγητού όλα καλά δεν δίνει καμία σημασία. Με εξωτερικούς αποσυντονιζεται. Φοβάται.  Δοκίμασα δυναμιτακια μικρά στα 200 μέτρα. Ξαφνιαζεται. Διακόπτει το φαγητό του και δείχνει ανησυχία.  Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος???????


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #519740

    Καλησπέρα σας Θα πρέπει να μας πείτε κάποιες πληροφορίες πάρα πάνω για να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε.Ποσο καιρό έχετε το κουτάβι; Πώς και ποτε κάνατε εισαγωγή στο θορυβο-κροτο;Τι εννοείται φοβάται; Μαζεύει την ουρά του; Προσπαθεί να φύγει να κρυφτεί; Απλά ξαφνιάζεται που αναφέρετε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/06/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    laverack στις #519742

    Αγαπήτε φίλε θα σου πω μερικά πράγματα που κάνω εγώ εδώ και πολλά χρόνια.Όταν ξεκινάμε την εκπαίδευση ενός κουταβιού στον κρότο είναι σημαντικό ο θόρυβος που προκαλούμε να είναι αυξανόμενος σταδιάκα ως προς την ένταση και την απόσταση.Δεν θα πάμε δηλαδή πολύ κοντά στο κουτάβι να ρίξουμε κροτίδα, αλλά στην αρχή θα ξεκινήσουμε με μπαλόνια, μετά θα πάμε σε πιστολάκι παιδικό και αργότερα σε καψύλια φυσιγγίου, είναι επίσης σημαντικό το κουτάβι να συνδιάσει τον κρότο με κάτι ευχάριστο γι αυτό. Μπορούμε π.χ να ρίχνουμε πρίν το φαγητό και αμέσως μετά να του δίνουμε το φαγητό ώστε να καταλάβει ότι μετά τον κρότο ακολουθεί κάτι καλό. Πιστέυω να σε βοήθησα , επίσης υπάρχει και αυτό για τον κρότο μιας και τα πιστόλια κρότου απαγορέυονται, παίρνει κάλυκα με καψύλι εννοείτε χωρίς πυρίτιδα και είναι φθηνό. Amazon.co.uk
    Bisley Alarm Mine 12g 12 Gauge Security Burglars Intruders Galvanized Steel Trip

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #519755

    Μπορείτε να μας πείτε τις επιπλέονπληροφορίες;

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1 έως 4 (από 4 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων