ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ / ΔΡΑΣΕΩΝ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 116 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #489079

    ΝΕΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΛΩΝ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΜΑΣ
    Λόγω εκτάκτου περιστάσεως, αυτή την Κυριακή 11-10-15, ο χώρος μας στην Νέα Μάκρη ΔΕΝ θα είναι διαθέσιμος.
    Προτείνω η συνάντηση να γίνει στην έκθεση INTERNATIONAL DOG FESTIVAL στο MEC στην Παιανία.
    Αν συμφωνήσετε η συνάντηση μπορεί να γίνει στο περίπτερο Νο 5 (Animagroom) στις 15:00. Θα παρακολουθήσουμε τους στίβους με τους διαγωνιζόμενους σκύλους και θα εξηγήσουμε ό,τι αφορά: σκοπούς, κανονισμούς, βραβεία, εκθέτες και σκύλους.
    Θα επισ<span class=”text_exposed_show”>κεφτούμε τα περίπτερα και αν θέλετε μπορώ να κανονίσω ένα μίνι σεμινάριο καλλωπισμού σκύλων από τον Alberto Bianchi (κορυφαίο groomer σε Ευρώπη και Αμερική).</span>

    ***ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΑΜΕΣΑ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ***


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #489149

    ΌΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ: ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ 5 ΣΤΙΣ 3 ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ. ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 4… Μεγάλη έκπληξη ο σκύλος που θα καθίσει στο τραπέζι…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #489686

    Η επόμενη συνάντηση των μελών της Λέσχης θα γίνει την Κυριακή 25/10/15 στις 5 το απόγευμα στην Ν. Μάκρη.

    Ένα θέμα προς συζήτηση θα είναι η προετοιμασία ενός σεμιναρίου με Άγγλο εκπαιδευτή, εκτροφέα, κριτή Α και επί μακρόν στέλεχος ομίλων, ειδικό για σπάνιελς και ριτρίβερς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #489687

    Ελπίζω αν τελικά διοργανωθεί το σεμινάριο αυτό να καταφέρω να το παρακολουθήσω,μην την πατήσω σαν το πρώτο με το Martin και μετά πάλι ξαναπηγαίνω εξωτερικό για ιδιαίτερα!!!???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #489976

    Χθες έγινε η προγραμματισμένη συνάντηση των μελών της Λέσχης. Παρόντα 3 παλαιά μέλη συν δύο νέα, οι αδελφοί Ευθυμίου. Είχαμε την ευκαιρία να δούμε σε υπακοή και έρευνα το κουτάβι τους και να τους δώσουμε μερικές συμβουλές. Περιμένοντας μήπως έρθει κανείς άλλος χάσαμε ώρα και μας βρήκε το φεγγάρι στο βουνό, ελπίζω κάτι να πρόλαβε να κατέγραψε ο Γιώργος.

    Θα άξιζε να δείτε πώς ένα κουτάβι 4 μηνών πατά για δεύτερη φορά σε εκπαιδευτικό το βουνό, πώς “κολλα” στις μυρωδιές του βρεγμένου χώματος, και πώς με την υπομονετική καθοδήγηση παίρνει τις σωστές αποστάσεις και επιταχύνει τον ρυθμό του.

    Στην επιστροφή συζητήσαμε το θέμα του σεμιναρίου αλλά λόγω απουσιών δεν πήραμε καμία απόφαση.

    Κατά τα άλλα περάσαμε πού όμορφα με κυνοφιλικές και κυνηγητικές κουβέντες και φυσικά το σχετικό κοινωνικό σχολιασμό (διάβαζε: κουτσομπολιό).

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #490500

    Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 8/11/15 ΣΤΗΝ Ν. ΜΑΚΡΗ ΣΤΙΣ 17:00′
    Εάν υπάρχουν σκύλοι για εργασία θα πάμε στο εκκλησάκι του Πρ. Ηλία και θα επιστρέψουμε στην βάση μας για συζητήσεις. Τα θέματα προς συζήτηση θα είναι
    1) Η διοργάνωση σεμιναρίου (που εκκρεμεί από την προηγούμενη συνάντηση λόγω απουσιών)
    2) Τι επιδιώκουμε στο κυνήγι από ένα σπάνιελ, τι έχουμε καταφέρει, και πως μπορούμε να ολοκληρώσουμε τις επιδιώξεις μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #490920

    Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/11/15 ΣΤΗΝ ΧΑΣΙΑ ΣΤΙΣ 18:00.
    Το μέλος της Λέσχης Βαγγέλης Βαρθρακοκοίλης (ο επιλεγόμενος Βάγγουα ο Σπρινγκερομανής) διαθέτει γι αυτή την Κυριακή τον χώρο του για την συγκέντρωσή μας.
    Η διεύθυνση είναι: Αλιάνθου 42 στην Χασιά (Φυλή), μόνο 5′ από την έξοδο 6 της Αττικής Οδού. Ανεβαίνοντας τον κεντρικό δρόμο, η νησίδα που υπάρχει στη μέση σταματά όταν ο δρόμος στενεύει εμπρός από την ταβέρνα Χρυσό Βαρέλι. Εκεί ακριβώς που σ<span class=”text_exposed_show”>ταματά η νησίδα, στα αριστερά αρχίζει η Αλιάνθου.
    Μου είπε να σας πω πως θα χαρεί να δει παλιούς και νέους φίλους για να συζητήσουμε τα θέματα που εκκρεμούν από παλαιότερες συναντήσεις λόγω μικρής προσέλευσης.
    Ο μόνος που επιτρέπεται να έρθει με τον δεσμό του είναι ο Μιχάλης προκειμένου να τους δώσουμε την άδεια μας και να τους ευλογήσουμε.
    Οι υπόλοιποι ελάτε χωρίς σκύλους.</span>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Tasos στις #490939

    I Will be There with My Wife Joanna,(2) :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #491602

    Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ Θα γίνει την Κυριακή 13/12/15 στην Ν. Μάκρη στις 18:00. Αν κάποιος θέλει να φέρει τον σκύλο του για να μας δείξει κάτι ή για να ακούσει τις γνώμες μας ή για να διορθώσει κάποιο πρόβλημα ας το γράψει εδώ για να συναντηθούμε στις 16:30 στον Προφ.Ηλία. Αυτή την Κυριακή δεν μπορούμε να συναντηθούμε γιατί εφ ενός γιορτάζουν δύο από τα τακτικά μέλη μας και εφ εταίρου όλοι μας θα έχουμε κάποιον δικό μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Tasos στις #491698

    Δυστυχως δεν θα ειμαι εκει στις 13.12.15. εχω Το Εξαμηνο Μνημοσυνο του Πατερα Μου στον Π.Ραφτη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    annubis_ett στις #491727

    Καλησπέρα σας,

    σχετικά με τη συνάντηση της Κυριακής θα ήθελα να έρθω με το κοκεράκι μου.. Τα λέμε από κοντά..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    yiorgos στις #491762

    Επειδή κάποια μέλη μου ζήτησαν να τους φέρω dummies στη συνάντηση, εάν θέλει και κάποιος άλλος ας μου πει τι θέλει να του φέρω (ας μου στείλει μήνυμα είτε εδώ, είτε στο facebook)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    yiorgos στις #491811

    Τελικά τι ώρα θα βρεθούμε? 4:30 στον προφητη Ηλία ή 6:00 κάτω στη Νέα Μάκρη? :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    yiorgos στις #491814

    Τελικά δεν θα καταφερω να έρθω στη συναντηση. Καλα να περασετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #491870

    5 και κάτι ήμασταν στον Π. Ηλία και 6 στην Ν.Μάκρη. Όλα καλά.

    Παραθέτω την τελευταία ανακοίνωση από το facebook:

    Σχετικά με την πρόταση του Ιάκωβου για ταβερνάκι (ή ό,τι άλλο) εγώ και η Ειρήνη είμαστε μέσα. Αν ενδιαφέρετε κανείς άλλος ας το αναφέρει μέχρι την Πέμπτη το αργότερο. Θα είμαι παρών από Σάββατο 19/12 που νομίζω πως είναι και η καλύτερη ημερομηνία γιατί μετά είναι τα 3ήμερα των αργιών που οι περισσότεροι θα λείπουν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 116 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων