ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ (ΑΠΟΡΤ)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 55 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Tasos στις #484203

    Ας σοβαρευτώ λιγάκι. Τάσο, δεν κρίνουμε ποιοι σκύλοι τα πιάνουν εύκολα και γρήγορα αλλά το πως πρέπει να δουλεύεται ένα κουτάβι. Το θέμα δεν είναι μόνο γονιδιακό αλλά πολλές φορές εξαρτάται από την σωστή δουλειά του εκτροφέα και την ικανότητα του εκπαιδευτή του, δηλαδή από επίκτητους παράγοντες. Αν, για παράδειγμα, ο σκύλος σου που αποκαλείς “μέτριο” είχε δουλευτεί σωστά από την αρχή, από έναν γνώστη εκτροφέα και εκπαιδευτή, πιθανόν να διαπίστωνες δύο πράγματα: πρώτον, ο σκύλος να μην είναι καθόλου μέτριος αλλά εξαίρετος και δεύτερον, αν όντος είναι μέτριος, να ήξερε τόσα πολλά που να υπερκάλυπτε τις κυνηγητικές σου ανάγκες. <hr />

    KALLISTON HELLAS Και δια το πιστόν Γιάννης Νικολακόπουλος

    Κυριε Γιαννη κανω δοκιμη γιατι μπερδευτηκα

    θα μαθεις τάσο !!!

    Μιχαλη δυσκολευομαι εδω πολυ,στην Σελιδα της Λεσχης ηταν Γλεντι που θα παειμε τον καιρο σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια σου.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Tasos στις #484204

    Ας σοβαρευτώ λιγάκι. Τάσο, δεν κρίνουμε ποιοι σκύλοι τα πιάνουν εύκολα και γρήγορα αλλά το πως πρέπει να δουλεύεται ένα κουτάβι. Το θέμα δεν είναι μόνο γονιδιακό αλλά πολλές φορές εξαρτάται από την σωστή δουλειά του εκτροφέα και την ικανότητα του εκπαιδευτή του, δηλαδή από επίκτητους παράγοντες. Αν, για παράδειγμα, ο σκύλος σου που αποκαλείς “μέτριο” είχε δουλευτεί σωστά από την αρχή, από έναν γνώστη εκτροφέα και εκπαιδευτή, πιθανόν να διαπίστωνες δύο πράγματα: πρώτον, ο σκύλος να μην είναι καθόλου μέτριος αλλά εξαίρετος και δεύτερον, αν όντος είναι μέτριος, να ήξερε τόσα πολλά που να υπερκάλυπτε τις κυνηγητικές σου ανάγκες. <hr />

    KALLISTON HELLAS Και δια το πιστόν Γιάννης Νικολακόπουλος

    Κυριε Γιαννη κανω δοκιμη γιατι μπερδευτηκα

    Μπερδευτηκα εδω στον τροπο Της Απαντησης στα Γραφομενα σας Ο Μιχαλης με κατατοπησε αρκετα. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #485166

    img_5361

    Στην προηγούμενη συνάντηση της Λέσχης, Η Ελπίς του Νίκου, είχε αρχίσει να χαλά το καλό της απόρτ. Σημειωτέον η Ελπίς είναι ενήλικη και έχει ολοκληρώσει προ πολύ καιρού την εκπαίδευση της. Ο Νίκος γύρισε πίσω, έκανε μια πλήρη επανάληψη αρχίζοντας από τα βασικά καιμετά από 15 ημέρες βλέπετε το αποτέλεσμα σε 4 φωτογραφίες. Η λεπτομέρειες;;; Ο Νίκος δεν παίρνει το ντάμυ αμέσως. Το χάδι στο λαιμό αντί στο κρανίο κάνει τον σκύλο να κρατά το κεφάλι ψηλά, “προσφέροντας” με αυτόν τον τρόπο το ντάμυ.

    Σημ. τις 4 φωτογραφίες θα τις δείτε στα “πολυμέσα”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    yiorgos στις #485922

    Ψάχνω να προμηθευτώ κάποια canvas dummies για την εκπαίδευση στην επαναφορα που δυστυχώς λόγω των περιορισμών στις αγορές από εξωτερικό δεν μπορώ να βρώ την ακρη πως να τα προμηθευτώ… Έχετε κάποια πληροφορία από sites/καταστήματα στην Ελλάδα που να έχουν κάτι τέτοιο? Θα τα χρειαστώ αρκετά αργότερα (μετά τον Οκτώβριο) αλλά “κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε”… Ξέρω ότι θα μπορούσα να τα φτιάξω ίσως και μόνος μου, αλλά θα προτιμήσω (στην περίπτωση αυτή) την εύκολη λύση….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #485925

    κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε”

    κάλλιο γαιδουροφτιαχνε….γιατί λίγο δύσκολο να βρεις στην Ελλάδα!Όσα μοιάζουν με ντάμυ είναι για σκύλους εργασίας πιο πολύ τα οποία δεν ενδείκνυται!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #485940

    Τα μόνα που έχω δει αγορασμένα από Ελλάδα είναι μέτριας ποιότητας της εταιρείας Μίκυ. Τα κατασκευασμένα από ύφασμα που θυμίζει παλαιού τύπου τσουβάλι είναι κατασκευασμένα για δαγκώματα από σκύλους εργασίας φύλαξης που αναφέρει ο Γιώργος, έτσι το βάρος τους και η σκληρότητά τους δεν είναι ίδια με τα κυνηγητικά ομοιώματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    yiorgos στις #485942

    Την βρήκα την λύση τελικά… Θα τα παραγγείλω μέσω φίλου που έχει πιστωτική έκδοσης κυπριακής τράπεζας… :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #485944

    Ρώτησε και τον Βαγγέλη πρέπει να θέλει και αυτός…με είχε πάρει τηλέφωνα πρόσφατα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    yiorgos στις #485978

    Οκ Γιώργο του στειλα μυνημα στο facebook, ελπιζω να το δει. Αν ξαναμιλησετε δωστου το κινητο μου να με παρει. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #487908

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Tasos στις #487926

    Ωραιο Το Βιντεο Γιωργο Σχετικα Με Το Lambrador Reitriever,Και στην εκπαιδευση των Κουταβιων,Και στα Ενηλικα Οσον Αφορα Το Απορτ τους,σε Στερια Και Νερο. Προσωπικα Λατρευω Γενικα Το Απορτ Το Θεωρω Το Κυριοτερο πραγμα,Ολοκληρωση Του Κυνηγιου.Ο Επιλογος θα ελεγα. :good:  :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #487975

    Που τα είδες αυτά Τάσο; Βλέπετε κάτι που δεν μου εμφανίζεται; μόνο το διαφημιστικό του φίλμ βλέπω περίπου 4 λεπτά.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #487976

    Γιώργο αν το παραγγείλεις θέλω μια κόπια και πληρώνω τα μισά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #487980

    Το διαφημιστικό είναι μόνο,όσο για την παραγγελία θα τα πούμε από κοντά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Tasos στις #488074

    Εχετε Δικιο Captain ,Λαθος η Παρατηρηση μου στο Διαφημιστικο Αυτο με Το Λαμπραντορ,Το Γενικευσα εγω οσον αφορα το Απορτ τους Απο Στερια Και Νερο. :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 55 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων