Τι λέτε;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 136 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #49937

     

    Παιδιά δημοσιογραφική κάλυψη ή φωτορεπορτάζ … δεν είχε η συνάθροιση για μας τους “άτυχους” να δούμε τι έγινε … προσωπικά ταξίδεψα Σ/Κ ορεινή Αρκαδία (Γορτυνία) για κοινωνική υποχρέωση (μνημόσυνο) και ενώ το Σαββατο μας λύσσαξε στην βροχή, που έπεφτε κατά διαστήματα έντονη και την βγάλαμε εσώκλειστοι,  το πρωΐ της Κυριακής που “κράτησε” για κυνήγι ήμουν αποκλεισμένος στην εκκλησία και στα λοιπά διαδικαστικά   …

     Οι συγκεντρώσεις αυτές  των μελών πάντως, έχουν αναμφίβολα πολλαπλό θετικό αποτέλεσμα και συσφίγγουν περισσότερο τους κυνηγετικούς και φιλικούς δεσμούς μας, πάντα τέτοια …!!!!!! 


    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #49954

    Σταύρο και Μάκη σας ευχαριστούμε για την όμορφη βραδιά.

    Ιδιαίτερα πρέπει να ευχαροστήσουμε το Σταύρο για την κατάρτιση του Μενου της βραδιάς. Το “χοντρό” ήταν το καλύτερο, θύμιζε κυνήγι, λόγω σκληρότητας.

    Οι μεγάλες εκπλήξεις της βραδιάς ήταν ο Βίκτωρας που πέρασε αέρα και θάλασσα με τέτοια κακοκαιρία για να έρθει από Κρήτη στη συνάντηση και ο beretta που ήρθε από Ιταλία και πριν πάει σπίτι του ήρθε στην ταβέρνα.

    Εγώ στην αρχή νόμιζα οτι θα ήμουν ο πιο μακρυνός αλλά αποδείχτηκα ο πιο κοντυνός αφού ήμουν ο πρώτος που έφτασε, μετά από καλό σχετικά ταξίδι από Τρίπολη μέχρι την Αττική οδό. Απο κεί και μετά άνοιξε ο ουρανός. Πολύ νερό, το αυτοκίνητο βουτούσε στα νερά επικίνδυνα (αφού σκέφτηκα να ζητήσω βοήθεια από τον ΛΕΟ που ξέρει απο βουτιές)

    Η ταβέρνα ωραία και το φαγητό εξίσου.

    Χάρηκα ιδιαίτερα που νέα μέλη του forum και άγνωστοι μεταξύ μας είχαν τέτοια οικιότητα σα να ήμασταν γνωστοί απο καιρό. Το ίδιο φαινόμενο παρατηρήθηκε και με τις κυρίες, που αμέσως κατέλαβαν τις θέσεις τους πλησιον η μια της άλλης και άρχισαν το λακριντί, με ηγετική προσωπικότητα την κ. Ειρήνη που πρέπει να την αξιοποιήσουμε για την μεταδοση της μαγειρικής της σοφίας και στις υπόλοιπες.

    Τελικά το “κάλλιστον¨ζεύγος Νικολακόπουλου χωρίς καμία προσπάθεια μπορεί να καθηλώνει τους ακροατές του. Ο κ. Γιάννης με το που άνοιξε το στόμα του για την περι σκύλων αγωγή, διάλεξη, τα αυτιά μας έγιναν διπλάσια και ιδίως του ΛΕΟ που σκίασαν το τραπέζι.

    Βέβαια ο κ. Γιάννης ξέρει από σκύλους αλλά δεν νομίζω να ξέρει πολλά από όπλα. ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ νομίζω  !!! Τουλάχιστον αξίζει κάτι παραπάνω από την ξερή πανακότα

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #49962

    Elpizo osoi den irthame tin epomeni fora na eimaste oloi parontes -ektos aprooptou vevea-………Tora ti lete gia mia kinigetiki ejormisi san aformi sinantisis gia tous apontes & parontes tou Savatou??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #49965

    Αμάν με την μπουκιά στο στόμα με έπιασε ο Τσάμης. Δεν είναι πρισμένο το δόντι μου, παιδάκι μασάω

    Παιδιά πήγα τελευταίος και πείναγα του σκοτωμού, δεν είχα υπομονή ούτε για την φωτογραφία να σταματήσω την μάσα. Βλέπετε ο Σταύρος είχε παραγγείλει ειδικά για μένα παιδάκια γάλακτος, αφού σαν γνήσιος απόγωνος τσέλιγκα δεν τρώω προβατίνες. ’σε που υπήρχε κίνδυνος να μου τα φάνε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #49973

    Tυχεροι…Για 5 μερες εχασα το γλεντι.. Νever mind την επομενη φορα..

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #49975

    Συνεχίζω με δυο ακόμη φωτογραφίες από την συνάντηση των φορουμάκιδων.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #338371

     Λοιπον, καταρχην να ευχαριστησω και δημοσιως το Δημητρη, για την υποδοχη και φιλοξενια, αλλα και την μεταφορα προς και απο την ταβερνα, το ξενοδοχειο, το αεροδρομιο και φυσικα το κυνηγι της επομενης μερας. 

     Επισης το Μακη και το Σταυρο για το αψογο της διοργανωσεως, και το εκλεκτο των μεζεδων (αυτο το τηγανιτο πνευμονι ακομα το θυμαμαι).  

     Ηταν η πρωτη συναντηση με παλια και νεοτερα μελη του φορουμ, αλλα αισθανομουνα οτι ειναι σαν να σας ηξερα καιρο. Υπηρχε μια οικιοτητα που καμμια φορα νομιζεις οτι ειναι δεδομενη σε συναντησεις μεσω Ιντερνετικων φορουμ, αλλα δυστυχως δεν ειναι. Χαιρομαι που ειχα την ευκαιρια να μιλησω με το Κωστα για τις γομωσεις, το Θανο, το Γιωργο (ο τονος στο ι ), το Βαγγελη που με περασε γμτ στο ποιος ηρθε απο πιο μακρια, το Θοδωρη που με τσιγκλαγε καθε τοσο με το τι κυνηγαμε εμεις εδω κατω () το Λεωνιδα που μου εδειξε με πολυ δημοκρατικο τροπο οτι μπορω να εξηγησω στο Θοδωρη γιατι του αρεσει το κυνηγι του βαλτου (αν ηθελες να σφαξεις καποιον Λεωνιδα με το μαχαιρι αυτο θα εκανες κανενα χρονο περιπου ) και γενικα ολα τα παιδια. Ηταν μια πολυ ευχαριστη εμπειρια που θα επαναληφθει. 

     Στα κυνηγετικα τωρα, καταρχην ενα μεγαλο ευχαριστω στο Θανο, που επεσε διανα. Το μερος φοβερο, ειδικα εκει πανω στα πευκα ηταν το κατι αλλο. Οπως σας ενημερωσε πριν ο Δημητρης, μας καβαλησαν οι φασες και δυστυχως δεν καταφερουμε να πιασουμε ουτε μια. Ο νομος του κυνηγιου που λεει οτι οταν μετακινηθεις τοτε τα πουλια θα περασουν απο πανω απο την προηγουμενη θεση επιβεβαιωθηκε.  Μετα το πρωτο κοπαδι, το οποιο ουτε καν ειδα, αλλα ακουσα, μας καβαλησαν μερικες ακομα αλλα σε μεγαλυτερο υψος, και ειδικα εγω οπλισμενος με περιπου 40 διαφορετικες μαρκες φυσιγγια απο Sporting εως μαλλινη ταπα, και σκαγια απο 7 εως 9 ειχα πιθανοτητες μηδαμηνες εως καμμια να πιασω καποια. Επισης ενα ευχαριστω και στο Σταυρο που με εξοπλισε (και γω ο παραξενος μουρμουριζω για τα φυσιγγια )

     Μετα οτι και αν εκανα δεν περασε κατι, και ετσι μονο με περπατητο καναμε με το Δημητρη μερικα πουλια, απο τα εκατονταδες κυριολεκτικα που ειδαμε. Επισης ο Δημητρης μου επιβεβαιωσε γιατι λενε οτι εχει καλο απορτ .

     Μπορει να ηταν φτωχη σε καρπωση, αλλα πιστευω οτι ηταν πλουσια σε εμπειριες, και ετσι η πρωτη κυνηγετικη εξορμηση με το Δημητρη, το Σταυρο, και αργοτερα το Γιωργο Duckhunter μαλλον θα επαναληφθει οταν μπορεσω να ξανανεβω. Παντως οφειλω να πω, οτι παρολο που δεν ειχα καμμια εμπειρια απο το πως κυνηγουν τα αλλα παιδια, δεν βρεθηκα σε δυσκολη θεση, παντα ηξερα που ειναι, και φροντιζαν να το επιβεβαιωνουν καθε τοσο. Αυτο ειναι για μενα σημαντικο γιατι εχω τυχει και με παρεες που ειναι επικινδυνες ισως και απο αγνοια.

     Τα διασκεδαστικα σημεια του ΣΚ ηταν ο τροπος που Λεωνιδας εδιωξε τη λουλουδου (οχι δεν το λεω ακομα και αν με βασανισετε…!!!) και ο τροπος που με κοιταζε ο ξενοδοχος οταν βγηκα στις 6 το πρωι με τα ρουχα και πως γυρισα λασπωμενος και μπηκα μεσα στο ξενοδοχειο…

     Να ‘στε καλα ολοι παιδια, ηταν ενα υπεροχο Σ.Κ. και σιγουρα αξιζε και τη βροχη, και το κρυο αλλα και οποια αλλη ταλαιπωρια.  

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #49994

    καλημερα!!!!!

    Θάνο ουτε αδερφια να υμασταν….. να καπνιζες κιολας τη καλα που θα ηταν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #338374

     

    Μια ακόμη συνάντηση, με αρκετή επιτυχία, και με μεγάλη, με την μεγαλύτερη μέχρι τώρα προσέλευση μελών, και μάλιστα από πολύ μακριά.

    Ιδιαίτερη ικανοποίηση για τα νέα μέλη, που αν και νέα, εγκλιματίσθηκαν πολύ γρήγορα.

    Κάποια παλαιά μάλλον δεν έκαναν και πολύ κέφι, δεν εξηγείτε διαφορετικά η λάμψη της απουσίας τους, αν και είχαν ενημερωθεί και τηλεφωνικά.

    Χαίρομαι που περάσατε καλά, και ο κακός καιρός δεν ήταν ανασταλτικός παράγοντας.

    Ελπίζω η επόμενη συνάντηση, να είναι ακόμα μεγαλύτερη, και καλύτερη.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Pet62 στις #50030

    ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΑ Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΓΥΡΟ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #50366

     KATARXHN SAS EYXARISTW OLOYS SAS K IDIETERA TOYS DIORGANWTES AYTHS THS TOSHS OMORFIS SYNANTHSHS.ENIWSA AMESWS SAN NA SAS IKSERA XRONIA LES K KINIGOUSAME MAZI XRONIA!PERASAME OLOI POLI OMORFA,SAS GNWRISA APO KONTA EPITELOYS K ALLAKSAME TOSES APOPSEIS!I TOSO ZESTI PAREA THA MOY MEINEI PANTA STIN PSIXI K MNIMI MOY!XARHKA POLY POY MILISA EPITELOYS K APO KONTA ME TOSA ATOMA POY GNWRIZOMASTAN MONO APTO PSEYDONIMO MAS…FTANONTAS STHN TAVERNA-TI FAGITA K KRASI ITAN AYTA!!!!!!-MAZI ME KOPELIA K ADERFO MOY DEN GNWRIZA KANENAN.OMWS THEMA DEYTEROLRPTWN K I KOPELIA MOY POY GRINIAZE OTI DEN KSEREI KANENAN,VRIKE AMESWS GYNEKOPAREA K ARXISE NA XERETAI THN SYNANTHSH O DE ADERFOS MOY PSARONTOYFEKAS FANATIKOS VRIKE TON OMOIO TOY K I KOYVENTOYLA  ARXISE…OMORFES STIGMES GIA OLOYS KAI SAS EYXARISTW POLY!EGW DEN XREIAZETE NA SAS PW PERASA POLY OMORFA!PROSEXWS K KAPOIES ALLES FOTO APO THN SYNANTHSH AYTH!EGARDIOUS XERETISMOYS SE OLOYS!

    BERETTA425,VANGELIS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #51673

     GIA NA DEITE TIS NEES FOTO APO THN SINANTISI TOU FOROUM E-ARTEMIS PIGENETE STHN http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/froufrou1…b8a&.src=ph

    FILIKA,VANGELIS,BERETTA425

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #51675

    Πως ανοιγει αυτο???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #338664

    Είναι πράγματι πολύ καλές.

    Ρε Βαγγέλη εγώ που είμαι βρε;

    Διαμαρτύρομαι εντόνως.    

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #52046
     FILE STAYRO!EXEIS APOLITO DIKIO!THN OMORFIA SOU STHN KRYVOUN KAPIOA KEFALIA ALLWN K DYSTYXWS MELI TOU FORUM DEN FENETAI KATHARA AYTO TO TOSO OMORFO,KALO  K PSILO PALIKARI(PW PW LEZANTA!),POU MAS ORGANWSE AYTHN THN OMORFH SYNANTHSH!PISTEYW NA APOKATASTHSW THN THESH MOU KAI STHN EPOMENI SINANTISI K EYKAIRIA NA AFIERWSW ENA OLOKLIRO FILM GIA PARTH SOU!SAN FWTOGRAFOS DEN KANW K POLLA AYTO EINAI SIGOYRO!!FILE BLACK PILUM SYGXWRESEME!SAN KYNHGOS KATI AKSIZW!!!!!

    FILIKA BERETTA425,VANGELIS
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 136 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων