ΘΕΜΑΤΑ ΒΛΗΤΙΚΗΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,681 έως 1,695 (από 1,737 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #458919

    Για δείτε και εδώ και πείτε… τα σκάγια είναι Νο 9

    Νsi Gm3 Bio.. 31gr…

    http://i60.tinypic.com/5pljys.jpg

    Νsi Gm3 Bio.. 31gr..

    http://i62.tinypic.com/29g24ih.jpg

    NOBELSPORT SUPER FELT 32gr

    http://i59.tinypic.com/2lnv8s6.png


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #458925

    Για δείτε και εδώ και πείτε… τα σκάγια είναι Νο 9

    Νsi Gm3 Bio.. 31gr…

    http://i60.tinypic.com/5pljys.jpg

    Νsi Gm3 Bio.. 31gr..

    http://i62.tinypic.com/29g24ih.jpg

    NOBELSPORT SUPER FELT 32gr

    http://i59.tinypic.com/2lnv8s6.png

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    </div>

    το 682 με optima κανες είναι φιλε ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #458927

    Καλημερα! Αυτος που εκανε την δοκιμη λεει οτι εριξε με Verney-Carron Grand Becassier 61 ποντους κανη..

    μου εκανε εντυπωση που σκορπισε το f2 , συνυθως παει μπαλα , και για αυτό ρωτησα , πολύ καλη ντουφεκια από μπεκατσοντουφεκο , ραβδωτα περιστροφικο αυλο εχει ξερεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #458929

    το 682 με optima κανες είναι φιλε ?

    Ναι Δημήτρη sporting με 18,6 και oprima.. αύριο θα το ρίξω και με τα παλιά τα 682 silver και greyston με αυλους 18,3 και 18,4 … πολύ καλά τα Nsi.. αλλά κάνουν ένα σκασμό λεφτά τα που@@@κα.. μόνο για τρυγόνι αξίζει να τα πάρει κάποιος .. για τίποτε άλλο δεν συμφέρει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #458930

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>
    το 682 με optima κανες είναι φιλε ?

    Ναι Δημήτρη sporting με 18,6 και oprima.. αύριο θα το ρίξω και με τα παλιά τα 682 silver και greyston με αυλους 18,3 και 18,4 … πολύ καλά τα Nsi.. αλλά κάνουν ένα σκασμό λεφτά τα που@@@κα.. μόνο για τρυγόνι αξίζει να τα πάρει κάποιος .. για τίποτε άλλο δεν συμφέρει<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    </div>

    το εχω ριξει αναλυτικα αυτό το οπλο με 71 εκ κανες και ξερω ακριβως τι κανει , μου εκανε εντυπωση η διαφορα στην τουφεκια με το carlsons , ισοκατανομή και πολλα σκαγια στον κυκλο , πολύ ωραια τουφεκια , τελικα τα αξιζουν τα λεφτα τους αυτά τα τσοκακια , το perazzi me 18, 6 αυλο είναι ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #458932

    το εχω ριξει αναλυτικα αυτό το οπλο με 71 εκ κανες και ξερω ακριβως τι κανει , μου εκανε εντυπωση η διαφορα στην τουφεκια με το carlsons , ισοκατανομή και πολλα σκαγια στον κυκλο , πολύ ωραια τουφεκια , τελικα τα αξιζουν τα λεφτα τους αυτά τα τσοκακια , το perazzi me 18, 6 αυλο είναι ?

    Ο σατανάς είναι ΜΧ8 72cm skeet με αυλο 18,47(αυλομετρημενο)με εσωτερικά τσοκ με παραγγελία κάννες 1300 γραμ και μέταλλα SC3…. μιλάμε βγάζει τρελεεεεεεεεες τουφεκιές το άτιμο σκέτος Μετροφαγος.. για τα δε carlsons ότι και να πω είναι λίγο… είπαμε δύσκολα θα του κάτσει άλλο τσοκ διπλα..ας είναι καλά το 25% του παραλλήλου και η άμεση επαφή τον σκαγιών αμέσως μετά την φούστα… το κακό φιλέ μου είναι ότι ξύπνησαν απότομα ορισμένοι και το πάνε το τραγούδι τα ανάποδα και στης τιμές τους πήραν την ανοίουσα αλλά και σε ορισμένες που ειδικεύονται στην ενόργανη γυμναστική σε δοκό κρίκους και πάσης φύσεως κωλοτουμπες ….. τέλος του μηνα έρχονται από αμερικα 11 carlsons διάφορων τύπων και μια 5αδα patternmaster…. Όλα με Ported

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #458934

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Γιαννης-Χανια wrote:</div>
    Καλημερα! Αυτος που εκανε την δοκιμη λεει οτι εριξε με Verney-Carron Grand Becassier 61 ποντους κανη..

    μου εκανε εντυπωση που σκορπισε το f2 , συνυθως παει μπαλα , και για αυτό ρωτησα , πολύ καλη ντουφεκια από μπεκατσοντουφεκο , ραβδωτα περιστροφικο αυλο εχει ξερεις ?

    καλο απόγευμα! Δημητρη,δυστηχως δεν ξερω τιποτα παραπανω..Κapnas πολύ καλες οι ντουφεκιες που εριξες! θα δοκιμασω και εγω αν τα βρω τα nsi bio αν τα βρω εδώ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #458965

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Γιαννης-Χανια wrote:</div>
    Καλημερα! Αυτος που εκανε την δοκιμη λεει οτι εριξε με Verney-Carron Grand Becassier 61 ποντους κανη..

    μου εκανε εντυπωση που σκορπισε το f2 , συνυθως παει μπαλα , και για αυτό ρωτησα , πολύ καλη ντουφεκια από μπεκατσοντουφεκο , ραβδωτα περιστροφικο αυλο εχει ξερεις ?

    καλησπέρα! ευχαριστω οσους απαντησαν.και εγω πιστευω ότι είναι πολύ καλη ντουφεκια..εμαθα ότι εχει από τη μανα του σταθερο τσοκ κυλινδρο με αυλο 18,5 και βεβαια η κανη 61 ποντους όπως ειχα αναφερει και πριν και το οπλο Verney-Carron Grand Becassier..
    και να ρωτησω και κατι άλλο.μπορει να είναι και χαζη ερωτηση.αλλα θα την κανω και οποιος θελει ας απαντησει..εχετε σκεφτει ποτε ότι μια κοντη κανη,λογω μικρουτερου μηκους διαδρομης των σκαγιων μεσα στην κανη,θα εχουν και λιγοτερες τριβες,με αποτέλεσμα πιο σφαιρικα σκαγια,αρα καλυτερη κατανομή..στεκει κατι τετοιο βλητικα? σας ευχαριστω και παλι εκ΄΄των προτερων για τις άπαντησεις σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470606

    ρε παιδια εχω διαβασει ενα σορο αποψεις ως προς τα διασπορας :wacko: και επειδη αυτη τη στιγμη δεν εχω την δυνατοτητα να κανω δοκιμες στα χαρτονια , υπαρχει καποιος που εχει δοκιμασει την συμπεριφορα του διασπορεα με διαφορα τσοκ ? τελικα η τουφεκια ανηγει πιο πολυ με 1* η με 4 η 5* ?? το 5αρι ανηγει υπερβολικα με μεγαλα κενα ή καταργει την δουλεια του διασπορεα? μηπως να παμε στην μεση λυση , τα 3 αστρα? επειδη υπαρχουν διαφορα ηδη διασπορεα και πιθανως καθε διασπορεας εχει διαφορετικη συμπεριφορα , τα λαμπρο κιτρινα με τι τσοκ λειτουργουν καλυτερα? (δηλαδη και να βγαζουν ανηχτη τουφεκια αλλα παραλληλα να μην εχουμε πολυ μεγαλα κενα) . ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #471091

    Καλυσπερα , επειδη καθε καννη αναλογα με τον αυλο της εχει και διαφορετικα τσοκ (ως προς τη διαμετρο) , ποση ειναι η διαφορα στη διαμετρο του αυλου απο τη διαμετρο του αντιστοιχου φουλ τσοκ που παιρνει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #471093

    Από την διάμετρο του αυλού μέχρι την φούλ σύσφιξη η διαφορά είναι ένα χιλιοστό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #471095

    α ωραια , ευχαριστω για την απαντηση , τωρα καταλαβα γιατι γραφουν 1,00 mm B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #471113

    Γιώργο :bye: θέλεις εντατικά φροντιστήρια!!!!!

    Για αρχή δες εδώ:

    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/2556/

    σ.σ. επέλεξε με τον κέρσορα τους πίνακες για να “εμφανιστούν” όλες οι παράμετροι

    ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #471124

    εχεις κανει πολυ καλη δουλεια ! μπραβο :good: , ωστοσο εχω μπερδευτει λιγο μετα τσοκακια , οποτε θα αναφερω καποιο παραδειγμα για να γινω πιο κατανοητος .
    εχω μια breda altair special που γραφει οτι εχει αυλο 18,4 και εχω δυο εργοστασιακα τσοκ , ενα 4* που γραφρι 0,25mm και το 1* που γραφει 1,00 mm (εξωτερικα τσοκ) μια καραμπινα με αυλο 18,3 τι τσοκ θα ειχε??? ο ασος θα ηταν πανω απο 1,00?? ενας αυλος browwing που τεινει στο 18,5 εχει φουλ τσοκ 0,76 βλεπω δηλαδη το αντιστοιχο 2αρι σε μενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #471132

    επισης με καιει το θεμα με τους διασπορείς που εχω γραψει παραπανω , οποιος γνωριζει ας απαντησει

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,681 έως 1,695 (από 1,737 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων