ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΣΙΜΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #31370

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΙΑΝΝΗ,

    ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ. ΑΠΛΩΣ ΑΠΟΡΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ. ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΗΤΑΝ Η “ΟΥΡΑ” ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ, ΔΗΛ. ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΛΟΓΩ ΦΑΓΗΤΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΡΤΕΡΙΤΖΙΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΡΕΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΣΥ, ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΘΗΡΑΜΑΤΑ.
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ.

    ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΓΕΣΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΩΣΤΗ ΘΗΡΑΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ. ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΕ ΤΣΙΧΛΕΣ!!! ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΙΟ “ΑΣΤΟΧΕΣ” ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΝ ΠΑΣ (πχ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥΛΙΑ ΠΙΑΣΜΕΝΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ, ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ)

    ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ (ΗΜΕΡ/ΝΙΕΣ-ΤΟΠΟΥΣ Κ.Τ.Λ.) ΣΟΥ “ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ” ΕΝΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ.

    ΦΙΛΙΚΑ
    …………………
    ALEX


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #31371

     

     Φίλε JIM, δεν ξέρω αν πήρες τα χαιρετίσματα μέσω των ΠΡΩΙΝΩΝ ΙΧΝΗΛΑΣΙΩΝ το  Σάββατο το πρωϊ και θα σου πώ ότι μέχρι πριν πάω Βοιωτία είχα πλάνο για Ελάτεια,Παναγίτσα,Ξυλικούς και Καλλίδρομο μην μας κάτσει και καμμιά φάσσα…αλλά επειδή είχαν πάει εκεί άλλοι φίλοι για λαγό από Παρασκευή απόγευμα και μου έδωσαν πληροφορίες για το καιρό και τα φτωχά περάσματα δεν το επιχειρήσαμε … ευτυχώς για μας, όσο στα περί ΑΣΚΡΗΣ θα συμφωνήσω εξάλλου μπορούν να ρωτηθούν και για αυτό που επισήμανα για τα αμπέλια το Σ/Κ.

      Ειδικά για την ΚΩΠΑΙΔΑ θα συμφωνήσω απόλυτα θέλει πολύ ψάξιμο και εξυπνάδα για τους βιότοπους συγκεκριμένων πουλιών π.χ ορτύκια και μην θεωρούμε ότι όσο πιό μακριά πηγαίνουμε και σε μέρη με βαριά ονόματα …έως και ψαρωτικά…θα έχουμε ανάλογη επιτυχία… πάντως το κυνήγι δεν είναι έξω από τη πόρτα του αυτοκινήτου ή μπροστά στα πόδια μας …θέλει επιμονή και υπομονή … και φυσικά πιστεύω ότι όλοι έχουμε κάποιο επίπεδο που μας αποτρέπει από το να λέμε …..κίες !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #334383

     

      Αγαπητέ ALEX περίπτωση όπως είπα κρυψίνοιας και το λέω ευθαρσώς δεν υπάρχει, γιατί κατά βάση ήμουν λαγοκυνηγός και έβγαινα και για πέρδικα οπότε ειδικά στη δεύτερη αυτή περίπτωση καταλαβαίνεις τι εννοώ… ξέρεις τι είναι  να πάς  ’γραφα, να κάνεις τέτοιο ταξίδι, να πάς με τα πόδια με δρόμο 4 ώρες και να δείς τα 4*4 να αλωνίζουν μπαίνοντας από ΚΑΡΔΙΤΣΑ όλο το βράδυ; που λαγός και πέρδικα μετά… και σε εμένα τι να παραμείνει να θυμάμαι; το ποδαρόδρομο για να λέει τι άραγε;

      Τα ίδια και χειρότερα στον Ελικώνα, στο Παρνασσό, στο Καλλίδρομο, στην ορεινή  Γορτυνία… στα βουνά τα δικά μας μας έμενε σταθερά ο ποδαρόδρομος αφού ότι υπήρχε το έτρωγαν οι τσοπάνηδες ή οι “κολλητοί τους πριν την ώρα τους… από κεί και πέρα η αξιολόγηση μου δεν είχε άλλα περιθώρια να είμαι δηλαδή ένας “ατουφέκιστος” λαγοκυνηγός ή περδικοκυνηγός … 

      Όσο για θηραματική αξιολόγηση και λίστα να μου επιτρέψεις να ρωτήσω τι εννοείς, μιάς και δεν το κατάλαβα το νόημα της “κυκλοφορίας” των τσιχλών όπως και δεν κατάλαβα τη θεωρία της ουράς που δεν την έχω ξανακούσει ως αντεπιχείρημα (;;;) και σημαίνει τι ;; δηλαδή τα πουλιά-έστω  της ουράς- τι είναι και πως θα τα πούμε; “ολίγον” από το προηγούμενο πέρασμα άρα δεν υπάρχει πουλί νέο αλλά μόνο παλιά;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #31372

    ΓΙΑΝΝΗ,

    ΕΠΕΙΔΗ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΓΡΑΠΤΟ ΣΟΥ ΛΟΓΟ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ.
    ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΤΟΧΟ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

    ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ Σ/Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.

    …………….
    alex

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    paggosb στις #31379

     Κύριοι, καλησπέρα σας.

    1) Επιτρέψτε μου να εκφράσω την ικανοποιησή μου από το επίπεδο που διακρίνω. Η κυνηγετική οικογένεια έχει ανάγκη από μεστό και τεκμηριωμένο λόγο όπως επίσης και από προσωπικότητες που αντανακλούν αυτό που κατά βάση χαρακτηρίζει το κυνήγι: τη λεβεντιά!

    2) Πριν από δύο εβδομάδες μετακόμισα λόγο επαγγελματικών υποχρεώσεων στην όμορφη Λιβαδειά. Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα να φέρω και το σκύλο μου μέχρι τον Ιούλιο που θα είμαι εδώ. Έτσι λοιπόν θα περιοριστώ στο κυνήγι της φάσσας και θα ψάξω για κανένα παπί στα κανάλια. Οι τσίχλες δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ΤΖΙΩΤΗΣ στις #31394

    ΠΛΕΣ  ΤΣΙΧΛΕΣ  ΣΤΑ  ΒΑΓΙΑ  ΘΗΒΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ΤΖΙΩΤΗΣ στις #31395

    ΤΤΣΙΧΛΕΣ ΣΤΑ  ΒΑΓΙΑ  ΣΤΗ  ΘΗΒΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #31400

    ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΣΑΝΕ ΤΣΙΧΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΡΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #334387

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ

    ΑΥΤΟ ΤΟ Σ/Κ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

    1.ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΣ:ΦΑΣΣΕΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΕΣ.

    2.ΜΩΛΟΣ&ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΑΛΛΑ & ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ(ΔΕΝ ΕΛΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΑ)

    ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ.ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΜΕ ΑΡΓΑ ΒΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ.ΘΑ’ΡΘΟΥΝ & ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #31408

    ΦΙΛΕ spriger ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΙ ΕΙΝΑΙ “10 ΛΕΠΤΑ” ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ Σ/Κ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ (ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ) ΓΙΑ ΤΗΝ “ΕΞΟΔΟ” ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΕΩΝ ΕΧΕΙ ΠΟΣΟΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 30-65% ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ “ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΑ Σ/Κ”.

    *ΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ “ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΦΩΣ ΜΟΥ” ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΤΣΙΧΛΕΣ………….(ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ>>>>>>>>>>)

    ……………
    alex

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #31409

     Φιλε alex, εχεις δικιο απολυτο, επειδη και γω ειμαι απο επαρχια, και οντως στις αρχες εχω την πολυτελεια να ειμαι κοντα σε καρτερια και να πηγαινω καθε μερα, πρωι, και μερικες φορες, πριν η ωρα αλλαξει, και το απογευμα. Ομως οσοι μενουν Αθηνα, εχουν αλλα πλεονεκτηματα, το γεγονος οτι μπορουν να πανε ειτε Βορεια ειτε Νοτια Ελλαδα. Συν το γεγονος οτι εχετε προσβαση σε διαφορα μαγαζια, οπλουργους, εργαστηρια, που εδω στην επαρχια ειναι λιγο απιαστο ονειρο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #31412

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΒΙΚΤΩΡΑ “ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΓΛΥΚΑ”???????????????????
    ΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΕ ΕΧΩ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΑΓΩΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ: ΤΟ ΠΡΩΪ ΕΚΑΝΑ 3 ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΑΔΕΣ, ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ………………………..

    …………..
    alex

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #31413

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΕΞ ΜΠΟΡΕΙ ΕΔΩ ΣΤΗ ΣΥΡΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ(ΟΧΙ ΟΛΟΙ) ΑΛΛΑ ΣΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΣΤΙΣ ΤΑΡΑΤΣΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΘΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ .ΣΤΗ ΣΥΡΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ 800+ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΤΟΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ.

    ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΛΟΓΩ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΚΛΙΜΑΚΑΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ.

    ΕΔΩ Η ΦΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΧΕΙΟ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ.

    ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΧΤΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΚΟΡΥΦΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ.

    ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΠΗΓΑ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΟΡΤΥΚΑΚΙΑ (ΜΑΔΗΜΕΝΑ) ΤΑ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #334389

     

    1.  Αγαπητοί φίλοι, θα συμφωνήσω απόλυτα με τον alex (αλήθεια από που κατάγεσαι;:) και ευχαρίστως θα παραχωρούσα τη … θέση μου στην Αθήνα στο φίλο victz, για να καταλάβει τι ψυχολογικό ζόρι τραβάμε όλη τη βδομάδα ακούγοντας πληροφορίες, φήμες ή βλέποντας το καιρό… και αναλογιζόμενοι τι θα κάνουμε το Σ/Κ άσε δε που η φαντασία μας οργιάζει και προσπαθούμε μέσω αυτής να … έρθουμε κοντά στους πόθους μας και στις επιδιώξεις μας για τα κυνήγια που θα κάνουμε !!!

    2. Σήμερα ούτως ή άλλως και τα όπλα είναι καλά και φυσίγγια υπάρχουν και στην Αθήνα και παντού αλλά οι καλοί οπλουργοί πραγματικά είναι λίγοι και το διαπίστωσα όταν ήθελα να μετρήσω το κοντάκι και να φέρω το όπλο στις σωματομετρικές μου διαστάσεις. Αλλά δυστυχώς το εχουμε τονίσει και από δώ η πλειοψηφία των επαγγελματιών είναι αδιάφορη – προκλητικά – στους αντικυνηγούς και η παρουσία-απουσία τους κάθε άλλο παρά στηρίζει τη …δουλειά που κάνουν…ουσιαστικά δηλαδή εμείς αγωνιζόμαστε και αυτοί βλέπουν το τζίρο τους να ανεβαίνει … Οι αποστάσεις φίλε victz ναι μεν έχουν μειωθεί και δρόμοι υπάρχουν αλλά και γίνεται χαμός στα περίπου γνωστά κυνηγοτόπια – διαβάστε το χθεσινό ΕΘΝΟΣ/ΚΥΝΗΓΙ για την ορεινή Ναυπακτία για τις φάσσες… συμφωνώ απόλυτα – αλλά και όπου αλλού συνήθως πάνε συνάδελφοι, οι δε αποστάσεις που συνήθως διανύει ένας μέσος Αθηναίος κυνηγός … θυμίζουν νταλικιέρη προέλευσης εξωτερικού… !!! Αυτό που … έπαθε ο alex το έχω νοιώσει και εγώ ειδικά πέρσι και πρόπερσι όταν με έπαιρνε τηλέφωνο ο αδελφός μου και μου έλεγε ότι στη ΚΩΠΑΙΔΑ και στα περιμετρικά κανάλια γίνεται χαμός …αφού το χιόνι και οι βοριάδες …έφτιαχναν κατάσταση… αλλά εμείς οι Αθηναίοι είμασταν αποκλεισμένοι ή όταν μπορούσαμε να βγούμε λίγο πιό έξω νάσου οι τοπικές απαγορεύσεις !!!

    Η πολυτέλεια επομένως του να ζείς σε επαρχία και κοντά σε κυνηγοτόπια δεν εξαργυρώνεται με καμμιά άλλη παροχή…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    191
    babis στις #31420

     

    Τώρα επιτόπου αλλάζω . πόρτα όλα από Αθηνά και έρχομαι εκεί

    Μόνο τα σκυλιά μου δεν σου δίνω

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων