CHOKES BY GUN DOCTOR

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 52 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53419

    Αγαπητέ Maitre GUN DOCTOR ,

    Επειδή η σκανδάλη του εργαλείου σου είναι και ρυθμιζόμενη σε βάρος έλξης , όπως βλέπω και απο το ρυθμιστή που έχεις προσαρμόσει πίσω της ,

     

    και επειδή βλέπω ότι οι δικές μου δεν έχουν τέτοιο ρυθμιστή …

     

     

     

    μήπως θα μπορούσες να μου κατασκευάσεις δύο ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53429

    ΛΕΟΝΑΡΔΕ ΚΑΛΗ Η ΒΑΣΗ Κ ΟΣΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ  ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΙΞΕ -ΑΝ ΘΕΣ- ΟΛΟ ΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΟΠΙΣΤΙΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.  ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53433

    Περιμένοντας σκανδάλες …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53434

    ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ.ΤΟ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΟΥΣΑ ΜΕΤΑ.ΕΙΜΑΙ Κ ΣΕ ΗΛΗΚΙΑ ΓΙΑ ΕΜΦΡΑΓΜΑ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΥΠΟΓΛΩΣΣΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ ΣΟΥ ΓΕΜΙΣΑ !   ΑΡΙΣΤΗ Η ΚΟΡΥΦΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ Κ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ.. !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53435

    Φίλε Χρήστο ,

    ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια , αλλά κάτι μου λέει οτι τα δικά σου ” εργαλεία ” δεν πάνε πίσω !!!!!!!! 

    Εχεις δείγματα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53437

    ΛΕΟΝΑΡΔΕ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΗ,ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ Κ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΦΕ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΤΟΝΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ. ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΤΟ Ο/U ΕΙΝΑΙ ΒΕRΕTΤΑ 682.TO ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΕΠΕΔΙΩΞΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΠΟΣΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΗΤΑΝ 1-2 ΚΛΙΚ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. ΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΒΛΕΠΕ ROUND ACTION. AYTA TA ΣΕ ΓΡΑΠΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΣΟΥ.   ΜΕΤΑ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #53443

    Λεονάρδε το πλαγιόκανο beretta είναι ή κάτι άλλο ;

    Γράψε γιατί αρχίζω και ζεσταίνομαι για ένα καλό πλαγιόκανο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53444

    Γιάννη ,

    είναι Beretta  471 Silver Hawk  . 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #53445

    Το φαντάστηκα ότι θα ήταν beretta !

    Πές μου μερικές λεπτομέρειες…

    Τι μήκος κάνες έχει ;

    Πόσο καιρό το έχεις ;

    Είσαι ευχαριστημένος με το όπλο ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #338990

    Μόλις το πιάσεις νοιώθεις ένα ελαφρύ , πολύ καλοζυγισμένο όπλο που ” κουμπώνει ” άνετα πάνω σου .

     

     

    Επιμηκυμένοι κώνοι προσαρμογής επί 20cm μετά τις θαλάμες , με διάμετρο αυλών 18,34mm και σταθερή σύσφιξη επί 8cm πρίν το στόμιο . Η σύσφιξη είναι 18,14mm (****) για τη δεξιά κάννη και 17,63mm για την αριστερή (**) . Σου τα γράφω  γιατί κανείς δεν τα λέει τα περισσότερα απο αυτά , ούτε το εγχειρίδιο του όπλου ! Οτι πρέπει γιά πλαγιόκαννο με κατανομές στον κύκλο 76cm , από 71-77% για την κάννη (****) και 90-96% για την κάννη (**) στα 25 μέτρα με κάποια καλά φυσίγγια 30-32 γραμμαρίων και ανύπαρκτο λάκτισμα . Τα φυσίγγια που χρησιμοποίησα και έκανα δοκιμές ήταν χάρτινα ή με πλαστικό κάλυκα και τάπα χαρτοπολτού ! Χαίρεσαι περπατητό κυνήγι άλλά και καρτέρι !

    Βάρος 3050gr , μήκος καννών 71cm , 76mm θαλάμες .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #53447

    Σε έχει βολέψει το αγγλέ κοντάκι ;

    Ρωτάω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ όπλο με τέτοιο κοντάκι και το φοβάμαι σαν επιλογή.

    Εγώ θα προτιμούσα  ντεμί πιστολέ (prince of wales) , ξέρεις αν υπάρχει το silver hawk με τέτοιο κοντάκι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #53449

     FILE LEOVAR.

    AUTA TA ERGALEIA POU AGORASES EXOUN ARISTA METALLA,KAI ME THN SUNTHRHSHN POU TOUS KANEIS THA TA EXOUN KAI TA PAIDIA SOU.

    AKRIBOS ETSI EINAI FILE LEO,OPOS TA LES,ALLA KAI O FILOS SHOTGUN EXEI DIKIO DIOTI ISSOS  NA EXOUME KAKO PRIMER,POLI PITHANON APANO SE KRHSHMH STIGMH ISSOS!!!!

    TA CHOKES POU BLEPEIS PALIKARI LEO,EINAI TA BERETTA OPTIMA POU TA EFTIAKSA  TO ENA SPREADER(OPOS TO SEMINOLE),KAI TO ALLO CYLINDER 

    TA RHINO CHOKES EINAI ARISTA ALLA AKRIBA

    ARISTA EINAI KAI TA SEMINOLE CHOKES.

    TO SEMINOLE FOUL OPTIMA CHOKE,STO TRAP ME TO FISIGGI THS WINCHESTER (AASC12 NO71/2)KANEI TA PIATAKIA SKONH

    TO FISIGGIO AUTO DOULEUE KAI SE TROMERO KRUO ME THERMAKRASIA -21C BATHMOUS XORIS TO PARAMIKRO PROBLHMA(ARISTO)

    EUXARISTO POLI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #338994


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από GUN DOCTOR στίς 01 Mάρτιος 2005


     FILE LEOVAR.

    AUTA TA ERGALEIA POU AGORASES EXOUN ARISTA METALLA,KAI ME THN SUNTHRHSHN POU TOUS KANEIS THA TA EXOUN KAI TA PAIDIA SOU.


    Δάσκαλε τον αδικείς, με την περιποίηση που τους κάνει θα τα έχουν και τα δυσέγγονα του!!! αρκεί να μην λιώσουν από το πολύ fliz…..;)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley2.gif” width=17>:)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley15.gif” width=17>

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #338995


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 01 Mάρτιος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από GUN DOCTOR στίς 01 Mάρτιος 2005


     FILE LEOVAR.

    AUTA TA ERGALEIA POU AGORASES EXOUN ARISTA METALLA,KAI ME THN SUNTHRHSHN POU TOUS KANEIS THA TA EXOUN KAI TA PAIDIA SOU.


    Δάσκαλε τον αδικείς, με την περιποίηση που τους κάνει θα τα έχουν και τα δυσέγγονα του!!! αρκεί να μην λιώσουν από το πολύ fliz…..;)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley2.gif” width=17 onclick=”AddSmileyIcon(‘smileys/smiley2.gif’)”>:)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley15.gif” width=17 onclick=”AddSmileyIcon(‘smileys/smiley15.gif’)”>

    [/indent]


    Κώστα , και τα τρισέγγονα θα κρατάνε τα όπλα του προ-προπάππου τους , ας είναι καλά ο Δάσκαλος !!!!!!!!!!!

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #53475

    Ωραιότατο το silver hawk Λεονάρδε??? Από πότε το έχεις??? Απο ότι γνωρίζω το 12αρι βγαίνει με optima καννες. Απο αυτα που διαβασα το δικό σου δεν εχει optima.!! Ειναι παλαιότερο μοντελο??? Τέλος τι πελμα εχει?? Ξύλινο???

    Ενημέρωσε με σε παρακαλώ για το επόμενο μου όπλο??

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 52 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων