Μακριές και κοντές κάνες

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 46 έως 56 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #451379

    Ισως κατι σας διαφευγει παιδια,οταν σκοπευουμε δεν βλεπουμε την κανη αλλα την ριγα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #451386

    Ισως κατι σας διαφευγει παιδια,οταν σκοπευουμε δεν βλεπουμε την κανη αλλα την ριγα.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες.

    http://youtu.be/N08cUql8YTo

    http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    </div>

    το αριστερο ματι τι βλεπει φιλε ? την ριγα ? ακομα και τα εσω εξω τσοκ προσφερουν ένα ελαχιστο βοηθημα στην σκοπευτικη γραμμη , ακομα και με 100 % εστιαση στον στοχο και παντα με διοφθαλμη σκοπευση , η περιφερειακη οραση καταλαβαινει παντα που είναι η κανη , σε αριστερες προς τα δεξια τραβέρσες γιατι παντα φαινεται μεγαλυτερη η προσκοπευση , ενώ στις δεξιες παντα μικροτερη , μα γιατι στις αριστερες βλέπουμε με το αριστερο ματι ολη την κανη , ενώ στις δεξιες όχι , τα εχουμε πει εκατο φορες , είναι μεγαλο βοηθημα το μηκος της κανης και στην σκοπευση αλλα και βλητικα , από εκει και περα όλα γινονται και όλα είναι εφικτα , και με σφεντονα σκοτώνουμε τα πουλια , γιατι να αγοράσουμε 12 cal οπλο ????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #451388

    και με σφεντονα σκοτώνουμε τα πουλια , γιατι να αγοράσουμε 12 cal οπλο ????????

    Γιατι η σφεντονα απαγορευεται…

    χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #451405

    εγώ Μάνο σε πιστεύω αγορίνα μου, μπορεί να το έχεις κοντό, αλλά τουλάχιστον ξέρεις να το χρησιμοποιείς.

    ετσι ακριβως ειναι γρηγορη μου……μπορει οι 61 ποντοι σε καποιους να τους φαινετε ‘κοντη’….. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #451409

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>greg21 wrote:</div>
    εγώ Μάνο σε πιστεύω αγορίνα μου, μπορεί να το έχεις κοντό, αλλά τουλάχιστον ξέρεις να το χρησιμοποιείς.

    ετσι ακριβως ειναι γρηγορη μου……μπορει οι 61 ποντοι σε καποιους να τους φαινετε “κοντη’….. :D <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    και 61 εκατοστά να είναι Μάνο μου, αν η διάμετρο του είναι σαν του Rizzini σου, άστο, δεν κάνει τίποτε 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #451410

    εφόσον κάποιοι υποστηρίζουν ότι το μηκος κάννης δεν παιζει κανένα ρόλο, γιατι η Benelli, στα όπλα που πουλάει δίνει για το ίδιο ακριβως μοντέλο διαφορετικά τσοκάκια αναλόγως το μήκος κάννης;
    δλδ για κοντότερες κάννες δίνει τρια τσοκς πιο ανοιχτά από ότι στις μακρύτερες κάννες;
    ξέρει κανείς;
    δεν κάνω τον έξυπνο, απλά ρωτάω.

    π.χ. http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=1&MID=1&langid=316&PID=319

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #451411

    και 61 εκατοστά να είναι Μάνο μου, αν η διάμετρο του είναι σαν του Rizzini σου, άστο, δεν κάνει τίποτε

    φιλαρακι μου κανεις μεγα λαθος……το cal20 ειναι απλα με μια λεξη……ΦΟΝΙΚΟ!!!! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #451412

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>greg21 wrote:</div>
    και 61 εκατοστά να είναι Μάνο μου, αν η διάμετρο του είναι σαν του Rizzini σου, άστο, δεν κάνει τίποτε

    φιλαρακι μου κανεις μεγα λαθος……το cal20 ειναι απλα με μια λεξη……ΦΟΝΙΚΟ!!!! :D <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Τελικά είσαι φαρμακοψ@λης φίλε μου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #451438

    Τελικα,δεν ειναι να συμμετασχεις σε πολλα πολλα,βρισκεις και τον μπελα σου.Θα ηθελα να εβλεπα πολλους προφεσορες με κανες χωρις ριγα στο κυνηγι…………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #451440

    Tελικα δεν ειναι να συμμετεχεις πουθενα γιατι βρισκεις το μπελα σου απο τους ειδικους,απλα ηθελα να εβλεπα στο κυνηγι αρκετους απο τους προφεσορους αυτους με κανες χωρις ριγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    laskaris80 στις #451456

    το 2013 αποκτησα ενα 20αρι αυτο που παρατηρησα ηταν οτι ηθελε πολυ λιγοτερο προσκοπευση.στα ορτυκια εωσ καθολου αλλα εκανε το κυνηγι μου δυσκολοτερο λογο τον λιγων γραμμαριων σε σκαγια αλλα πολυ ποιο ενδιφερον το ευχαριστηθηκα οταν και αν εμφανιστουν τσιχλεσ θα το προτιμισω σε αλλα κυνιγια οχι οπωσ παπια φασα οχι γιατι δεν σκοτωνει ρημαζει απλα σε 5αρια εχει πολυ λιγοτερα σκαγια απο το 12αρι και φανταζομαι οτι οι αστοχιεσ θα με εκνευρισουν χρονια με 12αρι το παιζα σκοπευτησ το 20αρι απεδειξε οτι τελικα δεν ειμαι τοσο καλοσ οσο νομιζα.στην ιδια αποσταση που σκοτωνει το 12αρι το κανει χαλαρα και το 20αρι

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 46 έως 56 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων