ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,796 έως 6,810 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #381180

    thanks

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #381217

    Καλησπέρα στην παρέα!

    Θα ήθελα αν είναι δυνατόν να ακούσω τις γνώμες όσων φίλων έχουν δοκιμάσει τα biturbo του lambro & αν τα έχουν ρίξει με δίκαννο ή καραμπίνα.

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #381223

    Μην τα ριξεις με δικανο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #381226

    Μην τα ριξεις με δικανο…

    Με δίκανο θέλω να τα ρίξω.Γιατί όμως όχι;Κλωτσάνε;Ή είναι πολλά τα γραμμάρια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #381232

    308win-Παναγιωτης wrote:
    Μην τα ριξεις με δικανο…

    Με δίκανο θέλω να τα ρίξω.Γιατί όμως όχι;Κλωτσάνε;Ή είναι πολλά τα γραμμάρια;

    ακαταλληλα λογω κλωτσιματος για μενα με το δικαννο αν θελεις την γνωμη μου στα 36 γρ με λιγη ανακρουση και εκπληκτικα φυσιγγια ειναι b&p extra long ,federall clasic,rc oro ,με το beretta τα εχω δουλεψει σε περδικα και λαγο με μεγαλες θερμοκρασιες και πολυ υγρασια με φοβερα αποτελεσματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #381236

    PANOS wrote:

    308win-Παναγιωτης wrote:
    Μην τα ριξεις με δικανο…

    Με δίκανο θέλω να τα ρίξω.Γιατί όμως όχι;Κλωτσάνε;Ή είναι πολλά τα γραμμάρια;

    ακαταλληλα λογω κλωτσιματος για μενα με το δικαννο αν θελεις την γνωμη μου στα 36 γρ με λιγη ανακρουση και εκπληκτικα φυσιγγια ειναι b&p extra long ,federall clasic,rc oro ,με το beretta τα εχω δουλεψει σε περδικα και λαγο με μεγαλες θερμοκρασιες και πολυ υγρασια με φοβερα αποτελεσματα

    Eυχαριστώ πολύ!Για τα B&p έχω ακούσει καλά λόγια.Χρησιμοποιώ στην καραμπίνα τα supercaccia στις φάσσες αλλά είναι δυνατά για το δίκαννο,κλωτσάνε πολύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #381238

    Ειναι πολυ δυνατα , ριχνονται ανετα μονο αν κανει κανα -25

    και με καραμπινα να τα ριξεις παλι θες ωτοασπιδες, αν ειναι να ριξεις καμποσα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #381241

    Ειναι πολυ δυνατα , ριχνονται ανετα μονο αν κανει κανα -25 και με καραμπινα να τα ριξεις παλι θες ωτοασπιδες, αν ειναι να ριξεις καμποσα

    Για ποια λές Παναγιώτη;Τα supercacciα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #381242

    ΤΑ   CACCIA   36  GR  τα έχει δοκιμάσει κανείς σε φάσσα  ;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #381244

    Τα μπιτουρμπο συνονοματε , τα supercaccia ειναι σαν σκοπευτικα μπροστα τους  που λεει ο λογος.Το supercaccia το εχω δουλεψει λιγο και μου φανηκε δυνατο, γενικα εγω αποφευγω ναριχνω οτιδηποτε κλωτσαει με ασχημο τροπο, προτιμω να κατεβω 2-3 γραμμαρια και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    spirosGR στις #381280

    Το Σαββατο καναμε ενα συγκριτικο τεστ σε δυο φυσιγγια με τρια διαφορετικα οπλα!Τα φυσιγγια ητανε το biturbo και το B&P Long range!Ο λογος που συγγρινα αυτα τα δυο ητανε οτι περυσι στις φασσες δεν ειχα μεινει ευχαριστιμενος με τα biturbo και οταν χρησιμοποιησα τα fly target winter εμεινα εκπληκτος απο τη φονικοτητα τους!Το οπλο ητανε ενα benelli rafaello χωρις κριο κανη αλλα με τσοκ crio plus 2*.Επειδη δεν μπορεσα να ξαναβρω τα fly target αγορασα τα b&p επειδη χρησιμοποιουνε την ιδια μπαρουτι,αλλα δεν προλαβα να τα δοκιμασω!Τα οπλα που πηρανε μερος στη δοκιμη ητανε ενα franchi alcione. 18.4 ενα beretta 686 18.3 και η benelli 18.3.Το αποτελεσμα ητανε και στα τρια οπλα υπερ του B&P και στη διατρηση αλλα και στην κατανομη!Στον καταλογο το Β&P περασε απο 50 εως 100 σελιδες παραπανω απο οτι το biturbo.Χρησιμοποιησαμε σκαγια 5 και 6!Τωρα η κοντρα των τριων οπλων εγειρε την πλαστιγγα υπερ του franchi στα 6αρια με δευτερη τη benelli και τριτο το 686 το οποιο ητανε λιγο καλητερο στα 5αρια σε σχεση με τη benelli!Παντως η διαφορα δεν ητανε τοσο μεγαλη στα οπλα αλλα στα δυο φυσιγγια!Παντως εγω βρηκα πως θα υποδεχτω τις μπλε κυριες απο την επομενη εβδομαδα!Benelli (δε λεω η δυναμη του franchi με εντυπωσιασε αλλα το κλωτσημα ειναι ανυποφορο) και B&P long range![/quot]

    μια ερωτηση: τ (ποντους) κανες χρησιμοποιησατε στα 3 οπλα?? γτ δν πολυκαταλαβα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    ΚΑΤΣΑΝΟΣ στις #381281

    μια ερωτηση: τ (ποντους) κανες χρησιμοποιησατε στα 3 οπλα?? γτ δν πολυκαταλαβα

    benelli και beretta 66cm και franchi 71 cm.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #381315

    ΚΑΤΣΑΝΟΣ wrote:

    Το Σαββατο καναμε ενα συγκριτικο τεστ σε δυο φυσιγγια με τρια διαφορετικα οπλα!Τα φυσιγγια ητανε το biturbo και το B&P Long range!Ο λογος που συγγρινα αυτα τα δυο ητανε οτι περυσι στις φασσες δεν ειχα μεινει ευχαριστιμενος με τα biturbo και οταν χρησιμοποιησα τα fly target winter εμεινα εκπληκτος απο τη φονικοτητα τους!Το οπλο ητανε ενα benelli rafaello χωρις κριο κανη αλλα με τσοκ crio plus 2*.Επειδη δεν μπορεσα να ξαναβρω τα fly target αγορασα τα b&p επειδη χρησιμοποιουνε την ιδια μπαρουτι,αλλα δεν προλαβα να τα δοκιμασω!Τα οπλα που πηρανε μερος στη δοκιμη ητανε ενα franchi alcione. 18.4 ενα beretta 686 18.3 και η benelli 18.3.Το αποτελεσμα ητανε και στα τρια οπλα υπερ του B&P και στη διατρηση αλλα και στην κατανομη!Στον καταλογο το Β&P περασε απο 50 εως 100 σελιδες παραπανω απο οτι το biturbo.Χρησιμοποιησαμε σκαγια 5 και 6!Τωρα η κοντρα των τριων οπλων εγειρε την πλαστιγγα υπερ του franchi στα 6αρια με δευτερη τη benelli και τριτο το 686 το οποιο ητανε λιγο καλητερο στα 5αρια σε σχεση με τη benelli!Παντως η διαφορα δεν ητανε τοσο μεγαλη στα οπλα αλλα στα δυο φυσιγγια!Παντως εγω βρηκα πως θα υποδεχτω τις μπλε κυριες απο την επομενη εβδομαδα!Benelli (δε λεω η δυναμη του franchi με εντυπωσιασε αλλα το κλωτσημα ειναι ανυποφορο) και B&P long range![/quot] μια ερωτηση: τ (ποντους) κανες χρησιμοποιησατε στα 3 οπλα?? γτ δν πολυκαταλαβα

    Τα μπιτουρμπο ειναι για θερμοκρασιες κατω απο 10 κελεσιου,εκει αρχιζουν να αποδιδουν,γενικα αυτη την εποχη θελει μαλακα φυσσιγκια,ιδιαιτερα με συμβατικους αυλους.Ριξε τα μπιτουρμπο με χιονια και γραψε εντυπωσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    375
    aggelos2 στις #381321

    Έχει δοκιμάσει κάποιος συνάδελφος τα LAMPRO VENDETTA στα 34 γρ. να πεί εντυπώσεις από λάκτισμα κατανομή κτλ…???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #381374

    Έχει δοκιμάσει κάποιος συνάδελφος τα LAMPRO VENDETTA στα 34 γρ. να πεί εντυπώσεις από λάκτισμα κατανομή κτλ…???

     

    ΑΓΓΕΛΕ ΕΓΩ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΚΥΡΙΩΣ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ…20 ΚΟΥΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 9 ΕΚΑΝΑΝ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΙΜΑΤΑ Κ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΝ… ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ”ΔΕΣΩ” ΕΤΣΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ…

    ΑΛΛΑ…

    ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΡΤΕΡΑΚΙ ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΨΟΦΤΕΡΑ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ…ΣΑΝ ΝΑ ΕΡΙΧΝΑ ΑΛΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ… ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΦΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΔΙΑΦΟΡΑ…

    ΠΕΡΥΣΙ ΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ….

    ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ ΣΕ ΧΟΝΤΡΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ…

    ΑΝ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗ ΔΩΣΤΟΥΣ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΠΑΡΕ ΜΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ… 😉

    ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΔΩ ΦΕΤΟΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,796 έως 6,810 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων