ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,811 έως 6,825 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #381396

    ΚΑΤΣΑΝΟΣ wrote:

    Ο λογος που συγγρινα αυτα τα δυο ητανε οτι περυσι στις φασσες δεν ειχα μεινει ευχαριστιμενος με τα biturbo και οταν χρησιμοποιησα τα fly target winter εμεινα εκπληκτος απο τη φονικοτητα τους!

    Και που να δεις  τι κάνουν τα premier… 😉 Τα winter με τι είναι γεμισμένα;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #381416

    spirosGR wrote:

    ΚΑΤΣΑΝΟΣ wrote:

    Ο λογος που συγγρινα αυτα τα δυο ητανε οτι περυσι στις φασσες δεν ειχα μεινει ευχαριστιμενος με τα biturbo και οταν χρησιμοποιησα τα fly target winter εμεινα εκπληκτος απο τη φονικοτητα τους!

    Και που να δεις τι κάνουν τα premier… Τα winter με τι είναι γεμισμένα;

    Επειδή έχω μιλήσει με το Δήμο (το παλληκάρι που τα βγάζει) όταν πήρα σχεδόν όλη την γκάμα του, τα premier να τα χρησιμοποιείτε μόνο σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός. Θερίζουν στην κυριολεξία!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    375
    aggelos2 στις #381432

    aggelos2 wrote:
    Έχει δοκιμάσει κάποιος συνάδελφος τα LAMPRO VENDETTA στα 34 γρ. να πεί εντυπώσεις από λάκτισμα κατανομή κτλ…???

    ΑΓΓΕΛΕ ΕΓΩ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΚΥΡΙΩΣ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ…20 ΚΟΥΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 9 ΕΚΑΝΑΝ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΙΜΑΤΑ Κ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΝ… ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ »ΔΕΣΩ» ΕΤΣΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ… ΑΛΛΑ… ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΡΤΕΡΑΚΙ ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΨΟΦΤΕΡΑ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ…ΣΑΝ ΝΑ ΕΡΙΧΝΑ ΑΛΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ… ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΦΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΔΙΑΦΟΡΑ… ΠΕΡΥΣΙ ΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ…. ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ ΣΕ ΧΟΝΤΡΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ… ΑΝ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗ ΔΩΣΤΟΥΣ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΠΑΡΕ ΜΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ… ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΔΩ ΦΕΤΟΣ…

     

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΡΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ…ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 1 ΚΟΥΤΙ ΟΧΙ ΣΕ ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 7 ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΕΝΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΣΒΟΡΙΤΖΑ ΜΕ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΝΕΝΑΣ…ΜΕ ΜΙΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΠΕΣΑΝΕ “ΞΕΡΑ” 6 ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ…ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΟΙΟ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #381537

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    spirosGR wrote:

    ΚΑΤΣΑΝΟΣ wrote:

    Ο λογος που συγγρινα αυτα τα δυο ητανε οτι περυσι στις φασσες δεν ειχα μεινει ευχαριστιμενος με τα biturbo και οταν χρησιμοποιησα τα fly target winter εμεινα εκπληκτος απο τη φονικοτητα τους!

    Και που να δεις τι κάνουν τα premier… Τα winter με τι είναι γεμισμένα;

    Επειδή έχω μιλήσει με το Δήμο (το παλληκάρι που τα βγάζει) όταν πήρα σχεδόν όλη την γκάμα του, τα premier να τα χρησιμοποιείτε μόνο σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός. Θερίζουν στην κυριολεξία!!!

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Καλησπέρα από που προμηθρύεσαι τα fly-target.Επειδή πλέον μένω Ξάνθη θα ήθελα να τα δοκιμάσω στα παπιά. Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #381538

    Chris-Kaz wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    spirosGR wrote:

    ΚΑΤΣΑΝΟΣ wrote:

    Ο λογος που συγγρινα αυτα τα δυο ητανε οτι περυσι στις φασσες δεν ειχα μεινει ευχαριστιμενος με τα biturbo και οταν χρησιμοποιησα τα fly target winter εμεινα εκπληκτος απο τη φονικοτητα τους!

    Και που να δεις τι κάνουν τα premier… Τα winter με τι είναι γεμισμένα;

    Επειδή έχω μιλήσει με το Δήμο (το παλληκάρι που τα βγάζει) όταν πήρα σχεδόν όλη την γκάμα του, τα premier να τα χρησιμοποιείτε μόνο σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός. Θερίζουν στην κυριολεξία!!! Χρήστος
    Κομοτηνή

    Καλησπέρα από που προμηθρύεσαι τα fly-target.Επειδή πλέον μένω Ξάνθη θα ήθελα να τα δοκιμάσω στα παπιά. Ευχαριστώ.

    Δυστυχώς εδώ στην περιοχή μας δεν θα τα βρεισ. Μόνο αν κάνεις παραγγελία από τον ίδιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #381543

    Φέτος στην έναρξη αλλά και μέχρι τώρα χρησιμοποιώ στην πάπια τα Champion 34 gr όπλο Berreta A-303 18,3 αυλό. Αποτελέσματα εκπληκτικά. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    ΚΑΤΣΑΝΟΣ στις #381550

     

    Και που να δεις τι κάνουν τα premier… Τα winter με τι είναι γεμισμένα; [/quote]

    Τα winter ειναι με ΜΒ36!Ειχα παρει και ενα κουτι premier αλλα οταν επεσε η θερμοκρασια εξαφανιστηκαν οι φασσες και ετσι δεν το εχω ριξει!Αυτα δεν πηρανε μερος στη δοκιμη γιατι μου τελειωσανε οι καταλογοι!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    παλος στις #381564

    παιδια μην το ψαχνετε πολυ το πραγμα απο ελληνικα το champion ειναι καρυφη και απο ξενα τα ισπανικα ΑΜ 2 armussa ειναι φονιας και απο τιμη 6ε …μιλαμε για φονια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #381568

    παιδια μην το ψαχνετε πολυ το πραγμα απο ελληνικα το champion ειναι καρυφη και απο ξενα τα ισπανικα ΑΜ 2 armussa ειναι φονιας και απο τιμη 6ε …μιλαμε για φονια

    Όντως και το Champion εξαιρετικό φυσίγγι. Μου το είχE προτείνει ένας καταστηματάρχης πριν 4 χρόνια στην Αλεξανδρούπολη. Μία όμως δοκίμασε το ένα, μία δοκίμασε το άλλο, δεν το ξαναπήρα, αν και δεν ξέρω αν πωλείται παντού. Τα αποτελέσματα του μας είχαν κάνει εντύπωση και είχαμε πάρει τον κατασκευαστή τηλ, αν θυμάμαι καλά μας είχε πει ότι ήταν γεμισμένο με MB36.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #381605

    alex 1912 wrote:
    Καλησπέρα από που προμηθρύεσαι τα fly-target.Επειδή πλέον μένω Ξάνθη θα ήθελα να τα δοκιμάσω στα παπιά. Ευχαριστώ.

    Δυστυχώς εδώ στην περιοχή μας δεν θα τα βρεισ. Μόνο αν κάνεις παραγγελία από τον ίδιο.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Όντως και το Champion εξαιρετικό φυσίγγι …… ….. είχαμε πάρει τον κατασκευαστή τηλ, αν θυμάμαι καλά μας είχε πει ότι ήταν γεμισμένο με MB36.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 8 ώρες, 50 λεπτά πριν από τον ALTAIR_LUSSO.

    Παιδιά, για τα Fly-target … “τσάμπα μιλάτε” … Δεν υπάρχουν πια, δυστυχώς. Εδώ στα Χανιά φτιάχνονταν (Βαρύπετρο), αλλά έχει σταματήσει η παραγωγή τους εδώ και καιρό… μπορεί και 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά!

    Όσο για τα CHAMPION, ο συνάδελφος Δάνος (falcon) είχε γράψει προ καιρού στο φόρουμ πολύ καλά λόγια και για τα φυσίγγια και για τον κατασκευαστή τους. Γιώργο, αν εννοείς τα 36 γρ… καλά θυμάσαι, ΜΒ36 έχουν. 😉

    CHAMPION

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #381630

    Τα Champion ειναι πολυ καλα

    Τα κοκκινα 36 gr ειναι με ΜΒ 36 και ειναι και ενισχυμενα   !!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #381637

    http://www.triebel.de/suche.php3?begriff=wgr&value=MSJ

     

    γνωριζει καποιος αν μπορω να βρω καπου φυσιγγια ροτβαιλ  σε 32 γραμμαρια οπως αυτα που αναγραφονται στο παραπανω σαιτ ;;

    οπως βλεπουμε σε αυτο το σαιτ η ροτβαιλ βγαζει τις χαμηλες γομωσεις σε καλυκα 67,5 χιλιοστων …αυτα ριχνονται απο καραμπινες ;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #381639

    http://www.triebel.de/suche.php3?begriff=wgr&value=MSJ γνωριζει καποιος αν μπορω να βρω καπου φυσιγγια ροτβαιλ σε 32 γραμμαρια οπως αυτα που αναγραφονται στο παραπανω σαιτ ;; οπως βλεπουμε σε αυτο το σαιτ η ροτβαιλ βγαζει τις χαμηλες γομωσεις σε καλυκα 67,5 χιλιοστων …αυτα ριχνονται απο καραμπινες ;;;

    δεν υπαρχει κανενα προβλημα Ανδρεα οσο ο καλυκας ειναι μικροτερος της θαλαμης…..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Greenbolt στις #381670

    Καλησπέρα. Είμαι νέος στο χώρο του κυνηγιού αλλά και στο φόρουμ. Μένω Αθήνα με καταγωγή και κυριότερο τόπο κυνηγιού την Εύβοια.
    Θέλω να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο και οικονομικό φυσίγγι για περπατητό ή και καρτέρι τσίχλας. Έχω κάνει μια έρευνα αγοράς και έχω καταλήξει σε 2-3, αλλά θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις κάποιων έμπειρων…
    Αν υπάρχει και online κατάστημα για τις αγορές, ακόμα καλύτερα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #381813

    Καλησπέρα. Είμαι νέος στο χώρο του κυνηγιού αλλά και στο φόρουμ. Μένω Αθήνα με καταγωγή και κυριότερο τόπο κυνηγιού την Εύβοια.
    Θέλω να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο και οικονομικό φυσίγγι για περπατητό ή και καρτέρι τσίχλας. Έχω κάνει μια έρευνα αγοράς και έχω καταλήξει σε 2-3, αλλά θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις κάποιων έμπειρων…
    Αν υπάρχει και online κατάστημα για τις αγορές, ακόμα καλύτερα..
     
    Φίλε  καλωςήρθες στην παρέα μας… ξεκίνα με τα Lambro Tordo και τα Silver του Κένταυρου, αυτά τα δύο είναι μια χαρά. Τα tordo για τώρα και τα silver όταν κρυώσει για τα καλά ο καιρός.
    Και τα δύο σε λογικές τιμές και αποτελεσματικά ….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,811 έως 6,825 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων