ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,946 έως 6,960 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #389282

    Ο Κύργιας.

    Σε μαγαζιά εδώ Αττική υπάρχει περίπτωση να τα βρεί κάποιος η μόνο παραγγελία από τον Κύργια ;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #389289

    Σίγουρα υπάρχουν. Έχω δει σε διάφορα. Κάνε ένα τηλέφωνο στον Κύργια να χτυπήσει στον υπολογιστή το συγκεκριμένο τσοκ που σε ενδιαφέρει και να σου πει σε ποια καταστήματα το έχει στείλει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #389290

    Σίγουρα υπάρχουν. Έχω δει σε διάφορα. Κάνε ένα τηλέφωνο στον Κύργια να χτυπήσει στον υπολογιστή το συγκεκριμένο τσοκ που σε ενδιαφέρει και να σου πει σε ποια καταστήματα το έχει στείλει.

    Σε ευχαριστώ, θα επικοινωνήσω αύριο το πρωί να μάθω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #389292

    ΓΙΑ ΤΑ CARLSONS ΣΕ BENELLI ΤΙ ΛΕΤΕ; …ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #389294

    ΓΙΑ ΤΑ CARLSONS ΣΕ BENELLI ΤΙ ΛΕΤΕ; …ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ…

    και αυτα φοβερα τσοκακια και αυτα σε πολυ καλη τιμη , διδυμα αδερφια με τα Briley

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #389295

    Leo καλωσόρισες πίσω!

     

    όμως αυτό με τον Λογαριασμό σου(Leo) πολύ παράξενο μου ακούγετε…

     

    Ζητήσατε επανορισμό συνθηματικού για τον εξής λογαριασμό:

    http://www.e-artemis.gr/

    Όνομα μέλους: Δ. Αγγελής

    Αν πρόκειται για λάθος, αγνοήστε το μήνυμα αυτό και δεν θα αλλάξει τίποτα.

    Για να επανορίσετε το συνθηματικό σας, κάντε κλικ στον σύνδεσμο.

     

    Αυτό το e-mail μου ήρθε. Τρέχα γύρευε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #389321

    akis_a wrote:

    duckaholic wrote:
    Γιατί είναι κάτι που συμβαίνει πάρα πολύ συχνά με όλα σχεδόν τα εργοστασιακά φυσίγγια. Συμβαίνει συχνότερα σε όπλα με στενό αυλό. Αυλοί 18,7 και πάνω έχουν την τάση να ανοίγουν τα πτερύγια των συγκεντρωτήρων. Επίσης τα τσοκάκια με porting βοηθάνε να ανοίγουν πάντα τα πτερύγια.

    χμμμ γιαυτο εχανα τα πουλια..βεβαια με τα rc4 γαζωνα αλλα δεν ειδα τη συγκεντρωτηρα εχουν κ αν ανοιγε….

    Άκη, δοκίμασε τα Gemini. Ίσως το καλύτερο τσοκάκι αυτή τη στιγμή και σε πολύ λογική τιμή.

    καλως γυρισες δασκαλεεεεεεε………. δε ξερω βγαζει η gemini για ρεμινγτον καραμπινα??

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #389326

    duckaholic wrote:

    akis_a wrote:

    duckaholic wrote:
    Γιατί είναι κάτι που συμβαίνει πάρα πολύ συχνά με όλα σχεδόν τα εργοστασιακά φυσίγγια. Συμβαίνει συχνότερα σε όπλα με στενό αυλό. Αυλοί 18,7 και πάνω έχουν την τάση να ανοίγουν τα πτερύγια των συγκεντρωτήρων. Επίσης τα τσοκάκια με porting βοηθάνε να ανοίγουν πάντα τα πτερύγια.

    χμμμ γιαυτο εχανα τα πουλια..βεβαια με τα rc4 γαζωνα αλλα δεν ειδα τη συγκεντρωτηρα εχουν κ αν ανοιγε….

    Άκη, δοκίμασε τα Gemini. Ίσως το καλύτερο τσοκάκι αυτή τη στιγμή και σε πολύ λογική τιμή.

    καλως γυρισες δασκαλεεεεεεε………. δε ξερω βγαζει η gemini για ρεμινγτον καραμπινα??

     

    Απ’ ότι βλέπω εδώ, όχι.

    http://www.gemini.bs.it/eng/choke.php?sporting_arms_laboratory=catalogue

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #389415

    Ray wrote:
    Leo καλωσόρισες πίσω! όμως αυτό με τον Λογαριασμό σου(Leo) πολύ παράξενο μου ακούγετε…

    Ζητήσατε επανορισμό συνθηματικού για τον εξής λογαριασμό: http://www.e-artemis.gr/ Όνομα μέλους: Δ. Αγγελής Αν πρόκειται για λάθος, αγνοήστε το μήνυμα αυτό και δεν θα αλλάξει τίποτα. Για να επανορίσετε το συνθηματικό σας, κάντε κλικ στον σύνδεσμο. Αυτό το e-mail μου ήρθε. Τρέχα γύρευε…

     

    Μια χαρά είναι. Το Δ.Αγγελής θα είναι καμιά πατάτα από το upgrade.

    Για να επανορίσετε το συνθηματικό σας, κάντε κλικ στον σύνδεσμο <<<– κάνε αυτό και έρχεσαι σαν λεο αν δεν βαριέσαι δλδ 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #389419

    οντος το gemini ειναι πολυ καλο το εχω στην es100 και βγαζει πραγματικα πολυ καλες τουφεκιες. το no3 απο οταν το εβαλα δεν το εχω ξαναβγαλει απο πανω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Vasilis.B στις #389448

    duckaholic wrote:

    akis_a wrote:

    duckaholic wrote:
    Γιατί είναι κάτι που συμβαίνει πάρα πολύ συχνά με όλα σχεδόν τα εργοστασιακά φυσίγγια. Συμβαίνει συχνότερα σε όπλα με στενό αυλό. Αυλοί 18,7 και πάνω έχουν την τάση να ανοίγουν τα πτερύγια των συγκεντρωτήρων. Επίσης τα τσοκάκια με porting βοηθάνε να ανοίγουν πάντα τα πτερύγια.

    χμμμ γιαυτο εχανα τα πουλια..βεβαια με τα rc4 γαζωνα αλλα δεν ειδα τη συγκεντρωτηρα εχουν κ αν ανοιγε….

    Άκη, δοκίμασε τα Gemini. Ίσως το καλύτερο τσοκάκι αυτή τη στιγμή και σε πολύ λογική τιμή.

    Μήπως ξέρεις καμιά εταιρία που να κάνει after market τσοκάκια για τις Tribore κάννες?

    Fabarm Axis Field (Steel)
    Berreta 390 Silver Mallard
    Winchester 1300

    Bγαζει η Briley και η Seminole για tribore.

    ΥΣ¨”Χαιρομαι και εγω παρα πολυ που επεστρεψε ο Leo,οταν εγραφε σας παρακολουθουσα αλλα δεν ειχα κανει λογαριασμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    akiss στις #389611

    Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούργιος στο forum. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος τα beretta migra 31gr στις τσίχλες

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #389614

    Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούργιος στο forum. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος τα beretta migra 31gr στις τσίχλες

    Στις τσίχλες δεν τα έχω δοκιμάσει,αλλά τα έριξα φέτος στα τρυγόνια.Καλό φυσίγγι γενικά,αλλά η τιμή του είναι λίγο αλμυρή για τσίχλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #389679

    boulp_2 wrote:

    spιrosberket wrote:
    Καλημερα σε ολους.Εχθες ο συγκυνηγος μου που δουλευει τα B+P Μ.Β32 παρατηρησε μετα απο κλωτσημα στο Μπαικαλ σ.ποζε,οτισε σχεση μετα παλια τα καινουργια ειχαν ασημι καψουλι.Επειδη εγω γεμιζω φυσιγγια ανοιξα σημερα ενα παλιο ,ειχε[M B 32 -1,66×32,cx2000,και το νεας παραγωγης,1,625×32,25,616. Μετα τα εριξε με καραμπινα ,μπερετα,σαφως λιγοτερο κλωτσημα,αλλα και τα πουλια που πηρε με τα νεα,ηταν ματωμενα σε σχεση με τα παλια.τωρα δεν μπορω να καταλαβω γιατι διαμορφωσαν τησυνταγη σε ενα τοσο καλο φυσυγγι!! Ο καλυτεροσου φιλος ειναι ο εαυτοσου,,αποταν γεννηθεις και μεχρι που φευγεις ειναι μαζισου.Γιαυτο να τον προσεχεις!!!

    Ακριβώς το ίδιο έχω διαπιστώσει και εγω.Το φυσίγγι με το κίτρινο καψούλι ήταν ¨απεχτο¨ ιδικά στη μπεκάτσα που το χρησιμοποιούσα με το δίκαννο. Μιας και το ανέφερα καμία πρόταση για φυσίγγι με μάλλινη για το δίκαννο στα 32 ή 34gr για τη μπεκάτσα?

    Στα 34 μαλλινη το superfelt της nobel sport.Αριστο!!

     

    Ευχαριστω για την απαντηση.Θα το δοκιμασω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #389733

    Λεωνίδα καλωσόρισες στο “σπίτι” μας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,946 έως 6,960 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων