ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,051 έως 7,065 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #395592

    ειναι με μπαρουτη ακουιλα ,ειναι καλα φυσιγγια αλλα δεν θελουν πολυ παγωνια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #395768

    τιμες?

    391-525

    Φίλε μπες και δες τηλέφωνα και e-mail Ζαραλής, φυσίγγια PRINCE

    http://www.zaralis.gr/index.html

    Νομίζω εξαρτάται από την ποσότητα.   Πάντως τα στέλνει όπου ζητηθεί και τα παραδίδει στην περιοχή Θεσσαλονίκης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #396067

    ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΧΘΕΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΤΑ SILVER ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΑΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΤΙΜΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #396078

    ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΧΘΕΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΤΑ SILVER ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΑΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΤΙΜΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ

     

    και εγώ τα έριξα φέτος , αλλά ήταν αρκετά καλά!  θερμοκρασία ψηλή συννεφάκια και υγρασία ο καιρός .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #396099

    angelo40 wrote:
    ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΧΘΕΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΤΑ SILVER ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΑΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΤΙΜΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ

     

    και εγώ τα έριξα φέτος , αλλά ήταν αρκετά καλά! θερμοκρασία ψηλή συννεφάκια και υγρασία ο καιρός .

    ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ ΦΕΤΟΣ ΑΙΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 7 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΕΝΑ Η ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΜΕΣΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΙΚΤΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΥΓΡΑΣΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    LupoGeros στις #396140

    Χαιρετω τους ολους τους συναδελφους.. Θελω μια βοηθεια σχετικα με επιλογη φυσιγγιων..Πηρα μια Franchi Affinity φετος και δεν ξερω πια φυσιγγια παει καλα και πια οχι. Απο οτι εχω ακουσει και διαβασει η καννη ειναι Benelli σε αυτο το μοντελο της Franchi οποτε λογικα τα φυσιγγια που τα πανε οι Benelli  θα τα πηγαινουν και αυτα τα οπλα? Ειναι σωστη προβλεψη? Κυνηγαω τσιχλα περδικα μπεκατσα και αγριοπεριστερο. Οποια συμβουλη καλοδεχουμενη μιασ και τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν την συνεχη αγορα και δοκιμη αρκετων διαφορετικων φυσιγγιων. Οι καιρικες συνθηκες κυνηγιου ειναι απο 9-16 βαθμοι κελσιου και υγρασια απο 75-95%. Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια συμβουλη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #396142

    Χαιρετω τους ολους τους συναδελφους.. Θελω μια βοηθεια σχετικα με επιλογη φυσιγγιων..Πηρα μια Franchi Affinity φετος και δεν ξερω πια φυσιγγια παει καλα και πια οχι. Απο οτι εχω ακουσει και διαβασει η καννη ειναι Benelli σε αυτο το μοντελο της Franchi οποτε λογικα τα φυσιγγια που τα πανε οι Benelli θα τα πηγαινουν και αυτα τα οπλα? Ειναι σωστη προβλεψη? Κυνηγαω τσιχλα περδικα μπεκατσα και αγριοπεριστερο. Οποια συμβουλη καλοδεχουμενη μιασ και τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν την συνεχη αγορα και δοκιμη αρκετων διαφορετικων φυσιγγιων. Οι καιρικες συνθηκες κυνηγιου ειναι απο 9-16 βαθμοι κελσιου και υγρασια απο 75-95%. Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια συμβουλη.

    ΣΤΗΝ ΤΣΙΛΑ ΡΙΞΕ ΤΑ TORDO ΤΗΣ NOBEL SPORT ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟΚΑΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 34 ΓΡ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ LABRO FELTRO ΠΕΡΔΙΚΑ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΡΙΧΝΟΥΝ BITURBO

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    LupoGeros στις #396152

    Ευχαριστω φιλε απλα με προβληματιζει το μεγεθος της υγρασιας (75% στην καλητερη περιπτωση και 95-99% οταν εχει κεφια ). Για τα Feltro της Lambro εχω διαβασει μονο  αρκετα καλα πραγματα μενει να τα δοκιμασω και στην πραξη. Τα Stokas πια ακριβως λες? Ο συγκυνηγος μου μου λεει οτι παλιοτερα εριχε σε περδικα και μπεκατσα ballander μεσαιων αποστασεων και δεν τα αλλαζε με τιποτα ( Benelli Crio ) αλλα σταματησε να τα ριχνει γιατι δε τα φερνουν πια επειδη ειναι ακριβα. Τα Tordo θα τα δοκιμασψ σημερα αν μου το επιτρεψει η μερα απο το πρωι βρεχει και ειμαι στη δουλεια και κανω την προσευχη μου να σταματησει μεχρι να σχολασω για να παω καμια βολτα χεχε.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #396169

    Ευχαριστω φιλε απλα με προβληματιζει το μεγεθος της υγρασιας (75% στην καλητερη περιπτωση και 95-99% οταν εχει κεφια ). Για τα Feltro της Lambro εχω διαβασει μονο αρκετα καλα πραγματα μενει να τα δοκιμασω και στην πραξη. Τα Stokas πια ακριβως λες? Ο συγκυνηγος μου μου λεει οτι παλιοτερα εριχε σε περδικα και μπεκατσα ballander μεσαιων αποστασεων και δεν τα αλλαζε με τιποτα ( Benelli Crio ) αλλα σταματησε να τα ριχνει γιατι δε τα φερνουν πια επειδη ειναι ακριβα. Τα Tordo θα τα δοκιμασψ σημερα αν μου το επιτρεψει η μερα απο το πρωι βρεχει και ειμαι στη δουλεια και κανω την προσευχη μου να σταματησει μεχρι να σχολασω για να παω καμια βολτα χεχε.

     

     

    Τα μπαλαντερ ηταν παρα πολυ καλα.Δε ξερω αν τα χαλασε παντως παλια τα επαιρνα συνεχεια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #396170

    Ευχαριστω φιλε απλα με προβληματιζει το μεγεθος της υγρασιας (75% στην καλητερη περιπτωση και 95-99% οταν εχει κεφια ). Για τα Feltro της Lambro εχω διαβασει μονο αρκετα καλα πραγματα μενει να τα δοκιμασω και στην πραξη. Τα Stokas πια ακριβως λες? Ο συγκυνηγος μου μου λεει οτι παλιοτερα εριχε σε περδικα και μπεκατσα ballander μεσαιων αποστασεων και δεν τα αλλαζε με τιποτα ( Benelli Crio ) αλλα σταματησε να τα ριχνει γιατι δε τα φερνουν πια επειδη ειναι ακριβα. Τα Tordo θα τα δοκιμασψ σημερα αν μου το επιτρεψει η μερα απο το πρωι βρεχει και ειμαι στη δουλεια και κανω την προσευχη μου να σταματησει μεχρι να σχολασω για να παω καμια βολτα χεχε.

    ΚΑΙ ΤΑ BALANDER EINAI ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΡΙΧΝΩ ΤΑ MAX ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΑΠΟΔΟ ΣΥΓΚΕΤΡΟΤΗΡΑ ΤΟ FELTRO ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΕ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΗ ΚΑΛΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΒΑΛΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #396173

    LupoGeros wrote:
    Ευχαριστω φιλε απλα με προβληματιζει το μεγεθος της υγρασιας (75% στην καλητερη περιπτωση και 95-99% οταν εχει κεφια ). Για τα Feltro της Lambro εχω διαβασει μονο αρκετα καλα πραγματα μενει να τα δοκιμασω και στην πραξη. Τα Stokas πια ακριβως λες? Ο συγκυνηγος μου μου λεει οτι παλιοτερα εριχε σε περδικα και μπεκατσα ballander μεσαιων αποστασεων και δεν τα αλλαζε με τιποτα ( Benelli Crio ) αλλα σταματησε να τα ριχνει γιατι δε τα φερνουν πια επειδη ειναι ακριβα. Τα Tordo θα τα δοκιμασψ σημερα αν μου το επιτρεψει η μερα απο το πρωι βρεχει και ειμαι στη δουλεια και κανω την προσευχη μου να σταματησει μεχρι να σχολασω για να παω καμια βολτα χεχε.

    ΚΑΙ ΤΑ BALANDER EINAI ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΡΙΧΝΩ ΤΑ MAX ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΑΠΟΔΟ ΣΥΓΚΕΤΡΟΤΗΡΑ ΤΟ FELTRO ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΕ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΗ ΚΑΛΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΒΑΛΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ

    Τα max d τα εχεις δοκιμασει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    LupoGeros στις #396176

    Θα κανω ενα τεστ στα max και στα feltro και θα δουμε τι λενε..Ευχαριστω για την ανταποκριση παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #396178

    Θα κανω ενα τεστ στα max και στα feltro και θα δουμε τι λενε..Ευχαριστω για την ανταποκριση παιδια.

    Αν θες δοκιμασε και τα λαμπρο διασπορας τα κιτρινα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #396185

    ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΚΕΝΤΑΥΡΟ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΔΕΧΘΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ SILVER EΠΙΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ  ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #396190

    ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΚΕΝΤΑΥΡΟ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΔΕΧΘΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ SILVER EΠΙΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ

    Ειναι πολυ ΣΩΣΤΟΣ !!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,051 έως 7,065 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων