ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,216 έως 7,230 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #407783

    Πάντως τα ΄΄παιδιά΄΄ ήξεραν τι φυσιγγια να επιλέξουν στο ΄΄περπατητο΄΄ που έκαναν σε τράπεζες )
    http://www.zougla.gr/greece/article/ta-evrimata-tis-antitromokratikis-sto-diamerisma-tou-amarousiou

    Μαλλον δεν ξερανε φιλε…..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #407879

    την κυριακη σε κυνηγι τσιχλας  τουφεκισα ενα 32αρι καποιου τοπικου κατασκευαστη και μου εκανε εντυποση τα μακρινα πουλια και ολα χωρις αιμα

    τα  στοιχεια που εχω ειναι οτι εχει aguila με 32γρ και μεταλλο 12χλ ειναι τα HIT και τα κανει ο πετριδης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    shooter_gr στις #407961

    Πάντως τα ΄΄παιδιά΄΄ ήξεραν τι φυσιγγια να επιλέξουν στο ΄΄περπατητο΄΄ που έκαναν σε τράπεζες )
    http://www.zougla.gr/greece/article/ta-evrimata-tis-antitromokratikis-sto-diamerisma-tou-amarousiou

    Ερασιτέχνες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #407982

    Δεν καταλαβα ηταν και κυνηγοι τα παιδακια ?Σιγουρα δεν θα ειχαν αδεια ετσι ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    shooter_gr στις #407986

    Δεν καταλαβα ηταν και κυνηγοι τα παιδακια ?Σιγουρα δεν θα ειχαν αδεια ετσι ?

     

    Μπορεί να ‘ταν και κυνηγοί. Είχαν κυνηγετικά όπλα και φυσίγγια στην γιάφκα τους. Μπορεί να είχαν και άδεια, δεν είναι κάτι τρομερό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    voltas στις #408489

    ΑΠΟΡΙΑ. Δοκιμαζοντας καποια φυσιγγια  σε χαρτονι το περασμενο Σαββατο ειδα τον συγγεντρωτηρα να ΚΑΡΦΩΝΕΤΕ στο χαρτονι.

    Απο οτι ξερω θα επρεπε να ανοιξει και να φρεναρει αφηνοντας τα σκαγια να συνεχισουν???. Η αποσταση ηταν 20μ.

    Αλλα φυσιγγια δεν ειχα να δοκιμασω, ετσι εμεινα με την απορια.  Ελλατωματικα φυσιγγια,η κατι ΑΛΛΟ…..

    Οπλο 525 τσοκ seminole spreader φυσιγγια Πυρκαλ δεκαετιας 32γρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #408633

    ΑΠΟΡΙΑ. Δοκιμαζοντας καποια φυσιγγια σε χαρτονι το περασμενο Σαββατο ειδα τον συγγεντρωτηρα να ΚΑΡΦΩΝΕΤΕ στο χαρτονι. Απο οτι ξερω θα επρεπε να ανοιξει και να φρεναρει αφηνοντας τα σκαγια να συνεχισουν???. Η αποσταση ηταν 20μ. Αλλα φυσιγγια δεν ειχα να δοκιμασω, ετσι εμεινα με την απορια. Ελλατωματικα φυσιγγια,η κατι ΑΛΛΟ….. Οπλο 525 τσοκ seminole spreader φυσιγγια Πυρκαλ δεκαετιας 32γρ.

     

    Όχι βέβαια. Τα φυσίγγια δεν είναι ελαττωματικά. Πολλές φορές θα δεις στο χαρτόνι το πλαστικό βύσμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    voltas στις #408645

    ευχαριστω cyrosd. βασικα δεν με ενδιεφερε αν το φυσιγγι ειναι καλο η οχι αλλα μηπως η αιτια βρισκοταν στο οπλο η τσοκ. Τα φυσιγγια και λιγα ειναι και ευκολα τα αλλαζεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #409762

    Για τα Α1 speciale της λαμπρο καμια αποψη καποιος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #409779

    Για τα Α1 speciale της λαμπρο καμια αποψη καποιος?

    ενα κουτι  εχω ριξει με το δικαννο παντα, για  χαμηλες θερμοκρασιες καλα θα τα χαρακτηριζα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #409780

    αγγελε τα βρηκα στα 6 και 6,5 ευρω και πηρα κατι κουτακια

    τα εχουν σε προσφορα μου ειπαν , εξου και η χαμηλη τιμη

    εριξα κατι φυσιγγακια το απογευμα ,κανονικη για 34 γραμμαρια η  ανακρουση ,μετρια ποιοτητα φινιρισματος στο φυσιιγγι , εχω καιρο να δω φυσιγγι λαμπρο να ειναι εξωτερικα ομορφο απο αποψη ρελιασματος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #409786

    αγγελε τα βρηκα στα 6 και 6,5 ευρω και πηρα κατι κουτακια τα εχουν σε προσφορα μου ειπαν , εξου και η χαμηλη τιμη εριξα κατι φυσιγγακια το απογευμα ,κανονικη για 34 γραμμαρια η ανακρουση ,μετρια ποιοτητα φινιρισματος στο φυσιιγγι , εχω καιρο να δω φυσιγγι λαμπρο να ειναι εξωτερικα ομορφο απο αποψη ρελιασματος

    ειμαι σιγουρος τα ειχα παρει 7 με η τιμη ειναι καλη χωρις να 7,5 ευρω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #409787

    takispapad wrote:
    αγγελε τα βρηκα στα 6 και 6,5 ευρω και πηρα κατι κουτακια τα εχουν σε προσφορα μου ειπαν , εξου και η χαμηλη τιμη εριξα κατι φυσιγγακια το απογευμα ,κανονικη για 34 γραμμαρια η ανακρουση ,μετρια ποιοτητα φινιρισματος στο φυσιιγγι , εχω καιρο να δω φυσιγγι λαμπρο να ειναι εξωτερικα ομορφο απο αποψη ρελιασματος

    ειμαι σιγουρος τα ειχα παρει 7 με η τιμη ειναι καλη χωρις να 7,5 ευρω

    αν θυμαμαι καλα τα ειχα παρει 7 ,5 ευρω η τιμη ειναι καλη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #409789

    Για τα Α1 speciale της λαμπρο καμια αποψη καποιος?

    Με την καραμπινα , οτι χειροτερο εχω ριξει ….κροτος που κουφαινει και σκορποσκαγιασμα.Στην mp 153 τουλαχιστον

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #409790

    μανο , η αληθεια ειναι πως ειχε λιγο παραπανω ηχο

    το σκορποσκαγιασμα πως το καταλαβες? απο εμπειρια στο κυνηγι η στον πινακα? με τι τσοκ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,216 έως 7,230 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων