ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,471 έως 7,485 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #436473

    Έχουν γίνει και μάλιστα πολύ περισσότερες από το επιτρεπτό σε αριθμό δόκιμες πέραν τον 35 μέτρων. το ζητούμενο άλλωστε είναι και το αυτονόητο, αν όντως το ονομαστικό του τσοκ αποδίδει τα μέγιστα στα μέτρα που του αναλογούν σε συγκεντρώσει και όχι μόνο )… έχουν δοκιμαστεί όλα τα τσοκ μαμα και δυο άλλων εταιριών σε όλες της αποστάσεις μετρημένες με κορδέλα στα 20 25 30 35 40+ ( έχουν γίνει και ορισμένες σε αποστάσεις πάνω τον 50 μέτρων πάντα με σκάγια Ν8 και τσοκ 2 άστρα όπου και είναι και ανάξιες λόγου… απλά έγιναν για να γελάσουμε λίγο ).. και σε όλα τα επιπλέων μισά αυτών 22½ 27½ 32½ 37½. Τα όπλα που έχουν δοκιμαστεί είναι και καραμπίνες αλλά και δίκαννα. Όπως έχω ξανά πει ο λόγος όλου αυτού έγινε και συνεχίζετε να γίνετε αποκλειστικά με φυσίγγια εμπορίου και αυστηρά σε 28 και 30 γραμμ. Τα δε νούμερα 8.9 και 9½ .. κυριότερο λόγο έχει σαν σκεπτικό το τσοκ να αποδίδει κατανεμεικα τα μέγιστα σε αποστάσεις έως 25 βία 28 μέτρα για το περπατητο τσίχλας σε σχετικά ανοιχτότερα μέρη (IC SKEET CYL )

    Aγγελε τη στιγμη που εχω στη κατοχη μου τσοκ τα οποια δεν αποδιδουν στη συσφιξη τους ολα ειναι πιθανα και δεν μου κανει καμμια εκπληξη.Τα τρια της Οπτιμα που εχω δοκιμασει ειναι αλφαδια,οχι μονο στη συγκεντρωση αλλα και στη συχνοτητα,και ιδιαιτερα στη συχνοτητα ανωτερα απο της αλλες καννες που εχω.Αλλα αυτο που κραταω απο της δοκιμες ,ειναι το οτι συχνοτητα ειναι το μονο που αλλαζει, οταν το οπλο φοραει ενα σωστο τσοκ που αποδιδει στη συσφιξη του.Γιαμενα συμφωνα με αυτα που εχω δει εως τωρα,το τσοκ ειναι αυτο που ευθυνεται για την συγκεντρωση,αμεσως μετα το σετ-απ,και δεν συμαινει τιποτα το τι μαρκα ειναι το τσοκ οσο η σωστη δουλεια που εχει γινει..η συγκεντρωση της Οπτιμα καννης δεν ειναι μεγαλυτερη μεσ το κυκλο των 76 εκ.,οταν το τσοκ που φορας στη συμβατικη ειναι σωστο.Αλλα στη συχνοτητα της συγκεντρωσεις τουλαχιστον με της αλλες 6 καννες εως τωρα εχει το πανω χερι.Στη ντουλαπα εχω τσοκ τα οποια αποδιδουν 2 τσοκ ανοιχτοτερα απο τη συσφιξη τους για να καταλαβεις,τη να σου κανει η υπολοιπη καννη αμα φορας αυτη τη μουφα?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436477

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>
    ειναι δωρον αδωρον οι δοκιμες με τα ετοιμα φυσιγγια εκτος εαν δοκιμαζης 2 φυσιγγια απο καθε κουτι και παλυ δεν εχουν σταθεροτητα αφου τα υλικα δεν ζυγηζωντε με ζυγαρια αλλα στο περιπου με ογκομετρικα

    Τις δόκιμες μετά συγκεκριμένα φυσίγγια της κάνουμε κάθε χρόνο και για αρκετό χρονικό διάστημα. ειδικότερα σε αυτά που μας ενδιαφέρει σε πληροφορώ αγαπητέ ότι είναι παραπάνω από σταθερά τα αποτελέσματα και ανά κουτί αλλά και γενικότερα η συμπεριφορά τους ξεπερνά το σταθερότατο ..δεν θα τα ρίχναμε τόσα χρόνια αν άρχιζαν της κωλοτουμπες.. πληροφοριακά αυτά που μας ενδιαφέρουν έχουμε παραπάνω από πρόσβαση ώστε να κάνουμε τα οποιαδήποτε παραπόνα μας η παρεμβάσεις μας ..από ότι καταλαβαίνεις δεν τίθεται θέμα σωρού η τσουβαλιού φυσιγγίων !!!!!!!!

      εγω δεν μηλαω για τα συγκεκριμενα φυσιγγια αλλα γενικος για ολα τα ετοιμα φυσιγγια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436478

    ΑΓΑΠΗΤΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436479

    What?!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    παλος στις #436745

    οσοι γνωριζουν την αγορα και ξερουν   ας γραψουν ορισμενες μαρκες φυσιγγιων  με Α1 μπαρουτι    ευχαριστω εκ των προτερων   στα  32-33-34 gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #436753

    Θα σου γράψω ενδεικτικά κάποια φυσίγγια με Α1 που μπορείς να τα βρείς στα πιο πολλά καταστήματα (αλλά υπάρχουν κι άλλα) είναι μεγάλων εταιρειών και σε καλές τιμές.

    Το κορυφαίο (για μένα) αυτή τη στιγμή είναι το Lambro A1 speciale (πολύ καλή τιμή) στα 34 γρ με μεγάλη αξιοπιστία http://www.lambrocartridges.com/el/product/33-34/A1-SPECIALE      (value for money)  το βρίσκω 6,5 ευρώ

    Μετά είναι το NSI Velox Α1 Vectan   http://www.touris.eu/show_product.asp?prod_id=334&path=5,96,1,  αλλά λίγο τσιμπημένο στην τιμή στα 32 γρ.  (7 ευρώ)

    Απο εδώ και πέρα υπάρχουν πολλοί που φτιάχνουν φυσίγγια με Α1 πχ

    OSCAR 33 gr , (7 ευρώ)

    LAKO 33gr   http://www.tsariktsis.gr/products.php?p=22&l=1    (6,90 ευρώ)

    αλλά και πολλοί άλλοι..

    Ελπίζω να βοήθησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436755

    παντος τα λαμπρο ηταν τα ποιο καλα φυσιγγια εχω απο το 2000 πολλα κουτια ακομα λαμβρο μπλε  καφε  μπιτουρμπο    και  τα μαυρα τα ημιμαγνουμ με 40 γραμμαρια σκαγια   σε  8αρια 7αρια  6αρια 5αρια 4αρια  ολα ειναι με κεντρικη στηξη   και απο οτι  ακουω και τωρα    τα καινουρια  ειναι τα καλυτερα  απο ολα τα αλλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #436763

    οσοι γνωριζουν την αγορα και ξερουν ας γραψουν ορισμενες μαρκες φυσιγγιων με Α1 μπαρουτι ευχαριστω εκ των προτερων στα 32-33-34 gr

    ΕΙΧΑ ΡΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ FAST ΜΕ Α1 ΠΟΛΗ ΚΑΛΩ ΦΥΣΙΓΓΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥΣ ΚΟΚΚΙΝΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #436768

    το στατισκτικο δειγμα ειναι μικρο αλλα με τα lambro tordo 30gr εχω 3/3 μονοντουφεκιες και ξερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #436772

    εγω παιδια σε δυο κουρουνες που εριξα με τα ΝΟVA του κυργια νο 7 επεσαν πατσαβουρες κατω..αφου δεν βλεπουμε τρυγονια το γυρισα στις κουρουνες αχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #436888

    το στατισκτικο δειγμα ειναι μικρο αλλα με τα lambro tordo 30gr εχω 3/3 μονοντουφεκιες και ξερα.

    τα δοκιμασα και εγω τα tordo 30gr. 2 στα 2 τρυγονια και με καθαρο σκοτωμα χωρις αιματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #436908

    τα δοκιμασα και εγω τα tordo 30gr. 2 στα 2 τρυγονια και με καθαρο σκοτωμα χωρις αιματα.

    Αυτη ειναι η ντουφεκια με το συγκεκριμενο φυσιγγι στα 25 μετρα με το LMC:\Users\Αγγελος\Documents\102_FUJI\DSCF2244.JPG

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #436910

    Αυτο ειναι αυτο που χρησιμοποιω εγω και η παρεα μου στα 25 μετρα 8 νουμερο στα 30 γρ πολυ γρηγορο με εκπληκτικα σκοτωματα !!!!!!!!C:\Users\Αγγελος\Documents\102_FUJI\DSCF2248.JPG

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #436917

    Αυτο ειναι αυτο που χρησιμοποιω εγω και η παρεα μου στα 25 μετρα 8 νουμερο στα 30 γρ πολυ γρηγορο με εκπληκτικα σκοτωματα !!!!!!!!C:\Users\Αγγελος\Documents\102_FUJI\DSCF2248.JPG

     

    Άγγελε ποιο φυσίγγι είναι;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #436980

    ποιο φυσίγγι είναι;;

    Στην γειτονιά σου είναι παλικάρι μου όλο το παιχνίδι… βγες στο μπαλκόνι και κοίτα αριστερά επί τις μεγάλης λεωφόρου στο τέρμα αυτής είναι είναι και τα 30αρια…αναθεμασε περνάς κάθε μέρα τουλάχιστον δυο φορές την ημέρα από εκεί … ααα που είσαι αν θες καλιμπραρισμα φέραμε καινούρια μηχανήματα και μπόλικη μονωτική ταινία.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,471 έως 7,485 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων