ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,621 έως 7,635 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #441980

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giannis222 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>giannis222 wrote:</div><br><br>
    Καλησπερα κυριοι!Μηπως καποιος εχει δοκιμασει τα φυσιγγια champion(νομιζω φτιαχνονται σερρες);Ενδιαφερομαι κυριως για τα 36,38γρ.Περσυ ειχα ριξει ενα κουτακι 34γρ τα μαυρα αλλα δεν μπορεσα να βγαλω συμπερασματα.<br><br><br><br>
    Ευχαριστω εκ των προτερων!<br><br><br><br>
    giannis222<br>
    Καλησπέρα 5,5 ευρώ η κούτα (500 φυσιγγ.) τα πράσινα (32 γρ) και 6,5 τα μαυρα (34 γρ).Αγορά αππό ρη βιοτεχνία.

    Εγω τα εχω δουλεψει λογο του οτι ανεβαινω Καβαλα – Δραμα<br><br><br>
    Τι ακριβως θες να μαθεις ??

    Φιλικα Πετρος

    πως τα βρηκες;καλα;πιο πολυ θελω να τα χρησιμοποιησω για φασσες και ψαχνω φυσιγγι γι αυτη την δουλεια.ειδα ομως οτι φετος εβγαλε και καινουρια διασπορας οποτε θα ηθελα να το δοκιμασω και αυτο

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. 5,5 ΕΥΡΩ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ (32 γρ) ΚΑΙ 6,5 ΤΑ ΜΑΥΡΑ (34γρ).ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ 500 ΚΑΤΑ ΕΙΔΟΣ. ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΤΩΝ 36 γρ. ΣΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΕ ΧΑΜΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΤΑΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΤΙΜΙΑ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΚΟΣΤΟΥΣ – ΑΠΟΔΟΣΗΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #441981

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giannis222 wrote:</div>
    πως τα βρηκες;καλα;πιο πολυ θελω να τα χρησιμοποιησω για φασσες και ψαχνω φυσιγγι γι αυτη την δουλεια.ειδα ομως οτι φετος εβγαλε και καινουρια διασπορας οποτε θα ηθελα να το δοκιμασω και αυτο

    Φιλε Γιαννη 222 απο τα φυσιγγια του Γιωργου ( champion ) εχω ριξει τα παντα !!!<br>
    Και οταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα<br>
    Τρεις φορες το χρονο που ανεβαινω χωριο περναω και απο το Γιωργο για καφεδακι, χαβαλε και δοκιμες<br>
    Πισω απο την βιοτεχνια του εχει πινακα δοκιμων και μπορεις να ριξεις και να δοκιμασεις τα παντα<br>
    Απο την παραγωγη στην καταναλωση ενα πραγμα χα χα χα<br>
    Στα κυνηγια μου δουλευω τα special 32 γρ σε τσιχλα ( πολυ καλα περνω και μακρινες τσιχλες )<br>
    Και τα 38 γρ Guarantee και τα semi magnum 40 gr τα δουλευω στα παπια στην Καβαλα<br>
    Γενικος τα φυσιγγια του ειναι τιμια και οι τιμες κατσε καλα !!!<br>
    Ενισχυμενα στο μπαρουτι και δουλευουν στο κρυο και τραβανε μακρια<br>
    Απο διασπορας εχω δουλεψει τα 33 γρ σε ορτυκια το Καλοκαιρι<br>
    Τωρα αν εβγαλε και καινουργια διασπορας δεν το ξερω

    Φιλικα Πετρος

    ευχαριστω φιλε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #441983

    Ηλια, θελουμε αποδειξεις φιλε.<br>
    Για να πειστουμε, θελουμε :<br>
    α) φωτογραφιες με τις μπεκατσες που εχεις παρει με νταιρεκτ.<br>
    β) βιντεο που να δειχνει να φευγουν οι τουφεκισμενες με στοκας,<br>
    και γ) βεβαιωση ιατρου οτι εβγαλε 5 σκαγια απο το σκυλι.<br>
    Αν δεν προσκομησεις τα παραπανω δικαιολογητικα δεν μπορουμε να δεχτουμε την αποψη σου…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αγιαννιτης παναγιωτης

    </div>

    Χα χα χα ωραιος,,φωτο με μπεκατσα που πηρα με τα νταιρεκτ την εβαλα
    και οπως ειδες τις εκαψε τον κωλο χα χα,,για τα αλλα ελα εδω για καφε
    να στα πουν τα φιλαρακια μου που ηταν παρεα στις αλλες φασεις
    για τον γιατρο πρεπει να παμε λαμια,καλα ειναι θα παμε και για κυνηγι
    βιντεακι ελα παρεα να γυρισουμε μαζι ενα,θα βαλω στοκας μεσα και εκει να δεις σκοτωματα
    φετος θα παρω καταφυκτη τελικα η θα τα παστονω τα θηραματα,δεν γινετε αλλιως
    γιατι δεν θα εχω αποδειξεις χα χα,,να εισαι καλα ρε γελασα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441988

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Panagiotis Agiannitis wrote:</div>

    Ηλια, θελουμε αποδειξεις φιλε.<br><br>
    Για να πειστουμε, θελουμε :<br><br>
    α) φωτογραφιες με τις μπεκατσες που εχεις παρει με νταιρεκτ.<br><br>
    β) βιντεο που να δειχνει να φευγουν οι τουφεκισμενες με στοκας,<br><br>
    και γ) βεβαιωση ιατρου οτι εβγαλε 5 σκαγια απο το σκυλι.<br><br>
    Αν δεν προσκομησεις τα παραπανω δικαιολογητικα δεν μπορουμε να δεχτουμε την αποψη σου…<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Αγιαννιτης παναγιωτης


    </div><br>

    Χα χα χα ωραιος,,φωτο με μπεκατσα που πηρα με τα νταιρεκτ την εβαλα<br>
    και οπως ειδες τις εκαψε τον κωλο χα χα,,για τα αλλα ελα εδω για καφε<br>
    να στα πουν τα φιλαρακια μου που ηταν παρεα στις αλλες φασεις<br>
    για τον γιατρο πρεπει να παμε λαμια,καλα ειναι θα παμε και για κυνηγι<br>
    βιντεακι ελα παρεα να γυρισουμε μαζι ενα,θα βαλω στοκας μεσα και εκει να δεις σκοτωματα<br>
    φετος θα παρω καταφυκτη τελικα η θα τα παστονω τα θηραματα,δεν γινετε αλλιως<br>
    γιατι δεν θα εχω αποδειξεις χα χα,,να εισαι καλα ρε γελασα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Ηλια να παρεις ενα καταφυκτη…. ειναι απαρετητος…. ε ναι ρε φιλε που ζουμε στο 1940 που παστωναν το κρεας να μην χαλασει!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #441995

    καταψυκτες εχουμε δυο,αλλα η καταψυξη του ψυγειου μου χωραει αυτα που θελω
    δεν τα κραταω και παρα πολυ καιρο τα πουλια τα κανω μαμ φρεσκα
    οσο για το παστομα πλακα κανω φυσικα,σιγα μην παστοσω τις μπεκατσες
    εχω μια σουβλα inox για πουλια στο τζακι οτι πρεπει,και τις αλλες στο πηλινο,παλι στο τζακι
    και κοκινιστες η λεμονατες με πατατα τηγανιτη δεν με χαλανε καθολου
    εχει μαμαλακι στην τηλεοραση τωρα και μου ανοιξε η ορεξη παιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #441997

    Οτι και να λετε ο στόκας είναι ο γιακουμπ στην πρωτοπορία στον χώρο. της βλητικής.
    Το να γεμίζεις με ποικιλία διαφόρων ειδων μπαρουτες και να πετυχαίνεις αποτέλεσμα είναι μαγκιά.
    Απαριθμώ 1998 βγάζει το αρχικό s 32 με τιμή σοκ και αποτελέσματα καταπληκτικά,πέσανε να τον φάνε οι ανταγωνιστές.
    Βγάζει πρώτος στην Ελλάδα το double 8-10 με δυο νούμερα σκάγια στην ΣΕΙΡΑ που σημαίνει διπλό πατημα στην μηχανή και μεγαλυτερο κυκλο.
    Βγάζει πρώτος τα superdoule ειδικά φυσίγγια για φασσα,παπιά,λαγό κλπ εκλεκτά θηράματα με ΕΠΙΧΑΛΚΟΜΕΝΑ την πρωτη σειρά και κανονικά την δεύτερη σε σειρά και αυτά οχι το εύκολο και μη σταθερό ανακατεμενο.
    Βγάζει πρώτος το διασποράς με τον κοκκινο αποκεντρωτήρα με 34 γραμμαρια και 550-600 πιέσεις οταν οι άλλοι για να κανουν αποκέντρωση ανέβαιναν στις 750 + .
    Τώρα αν ο φίλος λεει οτι το αντέγραψε το ενημερώνω οτι ειναι κατοχηρωμένο με διεθνή πατέντα.κ ο
    και οι άλλοι το αγόρασαν απο αυτόν.
    Το φυσιγγι αυτο ηταν το bestseller της μπεκατσας του ορτυκιου της περδικας του αγριοκουνελου του ξεκουρνιασματος στην τσίχλα ακόμη και για τους στραβογιαννους.
    Βγαζει το 2010 γουρονοφυσιγγο 5 δραμμια+1 μονόβολο σε απλο και μαγκνουμ με κατω απο 750 πιέσεις μπαμ και κατω .
    Αυτά για την ιστορία……
    Παμε τωρα στο σήμερα,έχετε δικιο σε πολλά να διαμαρτυρεστε ,όμως η ευθύνη δεν είναι μόνο δική του όταν:
    Οι προμηθευτές του του έκαναν πόλεμο πανω στην φουλ σαιζον επειδη οι ιδιοι ηταν και ανταγωνιστές του, λέγοντάς του οτιδεν εχουν πρωτες ύλες μπαρουτια και λοιπά εξαναγκαζοντας τον να προμηθευτεί άλλου τυπου μπαρουτες για να επιβιωση,οταν εξαγόραζαν το προσωπικό για να μαθουν τα μυστικά του,οταν τον κατηγορουσαν οτι ειναι μπεκρης,επειδη του άρεσε να έχειενα ακριβό μπουκάλι ουισκι στο γραφείο του και να πινει 1-2 ποτηρακια την μερα,οταν εμεις οι ιδιοι εκμεταλλευομενοι την οικονομική του δυσχέρεια νι γι απαιτούσααμε επιπλέον και επιπλέον εκπτωσεις ακομα και αν πουλαγε 3ευρω το κουτι το τσιχλοφυσσιγκο.
    Δρυός πεσουσης πας ανηρ ξυλεύεται λει καποιος αρχαιος φιλόσοφος,ετσι και κάποιοι στο φόρουμ μπόμπιρες στο αθλημα τα ξερουν ολα και καταδικαζουν .
    Μαθετε πρωτα ιστορία και μετά να αξιολογείτε την κλεμενη πατεντα του direct απο τον κρεατεμπορο Ναυπλιώτη που εκλιπαρουσε να τον εξαγορασει οπως πηρε τον λαμπρου και επειδη ο “γέρος” αρνήθηκε του εκοψε τις προμηθειες πρωτων υλών η απαιτούσε πληρωμή μετρητοίς,κλέβοντας με υποσχέσεις την Γραμματέα του και το πελατολόγιο του αφήνοντάς τον κόκκαλο.Αυτά μια μερα θα τα πληρώσουμε όλοι μας οταν θα κυριαρχούν μονοπωλιακά 1-2 εταιρείες στην Ελληνική αγορά.
    Αυτά για να μαθαινουν οι νεοι και να καταλαβαίνουν οι παλιοί!
    Ελπίζω στο φόρουμ μη παίζουν βαλτοί ……ο στοκας τελείωσε όπως κάθε τι στην ζωή η ιστορία όμως μένει και τον τιμά παρόλες τις ιδιορυθμιες του και τις ιδιαιτερότητες του .
    Τελικά πρόσφερε σαυτον τον τοπο παραγοντας ελληνικά,πρωτοποριακά και αξια προϊόντα σε 3 γενιές συναδέλφων.
    Καληνύχτα σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #442001

    Συμφωνω με headhunter.
    Oμως ο Στοκας ισως την πληρωσε και εγινε περα, απο τα μαγαζια απο το < εν τη παλαμη και ουτω βοησωμεν>, ητοι ριχνεις ζεστο εμπορα παιρνεις φυσιγγια μου…και με την τακτικη αυτη, εφτασε στο σημειο, να δινει και γαριδακια δωρο, προκειμενου να πουλησει…Πολλα συνετελεσαν στην πτωση του, εφταιγε και αυτος, ισως την ειδε και καπως, παρασυρομενος.
    Η μαγκια ειναι να εισαι μαγκας και <βάστα με να σε βαστώ> την περιοδο των παχιων αγελαδων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #442002

    Φιλε καλα εκανες και εγραψες την γνωμη σου, και ολα αυτα που εγραψες,,αλλα καλο ειναι να μην προσβαλεις
    του συναδελφους σου αποκαλωντας τους [μπομπιρες στο αθλημα] λες και τους ξερεις και απο εχθες
    γιατι και αυτοι εχουν γνωμη και πρεπει να την πουνε,ουτε βαλτοι ειναι ουτε υπαλληλοι του ναυπλιωτη
    καλη σου νυχτα

    φιλικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #442011

    Συναδελφε συγνωμη αν θιχτικες,αλλά εγω δεν λεω την γνωμη μου,απλά λέω την αληθεια γιατι ολα αυτα τα εχω βιωσει!
    Τα λεω για να μαθετε την αληθεια και οχι για προσωπικό όφελος.Αλλωστε ο στόκας ειναι παρελθόν.
    Οσο για τους “μπομπιρες” δεν το λεω για να υποτιμησω καποιους ,ειναι σχημα λόγου για τους νέους στο αθλημα ,όπως στον στρατό η λέξη “ψάρι” εκτός και αν δεν έχεις πάει ακόμα στρατό.
    Οσο για τους “βαλτούς” μη εισαι τοσο σιγουρος ότι δεν υπαρχουν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #442013

    Δεν το πηρα προσωπικα,για ολους μιλησα,γιατι πρεπει να τηρουμε καποιους κανονες
    για να γινεται σωστη κουβεντα,,μπομπιρες ειναι χαζο να αποκαλουμε ατομα που δεν γνωρειζουμε
    και εμεις αυτα που βιωσαμε λεμε,και οσο για τον στρατο απολυθηκα το 1990
    απλα μιας που απορησες στο λεω,νομιζω δεν υπαρχη κατι αλλο που να μπορουσα να βοηθησω στην συζητηση
    οποτε καλη συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #442022

    Οτι και να λετε ο στόκας είναι ο γιακουμπ στην πρωτοπορία στον χώρο. της βλητικής.<br>
    Το να γεμίζεις με ποικιλία διαφόρων ειδων μπαρουτες και να πετυχαίνεις αποτέλεσμα είναι μαγκιά.<br>
    Απαριθμώ 1998 βγάζει το αρχικό s 32 με τιμή σοκ και αποτελέσματα καταπληκτικά,πέσανε να τον φάνε οι ανταγωνιστές.<br>
    Βγάζει πρώτος στην Ελλάδα το double 8-10 με δυο νούμερα σκάγια στην ΣΕΙΡΑ που σημαίνει διπλό πατημα στην μηχανή και μεγαλυτερο κυκλο.<br>
    Βγάζει πρώτος τα superdoule ειδικά φυσίγγια για φασσα,παπιά,λαγό κλπ εκλεκτά θηράματα με ΕΠΙΧΑΛΚΟΜΕΝΑ την πρωτη σειρά και κανονικά την δεύτερη σε σειρά και αυτά οχι το εύκολο και μη σταθερό ανακατεμενο.<br>
    Βγάζει πρώτος το διασποράς με τον κοκκινο αποκεντρωτήρα με 34 γραμμαρια και 550-600 πιέσεις οταν οι άλλοι για να κανουν αποκέντρωση ανέβαιναν στις 750 + .<br>
    Τώρα αν ο φίλος λεει οτι το αντέγραψε το ενημερώνω οτι ειναι κατοχηρωμένο με διεθνή πατέντα.κ ο<br>
    και οι άλλοι το αγόρασαν απο αυτόν.<br>
    Το φυσιγγι αυτο ηταν το bestseller της μπεκατσας του ορτυκιου της περδικας του αγριοκουνελου του ξεκουρνιασματος στην τσίχλα ακόμη και για τους στραβογιαννους.<br>
    Βγαζει το 2010 γουρονοφυσιγγο 5 δραμμια+1 μονόβολο σε απλο και μαγκνουμ με κατω απο 750 πιέσεις μπαμ και κατω .<br>
    Αυτά για την ιστορία……<br>
    Παμε τωρα στο σήμερα,έχετε δικιο σε πολλά να διαμαρτυρεστε ,όμως η ευθύνη δεν είναι μόνο δική του όταν:<br>
    Οι προμηθευτές του του έκαναν πόλεμο πανω στην φουλ σαιζον επειδη οι ιδιοι ηταν και ανταγωνιστές του, λέγοντάς του οτιδεν εχουν πρωτες ύλες μπαρουτια και λοιπά εξαναγκαζοντας τον να προμηθευτεί άλλου τυπου μπαρουτες για να επιβιωση,οταν εξαγόραζαν το προσωπικό για να μαθουν τα μυστικά του,οταν τον κατηγορουσαν οτι ειναι μπεκρης,επειδη του άρεσε να έχειενα ακριβό μπουκάλι ουισκι στο γραφείο του και να πινει 1-2 ποτηρακια την μερα,οταν εμεις οι ιδιοι εκμεταλλευομενοι την οικονομική του δυσχέρεια νι γι απαιτούσααμε επιπλέον και επιπλέον εκπτωσεις ακομα και αν πουλαγε 3ευρω το κουτι το τσιχλοφυσσιγκο.<br>
    Δρυός πεσουσης πας ανηρ ξυλεύεται λει καποιος αρχαιος φιλόσοφος,ετσι και κάποιοι στο φόρουμ μπόμπιρες στο αθλημα τα ξερουν ολα και καταδικαζουν .<br>
    Μαθετε πρωτα ιστορία και μετά να αξιολογείτε την κλεμενη πατεντα του direct απο τον κρεατεμπορο Ναυπλιώτη που εκλιπαρουσε να τον εξαγορασει οπως πηρε τον λαμπρου και επειδη ο «γέρος» αρνήθηκε του εκοψε τις προμηθειες πρωτων υλών η απαιτούσε πληρωμή μετρητοίς,κλέβοντας με υποσχέσεις την Γραμματέα του και το πελατολόγιο του αφήνοντάς τον κόκκαλο.Αυτά μια μερα θα τα πληρώσουμε όλοι μας οταν θα κυριαρχούν μονοπωλιακά 1-2 εταιρείες στην Ελληνική αγορά.<br>
    Αυτά για να μαθαινουν οι νεοι και να καταλαβαίνουν οι παλιοί!<br>
    Ελπίζω στο φόρουμ μη παίζουν βαλτοί ……ο στοκας τελείωσε όπως κάθε τι στην ζωή η ιστορία όμως μένει και τον τιμά παρόλες τις ιδιορυθμιες του και τις ιδιαιτερότητες του .<br>
    Τελικά πρόσφερε σαυτον τον τοπο παραγοντας ελληνικά,πρωτοποριακά και αξια προϊόντα σε 3 γενιές συναδέλφων.<br>
    Καληνύχτα σε ολους

    συμφωνω απολυτα μαζι σου αδερφε…. ο ανθρωπος εχει κατασκευασει απιστευτα φυσηγγια οταν ολοι οι αλλοι ακολουθουσαν το ρευμα του απλου γεμισματος αυτος πρωτοπορουσε γι αυτο και τον εφαγε ο φθονος τον ανταγωνιστων του…
    πραγματικα ο ανθρωπος εχει βγαλει φυσηγγια θρηλους! Εγω προσωπικα δουλευω στοκας και δεν τ αλλαζω με τπτ και σε καμια περιπτωση…. δεν λεω οτι δεν υπαρχουν εξησου καλα φυσηγγια η μπορει και καλητερα ( τα οποια σιγουρα δεν ειναι ελληνικα) αλλα ας βοηθησουμε τον τοπο μας και ας αγοραζουμε ρε παιδια ελληνικα φυσηγγια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #442024

    Ο Στόκας ήταν απο τους κορυφαίους για τα Ελληνικά δεδομένα και δίκαια είχε κερδίσει ένα μεγάλο αγοραστικό κοινό! Ποιός ξεχνά τα παλιά καλά Meteo,Max D,superdouble κ.α που έκαναν πάταγο?! Εγω προσωπικα ημουν απο τους πελατες του και μαλιστα απο τους ευχαριστημενους αλλα δυστυχως μετα απο τις αλλαγες των υλικων (οποια κι αν ηταν τα αιτια) απλα δεν αγορασα ξανα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #442032

    Καλημερα!! Ενας απο τους καλυτερους
    μπεκατσοκυνηγους των Χανιων φιλος καλος
    δεν αλλαζει με τιποτα τα D&D του στοκα..μα
    με τιποτα δεν τα αλλαζει χρονια τωρα..παρε
    μιπτοντος στην περδικα εφαγε κατι φολες στην
    αρχη με κατι φυσιγγια που δεν ξερω ποια ηταν
    του ειπα να βαλει nsi spesial collection
    coturnice Ν6/7 πυριτις tecna 37gr και εχει
    παθει πλακα..2 φορες φετος εχει ριξει 2 περδικες
    με μια τουφεκια..φοβερα σκοτωματα και πολυ
    μαλακο για 37gr..το εχω δοκιμασει στον πινακα
    μαζι με αλλα ακριβα μαλλινοταπα και ηταν φοβερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #442033

    Σήμερα δοκίμασε ένας δικός μου τα παρακάτω φυσίγγια σε αγριοπερίστερα με Benelli Montefeltro 53cm 18.4 και 3*(Μ) σε τουφεκιά οριακή και έμεινε πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση τους,τη μαλακή τουφεκιά τους.
    Τα δοκίμασε κανείς άλλος να μας πει γνώμη?

    http://www.kalco.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=158

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #442254

    Αφου δεν υπαρχει αλλος να σπαει τις τιμες ,πηγαινετε κοροιδα να πληρωνεται 6,50-7 ευρω το κουτι στα 32 γρμ.
    Υ.Γ .Τα παλια καλα Μετεο οπως και τα πρασινα G7 δεν προκειται να τα πλησιασει αλλο φυσιγγι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,621 έως 7,635 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων