ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,726 έως 7,740 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #445400

    Δημητρη οχι σε ειδικο δεν εχω παει.εχω φτιαξει καποια πραγματα εμπειρικα μονος μου γιατι λογω υψους εργοστασιακα οπλα δεν μου κανουν καθολου ειδικα σε θεμα μηκους κοντακιου.επισης με εχουν δει στο σκοπευτηριο καποιοι αθλητες και καποια πραγματα που μου ειπαν τα διορθωσα.δεν θα ελεγα οχι να με δει και καποιος ειδικος γιατι παντα κατι θα κερδισεις πιστευω και ας μου πει οτι ειμαι ενταξει.επειδη θελω αρκετο καιρο να κανω αυτη την ερωτηση,και μου δινεις τωρα την ευκαιρια ποιος πιστευεις( πιστευετε θα χαιρομουν να απαντησουν και αλλοι αν ξερουν) ειναι ο καταλληλος στην Ελλαδα να παιρνει μετρα σωστα; Υπαρχουν στην Ελλαδα ανθρωποι να ξερουν να παιρνουν μετρα;η πρεπει να πηγαινουμε Ιταλια-Αγγλια?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #445402

    Δημητρη οχι σε ειδικο δεν εχω παει.εχω φτιαξει καποια πραγματα εμπειρικα μονος μου γιατι λογω υψους εργοστασιακα οπλα δεν μου κανουν καθολου ειδικα σε θεμα μηκους κοντακιου.επισης με εχουν δει στο σκοπευτηριο καποιοι αθλητες και καποια πραγματα που μου ειπαν τα διορθωσα.δεν θα ελεγα οχι να με δει και καποιος ειδικος γιατι παντα κατι θα κερδισεις πιστευω και ας μου πει οτι ειμαι ενταξει.επειδη θελω αρκετο καιρο να κανω αυτη την ερωτηση,και μου δινεις τωρα την ευκαιρια ποιος πιστευεις( πιστευετε θα χαιρομουν να απαντησουν και αλλοι αν ξερουν) ειναι ο καταλληλος στην Ελλαδα να παιρνει μετρα σωστα; Υπαρχουν στην Ελλαδα ανθρωποι να ξερουν να παιρνουν μετρα;η πρεπει να πηγαινουμε Ιταλια-Αγγλια?

    καποια πραγματα ειπες εφτιαξες , πραγματα τα οποια στα προτειναν σκοπευτες , μπορεις να μου κανεις και μια τελευταια χαρη και να γραψεις αναλυτικα τι εφτιαξες ? και μετα θα σου απαντησω στην ερωτηση σου και μακαρι οπως εγραψες να απαντησουν και αλλοι φιλοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #445406

    Επειδη ειμαι 193-194,Με μακρια χερια και μακρυ λαιμο,μακρυνα το κοντακι με φετες επιμυκηνσης στα 38-39 αναλογα αν ειναι χειμωνας η καλοκαιρι.το χειμωνα βγαζω μια φετα και γινετε 38..επειδη το οπλο μακρυνε και εριχνε πιο χαμηλα απο οτι επρεπε,και αυτο το εβλεπα επωμιζοντας το εβαλα την φλαντζα
    απο 50-55-60-65 που ειχε το οπλο την 50 και ετσι το οπλο σηκωθηκε λιγο και ρυθμιστηκε και το cast-off απο οτι ειδα μετα που το επωμισα γιατι η συγκεκριμενη φλαντζα περα απο οτι σηκωνει το κοντακι του δινει και το περισσοτερο cast-off..γενικα το οπλο ειχε την ταση στις δοκιμες churchil που εκανα να ριχνει πανω και αριστερα..το πολυ πανω θα ελεγα οτι διορθωθηκε λιγο απο την επιμηκυνση και τωρα ριχνει περιπου 60-40 απο οτι ειδα στο τεστ και το αριστερα εβαλα την φλαντζα που δινει το περισσοτερο cast-off..επισης στο οπλο εχω επιμηκυνει την λαβη του γιατι εχω μεγαλη παλαμη για καλυτερο και πιο σταθερο κρατημα.στις επωμισεις που κανω φαινετε οτι καθετε καλα και λεω οτι φαινετε γιατι δεν ειμαι ειδικος..γι αυτο σε ρωτησα αν υπαρχει καποιος ειδικος στην Ελλαδα γιατι εγω για μετρα παρολο το ψαξιμο που εχω κανει δεν εχω βρει κανενα.οπλουργους να φτιαχνουν κοντακια ξερω πολλους..ειδικο μονο για τα μετρα ομως κανεναν..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #445407

    Καλησπέρα έχει άποψη κανείς για τα express 32

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #445411

    Καλησπέρα έχει άποψη κανείς για τα express 32

    Καλησπέρα.
    Του Δορκά εννοείς;
    Τα δουλεύω σε νούμερο 8 και έχω μείνει ευχαριστημένος, στο 9 έβρισκα κάμποσα ζωντανά ενώ στο 8 όχι.
    Νομίζω είναι καλά και δεν κλωτσάνε ιδιαίτερα. Την Κυριακή έριξα γύρω στα 30 φυσίγγια με το Baikal s/p και δεν κατάλαβα κάτι.
    Τα πήρα 6 € στα Κτελ Κηφισσού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #445412

    Καλησπέρα έχει άποψη κανείς για τα express 32

    tsixlokiller

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #445414

    Υπαρχουν στην Ελλαδα ανθρωποι να ξερουν να παιρνουν μετρα;η πρεπει να πηγαινουμε Ιταλια-Αγγλια?

    γιαννη εγω μετρα πηρα στον αντωνακο στον πειραια και ειμαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα , βεβαια στον πυργο υπαρχει κοντακας ονοματι καλυκας…πολυ καλος (ο δημητρης θα ξερει καλυτερα)!!!!!! στην θεσσαλονικη ειναι ενας πολυ καλος επισης κοντακας ο σκριβανος και να μην ξεχασω και τον συνφορουμιτη μας vaggos-benelli οπου ως οπλουργος εχει ολα τα μεσα και την καλη μηχανη για να ‘στριβει’ κοντακια !!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #445416

    Αυτο με μπερδευει Μανο.. Δηλαδη οι κοντακαδες εχουν και ειδικα μηχανηματα που παιρνουν τα μετρα? εγω πιστευω οτι στους κοντακαδες πας τα μετρα ετοιμα και σου φτιαχνουν το κοντακι π.χ (valeriano).δεν ξερω εχω μπερδευτει.εγω αυτο που θα ηθελα να κανω ειναι να παω σε καποιον με το οπλο μου και να μου πει πανω σ αυτο το κοντακι αν χρειαζονται διορθωσεις και ποιες.το πραγμα μπερδευετε επισης γιατι πρεπει να εχεις σταθερη επωμιση για να γινει σωστη δουλεια.τελος παντων γραφουμε και εκτος θεματος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #445419

    Αυτο με μπερδευει Μανο.. Δηλαδη οι κοντακαδες εχουν και ειδικα μηχανηματα που παιρνουν τα μετρα? εγω πιστευω οτι στους κοντακαδες πας τα μετρα ετοιμα και σου φτιαχνουν το κοντακι π.χ (valeriano).δεν ξερω εχω μπερδευτει.εγω αυτο που θα ηθελα να κανω ειναι να παω σε καποιον με το οπλο μου και να μου πει πανω σ αυτο το κοντακι αν χρειαζονται διορθωσεις και ποιες.το πραγμα μπερδευετε επισης γιατι πρεπει να εχεις σταθερη επωμιση για να γινει σωστη δουλεια.τελος παντων γραφουμε και εκτος θεματος.

    κατ’αρχην ναι, υπαρχουν τα ειδικα αρθρωτα κοντακια που παιρνουν μετρα (νομιζω εχει ο κουρκουλος) ομως εγω δεν αναφερθηκα σε αυτα , εγω αναφερθηκα σε μηχανημα που ‘στριβει’ τα κοντακια με την μεθοδο της καυτης παραφυνης…..υπαρχουν βεβαια και αλλες μεθοδοι!!!!!πολυ σωστα ειπες για την σταθερη επωμιση….χωρις αυτο δεν θα ειναι σωστα τα μετρα…..αρα πρωτα απ’ολα πρεπει να επωμιζουμε σταθερα και με τον ιδιο τροπο καθε φορα για να μας παρουν τα σωστα μετρα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #445427

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>παλος wrote:</div>
    παιδια καλησπερα καμια προταση για χειμωνιατικα φυσιγγια για τσιχλα με υγρασιες ?…. μηπως εχει δοκιμαση κανεις του ζωτου τα μαυρα στα 32 γρ τι λενε και για τι καιρο κανουν

    γεια σου φιλε παλο θα σου συνηστουσα τα berreta 34 γρ..και για λιγοτερα γραμαρια berreta 32gr τα ss speed πολυ αποτελεσματικο και σε υγρασια….και τα cub ta nova 32 γρ συγκεντρωτηρα αλλα αυτα φιλε υστερουν λιγο στην υγρασια!!!
    [/quote

    Σε ευχαριστω φιλε μου.Εδω καβαλα,δενεχουν τιποτα σε beretta….μονο τα <βαρια> extreme…
    δοκιμασα χθες, τα tordo τις NSI (GM γραφει εξω το κουτι) με καλες εντυπωσεις σε γρ. .6.80 το κουτι…
    τα αντιστοιχα Lambro Tordo τα ειχε 6.50 το κουτι…εχει και club nova δεν θυμαμαι την τιμη…
    εγω ριχνω τα RC32 kai τα super kill 8/9 με πολυ καλα αποτελεσματα με ενα franchi Highlander…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #445429

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos v 101 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>παλος wrote:</div><br>
    παιδια καλησπερα καμια προταση για χειμωνιατικα φυσιγγια για τσιχλα με υγρασιες ?…. μηπως εχει δοκιμαση κανεις του ζωτου τα μαυρα στα 32 γρ τι λενε και για τι καιρο κανουν

    γεια σου φιλε παλο θα σου συνηστουσα τα berreta 34 γρ..και για λιγοτερα γραμαρια berreta 32gr τα ss speed πολυ αποτελεσματικο και σε υγρασια….και τα cub ta nova 32 γρ συγκεντρωτηρα αλλα αυτα φιλε υστερουν λιγο στην υγρασια!!!<br>
    [/quote

    Σε ευχαριστω φιλε μου.Εδω καβαλα,δενεχουν τιποτα σε beretta….μονο τα <βαρια> extreme…<br>
    δοκιμασα χθες, τα tordo τις NSI (GM γραφει εξω το κουτι) με καλες εντυπωσεις σε γρ. .6.80 το κουτι…<br>
    τα αντιστοιχα Lambro Tordo τα ειχε 6.50 το κουτι…εχει και club nova δεν θυμαμαι την τιμη…<br>
    εγω ριχνω τα RC32 kai τα super kill 8/9 με πολυ καλα αποτελεσματα με ενα franchi Highlander…

    τα rc τα εχω δοκιμασει κι εγω με καλα αποτελεσμτα και στην φασσα και στιν τσιχλα και στο τρυγονι!!οσο για τα lambro πιο αθλιο φισιγκι δεν εχει περασει απο τα χερια μου οπως και τα Δ υψηλος!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #445469

    Καλησπέρα έχει άποψη κανείς για τα express 32

    Παρα πολυ καλο φυσιγγι

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #445500

    Ευχαριστώ όλους για την πληροφορία τα πήρα στα τρυγόνια για πρώτη φορά φέτος και πηγανε πολύ καλά τώρα σε τσίχλα δεν ξέρω με υγρασία τι κάνουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #445548

    Ευχαριστώ όλους για την πληροφορία τα πήρα στα τρυγόνια για πρώτη φορά φέτος και πηγανε πολύ καλά τώρα σε τσίχλα δεν ξέρω με υγρασία τι κάνουν

    Δουλευουν και σε τσιχλα πολυ καλα !!!
    Kαι με σχετικη υγρασια εισαι οκ
    Σε πολυ υγρασια θελεις φυσιγγια με sipe

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #445549

    Ευχαριστώ όλους για την πληροφορία τα πήρα στα τρυγόνια για πρώτη φορά φέτος και πηγανε πολύ καλά τώρα σε τσίχλα δεν ξέρω με υγρασία τι κάνουν

    οι ισπανικες πυριτιδες φιλε ταιριαζουν σε ζεστο σχετικα καιρο , ειναι γρηγορες ειναι ευγενικες και πολυ συγκεντρωτικες αλλα ειναι λιγο ευαισθητες στο κρυο και στην υγρασια , αναφερομαι σε αυτες γιατι τα Express δουλευουν με ισπανικη πυριτιδα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,726 έως 7,740 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων