ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,966 έως 7,980 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #449784

    καποτε ειχα ριξει τα 30αρια και μου κολαγαν στην θαλαμη, δεν τα πεταγε ο εξωλκεας του δικανου, μου το ειχε κανει πολλες φορες
    σημειωτεον, δεν εχει προβλημα ο εξωλκεας.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #449798

    εχει τυχει σε ορισμενες βολες να διαλειεται ο συγκεντρωτηρας(δηλαδη απο τα 4 πτεριγια να διαλιονται τα 2

    Όταν λές διαλύονται φίλε, εννοείς εξαφανίζονται εντελώς ή απλά κόβονται οι ενώσεις τους? Γιατί αν συμβαίνει το δεύτερο, αλλά σε όλες τις ενώσεις, είναι καλό!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #449805

    παιδια εγω ριχνω τα club οπως σας εχω πει, εχει τυχει σε ορισμενες βολες να διαλειεται ο συγκεντρωτηρας(δηλαδη απο τα 4 πτεριγια να διαλιονται τα 2 η και ολα καμια φορα)δεν το εχω δει σε αλλο φισιγκι αλλα δεν με πειραζει και συνεχιζω να το χρεισιμοποιω γιατι ειναι πολυ αποτελεσματικο και σε κοντινες και σε μακρινες βολες!!!για ποιο λογο γινεται αυτο ξερεται? θα ψαξω εκει που τουφεκαω να βρω κανεναν και θα σας ανεβασω φωτογραφια!!

    Το να ανοιγουν τα πτεριγια ειναι το σωστο !!!
    Το να ανοιγουν τα μισα η ενα απο αυτα ειναι λαθος αλλα συμβενει καμια φορα και το εχουμε δει σε ριγμενους.
    Το να διαλιεται ολος ο συγκεντρωτηρας αυτο ειναι επικυνδινο !!! Σε αυτη την περιπτωση κατι δεν παει καλα και θελει προσοχη.

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #449829

    Σήμερα δοκίμασα πρώτη φορά to No 9-10 στα Lambro Euromix με κύλινδρο και 4 άστρα στο super pose Fabarm. Πέντε πουλιά πήρα και τα 5 ήταν νεκρά πριν πέσουν στο χώμα, είμαι σίγουρος για αυτό.
    Oι τουφεκιές ήταν όλες στα 20 – 30 μέτρα. Θέλω να πω ότι παρότι δεν ήταν πολύ κοντά και είχα αμφιβολίες για το κατά πόσον σκοτώνουν τσίχλα τόσο ψιλά σκάγια, τελικά αποδείχθηκε ότι σκοτώνουν και παρασκοτώνουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    giorgos 391 στις #449862

    ΦΥΣΙΓΓΙΑ BORNAGHI…..TA ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ,,,ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩς ΘΕΡΙΖΟΥΝ……ΕΠΙΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΑ…38 ΓΡ…..3ΑΡΙ…ΓΙΑ ΛΑΓΟ,,,ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ…..ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΕΣΕΙΣ??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #449891

    Σήμερα δοκίμασα πρώτη φορά to No 9-10 στα Lambro Euromix με κύλινδρο και 4 άστρα στο super pose Fabarm. Πέντε πουλιά πήρα και τα 5 ήταν νεκρά πριν πέσουν στο χώμα, είμαι σίγουρος για αυτό.<br>
    Oι τουφεκιές ήταν όλες στα 20 – 30 μέτρα. Θέλω να πω ότι παρότι δεν ήταν πολύ κοντά και είχα αμφιβολίες για το κατά πόσον σκοτώνουν τσίχλα τόσο ψιλά σκάγια, τελικά αποδείχθηκε ότι σκοτώνουν και παρασκοτώνουν.<br>
    <hr>

    Και βεβαια σκοτωνουν, αλλα ειναι και αναλογα το τουφεκι.
    Καλυτερα ειναι τα No 8-9 με 4 αστρα ή 3 αστρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #449897

    ΦΥΣΙΓΓΙΑ BORNAGHI…..TA ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ,,,ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩς ΘΕΡΙΖΟΥΝ……ΕΠΙΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΑ…38 ΓΡ…..3ΑΡΙ…ΓΙΑ ΛΑΓΟ,,,ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ…..ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΕΣΕΙΣ??

    Καλημερα! Αν δεν κανω λαθος η Bornaghi βγαζει εκ μερους της Beretta τα φυσιγγια beretta..αν παρατηρησεις εδω στο Beretta extreme long range 36 ο καλυκας γραφει,bornaghi..αλλα το ειχα διαβασει και σε ενα περιοδικο νομιζω οτι η bornaghi βγαζει τα beretta..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #449902

    τα φυσίγγια τα super sidney τα γνωρίζει κάποιος??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #449903

    τα φυσίγγια τα super sidney τα γνωρίζει κάποιος??

    Αν εννοεις αυτα δες εδω..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #449907

    Bornaghi cartridges

    για ριχτέ μια μάτια έχει πολύ ενδιαφέρων. Ειδικότερα δε αν μάθουμε και τον εδώ αντιπρόσωπο αν υπάρχει τόσο το καλύτερο.

    http://www.bornaghi.it/_eng/prodotti_hunting.html

    http://www.bornaghi.it/_eng/prodotti_competition.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #449909

    φίλε μου Γιαννης-Χανια ναι αυτά εννοώ.. για παπιά και για λαγό είναι καλά???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #449911

    Tα special 28 τα ειχα ριξει στην Κρητη.Πολυ καλα και εαν δεν με απατα η μνημη μου τα εισαγει η Dispan.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #449913

    φίλε μου Γιαννης-Χανια ναι αυτά εννοώ.. για παπιά και για λαγό είναι καλά???

    Δυστηχως δεν τα εχω ριξει ποτε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    giorgos 391 στις #449914

    Bornaghi cartridges

    για ριχτέ μια μάτια έχει πολύ ενδιαφέρων. Ειδικότερα δε αν μάθουμε και τον εδώ αντιπρόσωπο αν υπάρχει τόσο το καλύτερο.

    http://www.bornaghi.it/_eng/prodotti_hunting.html

    http://www.bornaghi.it/_eng/prodotti_competition.html

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!
    παντως φαινεται πολυ προσεγμενο φυσιγγι,,,,αλλα θα χρειαστουν μερικες δοκιμες,,,,,αυτο με τα 38 γρ ειδα…..νομιζω εχει νικελ σκαγια

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    giorgos 391 στις #449915

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>kapnas 125+25 wrote:</div>
    Bornaghi cartridges

    για ριχτέ μια μάτια έχει πολύ ενδιαφέρων. Ειδικότερα δε αν μάθουμε και τον εδώ αντιπρόσωπο αν υπάρχει τόσο το καλύτερο.

    http://www.bornaghi.it/_eng/prodotti_hunting.html

    http://www.bornaghi.it/_eng/prodotti_competition.html

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!<br>

    παντως φαινεται πολυ προσεγμενο φυσιγγι,,,,αλλα θα χρειαστουν μερικες δοκιμες,,,,,αυτο με τα 38 γρ ειδα…..νομιζω εχει νικελ σκαγια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,966 έως 7,980 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων