ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,311 έως 8,325 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #463830

    Μπορεις να δοκιμασεις και τα b&p winter(δεκαδα).Και αυτα ειναι πολυ καλα!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #463831

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>loucas wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xristos wrote:</div><br>
    Μου προτειναν για τα περασματα στη φασσα τον Οκτωμβρη p&b mb extra 35 gr.Τι λενε τα συγκεγριμενα φυσιγγια?<br><br><br>
    <hr><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br>
    BREDA ASTRO

    </div>

    Ξανακάνε έλεγχο στην μάρκα των φυσιγγίων,μάλλον κάποιο λάθος κάνεις.<br><br>
    Πάντως αν είναι αυτό που φαντάζομαι [ ΒΑSCHIERI-PELLAGRI] είναι πολύ καλά.

    ακριβως,αυτο ειναι.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    BREDA ASTRO

    </div>

    Αυτή η ίδια εταιρία βγάζει ένα ειδικό φυσίγγι γιά τις φάσσες.
    Είναι της σειράς MIGRA και το ονομάζει COLOMBACCIO,μόνο που είναι
    λίγο ακριβούτσικο 14,5 ευρώ το κουτί των 25 φυσιγγίων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #463843

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>loucas wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xristos wrote:</div><br><br>
    Μου προτειναν για τα περασματα στη φασσα τον Οκτωμβρη p&b mb extra 35 gr.Τι λενε τα συγκεγριμενα φυσιγγια?<br><br><br><br>
    <hr><br><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br><br>
    BREDA ASTRO

    </div>

    Ξανακάνε έλεγχο στην μάρκα των φυσιγγίων,μάλλον κάποιο λάθος κάνεις.<br><br><br>
    Πάντως αν είναι αυτό που φαντάζομαι [ ΒΑSCHIERI-PELLAGRI] είναι πολύ καλά.

    ακριβως,αυτο ειναι.<br>

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    BREDA ASTRO

    </div>

    Αυτή η ίδια εταιρία βγάζει ένα ειδικό φυσίγγι γιά τις φάσσες.<br>
    Είναι της σειράς MIGRA και το ονομάζει COLOMBACCIO,μόνο που είναι<br>
    λίγο ακριβούτσικο 14,5 ευρώ το κουτί των 25 φυσιγγίων.

    Τα Migra τα κατατάσσω στα μέτρια φυσίγγια, παρόλο που παλιότερα ήμουν ένθερμοσ οπαδός τους, ότι πουλί έχω πάρει τα τελευταία τρία χρόνια με το συγκεκριμένο, πέφτει, αλλά πέφτει ζωντανό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #463875

    Τα Migra τα κατατάσσω στα μέτρια φυσίγγια, παρόλο που παλιότερα ήμουν ένθερμοσ οπαδός τους, ότι πουλί έχω πάρει τα τελευταία τρία χρόνια με το συγκεκριμένο, πέφτει, αλλά πέφτει ζωντανό

    η σειρα Migra είναι ότι καλυτερο εχει να παρουσιασει το εργοστασιο της BP σε πυριτιδες , σκαγια , καλυκες , ακομα και το 4 αστερι είναι μοναδικο σε αυτά τα φυσίγγια , πιεσεις και ταχύτητες αναλογα το θήραμα , αλλα και τρομερες συγκεντρώσεις , όταν πεφτει πουλι ζωντανο με τετοιο φυσιγγι , δυο είναι οι αιτιες , η σκοπευτικο λαθος , η οπλο που δεν ριχνει εκει που θελει ο κυνυγος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #463876

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div>
    Τα Migra τα κατατάσσω στα μέτρια φυσίγγια, παρόλο που παλιότερα ήμουν ένθερμοσ οπαδός τους, ότι πουλί έχω πάρει τα τελευταία τρία χρόνια με το συγκεκριμένο, πέφτει, αλλά πέφτει ζωντανό

    η σειρα Migra είναι ότι καλυτερο εχει να παρουσιασει το εργοστασιο της BP σε πυριτιδες , σκαγια , καλυκες , ακομα και το 4 αστερι είναι μοναδικο σε αυτά τα φυσίγγια , πιεσεις και ταχύτητες αναλογα το θήραμα , αλλα και τρομερες συγκεντρώσεις , όταν πεφτει πουλι ζωντανο με τετοιο φυσιγγι , δυο είναι οι αιτιες , η σκοπευτικο λαθος , η οπλο που δεν ριχνει εκει που θελει ο κυνυγος

    συγκεκριμένα έχει τύχει να περνάνε τελείως ρουαγιάλ στα 20 μέτρα 6-7 πουλιά, να ρίχνω τρείς τουφεκιές να πέφτουν δύο πουλιά, τα οποία δεν μπορώ να πώ ότι τα κυνηγούσα αλλά ήταν ζωντανά, και είχαν πάρει αρκετά σκάγια σε όλο τους το σώμα, με τα supercaccia πχ δεν έχω τέτοια θέματα, φονικότατο φυσίγγι, ίσως να φταίει η σκόπευση , αλλά κάθε φορά? δεν αμφισβητώ ότι τα υλικά του είναι κορυφαία, απλά υποθέτω ότι η πυρίτιδα τους, MB36 νομίζω, δεν τραβάει τόσο καλά σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός ( -2 με -4 )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #463892

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div><br>
    Τα Migra τα κατατάσσω στα μέτρια φυσίγγια, παρόλο που παλιότερα ήμουν ένθερμοσ οπαδός τους, ότι πουλί έχω πάρει τα τελευταία τρία χρόνια με το συγκεκριμένο, πέφτει, αλλά πέφτει ζωντανό

    η σειρα Migra είναι ότι καλυτερο εχει να παρουσιασει το εργοστασιο της BP σε πυριτιδες , σκαγια , καλυκες , ακομα και το 4 αστερι είναι μοναδικο σε αυτά τα φυσίγγια , πιεσεις και ταχύτητες αναλογα το θήραμα , αλλα και τρομερες συγκεντρώσεις , όταν πεφτει πουλι ζωντανο με τετοιο φυσιγγι , δυο είναι οι αιτιες , η σκοπευτικο λαθος , η οπλο που δεν ριχνει εκει που θελει ο κυνυγος

    συγκεκριμένα έχει τύχει να περνάνε τελείως ρουαγιάλ στα 20 μέτρα 6-7 πουλιά, να ρίχνω τρείς τουφεκιές να πέφτουν δύο πουλιά, τα οποία δεν μπορώ να πώ ότι τα κυνηγούσα αλλά ήταν ζωντανά, και είχαν πάρει αρκετά σκάγια σε όλο τους το σώμα, με τα supercaccia πχ δεν έχω τέτοια θέματα, φονικότατο φυσίγγι, ίσως να φταίει η σκόπευση , αλλά κάθε φορά? δεν αμφισβητώ ότι τα υλικά του είναι κορυφαία, απλά υποθέτω ότι η πυρίτιδα τους, MB36 νομίζω, δεν τραβάει τόσο καλά σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός ( -2 με -4 )

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φάνης

    </div>

    καλησπέρα! Φανη επειδή οσο και αν εχω ψαξει δεν εχω βρει πουθενα τι πυριτιδα εχουν,εχεις ανοιξει καποιο και εχεις δει ότι εχει MB36? στο λεω γιατι με ενδιαφερει τι πυριτιδα εχουν..μαλλον βρηκα κατι εδώ ..αλλα πρωτη φορα διαβαζω τετοια πυριτιδα..sferica?? τι πυριτιδα είναι αυτή? αν ξερει καποιος να μας διαφωτισει…
    http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=145&lang=en

    στο mygra tortora π.χ. γραφει την γνωστη MB 32…
    http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=143&lang=en

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #463895

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div><br><br>
    Τα Migra τα κατατάσσω στα μέτρια φυσίγγια, παρόλο που παλιότερα ήμουν ένθερμοσ οπαδός τους, ότι πουλί έχω πάρει τα τελευταία τρία χρόνια με το συγκεκριμένο, πέφτει, αλλά πέφτει ζωντανό

    η σειρα Migra είναι ότι καλυτερο εχει να παρουσιασει το εργοστασιο της BP σε πυριτιδες , σκαγια , καλυκες , ακομα και το 4 αστερι είναι μοναδικο σε αυτά τα φυσίγγια , πιεσεις και ταχύτητες αναλογα το θήραμα , αλλα και τρομερες συγκεντρώσεις , όταν πεφτει πουλι ζωντανο με τετοιο φυσιγγι , δυο είναι οι αιτιες , η σκοπευτικο λαθος , η οπλο που δεν ριχνει εκει που θελει ο κυνυγος

    συγκεκριμένα έχει τύχει να περνάνε τελείως ρουαγιάλ στα 20 μέτρα 6-7 πουλιά, να ρίχνω τρείς τουφεκιές να πέφτουν δύο πουλιά, τα οποία δεν μπορώ να πώ ότι τα κυνηγούσα αλλά ήταν ζωντανά, και είχαν πάρει αρκετά σκάγια σε όλο τους το σώμα, με τα supercaccia πχ δεν έχω τέτοια θέματα, φονικότατο φυσίγγι, ίσως να φταίει η σκόπευση , αλλά κάθε φορά? δεν αμφισβητώ ότι τα υλικά του είναι κορυφαία, απλά υποθέτω ότι η πυρίτιδα τους, MB36 νομίζω, δεν τραβάει τόσο καλά σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός ( -2 με -4 )

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Φάνης

    </div>

    καλησπέρα! Φανη επειδή οσο και αν εχω ψαξει δεν εχω βρει πουθενα τι πυριτιδα εχουν,εχεις ανοιξει καποιο και εχεις δει ότι εχει MB36? στο λεω γιατι με ενδιαφερει τι πυριτιδα εχουν..μαλλον βρηκα κατι εδώ ..αλλα πρωτη φορα διαβαζω τετοια πυριτιδα..sferica?? τι πυριτιδα είναι αυτή? αν ξερει καποιος να μας διαφωτισει…

    http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=145&lang=en

    στο mygra tortora π.χ. γραφει την γνωστη MB 32…

    http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=143&lang=en

    Εχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιεί πυρίτιδα F2X36.
    Οσον αφορά τα ζωντανά θηράματα,εκτός από το φυσίγγι υπάρχουν
    καί άλλοι παράγοντες που διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #463903

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Γιαννης-Χανια wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div><br><br><br>
    Τα Migra τα κατατάσσω στα μέτρια φυσίγγια, παρόλο που παλιότερα ήμουν ένθερμοσ οπαδός τους, ότι πουλί έχω πάρει τα τελευταία τρία χρόνια με το συγκεκριμένο, πέφτει, αλλά πέφτει ζωντανό

    η σειρα Migra είναι ότι καλυτερο εχει να παρουσιασει το εργοστασιο της BP σε πυριτιδες , σκαγια , καλυκες , ακομα και το 4 αστερι είναι μοναδικο σε αυτά τα φυσίγγια , πιεσεις και ταχύτητες αναλογα το θήραμα , αλλα και τρομερες συγκεντρώσεις , όταν πεφτει πουλι ζωντανο με τετοιο φυσιγγι , δυο είναι οι αιτιες , η σκοπευτικο λαθος , η οπλο που δεν ριχνει εκει που θελει ο κυνυγος

    συγκεκριμένα έχει τύχει να περνάνε τελείως ρουαγιάλ στα 20 μέτρα 6-7 πουλιά, να ρίχνω τρείς τουφεκιές να πέφτουν δύο πουλιά, τα οποία δεν μπορώ να πώ ότι τα κυνηγούσα αλλά ήταν ζωντανά, και είχαν πάρει αρκετά σκάγια σε όλο τους το σώμα, με τα supercaccia πχ δεν έχω τέτοια θέματα, φονικότατο φυσίγγι, ίσως να φταίει η σκόπευση , αλλά κάθε φορά? δεν αμφισβητώ ότι τα υλικά του είναι κορυφαία, απλά υποθέτω ότι η πυρίτιδα τους, MB36 νομίζω, δεν τραβάει τόσο καλά σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός ( -2 με -4 )

    <hr><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br>
    Φάνης

    </div>

    καλησπέρα! Φανη επειδή οσο και αν εχω ψαξει δεν εχω βρει πουθενα τι πυριτιδα εχουν,εχεις ανοιξει καποιο και εχεις δει ότι εχει MB36? στο λεω γιατι με ενδιαφερει τι πυριτιδα εχουν..μαλλον βρηκα κατι εδώ ..αλλα πρωτη φορα διαβαζω τετοια πυριτιδα..sferica?? τι πυριτιδα είναι αυτή? αν ξερει καποιος να μας διαφωτισει…

    http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=145&lang=en

    στο mygra tortora π.χ. γραφει την γνωστη MB 32…

    http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=143&lang=en

    Εχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιεί πυρίτιδα F2X36.<br>
    Οσον αφορά τα ζωντανά θηράματα,εκτός από το φυσίγγι υπάρχουν<br>
    καί άλλοι παράγοντες που διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα.

    Ανοιξα ένα φυσιγγάκι και ιδού…τα συγκεκριμένα τα αγόρασα πρίν δύο χρόνια, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η πυρίτιδα, πάντως η συγκεκριμένη, για σφαίρικα δεν μου κάνει

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #464144

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ….ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #464177

    πολυ καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #464224

    Μπορεις να δοκιμασεις και τα b&p winter(δεκαδα).Και αυτα ειναι πολυ καλα!

    Δεν ειναι λιγο βαρυ για τον Οκτωμβριο αυτο το φυσιγγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    billarnaia στις #464229

    MB36 LONG RANGE, Φυσίγγια B&P (BASCHIERI & PELLAGRI) αυτο ειναι φυσιγγι η αυτα για λιγο κρυο CLUB 40 SEMI MAGNUM C12 η NOBELSPORT PERCORSO DI CACCIA 36 για τισ φασσουλες μασ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #464232

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giannis222 wrote:</div>
    Μπορεις να δοκιμασεις και τα b&p winter(δεκαδα).Και αυτα ειναι πολυ καλα!

    Δεν ειναι λιγο βαρυ για τον Οκτωμβριο αυτο το φυσιγγι.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    BREDA ASTRO

    </div>

    εγω παντως δεν το αλλαζω.ειδικα τα πρωινα που εχει κρυο.επισης καλα ειναι τα condor(36γρ νομιζω) και τα f104.Εγω κυριως αυτα χρησιμοποιω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #464346

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ….ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ?

    Δοκίμασε πρόσφατα ο πατέρας μου σε κυνήγι με υψηλές σχετικά θερμοκρασίες και έμεινε πολύ δυσαρεστημένος. Τόσο βλητικά όσο και (κυρίως) από την υπερβολική σε αστείο βαθμό κάπνα. Ήταν τρία άτομα μείναν 4 μέρες πήραν 45 φάσες και μερικά τρυγόνια οπότε τα χρησιμοποίησε αρκετά, ειδικά την … πρώτη μέρα.

    Από κει και πέρα φίλε μου ο κάθε ένας έχει την άποψη και το προσωπικό του γούστο. Για άλλον μπορεί να είναι και το καλύτερο φυσίγγι και παλιά ακούγαμε πολύ καλά λόγια.

    Πρέπει να πω ότι προσωπικά η αλλαγή διεύθυνσης στη Λάμπρο πριν μερικά χρόνια εμένα δεν με έχει πάει καθόλου. Ούτε στα μπλε ούτε στα μπιτούρμπο. Δεν ξέρω γιατί και ελπίζω το πρόβλημα να είναι καθαρά υποκειμενικό δικό μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #464363

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΓΙΩΡΓΟΣ wrote:</div>
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ….ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ?

    Δοκίμασε πρόσφατα ο πατέρας μου σε κυνήγι με υψηλές σχετικά θερμοκρασίες και έμεινε πολύ δυσαρεστημένος. Τόσο βλητικά όσο και (κυρίως) από την υπερβολική σε αστείο βαθμό κάπνα. Ήταν τρία άτομα μείναν 4 μέρες πήραν 45 φάσες και μερικά τρυγόνια οπότε τα χρησιμοποίησε αρκετά, ειδικά την … πρώτη μέρα.

    Από κει και πέρα φίλε μου ο κάθε ένας έχει την άποψη και το προσωπικό του γούστο. Για άλλον μπορεί να είναι και το καλύτερο φυσίγγι και παλιά ακούγαμε πολύ καλά λόγια.

    Πρέπει να πω ότι προσωπικά η αλλαγή διεύθυνσης στη Λάμπρο πριν μερικά χρόνια εμένα δεν με έχει πάει καθόλου. Ούτε στα μπλε ούτε στα μπιτούρμπο. Δεν ξέρω γιατί και ελπίζω το πρόβλημα να είναι καθαρά υποκειμενικό δικό μου.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Fabarm Axis Field (Steel)<br>
    Berreta 390 Silver Mallard<br>
    <span class=”fq91c4319″ id=”fq91c4319_4″ style=”font-weight: bold; height: 12px;”>Winchester</span> 1300

    </div>

    Δυστυχώς, θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου, πολλές φορές οι κατασκευαστές αλλάζουν τα υλικά στα φυσίγγια, με αποτελέσματα, πολλές φορές δραματικά…συγκεκριμένα για το 3Α, πρίν λίγα χρόνια τα θεωρούσα κορυφαίο, με φοβερά σκοτώματα,σε φοβερές αποστάσεις, πέρσι που πήρα νέα παρτίδα, απλά απογοητεύτηκα, βέβαια το συγκεκριμένο έχει κατασκευαστεί για να δουλεύει στο κρύο, οπώτε οι υψηλές θερμοκρασίες στο μέρος που κυνήγησε ο πατέρας σου, απο μόνες ίσως να επηρέασαν αρνητικά το συγκεκριμένο φυσίγγι.
    Πάντως στα φετινά καλοκαιρινά κυνήγια μου, που χρησιμοποίησα φυσίγγια του συγκεκριμένου κατασκευαστή ( express 32 No9, και neo velox 33gr No8 ), με άφησαν απόλυτα ικανοποιημένο αφού κατέβασα, και τρυγόνι και καρακάξα και κουρούνες και αγριοπερίστερα…το μόνο που δεν θυμάμαι είναι εάν τα φυσίγγια αγοράστηκαν πέρσι ή παλαιότερα, και φυσικά ότι διαφορετική συμπεριφορά έχουν το καλοκαίρι από ότι το χειμώνα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,311 έως 8,325 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων