ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,461 έως 8,475 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #472735

    ψαχνω να αγορασω ενα πολυ δυνατο Μαγκνουμ Μολυβδινο (νουμερο ΒΒ ή ΒΒΒ αλλα δεν εχει σημασια αυτο) για πολυ μακρινες τουφεκιες κατα προτιμηση γρηγορο….-ξερω πολλα ζηταω- αλλα αν καποιος ξερει καποιο δυνατο ας με διαφωτισει ευχαριστω προκαταβολικα!!!

    ρεμινκτουν μήτρου μάνιουμ κι παρτου κάτ΄ :whistle:

    μήτρου μάνιουμ κι παρτου κάτ΄, πουλύ δυνατού, για πουλύυυυ τρανούς άντριιιις 😉

    υ.γ. ελπίζω να μην παρεξηγήσεις το χίουμορ μου φίλε hunter222:bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    hunter222 στις #472738

    χαχαχαχαχα οχι κυριε τραμπακουλα γιατι να σας παρεξηγησουμε -μην το ξαναπειτε αυτο χαχαχαχαχα ty for your reply 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #473791

    Έχει δοκιμάσει κανένας τα Lambro sporting σε νούμερο 9,5 σε τσιχλοκότσυφα? Και αν ναί, σε πιό κατάστημα (μιας και είμαι Αθήνα αυτές τις μέρες) μπορώ να τα βρώ? Γιατί σε 2 που ρώτησα μόνο σε #8 είχαν που είναι και το κατεξοχείν νούμερο για sporting.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #473806

    ελληνικα ποτε ξανα τα εριχνα χρονια [λαμπρο απο 32γρ ως και 40 και αλλες μικροτερες εταιριες] αλλα τωρα τα εχουν κανει χαλια απο ποιοτητα, πολλα παραπονα και πανακριβα σε σχεση με τα εισαγωγης[BP KAI NSI] και για δυσκολες καταστασεις ιδιογομωση………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #473811

    ελληνικα ποτε ξανα τα εριχνα χρονια [λαμπρο απο 32γρ ως και 40 και αλλες μικροτερες εταιριες] αλλα τωρα τα εχουν κανει χαλια απο ποιοτητα, πολλα παραπονα και πανακριβα σε σχεση με τα εισαγωγης[BP KAI NSI] και για δυσκολες καταστασεις ιδιογομωση………

    Κατα την γνωμη σου ολα τα ελληνικα φυσιγγια ειναι κατωτερα των εισαγωμενων χωρις καμια εξαιρεση συναδελφε ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #473828

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>τζο wrote:</div>
    ελληνικα ποτε ξανα τα εριχνα χρονια [λαμπρο απο 32γρ ως και 40 και αλλες μικροτερες εταιριες] αλλα τωρα τα εχουν κανει χαλια απο ποιοτητα, πολλα παραπονα και πανακριβα σε σχεση με τα εισαγωγης[BP KAI NSI] και για δυσκολες καταστασεις ιδιογομωση………

    Κατα την γνωμη σου ολα τα ελληνικα φυσιγγια ειναι κατωτερα των εισαγωμενων χωρις καμια εξαιρεση συναδελφε ?

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αγιαννιτης παναγιωτης

    https://www.youtube.com/channel/UC5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    </div>

    σε σχεση ποιοτητας -τιμης τα ελληνικα ειναι μακραν πισω εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων τα ελληνικα ειναι πανακριβα να μην αναφερω παραδειγματα…………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #473832

    ειται ειναι ελληνικα ειται ειναι ξενα η ποιοτιτα των υλικων απο μονη της δεν λεει τιποτα αν δεν στειθουν σωστα τα υλικα ,
    ο παρααγοντας τεχνωγνωσιας και τεχνωτροπιας ειναι συμαντικοτερος .αν πετυχεις μαζι και την ποιοτιτα υλικων τοτε εχεις το βελτιστο αποτελεσμα
    :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #473844

    Καλημερα συναδελφοι,θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου.Πιστευω οτι το τριπτυχο κυνηγος,οπλο,φυσιγγια ειναι το σημαντικοτερο,γνωμη μου ειναι οτι και τα τρια πρεπει να “συνεργαζονται”αψογα για να εχουμε επιτυχιες.Εγω εριχνα σε Νο 8 και9 του Βωσσου 15 χρονια και για φασσες Νο 5 και 6 του Ασσου(Αραπης) και δεν τ’αλλαζω με τιποτα.Τωρα που εκλεισε ο Βωσσος παιρνω και 8 και9 απο τον Ασσο,δεν με εχουν πουλησει ποτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #473849

    Καλημερα συναδελφοι,θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου.Πιστευω οτι το τριπτυχο κυνηγος,οπλο,φυσιγγια ειναι το σημαντικοτερο,γνωμη μου ειναι οτι και τα τρια πρεπει να «συνεργαζονται»αψογα για να εχουμε επιτυχιες.Εγω εριχνα σε Νο 8 και9 του Βωσσου 15 χρονια και για φασσες Νο 5 και 6 του Ασσου(Αραπης) και δεν τ’αλλαζω με τιποτα.Τωρα που εκλεισε ο Βωσσος παιρνω και 8 και9 απο τον Ασσο,δεν με εχουν πουλησει ποτε.

    καπως ετσι ειναι οπως τα λες αλλα σε ειδικες καταστασεις κρυο παγωνια βορια και υγρασια πολλα φυσιγγια θα σε πουλησουν και ελληνικα και εισαγωγης απλα τα ελληνικα ειναι πανακριβα εγω προσωπικα δεν μπορω να βρω καλυτερο φυσιγγι σε σχεση ποιοτητας-τιμης στα 34γρ απο το BP classic απο 6.50ε ως 6.80ε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #473851

    Φίλε ΤΖΟ , εννοείς τα F2 classic στα 34γρ ή το MB Classic στα 32γρ ;;;; Εμένα μου αρέσουν και τα δύο ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #473900

    Φίλε ΤΖΟ , εννοείς τα F2 classic στα 34γρ ή το MB Classic στα 32γρ ;;;; Εμένα μου αρέσουν και τα δύο ….

    για τα F2 classic στα 34 αριστη σχεση ποιοτητας- τιμης που πιστευω κανενα ελληνικο παραγωγης δεν το πιανει απο 32 μου αρεσει το GM3 της NSI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #473919

    Φιλε Τζο καπου εχεις δικιο αλλα επειδη ολη η παρεα παιρνουμε απο τον ιδιο φυσηγγια και αγοραζουμε καθε σεζον περιπου 4 κουτες τα παιρνουμε απο 6 ευρω τα 8 και 9 ως 6.5 ευρω τα 5 και 6,τα εχω ριξει στα γρεβενα με -5 και θεριζαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #473947

    Φιλε Τζο καπου εχεις δικιο αλλα επειδη ολη η παρεα παιρνουμε απο τον ιδιο φυσηγγια και αγοραζουμε καθε σεζον περιπου 4 κουτες τα παιρνουμε απο 6 ευρω τα 8 και 9 ως 6.5 ευρω τα 5 και 6,τα εχω ριξει στα γρεβενα με -5 και θεριζαν.

    καλησπερα φιλε δεν ξερω για τα φυσιγγια του κατασκευαστη που λες εγω λεω γενικα για τα ελληνικα φυσιγγια που υπαρχουν σχεδον σε ολα τα μαγαζια της χωρας .
    τωρα για φυσιγγια που υπαρχουν σε μικρομαγαζα δηλαδη φυσιγγια μικροκατασκευαστων που υπαρχουν σε τοπικες κοινωνιες εχω ακομα περισσοτερες επιφυλαξεις για την σταθεροτητα[ σημερα γεμιζουν με MB32 και αυριο που ξεμενουν, βαζουν AQUILA, για να μην πω για συγκεντρωτηρες κτλ] μεγαλοι κατασκευαστες παλια tecna 1.95ως2.00 τωρα 1.80ως1.85 παλια 10ε το κουτι σημερα 11.30] πως ειναι δυνατον ενα εισαγωγης με αριστα υλικα να ειναι πολυ πιο φθηνο απο ενα ελλινικο με μετρια υλικα και ξαναλεω F2classic 34 gr kai NSI PERCORCCO CACCIA 36gr αριστη σχεση ποιοτητας-τιμης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474036

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manthos73 wrote:</div>
    Φιλε Τζο καπου εχεις δικιο αλλα επειδη ολη η παρεα παιρνουμε απο τον ιδιο φυσηγγια και αγοραζουμε καθε σεζον περιπου 4 κουτες τα παιρνουμε απο 6 ευρω τα 8 και 9 ως 6.5 ευρω τα 5 και 6,τα εχω ριξει στα γρεβενα με -5 και θεριζαν.

    καλησπερα φιλε δεν ξερω για τα φυσιγγια του κατασκευαστη που λες εγω λεω γενικα για τα ελληνικα φυσιγγια που υπαρχουν σχεδον σε ολα τα μαγαζια της χωρας .
    τωρα για φυσιγγια που υπαρχουν σε μικρομαγαζα δηλαδη φυσιγγια μικροκατασκευαστων που υπαρχουν σε τοπικες κοινωνιες εχω ακομα περισσοτερες επιφυλαξεις για την σταθεροτητα[ σημερα γεμιζουν με MB32 και αυριο που ξεμενουν, βαζουν AQUILA, για να μην πω για συγκεντρωτηρες κτλ] μεγαλοι κατασκευαστες παλια tecna 1.95ως2.00 τωρα 1.80ως1.85 παλια 10ε το κουτι σημερα 11.30] πως ειναι δυνατον ενα εισαγωγης με αριστα υλικα να ειναι πολυ πιο φθηνο απο ενα ελλινικο με μετρια υλικα και ξαναλεω F2classic 34 gr kai NSI PERCORCCO CACCIA 36gr αριστη σχεση ποιοτητας-τιμης

    Γιάννη διάαβασα κάπου ότι τα NSI PERCORCCO CACCIA 36gr τα δίνουν 422m/s. Δεν είναι υπερβολική η ταχύτητα για tecna;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #474038

    Η πυριτιδα ειναι το προοθιτικο υλικο και χωριζεται με προοδευτικοτιτα αναλογα με τι βαρος γομοση καληται να σπροξει.

    Η Tecna ειναι πυριτιδα βαρεων γομοσεων 40++ γραμαρια και την εχουμε συνιθισει σε μικροτερες ταχυτιτες λογο τον πολλων γραμαριων,
    η χρηση της σε χαμηλοτερα βαρη με την σωστη τεχνοτροπια δινουν περισοτερες ταχυτητες απο οτι θα εδεινε στα 40 -42γρ. με τα ιδια ή και λιγοτερα BAR.

    το percorcco caccia ηταν (δεν ξερω αμα ειναι ακομη ) ενα πολυ αξιολογο φυσιγγι υψιλων επιδοσεων με tecna και τον περιφιμο συγκεντρωτηρα Andigelo :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,461 έως 8,475 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων