ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,671 έως 8,685 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #501234

    στεφανε κοψε το φειςμπουκ  :wacko: δεν ειναι ολα αληθεια μην τρελενεσαι :wacko: ,καλη επιλογη τα τσοκακια :good: .ξερουμε τα διασπορας του δορκα με τι διασπορεα ειναι?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    StefanosM στις #501270

    στεφανε κοψε το φειςμπουκ :wacko: δεν ειναι ολα αληθεια μην τρελενεσαι :wacko: ,καλη επιλογη τα τσοκακια :good: .ξερουμε τα διασπορας του δορκα με τι διασπορεα ειναι?

    <hr />

    686 Ε-SPORTING

    χαχαχα, λοιπον το facebook κοπηκε, το σπειρωμα μπηκε, η κάρπωση αλλαξε ριζικα!!Ολα άψογα!..Απλα με την σειρά μου να επ/αληθεύσω τον φίλο που έχει γραψει για τα euromix. Δοκιμαστηκαν με **** και σκάγια 8/9 και με βγαλανε ασπροπρόσωπο! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    ‘Αργος στις #501886

    καλησπέρα σε όλους!! είμαι νέος κάτοχος μπενέλλι nova και θα ήθελα να ρωτήσω από χρηστες της τι μονοβολα-εννιάβολα ταιριάζουν καλύτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #501900

    στεφανε κοψε το φειςμπουκ :wacko: δεν ειναι ολα αληθεια μην τρελενεσαι :wacko: ,καλη επιλογη τα τσοκακια :good: .ξερουμε τα διασπορας του δορκα με τι διασπορεα ειναι? <hr />

    686 Ε-SPORTING

    χαχαχα, λοιπον το facebook κοπηκε, το σπειρωμα μπηκε, η κάρπωση αλλαξε ριζικα!!Ολα άψογα!..Απλα με την σειρά μου να επ/αληθεύσω τον φίλο που έχει γραψει για τα euromix. Δοκιμαστηκαν με **** και σκάγια 8/9 και με βγαλανε ασπροπρόσωπο! :good:

    Στέφανε τι τσοκ πήρες τελικά?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502385

    εχει δοκιμασει κανεις τα imperial?[παλι τα ακριβηναναι τα φυσιγγια και ψαχνομαστε!]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502497

    τελικα τα δοκιμασα μονος μου,το σαβατο με μειον βαθμους τα 34γρ ηταν φοβερα τα πουλια τα καπνιζε και ολα ξερα , ,μετα τις 9-30 δοκιμασα τα 30γρ πολυ καλα και αυτα πολυ συγκεντρωτικο φυσσιγι και για μπασιματα πιστευω να ειναι φοβερο ολα τα πουλια και με αυτο ξερα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502509

    Ρε συ Στάθη τα ισπανικά imperial λες;;; Τα 32g που δοκιμασα εγώ ηταν επιεικώς χάλι…πρασινο. Κάτι bravo του Ναυπλιωτη που εριξα με ασθενή χιονόπτωση το Σάββατο δεν ήταν καθόλου άσχημα. Φέτος δεν μπορώ να βρω ένα ρημάδι φυσιγγι να τραβάει συνέχεια. Και το euromix η δεύτερη παρτίδα που πήρα με απογοήτευσε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502512

    μητσαρα παρε αγορινα μου για το ν παγο το ιμπεριαλ34γρ ,και για το περπατητο το 30γρ και δεν θα ξανασχοληθεις με φυσιγγια,καμμια σχεση με τα 32 γρ, τα 32 ειναι μονο για καλο καιρο.και πολυ φοβερο ειναι και τα 28γρ απαιχτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502513

    μηνπαρεις με το κρυο μονο μην παρεις ν9 ,να παρεις 7-8, το απογευμα μπορεις να δουλεψεις το εννιαρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #502727

    Απο θέμα ποιότητας και σταθερότητας φυσιγγίων,

    RIO vs RC

    τί λέτε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    StefanosM στις #502729

    Απο θέμα ποιότητας και σταθερότητας φυσιγγίων, RIO vs RC τί λέτε;

    Αυτά τα rc32 στην Β.Ευβοια τα παίζανε πολύ μπάλα…απειρα κουτια πεταμενα στα καρτερια (γιατι δεν έχουμε και σεβασμο!)!

    στεφανε κοψε το φειςμπουκ :wacko: δεν ειναι ολα αληθεια μην τρελενεσαι :wacko: ,καλη επιλογη τα τσοκακια :good: .ξερουμε τα διασπορας του δορκα με τι διασπορεα ειναι? <hr />

    686 Ε-SPORTING

    χαχαχα, λοιπον το facebook κοπηκε, το σπειρωμα μπηκε, η κάρπωση αλλαξε ριζικα!!Ολα άψογα!..Απλα με την σειρά μου να επ/αληθεύσω τον φίλο που έχει γραψει για τα euromix. Δοκιμαστηκαν με **** και σκάγια 8/9 και με βγαλανε ασπροπρόσωπο! :good:

    Στέφανε τι τσοκ πήρες τελικά?

    Φίλε gkiaouri συγγνωμη αλλα τώρα είδα την ερώτηση…εβαλα εξωτερικο σπείρωμα στον Παπατσαρουχα και πηρα τα τσοκ του (hyperchoke)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502730

    Rc 32 πολύ κλωτσημα και αρκετά ζωντανα. Έχω ρίξει 5-6 κουτιά φέτος. Αυτό που γίνεται με τα φυσίγγια φέτος είναι απερίγραπτο. Τα πολλά πουλιά και το γρήγορο ξεπούλημα των κατασκευαστών τους έκανε να γεμίζουν με ότι να’ναι πιστεύω. Ευromix στην αρχή κενταγε , η δεύτερη παρτίδα που πήρα εκλασε. Τα express 32 φονικοτατα στην αρχη, τώρα που πήρα έτσι κι έτσι και με αλλαγή χρώματος σε κόκκινο ο καλυκας. Σταθερή αξία αλλά πολύ ακριβά με την αύξηση πλέον τα f2 και Nobel speed. Τώρα ένας φίλος μου έφερε του δουβρη τα mb32 αλλά με τα χιόνια δεν έχω ρίξει  ακομη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502732

    και η ριο και ηrc εχουν ποιοτηκα φυσιγγια αλλα απο σταθεροτητα ειναι τα ριο τα ισπανικα η rc αλλαζει μπαρουτες.σκ με imperial 34 με -3 και γαζωναν, φοβερες τουφεκιες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502825

    τα phantom απο τον πυργο τα εχει δοκιμασει κανενας?[ειχε κλεισει το μαγαζι πριν κατι χρονια και τωρα ξαναανοιξε]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #502923

    Συνάδελφε Ray,

    Κυνηγώ με RIO τουλάχιστον 7 χρόνια και τα θεωρώ πολύ σταθερά και αξιόπιστα. Για ένα διάστημα κυνηγούσα πολύ με σκοπευτικά 28 και 24 γραμμάρια, τα οποία ήταν επίσης πολύ καλά και ακόμα κυνηγάω, αλλά πάντα με τα RIO είχα τις περισσότερες επιτυχίες.

    Ειδικά φέτος πήρα πολλές και δύσκολες τσίχλες από άποψη τόσο απόστασης όσο και καιρικών συνθηκών. Και η τιμή τους παραμένει θεωρώ λογική (6,30 η 10αδα τα κουτιά). Για τα RC δεν έχω την παραμικρή άποψη.

    Η μόνη μου ένσταση στο να τα χρησιμοποιώ είναι ότι είναι Ισπανικά και θα ήθελα πολύ να βοηθώ ελληνική εταιρία και να μένουν τα λεφτά στη χώρα και να δουλεύουν συμπατριώτες μου. Στα σκοπευτικά βρήκα και χρησιμοποιώ ελληνικά φυσίγγια που είναι καλά, φθηνά και σταθερότατα που προτειναν άτομα από εδώ μέσα και τους ευχαριστώ σε παρόμοια συζήτηση και ερώτηση με εσένα, στα 30-32 γραμ. δυστυχώς οι ελληνικές εταιρίες με έχουν τρομερά απογοητεύσει… Μια έτσι, μια γιουβέτσι τα κάνουν…

    Καλή συνέχεια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,671 έως 8,685 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων