ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,776 έως 8,790 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518941

    Τα mb32 απο τα καλύτερα που έχω ρίξει με όλα τα όπλα μου. Τα 34 με f2 που οι περισσότεροι πίνουν νερό στο όνομα τους , δεν μου έκαναν τα χατίρια ποτε. Πριν λίγα χρόνια που είχα βρει πολύ καλή τιμή και είχα φορτώσει , το μετάνιωσα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #518944

    Φιλε μου Χρηστο για μενα ηταν ενα απο τα καλητερα φυσιγγια με την f2 απλος θανατος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    g..t στις #519061

    Ποια ειναι η γνώμη σας για τα ΦΥΣΙΓΓΙΑ B&P F2 Long Range 36gr nickel σε 4 νούμερο  για φασσες θα τα χρησιμοποιήσω σε νούμερο 4 και με όπλο benelli 121 sl80 2 άστρα;και επισης τι φυσίγγιο ειναι αυτό που το ειδα στο Ίντερνετ 100 metri long range 35 gr Περειμενω την απαντήση σας ευχαριστω !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519067

    Καλησπερα φιλε μου οσο αφορα τα φυσιγγια με f2 ειναι απο τα καλυτερα ειχα τα 34γρ κεραυνος τα αλλα τα 100metri ειναι μια μαλακ……μην τα παρεις καθολου,αυτη ειναι η αποψη μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #519082

    τα f2  34gr τα χρησιμοποιώ σε απογευματινό σε παπιά με πολύ καλά αποτελέσματα και σε φάσσες το ίδιο, όπως και τα MB 36.

    nickel δεν έχω δοκιμάσει

    από ό,τι κατάλαβα ψάχνεις την απόσταση. Τα 100 metri λογικά είναι αυτό που γράφουν. Δε τα έχω δοκιμάσει όμως. Από όσα έχω ακούσει πρέπει να έχουν έναν ακόμα συγκεντρωτήρα να καπακώνει τον πρώτο και τα σκάγια και να τα απελευθερώνει μετά από κάποια μεγάλη απόσταση. Πριν λογικά πάνε σα μονόβολο. Αν δοκιμάσεις θα έλεγα καλύτερα με χοντρά σκάγια για να κράτανε και ενέργεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #519316

    λοιπον παιδια αν θελεται να ακουσεται και μενα απο οσκαρ μονο το κοκκινο ουλτρα φιρε θεριζει οπως επισης και το σεδδιντ τορντο αυτα που εριξε ο μητσος δε τα χω ριξει

    Καλησπέρα φίλοι μου. Και εγώ δυο χρόνια τώρα ρίχνω τα tordo cheddite και είμαι μέσες άκρες ευχαριστημένος. Έτσι και αλλιώς με τα 32γρ η 1187 δεν κλωτσά ιδιαίτερα. Παλιότερα είχα χρησιμοποιήσει και τα ΜΒ32.Η ερώτηση είναι το Νο 9(2.1 mm) στα μπασίματα μετά τις 8:00 , 8:30 που μπάινουν σε μεγάλο ύψος ακόμη και αν έχεις πιάσει ύψωμα, είναι λίγο. Τι προτείνετε;; Νο 8(2.3mm) καλύτερα;; Το Ιταλικό 7 (2.5mm) το θεωρώ πολύ χοντρό για το πουλί αυτό.Ευχαριστώ και εύχομαι να είναιο η φετεινή χρονιά καλύετρη από την φτωχή περσυνή.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519317

    καλησπερα.ναι νομιζω οτι το νο8 ειναι καταλληλο για βολες 35 συν στα μπασιματα.μη σου πω και το 7.δεν ειναι καθολου χοντρο.εγω τις σημερινες 4 τις πηρα με  νο 7 στα 50 μετρα τουλαχιστον.αυτες οι βολες ειναι γενικοτερα οριακες οποτε δεν υπαρχει μπουσουλας.παντως το 8αρι με ενα τσοκ 3 η 2 αστρα μια χαρα ειναι.καλο σου βραδυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #519356

    το 8 μια χαρά το βρίσκω, με μια απλή δοκιμή στο πεδίο θα σου λυθεί η απορία άμεσα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #519448

    θα ήθελα να μου πει κάποιος συνάδελφος αν εχει δοκιμάσει τα 6 άρια 36gr extra Grand του oscar εχω ακούσει οτι ειναι καλα ευχαριστω εκ των προτερων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #520183

    κάποιο σχόλιο κανένας για το φετινό euromix ή το tordo το κίτρινο των 30 γρ ; έχω χρόνια να πάρω και το ξανασκέφτομαι. Κάποια χρονιά ένιωσα ότι έκαναν κοιλιά και δεν ξαναπήρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520186

    Όχι απλά έκαναν κοιλιά. Χαλί μαύρο ήταν. Το euromix ηταν το βασικό μου φυσιγγι απο τρυγονι μέχρι επιστροφια. Το 16 ενώ στο πρώτο κιβώτιο ήταν άψογα , στο δεύτερο που πήρα βαρέθηκα να τρέχω τα κοψοφτερα. Από τοτε δεν τα ξαναπηρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520194

    Χωρίς να έχω ιδία άποψη , ακούγονται καλά λόγια για το 30αρι Tordo από την παρέα…

    Άν τα θέλεις για τσίχλα , δοκίμασε να ρίξεις τα sporting lambro 28 γρ…..!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #520202

    ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΤΗΣ  Η ΜB32 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΥΓΡΑΣΙΑ Η G3000  ΠΙΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΗΝ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΠΟΛΟΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΥΣΙΓΓΙ ΓΙΑ ΥΓΡΑΣΙΑ ΡΙΧΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ S4  ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΒΑΖΟΥΝ  ΜΕΣΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΜΠΑΡΟΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΣΤΟ 90 ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ  ΤΩΝ ΚΗΝΥΓΙΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΙΛΑΩ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΓΟΝΙΜΕΤΡΟ ΩΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΥΓΡΑΣΙΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ  ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΚΩΛΟ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΣΠΟΡΑΣ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ 1/2 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ  ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΕΜΙΣΕΙ MB32 1.75 ΜΕ 32.5 grΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΥΗΣ ΜΠΑΣΙΕΡΙ ΕΚΑΝΑΝ ΑΕΡΑ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕG3000 ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔ ΕΧΩ ΥΓΡΟΜΕΤΡΟ ΜΑΖΙ ΥΓΡΑΣΙΑ 95 ΤΙΣ 100 ΚΑΙ ΠΕΡΜΕΝΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟ ΕΡΓΙΣΤΑΣΙΚΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΜΕ 1.60 ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΣΤΑ 32 ΠΩΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΠΙΚ ΝΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΙΟ ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΟΤΑΝ Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΕ Η ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΓΙΑΥΤΟ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΕΛΑΓΑΝ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ  ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΔΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΛΙΓΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΦΟΥ ΣΙΓΟΤΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΟΙ ΣΙΒΑΡΟΙ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΧΤΕΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΦΑΣΜΑ ΚΑΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ  ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ  ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΡΑΤΙΚΗ ΟΠΩΣ Η ΠΥΡΚΑΛ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΕΙΟΔΙΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΓΕΜΙΖΕ MB ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΧΗ ΓΕΜΙΣΕ ΑΛΛΗ ΛΟΓΩ  ΦΘΗΝΙΑΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΑΝΕ ΟΛΟΙ  ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΚΑΝΟΝΑΚΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΙΔΙΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΗΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΗ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΚΥΝΗΓΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΟΥ ΕΡΙΧΝΕ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ  ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΑΣΕ ΝΑ ΝΤΟΥΦΕΚΑΕΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #520203

    ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΟΧΙ MB ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΥΤΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΧΑΜΗΛΑ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΓΟΜΩΤΗΣ ΜΠΙΡΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΜΠΑΡΟΥΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #520221

    ok, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Τάσο Sporting δουλεύω πολύ γενικά σε όλα τα μικρά. Το ξέρω το sporting lambro, μια χαρά είναι και αυτό. Τα παραπάνω όμως που ανέφερα μου άρεσαν πολύ κάποτε και αν τα βρίσκω στην παλιά απόδοση μέχρι ένα ευρώ παραπάνω από τα Sporting δεν θα έλεγα όχι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,776 έως 8,790 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων