ENGLISH SETTER

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 128 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #75975

    Καλά να περάσεις, δείξε στον Φράνγκο πέρδικες με βατραχοπέδιλα… ούτως ή άλλως για τσιχλοκότσιφα θα τον έχεις.

    Και όσο για άλλες “πέρδικες” εύχομαι να κάτσουν στα ντουφέκια σας. Αν είναι και ο Μήτσος κάτι θα γίνει.

    Καλές διακοπές Κούλη


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #75986

    Πολύ ωραίο θέμα,

    δυστυχώς citori έπεσε σε εποχή διακοπών, θα το βάλω «θέμα με προτεραιότητα»

    Επειδή τα Σέττερς είναι 4 φυλές και η ξεχασμένη «Ερυθρόλευκος Σέττερ» μετά από πολλές εκτροφικές προσπάθειες επανέρχεται στο προσκήνιο (ποιοτικά, όχι ποσοτικά) ας την προσθέσουμε στο θέμα σου.

    Η προτίμησή μου για το Αγγλικό είναι δηλωμένη, έχοντας ζήσει με τα πρώτα μου σκυλιά (Συριανό, Κούρτσχαρ) το 1973 έφερα Αγγλικό από την Ιταλία, έκτοτε δεν έλειψε από το κουμάσι μου. Μία πολύ κακή εμπειρία είχα από ένα Ιρλανδέ, αλλά σίγουρα δεν έφταιγε η φυλή αλλά η κακή εκτροφή (από Ουγγαρία). Περιμένω γνώμες και θα επανέλθω.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #75988

    Ενας λόγος πού επέλεξα τό αγγλικό είναι η περισσότερη φροντίδα-βελτίωση πού έχει δεκτεί από τούς κυνηγούς κ εκτροφείς κ ο μεγαλύτερος αριθμός ικανών ατόμων στό κυνήγι συγκριτικά μέ τά άλλα σέττερ ! Μέ απλά λόγια γιά ανθρώπους πού δέν έχουν πρόσβαση σέ καλά κυνοτροφεία πού συνήθως έχουν υψηλό αντίτιμο απόκτησης ενός πετυχημένου γκόρντον ή κόκκινου είναι σχετικά ποιό εύκολο νά βρούν ένα κουτάβι ασπρόμαυρου. Σάν παράδειγμα νά φέρω οτι στόν νομό μου δέν έχει ούτε ένα πετυχημένο κυνηγητικά ιρλανδικό κ ένα μέ δύο σκωτζέζικα. Δέν κρύβω τήν συμπάθεια πού τρέφω γιά τό δεύτερο μά ο όγκος του ήταν αποτρεπτικός παράγοντας γιά τόν τρόπο πού είχα ξεκινήσει νά μετακινούμε γιά νά πηγαίνω στούς κυνηγότοπους (μοτοσυκλέτα μέ καλάθι στήν σχάρα) κ τό εύρος έρευνας πού είχα διαβάσει οτι είναι μικρότερης έκτασης,παράγοντας πού γιά τήν πέρδικα-μπεκάτσα λόγο μορφολογίας εδάφους ήθελα νά είναι μεγαλύτερη από τό “ψάχνει κοντά”. Χρήστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #75989

    Εγω αντιθετως εχω μια πολυ καλη εμπειρια απο Ιρλανδεζικο το οποιο εφερα απο Ουγγαρια, και μαλλον θεωρουμαι τυχαιρος. Τωρα ειναι 8 ετων. Ποτε δεν ασχοληθηκα με την εκπαιδευση του. Κυνηγαω μαζι του απο την αρχη μπεκατσα, παπια στο καρτερι και ψαχτα, ορτυκι αποφασισε να κυνηγησει τα δυο τελευταια χρονια- πριν δε ηθελε καθολου, και τον παιρνω μαζι μου στο καρτερι για λαγο, γιατι πολλες φορες χαζευω και περναει διπλα μου και δεν παιρνω χαμπαρι, απο αυτον ομως δεν υπαρχει περιπτωση να περασει απαρατηρητος, τσιτωνεται  εγω βλεπω που κοιταει και …μπαμ. Απο βροχη, κρυο, παγο, δεν καταλαβαινει ΤΙΠΟΤΑ. Ειναι η χαρα του. Απο ζεστη ομως καταλαβαινει αρκετα.

    Το μοναδικο πραγμα που με ενοχλει: ειναι υπερβολικα φιλος με τους ανθρωπους. Δεν ειναι ολοι φιλοι μας, ειναι κολητοι μας. Ευτυχως εχει κοψει το πολυ εκνευριστικο, να βλεπει ανθρωπο στην απεναντι πλαγια -κυριολεκτικα- και να τρεχει να του κουνησει την ουρα απο κοντα.

    Υ.Γ. Απο τα καλυτερα. Να εχει ψιλοβροχο, να περιμενω μεσα στο αυτοκινητο, και να τον εχω εξω να επιτηρει για παπια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    371
    petrosmousoulis στις #75999

    SETTER!!!ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ.ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΝΩ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΕΤΤΕΡ Κ ΕΓΩ ΜΟΝΟΜΕ DRAHTHAAR ,ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΠΩΣ ΣΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ  Κ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΕΤΤΕΡ Κ ΟΧΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ!ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ “ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΕΤΤΕΡ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ”!

    ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΜΕ ΤΑ DRAHTHAAR ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10ΕΤΙΑ ΕΩΣ Κ ΠΕΡΥΣΙ Κ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 2.5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕΤΤΕΡ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΥΠΕΥΘΗΝΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΛΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ!ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΤΥΧΑΙΑ ΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΞΙΑ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΙΩΝΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗ ΡΑΤΣΑ ΑΥΤΗ!ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΣΕΤΤΕΡ.

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΚΥΛΙΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΡΑΤΣΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ !ΤΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΗΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΩΣ ΚΥΝΗΓΑΣ Κ ΣΕ ΤΙ ΜΕΡΗ ΚΥΝΗΓΑΣ.

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΛΕΟΝ ΘΕΛΩ: ΕΡΕΥΝΑ “ΑΝΟΙΧΤΗ” ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ “ΕΧΟΥΝ ΜΥΑΛΟ” , ΜΕΓΑΛΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ(ΠΑΘΟΣ-ΑΝΤΟΧΗ), “ΗΡΕΜΗ”ΠΑΡΑΚΟΘΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑ.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΕΤΤΕΡ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!

    ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ DRAHTHAAR ΣΑΝ ΣΚΥΛΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ “ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΕΙ” ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΡΑΤΣΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ .ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!

    ΕΔΩ Κ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ Κ ΕΝΑ ΣΕΤΤΕΡΑΚΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟ Κ ΑΥΤΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ(2.5 ΧΡΟΝΩΝ)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    444
    ΠΑΚΗΣ στις #76002

    ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΑΓΓΛΙΚΟΥ ΣΕΤΤΕΡ.ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 2 1/2 ΜΗΝΩΝ.ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΕΤΤΕΡ ΜΕ ΠΟΙΝΤΕΡ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΥΣΤΕΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ….ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΕΤΤΕΡ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΘΕΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΥΣΤΕΡΕΙ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΕΤΤΕΡ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ.ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΙΝ Ο ΦΙΛΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ.ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΡΑΤΣΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    citori στις #76003

    ΦΙΛΕ KALLISTON ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ SETTER ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ….ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ LINKS Η΄ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΥΛΗ?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΚΥΡΙΑΚΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #76040

    Ψάξε στα ακόλουθα για links κυνηγόσκυλων

     

    http://www.waidmansirws.com/entlink.html

    http://www.irishredwhitesetterassociation.com

    http://www.kennels.co.uk/Gundogs/IrishRed&WhiteSetter.html

    www.irishredandwhitesetterclub.com

    http://www.dogbreedinfo.com/irishredwhitesetter.htm

     Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    citori στις #76056

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ KALLISTON!ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ “ΠΟΙΚΙΛΙΑ”,ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΙΡΛΑΝΔΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ….ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΙΕΛΑΒΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Η΄ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ SETTER ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑ….

    ΦΙΛΙΚΑ,ΚΥΡΙΑΚΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #76099

    Ενδέχεται νά αναλάβω γιά εκπαιδευτικές εξόδους σκωτζέζικο σέττερ πού τό έχει γνωστός μέ πρόβλημα χρόνου, μόνο κ μόνο γιά νά γνωρίσω ένα άτομο τής φυλής αυτής. Χρήστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    Gatsoulinos στις #76124

    Kalispera se olous tous filous seterades… Prin kana mhna egina kai egw katoxos enos setter me para polu kales prodiagrafes kai grames aimatos to opoio to efera apo tin servia…. Ontas polla xronia kynigos me skulia fermas tha ithela na suzithsw to provlima pou exw paratirisei me autin thn skula.. (Xexasa na anafero oti sto parelthon ola mou ta skulia itan epaniel…) Loipon pou lete h skula pianei ta poulia apo makria (px shmera epiane ta optikia apo 30 metra stin kuriolexia) kai ta pontari sunexos… To thema omws einai oti me auto ton tropo den gemizeis sakoula alla xorteneis theama… Ti protinete na kanw????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #76131

    Πόσο έμπειρη είναι; τι ηλικία έχει; έχει ξανακυνηγήσει ορτύκια και μάλιστα ντοπιάριακα; Δώσε μας περισσότερα στοιχεία.

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    Gatsoulinos στις #76132

    Kurie Giannh katarxin einai timh mou pou apantate sto munhma mou kai tha ithela na sas euxaristhsw… to skuli einai arketa empeiro gia tin ilikia ths (2 xronon) allwste einai en energia protathlitria sta neara thilika se praktiko kunigi stin servia! Auto pou vlepw egw ws provlima einai oti me ta epaniel pou eixa ta ortikia itan olo fermarista se apostasi oxi pano apo 10 metra (max) kai den prolavenan na perpatisoun… Auti logo oti ta pianei apo makria gia na sikosw to ortiki mporei na perasei kai ena 15alepto (meso oro) kai opws katalaveneis se pragmatiko kunigi auto einai is varos tis tsantas… (oxi oti exw ws autoskopo tin tsanta alla einai ena zitima…) Loipon kurie Gianni auto pou anaferw ws provlima einai xaraktiristiko ths filis h oxi?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #76141

    Αγαπητέ Gatsoulinos

     

    Υποψιάζομαι ότι μιλάς για άγριο ορτύκι, οπότε και ντροπιάρικο.

    Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, θα πρέπει να πω ότι δεν έχω ακούσει ποτέ στη ζωή μου, σκυλί να φερμάρει τα ντροπιάρικα, σε απόσταση 30 μέτρων. Και με το καιρό που επικρατεί στην Ελλάδα αυτές τις ημέρες, είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για τα σκυλιά.

     

    Θα πρέπει λοιπόν να βγάλω ένα αυθαίρετο και ίσως επικίνδυνο συμπέρασμα.

    Θα μου φαινόταν λογικότερο, το σκυλί σου να είναι λίγο διστακτικό στην αναθυμίαση, όπως είναι άλλωστε και πολλοί πρωταθλητές και έτσι να μη παίρνει τα ρίσκα του. Αυτό με λίγα λόγια σημαίνει ότι το σκυλί, δίνει την ευκαιρία στο ορτύκι να απομακρυνθεί.

     

    Αυτός ίσως είναι και ο λόγος που εσύ βλέπεις τα πουλιά να σηκώνονται 30 μέτρα μακριά του.

     

    Το φαινόμενο αυτό έχει παρατηρηθεί πολλές φορές σε ικανότατα σκυλιά. Ακόμα δυσκολότερα είναι τα πράγματα με τον άγριο φασιανό.

     

    Εάν τώρα κάνω λάθος και το σκυλί, πράγματι φερμάρει και μπλοκάρει τα ντροπιάρικα στα 30 μέτρα με αυτή τη ζέστη και άπνοια, τότε έχεις στη κατοχή σου ένα φαινόμενο που καλά θα κάνεις να το δόσεις σε κάποιον επαγγελματία να το τρέξει για να μη χαθεί αυτή η ευκαιρία το σκυλί να γίνει γνωστό.

     

    Το ότι κάποιο σκυλί θα γίνει γνωστό μέσω των παρουσιάσεων του σε αγώνες, δεν ικανοποιεί μόνο τη δική μας ματαιοδοξία αλλά και δίνει τη δυνατότητα στη φυλή να ισχυροποιηθεί μέσω ισχυρών ζευγαρωμάτων.

     

    Δημήτρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    Gatsoulinos στις #76156

    File Dimitri thelw na euxaristisw kai esena pou exeis tin diathesi na asxolitheis me to thema… Thelw na sou anaferw pws oso afora ta skulia kai to kunigi me skulo fermas den eimai protaris kai episis na sou xekatharisw pws kai emena an mou elege kapoios pos to skili mou fermari apo 30 metra to ortikia den tha ton pisteua!!! O monos tropos gia na to apodextei kapoios einai na to dei me ta idia tou ta matia… (eisai euprosdektos opate thes na kynigisoume parea h na pame ekpedeutiko((teliws filika to anaferw)) Oso afora twra gia tis ikanotites tou skulou tha ithela na sou pw pws einai arketa megales ews aristes logo tou oti exei dixei digmata (protathlitria servias 2006 ws 2 xronia) alla kai logo oti oi progonoi tou exoun parei para pollous titlous akoma kai pagosmio.. (einai apo servo-galo-italika aimata).. Gia na katorthosw na to ferw tha sou elega oti eftisa aima stin kuriolexia alla kai metaforika (logo xrimaton alla kai kopou). Opws anefera se proigoumeno munima mou auto pou entopizw ws kunigetiko provlima einai oti gia na katafereis na xesikoseis to thirama pou kotarizei me ena tetoio skili tha sou parei xrono, opws  ginete eukola antilipto loipon se merikes periptoseis to gegonos auto isos einai eis varos ths sakoulas!!! Mipos telika tetoiou idous skilia den einai katalila gia kynigi alla mono gia agones?? Telos oso afora to na to katevasw se agones den me apasxolei se prwti fash logo toy oti den eimai apo autous pou tous endiaferei na oikonomisoun apo mia gena… Giati kaka ta psemata stin ellada oi perisoteroi pou katevenoun se agones pane gia na auxisoyn tin agorastikh axia ton skulwn toys kai endexomenos ton apogonon toys… Iparxoyn kai oi exeresois opws panta kai tha ithela edw na anaferw pws mia apo autes einai kai o kurios Giannis (kalliston) an kai den ton xerw prosopika mono apo ta grafomena tou… An pali allazan kapoia pragmata isos o kurios Giannis ws idikos ekpedeutis kataferne na kanei tin Kety gnosti kai stin ellada alla auto einai alli istoria….

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 128 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων