BAΡΙΑ ΚΑΜΠΑΝΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #54548

    Αν θυμάμαι καλά κάθε φορά που ανανεώνω την άδεια θήρας τα τελευταία χρόνια, μου ζητείται να υπογράψω μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν καταδικάστηκα για λαθροθηρία,  Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλους τους κυνηγετικούς συλόγους άλλα, στον 1ο Αθηνων, αυτό γίνεται, εαν αυτό είναι πάγια τακτική, τότε ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑΣ οι κρατούντες τα ηνία της ΚΟΣΕ, μπορούν κάλιστα να μην ανανεώσουν του συγκεκριμένου κυρίου την κυνηγετική άδεια, μετά οι ποινές αρχίζουν και ανεβαίνουν, γιατί ούτε το όπλο του μέσα στο αυτοκίνητο δεν θα μπορεί να κουβαλάει,  η παράνομη οπλοφορία είναι καρκούγημα αν δεν απατώμε με τον καινούργιο νόμο, Το ράδιο αρβύλα ΄πριν ακόμα συληφθεί, και πριν αρχίσει τις σπόντες το Εθνος -Κυνήγι, περί μεγαλοπαράγοντα που συνελήφθει, κλπ, ΄(πρέπει να έγινε μεγάλη προσπάθεια συγκάληψης – ο δε 2ος  γιατί ήταν 2 στο αυτοκίνητο δεν συνελήφθει ποτέ )  έλεγε για κυνήγια πέρδικας πριν την έναρξη κλπ.

    Πάντως μέχρι τώρα προσωπικά με έχουν ελένξει, 3 φορές στα 25 χρόνια και όλες τις φορές του Δασαρχείου,  οι 2 στον Εβρο, και όλοι οι έλενχοι αναλώθηκαν στα τυπικά έλενχο της άδειας και του δελτίου κατοχής,  και την μία  φορά μου έλενξε τι Νο φυσίγγια είχα στο όπλο μου, για να δεί  αν είχα βγεί για γουρούνια.

    Για τις ποινές νομίζω ότι το υπάρχων πλαίσιο είναι ιδιαίτερα αυστηρό, αρκεί να τηρείται,  αυτό που πρέπει να γίνεται είναι (που νομίζω ότι γίνεται)  είναι οι αυστηρές πειθαρχικές ποινές από τις κυνηγετικές οργανώσεις ή τα δασαρχεία και αν είναι νομικά εφικτό ταυτόχρονη ενημέρωση περί αυτού των υπεύθυνων αστυνομικών αρχών,  και ο λόγος για να εκμεταλευτούν το νόμο για την οπλοκατοχή. 

    Πάντως να ξέρετε ότι υπάρχουν πάρα πολλοί ρομαντικοί,  και μπορούμε να κάνουμε ακόμα περισσότερους, ΠΧ, μερικά καλά κυνήγια με κάποιον οποίος καθόταν το καρτεράκι του στην μπεκάτσα, και  μετά έβγαινε με τα σκυλιά του για καμιά μπεκάτσα, κατάλαβε΄ότι με λίγο κόπο περισσότερο και καλά σκυλιά το κέφι σου το κάνεις, και το “γεμισμα”   που νοιώθεις δεν περιγράφεται.

    Παντελής


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #339219

    ΦΙΛΕ ΠΑΝΤΕΛΗ ΠΟΛΥ ΟΡΘΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΥΠΑΡΧΩΝ ΠΛΑΙΣΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΗΡΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΟΥΝΟΥ ΠΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ.Π.Χ ΕΑΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑ ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑ 99% ΘΑ ΑΘΩΩΘΕΙ Η’ ΘΑ ΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΤΩΝ ΠΟΙΝΩΝ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΓΕΝΗΣ Η’ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ Ω ΦΙΛΕ.ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΞ ΑΥΤΩΝ ΟΥΚ ΟΛΙΓΑ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.ΑΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΜΒΑΛΕΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΕΙ ΑΔΥΝΑΤΗ Η ΠΑΤΑΞΗ ΤΗΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ”ΕΜΕΙΣ”ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #339222

    Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Και ίσως να φταίω κι εγώ.

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να τιμωρηθεί κάποιος.

    Εκεί είναι όμως το πρόβλημα; Και καλά τιμωρήθηκε. Μυαλό έβαλε; Κατάλαβε το λάθος του; Παραδειγματίστηκε κανείς; Ώσπου η δικαιοσύνη να πάρει οριστική απόφαση για τους εν λόγο «κυρίους» αυτοί θα μπορέσουν να αγοράσουν νέο όπλο, να βγάλουν νέα άδεια κυνηγίου, και με την νέα περίοδο να είναι και πάλι στο βουνό νομιμότατοι.

    Και εδώ είναι το θέμα. Καταλαβαίνω την πίκρα του  Παντελή και του Φώτη, και όλων μας. Αν αυτοί οι «κύριοι» ξαναβγούν στο βουνό νομιμότατοι, αν και καταδικασμένοι, οι σύντροφοι, οι φίλοι τους, οι γνωστοί τους τέλος πάντων θα τους σταματήσουν; Η θα πουν το γνωστό ωχ δεν βαριέσαι  μωρ’ αδελφέ, άστο να πάει, εγώ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα!!!!

    Δεν φτάνουν από μόνοι τους οι νόμοι και οι θυροφύλακες, πρέπει κι εμείς να βάλουμε τοπ χεράκι μας.

    Κι εδώ φτάνουμε σε αυτά που είπε ο φίλος ο Λεό. Γιατί ενώ έξω οι ποινές είναι  χαμηλότερες τέτοια φαινόμενα είναι πολύ λιγότερα. Γιατί πολύ απλά και η εφαρμογή των νόμων είναι ταχύτερη,  αλλά και γιατί αν δεν υπακούσεις, ο πατέρας σου ο ίδιος θα σε καταγγείλει. Απλά πράγματα.

    Μην σας φανεί καθόλου παράξενο αν δείτε  τους κύριους αυτούς πρώτη μούρη στην έκθεση, μην απορήσετε αν τους δείτε πάλι σε αγώνες, και τους συναντήσετε στο βουνό σαν να μην τρέχει τίποτα.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #54569

     Mηπως ομως θα επρεπε να δουμε και το θεμα Λαθροθηρια, σε διαφορετικη διασταση, ως προς τις ποινες; Λαθροθηρια ειναι και 1 τσιχλα παραπανω σε νομιμη μερα και ωρα, λαθροθηρια ειναι και ενα ζαρκαδι στο βραδυνο. Οπως καταλαβαινετε δεν εχουν καμμια σχεση, ομως αν παρουμε το γραμμα του νομου, ισως οι ποινες ειναι ιδιες.

     Μηπως μια σχετικη διαβαθμιση των ποινων, με ενα απλο προστιμο πχ για καποια υπεραριθμα θηραματα, εως την κατασχεση των παντων για το βραδυνο η σε απαγορευμενο τροπο βοηθουσε καπως την κατασταση;

    Μιλαω παντα για υπεραριθμα θηραματα θηρευμενα ομως με νομιμο τροπο, πχ τσιχλες η τρυγονια στο καρτερι, ορτυκια η μπεκατσες, και παντα μεχρι καποιο ορισμενο σημειο. Αν δηλαδη καποιος πιασει 30 μπεκατσες δεν πρεπει να γλυτωσει με ενα απλο προστιμο. Αλλα αμα πιασει 1 παραπανω, να μην του παρουν και το αμαξι.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #54573

    ΦΙΛΕ ΒΙΚΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΝΟΜΙΜΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΙΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΡΕΣΕΙ 30 ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΣΙΧΛΑΣ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΠΑΣ ΕΣΚΕΜΕΝΑ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ 30 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΟΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ.

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #54577

     Φωτη, αυτος που παει για να βαρεσει εσκεμμενα τοσα θηραματα, ειτε μερα, ειτε νυχτα, ειτε σε επιτρεπτη η οχι περιοδο για μενα ειναι κατακριτεος. Δεν μπορω ομως να τον βαλω στην ιδια μοιρα με καποιον που αντι για 4 μπεκατσες που ειναι πχ ο νομος, βαρεσε 5. Προσοχη ομως, μιλαω για 5 θηρευμενες νομιμα οχι με καρτερι. Το ιδιο αν αντι για 25 τσιχλες κανεις 30 σε ενα καρτερι η στο περπατημα. Ο ενας ισως το εκανε ασυνειδητα, χωρις να μετραει, ο αλλος ομως ειναι ασυνειδητος, και θα επρεπε να απομακρυνεται απο το κυνηγοτοπο. Γιατι αυτος που παει το βραδυ, παει επιτηδες για λαθροθηρια, το ιδιο και οσοι πανε στα απαγορευμενα. Ενω ο Χ ατυχος που ετυχε να πεσει σε καλη μερα, και να πιασει 5-10 πουλια παραπανω, ειναι παλι παρανομος, αλλα δεν υπαρχει η προθεση. Δεν σηκωθηκε με σκοπο να παρανομησει. Αυτος θα επρεπε να αντιμετωπιζεται διαφορετικα.

     Και φυσικα οσοι ασχολουνται επαγγελματικα με το χωρο, αν πιαστουν να λαθροθηρουν, να αποπεμπονται, ειδικα αν κατεχουν και καποια θεση.

     Τα νουμερα ειναι αυθαιρετα, δεν θυμαμαι το οριο στις μπεκατσες.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #54581

    10 ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΒΙΚΤΩΡΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΛΕΜΕ.Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΠΑΙΖΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΡΟΛΟ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

    Η ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    mariakounadi στις #54580

    Βίκτωρα έχεις απόλυτο δίκιο κατά την ταπεινή μου άποψη.

    Υπάρχουν επαγγελματίες(εκπαιδευτές-εκτροφείς) που παρανομούν με την απαράδεκτη δικαιολογία ότι εκπαιδεύουν τα σκυλιά τους…Και φυσικά δεν τιμωρούνται.

    Το όριο είναι 10 μπεκάτσες.

    Μαρία

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #54587

    Οπως λεει και ο THEOD σε προηγουμενη σελιδα αλλο λαθροθηρας και αλλο παραβατης! Λαθροθηρας ειναι αυτος που δεν εχει αδεια! Αυτος ομως που εχει ολα τα χαρτια του, χτυπησει μια τσιχλα παραπανω χωρις προθεση δεν μπορει να θεωρειται και να αντιμετωπιζεται σαν λαθροθηρας, ειναι παραβατης ομως!

    (Αντε ομως να αποδειξει κανεις οτι δεν ειχε προθεση!)

    Σαν παραβατης κατα τη γνωμη μου πρεπει να πληρωσει ενα χρηματικο προστιμο, αλλα να μην φτανουν στα ακρα(κατασχεσεις…).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #54590

    Eγω δε ζητησα τη νομιμοποιηση κανενος ειδους. Και γω χτυπωντας μια τσιχλα παραπανω, ξερω οτι υπερβαινω το νομο, το ιδιο κανω ομως και τρεχοντας με 95 στην Εθνικη, ενω το οριο ειναι 90, ουτε οταν οδηγαω με 1 ποτηρι κρασι παραπανω. Αλλο ομως να εχεις 1 ποτηρι κρασι παραπανω, αλλο να εχεις πιει 2 μπουκαλια τσικουδια.

     Ο νομος δεν σε αντιμετωπιζει το ιδιο σε αυτη τη περιπτωση.

    Ομοιως και οταν εγω εχω κανει 1-2 πουλια παραπανω, να πληρωνω το τσουχτερο προστιμο, για να συνετιζομαι. Οχι ομως να με τραβανε στα δικαστηρια, να χανω το αμαξι μου, και γενικα να εχω την ιδια συμπεριφορα και αντιμετωπιση με ενα που κυνηγαει αγριογουρουνα, και ισως δε δισταζει να πυροβολησει τους θηροφυλακες.  

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #54593

    Για υπερθηρία δεν κατάσχεται το αυτοκίνητο σου.

    Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι κυνηγάνε παράνομα για να πουλάνε σε ταβέρνες κτλ.

    Αν πάς στην επαρχία από Λαμία και πάνω σε όποια ταβέρνα και να πάς θα σου πούνε ότι έχουν λαγό,μπεκάτσα και αγριογούρουνο.Ε που τα βρήκαν όλοι οι ταβερνιάρηδες?

    Και υπάρχουν και άλλοι που βαριούνται να ψαχτούν με τα σκυλιά τους ( αν έχουν ) και πάνε μια βόλτα το βραδάκυ αβίαστα με το προβολέα τους και το αυτοκινητάκι τους ( που να τρέχουν τώρα με τα πόδια ) αφού το λαγουδάκι θα πεταχτεί στο δρόμο θα του ρίξουν το προβόλι θα το ακινητοποιήσουν και θα το βαρέσουν σαν να ήτανε ήμερο κουνελάκι.

    Για το γουρούνι στο νυχτερινό θέλει και λίγο περπάτημα να πάς στο μέρος που θα πιούνε νερό ή θα φάνε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #54597

    Μεγαλο ρολο παιζει και ο χαρακτηρας του θηροφυλακα σε τετοιες περιπτωσεις μικροπαραβασεων (αλλα παραβασεων)! Πρεπει να δειξουμε εμεις οι κυνηγοι, οτι τους εχουμε εμπιστοσυνη και τους βοηθαμε στο εργο τους!

    Οχι για να μας την χαρισουν, αλλα να μην φτανουν για μικροπραγματα στα ακρα!

    Διαβαζουμε που και που καποιες ακραιες αντιγρασεις θυροφυλακων!

    Γι΄αυτο αλλωστε ειμαι υπερ της οπλοφοριας τους! Αν το υποστηριξουμε αυτο θα ειναι ενα δειγμα εμπιστοσυνης!

    Δεν νομιζω οτι εχουμε να φοβηθουμε τιποτα!

    Αληθεια τη γνωμη εχετε για την οπλοφορια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #54600

    ΔΙΚΟΠΟ ΜΑΧΑΙΡΙ Η ΟΠΛΟΦΟΡΙΑ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΦΥΛΑΕΙ ΤΑ ΕΡΜΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΛΑΙΚΟ ΡΗΤΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΠΥΡΩΝ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ! ΥΠΟΨΗΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑΚΟΥΣ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΕΡΙ ΘΗΡΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ “ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ” ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ.ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΗ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΕΡ Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΟΠΛΟΦΟΡΙΑΣ! ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝΕ ΚΑΘΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #54625


    [indent]
    Αληθεια τη γνωμη εχετε για την οπλοφορια?


    [/indent]Εγω σαν Κρητικος λεω ΝΑΙ. Αλλα οπλοφορια με ορους. Δηλαδη εκπαιδευση…  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #54642

    ΔΗΛΑΔΗ ΒΙΚΤΩΡΑ ΛΕΣ ΝΑ ΟΠΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ,ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ;ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ.

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων