Εισαγωγή κάννης

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 16 έως 25 (από 25 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #54443

    Αντώνη για να σε βοηθήσω λίγο ακόμα, σου παραθέτω ένα πρόσφατο μήνυμα του Alex (Alex πιστεύω να μην έχεις αντίρρηση)  που είχε τον ίδιο προβληματισμό με εσένα:

    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από alex στίς 08 Mάρτιος 2005


    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΑΡΑΛΕΜΕ ΛΙΓΟ…??? ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ GUN DOCTOR ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ 391 ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ OPTIMA BORE (18,6).!!!!

    OXI!!!.OXI   FILE  MOU ALEX.

    H GNOMH MOU EINAI NA MEINEIS STO OPLO SOU DIOTI DEN EINAI TOSO SHMANTIKH H DIAFORA(OUTE KAI SIGOURH ME OLA TA FISIGGIA 

    TO POULI POU THA EPEFTE AS POUME ME MIA NTOUFEKIA EUSTOXH ME TO OPTIMA THA EPEFTE 100% KAI ME TO DIKO SOU  OPLO!

     AKOMA  TA CHOKE OPTIMA EINAI PIO LEPTA KAI AUTO EINAI MEIONEKTHMA(BIASHNH KATASKEUASTOU)


    [/indent]Ελπίζω να σε βοηθήσαμε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #54447

    Καλημέρα σε όλους. Να προσθέσω κάτι στην συζήτηση. Όποιος θέλει να αλλάξει την κάννη του σε Οptima θα πρέπει να αλλάξει και την πάπια στο όπλο του.

    Αυτό γίνεται διότι δεν ταιριάζει η πάπια που έχει μια κάννη με αυλό 18,3 π.χ. με τις καινούργιες Optima.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #339190

    Νίκο, Βαγγέλη και Κώστα καλημέρα σας φίλοι,

    Οι απαντήσεις σας αυτές ήταν πολύ χρήσιμες. Τελικά θα παραμείνω στο 18,3 όπως λέει και ο Δάσκαλος. ’λλωστε που να αλλάζω τώρα και πάπια, την στιγμή που τα Χριστούγεννα άλλαξα τα X-TRA Wood ξύλα που είχε από την μαμά της η TEKNYS και της έβαλα τα ξύλα καρυδιάς που φοράνε οι URIKA. 

    Όσον αφορά το θέμα του πολυτσόκ, αρχίζω αναζήτηση να δω πώς θα μπορέσω να το παραγγείλω με άλλον τρόπο πλην πιστωτικής (δεν έχω και δεν πρόκειται να βγάλω ποτέ στη ζωή μου).

    Μόλις γράψω το μήνυμα, κι αν δεν έχω πολλή δουλειά (τώρα γράφω από τη δουλειά) μπαίνω αμέσως στο http://www.truglo.com . Ευτυχώς που τα αγγλικά μου είναι πολύ καλά.

    Να ‘στε καλά φίλοι,  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #54457

    Asyn αν έχεις νεότερα για το πολυτσοκ ενημέρωσέ μας. Και εγώ  (ίσως και άλλοι συνάδελφοι) έχω την ίδια άποψη για πιστωτική κάρτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #54476

    Φίλε Χρήστο, έστειλα σχετικό e-mail στην truglo πριν λίγο και περιμένω απάντηση. Εννοείται πως αν υπάρχει κάποιο νέο θα ενημερώσω όλους τους φίλους του forum.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #54479

    Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτό που αναφέρει ο φίλος skotgun,αναφέρεις φίλε μου ότι το μόνο όφελος για την optima κάννη είναι τα μακρύτερα τσόκ, αυτό δηλ σημαίνει ότι στην 391 μου με αυλό 18,3 δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω μακρύτερό τσόκ ( έσω-έξω) ? Γιατί σκέφτομαι να αγόραζα ένα για κάποια συγκεκριμένα κυνήγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #54486

    ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ ASYN ΕΧΕΙ ΑΥΛΟ 18.3 & ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝΕΣ OPTIMA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 18.4. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ 1χιλιοστου ΔΕΝ ΝΑ ΕΚΑΜΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΔΟΣΗ ΧΙΟΥΜΟΡ ΕΓΡΑΨΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΦΕΛΟΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΤΣΟΚ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΙΑΣ.ΙΤΑΛΙΚΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΥΣΧΗΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΜΕ 82χιλιοστα ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ ΕΧΕΙ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ Η ΚΑΤΑΝΟΜΗ & Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΤΑ 7-8%.ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΥΠΟΨΗΝ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ ΜΕ ΟΠΕΣ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ!   ΜΕΤΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗΣ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #54489

    Επειδή δεν την έχω ψάξει πολύ με τα τσόκ, και από διαβάζω ότι όλοι οι γνώστες λένε για Αμερικάνικα (briley ) μάλλον θα καταλήξω εκεί, τώρα αν έχεις κάποια πληροφορία για καλά Ιταλικά την ακούω ευπρόσδεκτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #54491

    ΕΧΟΥΜΕ Κ ΛΕΜΕ.BRILEY SEMINOLE COLONIAL ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΒΡΩ Κ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟ.TRULOCK RHINO MEΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΗΠΑ,ΑΓΓΛΙΑ.ΓΙΑ ΤΑ ΒΕRETTA ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Κ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΧΕΙ ΕΧΤΡΑ ΤΣΟΚΑΚΙΑ,ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE.   META TIMHΣ!!!!!  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #54493

    Ευχαριστώ shotgun,είδα πρώτα το pm που μου έστειλες και σου απάντησα αλλά άκυρο με κάλυψες με την απάντηση σου

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 16 έως 25 (από 25 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων