900 Πιέσεις

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #56272

    Χρηστο,

    ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΣ !!!!!!!!!!!!!

    οχι δεν θα του προτεινω λιγοτερα γρ. γιατι αν το περιορισουμε τοσο νομιζω οτι δεν θα ΘΕΛΕΙ να το κυνηγησει κανεις…..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #56282

    Φίλε Χρήστο νομίζω ότι το όπλο στα 36γρ θα δουλέψει στα όρια του το λάκτισμα του με τα 33γρ 700 πιέσεις, είναι ανεκτό αλλά δυνατό δηλ κλωτσάει δεν είναι για παραπάνω απο 30 – 35 τουφεκιές μετά πονάει ο ώμος μου αρκετά.

    Φίλε ¨Αλκη σίγουρα τα 32 είναι τα γραμμάρια που αρχίζουν να ζεστένονται οι κάννες του,τσίχλες, κάνα ορτύκι, τρυγόνια και λίγα αγριοκούνελα έχει κυνηγήσει το όπλο.

    Η σκέψη μου είναι ότι εάν τύχει ποτέ και πάω σε κάποιο καλό μέρος για υδρόβια και το έχω σαν δεύτερο όπλο ( back up ) δηλαδή μπορεί και να μην το δουλέψω καθόλου, σε περίπτωση όμως που χρειαστεί να μπορώ να το χρησιμοποιήσω όχι βέβαια για χήνες,

    κάθησα λίγο εχθές και έψαξα κάποια φυσίγγια του εμπορείου αυτό που διαπίστωσα είναι ότι οι Ιταλοί στις 700 πιέσεις που θέλω εγώ φτάνουν μέχρι τα 34γρ, Οι Αμερικάνοι έχουν περίεργα φυσίγγια,και οι Γάλλοι με τους Αγγλους έχουν μέχρι 36γρ,λογικό μήπως να προσανατολιστώ σε μια τέτοια λύση?¨.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56288

    ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΧΑΡΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΤΩΝ ΠΙΕΣΕΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΤΥΠΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΗΤΑΝ Η ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΠΙΕΣΕΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΟΥΝ! ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΑ 36 Η ΟΠΟΙΟ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ.ΓΝΩΣΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ  ΠΡΟΣ Κ 100-200 ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΟΡΤΙΟ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ-ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΚΛΙΜΑΚΑ- ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ! ΤΟ ΨΥΧΟΣ Κ Η ΖΕΣΤΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥΣ.ΟΙ 700 ΠΙΕΣΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ 600 Η ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΡΥΜΗ ΨΥΧΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΠΙΔΙΟΚΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΠΙΟΚΥΝΗΓΙ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #56290

    Παρόλα αυτά πιστεύω ότι οι ευρωπαίοι που κυνηγούν με παραδοσιακά όπλα Αγγλοι και Γάλλοι δηλαδή, δίνουνε ιδιαίτερη έμφαση στο θέμα φυσιγγιού πιέσεων και επιδόσεων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56294

    ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΦΑΝΗ ΜΙΑ Κ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ  ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ CIP ΓΙΑ ΣΩΣΤΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ! ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΑΝΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΠΙΕΣΕΩΝ! ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΤΟ ΜΕΣΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΟΥΣ -ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΠΑΚΙ- ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Η ΠΑΡΑΓΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΥΠΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ!ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΞΕΝΟ ΤΥΠΟ Κ ΕΙΧΕ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. ΕΔΩ ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΝΗΜΕΡΩΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #56297

    Προβλήματα τέτοια έχω συναντήσει περισσότερο με ιταλικά και λιγότερο με ελληνικά, ο Γερμανός σταθερή βαριά αξία.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων