ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 178 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kazam στις #56629

      Για να μαθετε  και για καποιες τιμες ενδεικτικες αρχιζω

      1)Holland and Holand   Royial delux side by side  απο 98 920 λιρες Αγλιας

      2) Sporting απο 33.100 λιρες Αγγλιας

     3) Royial o/u  σε 12g, 20g 28g 57.150  λιρες Αγγλιας συν φπα

      Βοss o/u απο 80.000  λιρες

     

    Krieghoff  απο 7000 εως 25000 λιρες συνηθως  10.000


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56634

    Μετά και τα παραπάνω διαπιστώνουμε μια τεράστια ποικιλία … σε αλληλεπίθετα !

    Από τα τούρκικα , που αναφέρονται σε άλλο θέμα , των 300 ευρώ με το ΦΠΑ , μέχρι τα εγγλέζικα των 98.920,00 λιρών σύν ΦΠΑ 19%(?)  που αναφέρονται εδώ , φοβάμαι μεγάαααλο μπέρδεμα !!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56639

     Εγω παντως πιστευω οτι με ενα αρχικο κοστος των 300-400€ και αγορα ενος BAIKAL και μετα την καταλληλη διαμορφωση (ριγες, κοντακι, τσοκ, αυλους) μπορεις να αποκτησεις ενα οπλο φτηνο, αξιοπιστο και προπαντως, ακριβως στα μετρα σου.

     Εναλλακτικα μπορεις να ανεβεις κατηγορια και να πας σε Beretta, η Franchi που ειναι πιο ακριβα μεν, αλλα πιο προσεγμενα σε θεμα εξωτερικης εμφανισης, και με περισσοτερες επιλογες. Καποιες επεμβασεις και εκει ισως ειναι απαραιτητες.

     Αλλα νομιζα οτι το θεμα μας ειναι το απολυτο οπλο, και οχι αναγκαστικα το πιο ακριβο οπλο.

     Παντως εαν ειχα την χρηματικη ανεση, θα προτιμουσα ενα BAIKAL κομμενο και ραμενο στις απαιτισεις μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #339650

    Αν θυμάμαι καλά στην DISPAN , που είχα ρωτήσει η τιμή για το krieghoff , κυμαινόταν στα επίπεδα που αναφέρθηκαν.

    Γι’ αυτό λέω ότι είναι όνειρο απατηλό…

    Είναι ωραίο όμως το άτιμο…Ιδίως αυτές οι κάνες χωρίς μεσαία ρίγα είναι πάρα πολύ όμορφες.

    Δεν έχω δει ακόμη Krieghoff σε σκοπευτήριο , αλλά φίλος μου έχει ένα remington model 3200 special trap , που σχεδιαστικά είναι το ίδιο.(Ως γνωστόν τα krieghoff βασίζονται στο σχέδιο του θρυλικού remington model 32 .).Το έχω σκεφθεί να του το φάω , να του βάλω τσοκάκια και άλλο κοντάκι και να το κάνω sporting….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56641

     Σε τι τιμες μπορει δηλαδη να βρει κανεις ενα τετοιο οπλο με 2 σετ καννες;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #56645

    Βίκτωρα στο Αμερικάνικο Site της Franchi εχω δει Alcione cal12 με σετ κάνες cal12 και cal20.Δεν ξέρω αν έρχεται Ελλάδα και φυσικά αν σε ενδιαφέρει να είναι η μια cal 20.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #56647


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 20 Aπρίλιος 2005


     Εγω παντως πιστευω οτι με ενα αρχικο κοστος των 300-400€ και αγορα ενος BAIKAL και μετα την καταλληλη διαμορφωση (ριγες, κοντακι, τσοκ, αυλους) μπορεις να αποκτησεις ενα οπλο φτηνο, αξιοπιστο και προπαντως, ακριβως στα μετρα σου.

    Παντως εαν ειχα την χρηματικη ανεση, θα προτιμουσα ενα BAIKAL κομμενο και ραμενο στις απαιτισεις μου…


    Βίκτωρα για να μετατρέψεις ένα Βαικαλ έτσι όπως το περιέγραψες σε κάποιον από τους γνωστούς οπλουργούς, θα χρειαστεί να δώσεις τα ίδια χρήματα που κοστίζει ένα καινούργιο beretta.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #56648


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 20 Aπρίλιος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 20 Aπρίλιος 2005


     Εγω παντως πιστευω οτι με ενα αρχικο κοστος των 300-400€ και αγορα ενος BAIKAL και μετα την καταλληλη διαμορφωση (ριγες, κοντακι, τσοκ, αυλους) μπορεις να αποκτησεις ενα οπλο φτηνο, αξιοπιστο και προπαντως, ακριβως στα μετρα σου.

    Παντως εαν ειχα την χρηματικη ανεση, θα προτιμουσα ενα BAIKAL κομμενο και ραμενο στις απαιτισεις μου…


    Βίκτωρα για να μετατρέψεις ένα Βαικαλ έτσι όπως το περιέγραψες σε κάποιον από τους γνωστούς οπλουργούς, θα χρειαστεί να δώσεις τα ίδια χρήματα που κοστίζει ένα καινούργιο beretta.

    [/indent]


    [/indent]

    Έτσι ακριβώς είναι όποτε το παίρνεις έτοιμο και είσαι μια χαρά .

    Εκτός αν έχεις την διάθεση και την ικανότητα να το κανείς μόνος σου όπως ο φίλος o Κώστας όπου έφτιαξε όπως ακριβώς ήθελε το πλαγιόκανο Baikal.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56650

     Δεν διαφωνω, αλλα μη ξεχνατε και τη χαρα του να φτιαξεις ενα οπλο ακριβως οπως το επιθυμεις. Αν βεβαια, αυτο που επιθυμεις να φτιαξεις, μπορεις με τα ιδια λεφτα να το βρεις ετοιμο, τοτε λογικα πας για το ετοιμο.

     Ειναι οπως τα φυσιγγια. Το ετοιμο ειναι απλη και σιγουρη λυση, ενω το δικο σου, πιο επιπονη, και οχι παντα αποτελεσματικη απο την αρχη. Αλλα η ολη διαδικασια της ευρεσης της καταλληλης συνταγης και αποτελεσματος, ειναι συναρπαστικη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56652


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Vardeos στίς 20 Aπρίλιος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 20 Aπρίλιος 2005



    [indent]


    [/indent][/indent]

    Έτσι ακριβώς είναι όποτε το παίρνεις έτοιμο και είσαι μια χαρά .

    Εκτός αν έχεις την διάθεση και την ικανότητα να το κανείς μόνος σου όπως ο φίλος o Κώστας όπου έφτιαξε όπως ακριβώς ήθελε το πλαγιόκανο Baikal.

     


     

     Γιώργο , μην ξεχνάμε οτι απαραίτητη προυπόθεση είναι και η εμπειρία και σε άλλα όπλα ή άλλα ξύλινα κοντάκια , για να επιτύχουμε καλά αποτελέσματα σαν του Κώστα …

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #56653

    Τα ξύλα είναι το λιγότερο.

    Ακούστε τιμή μετατροπής:

    αφαίρεση όλων των ριγών, βαφή στις κάνες, εκλέπτινση πάπιας, μετατροπή κοντακίου σε ντεμί και λούστρα. Σύνολο 1000 ευρώ.

    Τελικά η δουλειά πήγε σε άλλο οπλουργείο. Όταν τελειώσει θα σας δείξω το όπλο και θα σας πω τιμή να κουφαθείτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56655

     E, ειπαμε. Αν ειναι να δωσεις τοσα, τοτε παιρνεις ΚΑΙ ενα καινουριο !!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56663

    ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΛΙΡΑΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΗΤΑΝ 589δραχμες! ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΛΥΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑ & ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟΥ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΟΥ ΜΕΧΡΙ ΣΠΑΣΙΜΟ ΔΙΣΚΩΝ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ  ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΛΕΙΟΚΑΝΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΤΟΥΤΟ,ΜΙΑ κ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΒΟΛΙΑ-ΟΠΛΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ,ΠΟΥ ΕΡΙΧΝΑΝ ΜΕ ΠΛΑΓΙΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΑΛ/ΕΤΟ ! ΟΝΤΩΣ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΟΠΛΩΝ ΜΕ ΔΥΟ ΣΕΤ ΚΑΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ! ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΙΤΟΝΙΚΑ ΤΑ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΕΙΑ ΒΑΣΗΣ ΚΑΝΩΝ.ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΑΚΡΑΙΟ ΣΕ 12αρα ΒΑΣΗ 28αρες ΚΑΝΕΣ.12-20, 12-16,16-28,20-28,28-36. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΔΥΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΚΑΝΕΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΧΡΗΣΤΗΚΟΤΗΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΑΥΣΤΕΣ ! ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56667

    Χρηστο, σωστο αυτο που λες, σχετικα με τα γειτονικα διαμετρηματα, ωστε να υπαρχει αρμονια βασης-καννης. Ομως να εχεις 2 12αρες καννες, μια με σφιχτα και μια με ανοιχτοτερα τσοκ, ισως ειναι παρα πολυ. Ασε που δεν βολευει και στο κυνηγοτοπο. Με μεγαλυτερη ευκολια αλλαζεις ενα τσοκ, παρα μια κανη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56668

    ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΡΝΗΘΕΙ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΤΣΟΚ κ  ΘΕΩΡΗΣΑ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ.ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ κ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΝ ΜΠΕΛΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ 4 ΑΧΡΩΜΙΩΤΕΣ ΚΑΝΕΣ!!!!! ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΛΥΧΡΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΕΠΕΣΑ ΣΤΟ  http://www.sport-kemen.com   ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΕΛΙΔΑ  NOTICIAS ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΤΟΥΦΕΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ ΤΡΑΠ κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ! ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΙΚΟΝΕΣ ! ΜΕΤΑ ΑΓΝΟΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 178 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων