ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 178 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kazam στις #56940

      Το Blaser F3ειναι ενα απο τα λιγα οπλα που μου κεντρισαν το ενδιαφερον απο την πρωτη στιγμη που κυκλοφορησε.Εχω διαβασει παρα πολλα τεστ απο διαφορετικα ατομα και ολοι το κατατασσουν στα αριστα οπλα της κατηγοριας τιμης και οχι μονο.

      Στο clay shooting magazine του δεκεμβριου το βγαζουν οπλο της χρονιας διοτι η ποιοτητα ,η αξιοπιστια και η εφαρμογη καινουργιας τεχνολογιας ειναι ισαξια πολυ πιο ακριβων οπλων ενω η τιμη πωλησης του ,στην Αγγλια τουλαχιστον, ειναι ακρως δελεαστικη.

    Ειναι γερμανικης κατασκευης και η εταιρεια ειναι απο τις καλυτερες παγκοσμιως για την κατασκευη ραβδωτων οπλων και τωρα εκανε και το μεγαλο αλμα στα λειοκαννα.Το οπλο αυτο δημιουργηθηκε με την συνεργασια του βετερανου ασσου σκοπευτου  John Bidwell ο οποιος μαλιστα περσι το καλοκαιρι κερδισε το παγκοσμιο κυπελλο βετερανων Fitasc Sporting με το πρωτοτυπο και αμεσως μετα απο μερικους μηνες κυκλοφορησε στη αγορα.

      Εαν μπειτε στο site θα εκπλαγειτε απο τις καινοτομιες που εχει αυτο το οπλο.

    Μακαρι να το φερνει ο Ναυπλιωτης αλλα ταυτοχρονα να ειναι και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ.Οχι μονο να προλαμβανει να ανακηρυσσεται ετσι αλλα να λειτουργει και αναλογα . Μεχρι τωρα η παρουσια του μεσα απο τα Francchi και τα Bettinsoli τον κατατασσει στους αριστους του ειδους του(δεν κανω διαφημηση)

      καζαμ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56944

     & ΜΟΝΟ ΜΟΥ Η BLAZER ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ ! ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ κ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ!  Η ΕΝΑΛΛΑΓΗ ΚΑΝΩΝ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ ΞΥΣΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ. ΠΙΘΑΝΩΝ ΕΝΝΟΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΙΡΙΑΣΜΑ ΤΩΝ ΚΑΝΩΝ. ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΕΙΝΑΙ 60,6 ΧΙΛΙΟΣΤΑ (ΜΠΕΡΕΤΑΚΗΔΕΣ ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΜΕΤΡΑ).  ΒΑΡΟΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΣΤΟ 1,500 γραμ. ΣΧΑΣΤΗΡΙΕΣ ΑΝΑΣΧΕΣΗΣ ΣΤΟΝ ΠΥΡΟΔΟΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ.ΘΑΛΑΜΗ 76χιλ. ΧΡΩΜΙΩΜΕΝΕΣ ΚΑΝΕΣ κ ΓΙΑ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ.ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΙΣ ΚΑΝΕΣ ΤΡΙΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ,ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΞΟΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ ΠΟΝΗΡΕΥΟΜΑΙ! ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΛΟ ΣΤΟ 18.65!  ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΝΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΙΜΗΚΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΦΑΡΔΥ! MONOBLOCK ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΝΩΝ (ΤΙ ΑΛΛΟ!).ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΜΗΚΟΣ ΚΑΝΗΣ ΣΕ 68-71-74. ΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΣΕ 71-76-81 ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟ ΠΩΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΚΗ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΖΥΓΙΣΜΑ!!!!!!!!! ΒΑΡΟΣ ΣΤΟ 3.300 ΚΥΝΗΓΙ 3,650-3,800 ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ!  ΚΑΛΟΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΟΠΛΟ,ΣΩΣΤΗ ΦΡΕΣΚΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ! ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #56955

    ’κουσα για γύρω στα 4.000€ .

    Όταν θα είναι να αλλάξω το 682 θα είναι στα υποψήφια μαζί με το DT10 Trident και κανένα perazzi (το krieghoff είναι πολύ πιο ακριβό).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56957

    Επιστρέφοντας στα επίγεια , αφήνοντας δηλαδή τα έργα τέχνης (H&H) , ας δούμε και τα γερμανικά Blaser !

     

    Αν και πολύ πρόωρα για τα ελληνικά δεδομένα , μιλάμε για το ( απόλυτο ? ) αλληλεπίθετο  F3 που βγήκε από την παραγωγή μόλις τον Οκτώβρη 2004 , και ενώ τα σχόλια των ειδικών είναι θετικά ας πάρουμε μία πρώτη γεύση από … τιμές εκκίνησης  BLASER F3 σε ευρώ :

     

    ΔΑΝΙΑ : 3.550,00 http://www.guntex.dk/index.php?id=0

     

    ΓΕΡΜΑΝΙΑ : 2.850,00 http://www.allesjagd.com/magazin/allesjagd…f8bb57cd9292531

     

     

    Με τέτοιες τιμές σαν τις γερμανικές , σε παραπλήσιες πωλείται και στη Γαλλία , θα σπάσει όλα τα ρεκόρ πωλήσεων στην Ελλάδα !!!!!!!

     

    Με ακριβότερη τιμή πώλησης θα περιμένω να το συγκρίνω και με τον ανταγωνισμό  …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #56960

    Μου φαίνεται ότι και τα σκοπευτήρια θέλουν το Γερμανό τους.

    Τουλάχιστον αυτός (blaser) , φαίνεται ότι έχει τιμή σε ψηλά , αλλά λογικά πλαίσια.

    Γιατι οι άλλοι Γερμανοί που έχουμε γνωρίσει (Merkel , Krieghoff) είναι απλησίαστοι… 

    Στα 4.000€ όμως ,όπως λέει και ο συνάδελφος Λεονάρδος τοποθετείται ανάμεσα στα  682  και DT10 (Για να πάρω μόνο τα beretta) χωρίς να έχει την φήμη κανενός από τα δύο.

    Στα 2.850€ , τα πράγματα αλλάζουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56972

    ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΠΩΣ Η ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΒΑΡΙΔΙΑ! ΣΤΑ 2.850 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΤΟΥΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ κ ΜΕ ΣΚΑΛΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ! ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ,ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ ! ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #57005

    ΓΙΑΝΝΗ, ΤΟ DT10 TRIDENT ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5500€ ΠΛΕΟΝ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #57122


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από androu στίς 24 Aπρίλιος 2005


    ’κουσα για γύρω στα 4.000€ .

    Όταν θα είναι να αλλάξω το 682 θα είναι στα υποψήφια μαζί με το DT10 Trident και κανένα perazzi (το krieghoff είναι πολύ πιο ακριβό).


    [/indent]ΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ RENATO GAMBA ΜΟΝΤΕΛΟ DAYTONA! ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΩΝ! ΝΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΔΕΙΣ & ΤΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ KEMEN ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ (ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ).   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #57161

    ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΣΤΟ http://WWW.FINEGUNS.GR

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62784

     

    ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΙ ΞΥΣΤΩΝ ΓΙΑ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΑ ! ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #340740

    ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ κ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΕ “ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΕΣ” ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΧΩΜΑ, ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΣΕ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΕΣ κ ΛΙΟΣΠΟΡΑ ΜΕ ΑΜΜΕΣΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΑΝ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΟΠΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΣΤΕΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΚΙΝΗΣΕΩΝ Κ ΧΡΗΣΕΩΝ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΣ ΜΗΝ ΤΟ ΚΤΥΠΗΣΩ-ΓΡΑΤΖΟΥΝΗΣΩ. ΣΕ ΟΠΛΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΤΡΕΨΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΥ κ ΝΑ ΣΥΖΗΤΩ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΑ ΓΙΑ ΛΕΙΟΚΑΝΑ ΠΟΥ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ‘ΑΠΟΛΥΤΟ” ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ !   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    ztekos στις #63158

    Λοιπόν το απόλυτο αλληλεπίθετο πιστεύω πως είναι μια υποκειμενική υπόθεση. Για μένα απόλυτο όπλο το φαντάζομαι: να έχει βάρος 3,00kg έως 3,10, κάνες αχρωμίωτες ή με βαθιά χρωμίωση (αν είναι αλήθεια ότι υπάρχει αυτό) με αυλό 18,55mm, όχι απαραίτητα magnum, κώνος προσαρμογής αυλού 30mm+, τσοκ με μήκος 50mm-60mm με τον αυλό προσαρμογής τους στα 30mm+, χαμηλή σκοπευτική ρίγα πλάτους 7mm, χωρίς πλαϊνές ρίγες,  παραδοσιακή σκούρα βαφή, αυτόματους εξωλκείς με διακόπτη μετατροπής σε απλούς, ατσάλινη βάση χαμηλού προφίλ (βλέπε Beretta) με συρτάρι ή πύρους, εναλλάξιμα όλα τα εξαρτήματα του μηχανισμού και κλειδιών (αλλά να μην χρειαστούν αλλαγή, μόνο για ασφάλεια), αποσπώμενο μηχανισμό σκανδάλης, ξύλινα μέρη από καλή ρίζα καρυδιάς με φινίρισμα λαδιού και το ζύγισμα του όπλου να μου ταιριάζει όπως και η εμφάνιση του. Βέβαια επειδή το όπλο που φαντάζομαι δεν θα μου το φέρει ο ’γιος Βασίλης πρέπει να είναι προσιτό (Perazzi, Holland & Holland κτλπ είναι για τους λίγους). Εγώ αισθάνομαι τυχερός γιατί μετά από πολύ κόπο και ψάξιμο βρήκα ένα όπλο, που μπορεί να μην κάλυπτε όλες τις απαιτήσεις μου αλλά σχεδόν όλες.

    Καλή έρευνα σε όλους (και σε μένα) γιατί ποτέ δεν σταματά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #63166

    Ε, πες μας και μας τι ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #63169

    Βικτωρα,

    αν δεις την υπογραφη, μαλλον θα καταλαβεις….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #63170

    Γάτα είσαι ρε ’λκη! Verney Carron?

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 178 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων