DOUBLE TRAP

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #340603

    Έχεις κάποιες πληροφορίες για την πόλη που θα φιλοξενήσει τους Ολυμπιακούς του 2016; Γιατί απ’ ότι ξέρω το 2008 θα γίνουν στο Πεκίνο και το 2012 στο Λονδίνο…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #62091

    Μάλλον θα πρέπει να αλλάξω τα εισιτήρια από Τόκυο σε Πεκίνο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #62094

    Gotcha!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62105

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΤΡΑΠ κ ΕΙΔΙΚΑ Η ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΟΙ ΔΕΞΙΟΧΕΙΡΕΣ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΤΗΡΕΣ 1-2-3 & ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΡΟΣ ΔΕΞΙΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ! ΜΙΚΡΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ “ΚΥΝΗΓΑΜΕ” ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ! ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #62110

    Χρήστο και η συμβουλή του Αιγηνίτη αυτή ήταν 1,2,3 από δεξιά  προς αριστερά και 4,5 από αριστερά προς δεξιά.

    Εγώ το έχω αλλάξει λίγο και ρίχνω και τον 3 από αριστερά προς δεξιά γιατί στον 3 το αριστερό πιάτο είναι ευθύ εξερχόμενο και μου φαίνεται πιο εύκολο.

    Για τα φυσίγγια τώρα που είχαμε πει , πολλοί ρίχνουν με skeet 9,5 στην πρώτη και Trap 7,5 στην δεύτερη .

    Το έκανα και εγώ στην αρχή , αλλά τελικά αποφάσισα να το απλοποιήσω ρίχνοντας με Trap 7,5 και στα δυο , για να μην έχω να σκέφτομαι ποίο φυσίγγι θα βάλω σε ποιά κάννη.

    Όπως λέει και ο Digweed “Cut the clutter” και συγκεντρωθείτε στο στόχο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62124

    ΜΟΥ ΔΙΕΦΥΓΕ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ Κου ΑΙΓΗΝΗΤΗ.ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΦΥΣΙΚΟ-ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ- ΝΑ ΡΙΞΩ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΑΤΗΡΕΣ η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ κ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΤΟΝ ΨΗΛΟΜΕΝΟ. ΟΤΑΝ ΡΙΞΩ ΝΑ ΔΩ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΩ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ! ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΟ. ΣΕ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΟ ΔΙΣΚΟ ΠΟΥ ΡΙΧΝΩ,ΜΕΤΡΑΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΣΟΚ-ΦΥΣΙΓΓΙ ΤΗΣ ΚΑΤΩ κ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΝΤΙΣΑΒΑΝΤΑΖ,ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kazam στις #62127

      ΗΗ προσκληση για συμμετοχη μου στον νοτιο ομιλο γινεται αποδεκτη και η  πιστη τηρηση  των οδηγιων απο τον αρχηγο του ομιλου και το πλανο προπονησης και πολεμου χαρακωματων θα ειναι για μενα διαταγη.

    Μετα τιμης  Καζαμ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #62138

    Λοιπόν … σήμερα ξύπνησα με μια δόση ρεαλισμού η οποία αναπτύχθηκε περισσότερο διαβάζοντας όλα αυτα τα κινέζικα περι double trap κλπ. Το αθλημα δεν το εχω δει ουτε σε video.

    Κατόπιν των παραπάνω … σφυρίζω ΥΠΟΧΩΡΗΣΗΗΗΗΗΗΗΗ. Ηταν κατι σαν ενα ματσακι ποκερ ..κατι σαν μπλοφα …. αλλα είναι φανερο ότι δεν μας πέρνει.

    Ετσι προτείνω να βρεθούμε όλοι μαζί για ενα φιλικό αγώνα με πίπα της Ειρήνης …( … ουπς με πίπα “ε”ιρήνης ήθελα να πω το “ε” όχι κεφαλαίο ). Στον φιλικό αυτο μπορούμε να δημιουργήσουμε την ομάδα του e-artemis (εγω δέχομαι ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ να ρίχνω στους αγώνες με αυτο κόλλητο e-artemis στο οπλο και έτσι να μην ρεζιλέυω μόνο τον εαυτό μου ). Τα εξοδα ταξιδιου, διαμονής, φαγητού και σκοπευτηρίου θα βαρύνουν φυσικα τους οικοδεσπότες (στην Β. Ελλαδα δεν εχουμε σκοπευτήριο δεν γίνεται να είμαστε οικοδεσπότες ).

    Δεχεστε την πρόταση μου …. θα φέρω την “Ε”ιρήνη … ουπς την πίπα της ειρήνης (όλο μπερδευομαι). Εχω μία από ενα πανυγήρι σε τοπικό χωριο .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #62150

    ’τακτη υποχώρηση. Αναμενόμενο. Μετά “τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα”, οι παλικαράδες από τον Βορρά κατάλαβαν ότι δεν τους παίρνει και την κάνουν γυριστή. Μα πού πήγαν όλοι οι άνδρες; 

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62153

    ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ Ο ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟΣ ΘΙΓΕΙ κ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΤΩΠΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (ΕΝΑ ΟΙ ΝΟΤΙΟΙ,ΑΛΛΟ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ Ο ΒΟΡΕΙΟΣ) κ ΧΩΡΙΣ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ (ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ) ΤΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΗ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΦΑΤΡΙΑΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΝ ΛΑΚΙΣΑΝΤΑ κ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΩ!  ΤΥΧΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΔΙΠΛΟ ΤΡΑΠ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟΝ ΛΑΓΚΑΔΑ.   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #62155

    Μετά από την είδηση που διάβασα από τον Λεό για τον Σπυρόπουλο θα έπρεπε να αλλάξουμε άθλημα αλλά δεν πειράζει καλή είναι και η δεύτερη θέση στους Ολυμπιακούς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62160

    ΚΩΣΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΛΥΠΗΣΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ….. -ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΜΠΑΝΙΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ?- ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #62162


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 29 Ιούλιος 2005


    ’τακτη υποχώρηση. Αναμενόμενο. Μετά “τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα”, οι παλικαράδες από τον Βορρά κατάλαβαν ότι δεν τους παίρνει και την κάνουν γυριστή. Μα πού πήγαν όλοι οι άνδρες; 

     


    [/indent]

    Αγαπητε κατα τα λοιπα Μεωνίδα … την μία θίγεις τον Κ…ο μου και την αλλη τον ανδρισμό μου. Μια μπροστα μια πίσω δηλαδη!! Καταπολεμώντας εντόνως τον θυμό μου και την τάση που παράγουν οι ορμόνες μου να εκφραστω επιθετικά, αντιπαρερχομαι ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΩΣ όπως αρμόζει στους μεγαλους ανδρες … και αναφέρω ότι “ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑ ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΕΣ ΜΑΣ!!!” Οκ δεχτή και αυτη η προσβολή …

    Να πούμε Λαγκαδα τότε …ωραίο περιβαλλον, μοιρασμένη απόσταση, να μοιρασουμε και τα εξοδα που απαιτούνται πληρώνοντας ο καθένας τον οβολό που αντιστοιχεί στον εαυτό του.

    Εκεί λοιπον δέχομαι την πρόκληση για το μοναδικο γνωστό μου αθλημα που είναι το trap. Αλλα με τον όρο ότι θα διαλέξετε τον καλύτερο σας και εμείς τον καλύτερό μας να χτυπηθουν μεταξύ τους. Ο χανων απλα βγαινει στο φορουμ και δηλώνει τα παρακατω:

    ” Εγω ο Λεωνίδας … το ταπεινότερο σκουληκι επί της γης σερνόμενο παραδέχομαι ΔΗΜΟΣΙΩΣ την σκοπευτική ανωτερότητα του ΜΕΓΑΛΟΥ – ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ – ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗ .. κου, Νεοπτολεμου, τον οποίο είχα το ΘΡΑΣΣΟΣ να προκαλέσω σε αγώνα σκοποβολης στο αθλημα του trap. Δηλώνω δε μετα απο την συντριβή οτι ουδέποτε θα αμφισβητήσω – λογοκρινω – κατηγορησω – ασχοληθω γενικώς με αυτην του την ανωτερότητα καθώς δεν είμαι αξιο ον να εκφερω αποψη. Αντι αυτου στην εμφανιση του, μπροστα στο ακουσμα του λόγου του, … θα σερνομαι γλειωδώς να κρυφτώ στα εγκατα της ποιο παχιας λασπης που ειναι και το καταλληλο για εμενα περιβαλλον!!!”

    Σημειώση: Εβαλα αυτα τα ονόματα για να μην χρειαστει να ταλαιπωρηθείς γραφοντας τα εκ νεου. Θα αρκεσει ενα απλο copy – paste και θα είσαι ετοιμος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #62166

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #62167

    Συγνώμη αλλά στο trap δεν χρειάζεται καν να ρίξουμε . Τα όπλα μας ξέρουν τον δρόμο μόνα τους Νεπτόλεμε. Για το double trap προσπαθούμε τώρα να τα μάθουμε να ξεπεράσουν τον Σπυρόπουλο.

    Λεό είδα ένα SKB με ρίγα strada και κάτι μου έκανε. Για να δούμε τι θα γίνει…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων