ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #56637

    Ωραίο….Θα το προτιμούσα λίγο πιο στρογγυλό. Πιστεύω οτι μπορείς να το κάνεις εάν θέλεις Κωστή. Εύγε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56640

     Κωστα, βλεπω οτι πιανουν τα χερια σου. Δεν σου εχει περασει ποτε απο το μυαλο, εστω και σαν σκεψη, να το κανεις καπως πιο επαγγελματικα;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #56651

    Kώστα όμορφο το κάνεις, έχω και εγώ ένα παλιό δίκαννο και αυτό ακριβώς θέλω να του κάνω, μου αρέσει αυτό το χρώμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #56654

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ  ΚΩΣΤΑ.

    ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ BAIKAL  ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (MOD. 58 MA  ΠΑΛΑΙΟ) ΕΙΧΕ ΨΑΘΑ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΧΑΡΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ PISTOLE.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΤΡΟΓΥΛΟ ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ.ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΝΕΡΟΧΡΩΜΑ ΜΕΤΡΙΑΣ ΚΑΡΥΔΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΒΑΨΑ ΜΕ ΓΟΜΑΛΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟ TRUE OIL TΗΣ BERETTA. ΕΛΑΦΡΟ ΤΡΙΨΙΜΟ ΜΕ ΣΥΡΜΑ  000 ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΜΑ ΜΕ OVERLAY KAI ΕΓΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΛΕΙΟ  SATINE.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ, ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΨΩ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

    ΜΠΑΜΠΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #56674

    Μιας και μιλάμε για πλαγιόκανα θα ήθελα πληροφορίες για το Breda Andromeda πλαγιόκανο της Breda όπου δεν ξέρω αν ακόμα βγαίνει και τι κόστος έχει.

    Επίσης υπήρχε και ένα θέμα για το Franchi HighLander που και για αυτό δεν ξέρουμε αν παράγετε ακόμα όπως επίσης ένα ακόμα παλιό πλαγιόκανο της Franchi το Astore 300.

    Γνωρίζει κάποιος κάτι για τα όπλα αυτά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56705

     

     

    Λεπτομέρειες από πάπιες beavertail από 471  , και ακολούθως από Westley-Richards  …

     

     

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #56721


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Vardeos στίς 20 Aπρίλιος 2005


    Μιας και μιλάμε για πλαγιόκανα θα ήθελα πληροφορίες για το Breda Andromeda πλαγιόκανο της Breda όπου δεν ξέρω αν ακόμα βγαίνει και τι κόστος έχει.

    Επίσης υπήρχε και ένα θέμα για το Franchi HighLander που και για αυτό δεν ξέρουμε αν παράγετε ακόμα όπως επίσης ένα ακόμα παλιό πλαγιόκανο της Franchi το Astore 300.

    Γνωρίζει κάποιος κάτι για τα όπλα αυτά


    [/indent]

    Γιώργο, ρίξε μια ματιά εδώ φίλε.

    Για καινούριο μοντέλο λανσάρεται το Highlander, άρα αν δεν έχει έρθει ήδη θα έρθει σύντομα.

    Με την ευκαιρία, ρώτησε κανένας τιμές στην Diana για τα νέα Franchi;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #56728

    Τελικά την αρμονία και την ομορφία ενός πλαγιόκαννου ακόμα και μεσαίας κατηγορίας θα πρέπει να ακούμπήσεις  4 πλάσια χρήματα για να την πάρεις από τα αλληλεπίθετα.  Καμιά φορά τα όπλα μιλάνε μόνα τους τι να λέμε,  ακόμα και το “φτηνό” της beretta  το χαίρεσαι.

    Παντελής

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56734

     Συμφωνω Παντελη, αν και στο ειδος των κυνηγιων που κανω δεν βολευει το πλαγιοκανο (προς Θεου, οχι οτι δεν κανει καθολου  )

     Προσωπικα, απολαμβανω ομως εξισου τις γραμμες ενος καλοφτιαγμενου πλαγιοκανου, και ενος καλοφτιαγμενου αλληλεπιθετου. Λεω καλοφτιαγμενου, οχι απαραιτητα πανακριβου, και ολοσκαλιστου.

     Δυστυχως στα αλληλεπιθετα, επειδη εχουν κυριαρχησει στο χωρο των δικαννων οπλων, υπαρχει μεγαλυτερη βιομηχανοποιηση στην παραγωγη, αρα και περισσοτερα οπλα χωρις προσωπικοτητα. Το ιδιο συμβαινει και στα πλαγιοκαννα αλλα σε μικροτερο βαθμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56738

    ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Ο ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΙΚΟΝΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ ΣΕ ΞΥΣΤΟΥΣ κ ΚΟΝΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΗ ΞΕΝΙΚΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΜΙΑ & ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΡΟΛΟΓΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΕΥΡΕΩΣ ΓΝΩΣΤΕΣ η ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕΣ! ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΙΣΙΑ ΛΕΠΤΗ ΑΓΓΛΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΗ ΑΓΓΛΙΚΗ ΛΕΞΗ),ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η BEAVERTAIL (YΠAΡXEI κ SEMI ) …………… ΟΝΤΩΣ Η ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΕΝΟΣ ΟΠΛΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΕΙΑ & ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΑΛΑΙΣΘΗΤΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΑ ΟΠΩΣ κ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΑ. ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΗΣ ΠΑΓΙΔΑ ΣΤΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΠΛΑΓΙΑ κ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΧΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΥΜΕΝΟ,Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΑΦΗΣ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ! ΣΕ ΠΛΕΙΣΤΑ ΟΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ-ΣΑΝ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ-. ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΙΑ ΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ κ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΠΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!   ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΦΩΤΟ ΤΟΥ FRANCHI,ΕΝΟΣ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ κ ΠΡΟΣΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΝΩΝ ΜΕ MONOBLOCK (ΛΑΘΟΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ DEMIBLOCK). KATA THN TAΠEINH AΠOΨH MOY EINAI ΠΛAΓIO ΠOY AN EXEI ΠΡOΣITH TIMH MΠOΡEI NA KANEI KAΡIEΡA ΣTHN EΛΛAΔΑ,ΑΝ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ κ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑΤΑ! ΕΞΟΧΟ !!!!!!!!!!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #56740

    ! ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΙΣΙΑ ΛΕΠΤΗ ΑΓΓΛΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΗ ΑΓΓΛΙΚΗ ΛΕΞΗ),ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η BEAVERTAIL (YΠAΡXEI κ SEMI ) …

    Splinder fore end. – Ετσι τουλάχιστον αναφέρεται στα αμερικάνικα περιοδικά.

    ——————-

    Φιλικά, ΣΤΕΛΙΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #56745

    Συγγνώμη, μια διόρθωση:

    Splinter forend.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56753

    Πολύ ενδιαφέρον το ζήτημα που έθεσε ο Χρήστος για τα κοντάκια . Μερικά που έχω πρόχειρα είναι :

    MONTE CARLO

    GERMAN

    COL DE CYGNE

    BAVARIAN

    PISTOLET

    DEMI PISTOLET

    ANGLAIS

    To anglais είναι το πιό ωραίο !

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56754

     Για μενα Λεοναρδε ειναι το Demi. Aξιοπροσεκτο επισης το Λαιμος Κυκνου, μαλλον δειγμα Γαλλικης, αν δεν απατωμαι, σχολης και 19ου αιωνα, παλι αν δεν κανω λαθος.

     Το Anglais ειναι καλο, μονο εαν εχεις διπλες σκανδαλες, στα οπλα με μονη σκανδαλη ειναι καπως αταιριαστο. Οπως αταιριαστο φανταζομαι ειναι ενα χειροποιητο οπλο, με φωσφοριζε στοχαστρο, η τσοκακια. Κατι μεταξυ κλασσικου και συγχρονου αλλα που εμενα στο ματι δε μου δενει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56755

    ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ !!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων