ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56757

     Αραγε θα μπορουσε να βρει κανενας δικανο πλαγιοκανο με τετοιο κοντακι (λαιμο κυκνου);;

     Φυσικα ενα τετοιο οπλο, θα επρεπε να εχει τσοκ 4* 3* σταθερα, απλους εξολκεις, 2 σκανδαλες, και κανες 71.  Θα το προτιμουσα με σκουρα βαση, φινιρισμα ταρταρουγα ισως, και απλες θαλαμες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56758

    ΛΕΟΝΑΡΔΕ ΑΨΟΓΟΣ,ΚΑΝΕ κ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥΣ ΞΥΣΤΟΥΣ,ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ-ΟΥΜΕ! ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗ,ΤΑ ΤΖΙΝΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ! Ο ΛΑΙΜΟΣ ΤΟΥ ΚΥΚΝΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΥΓΕΙ-ΛΟΓΟ ΜΝΗΜΗΣ- ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ.   ΜΕΤΑ ΧΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56760

    Βίκτωρα , δεν έχω δεί να προτείνεται έτοιμο πουθενά . Ισως μόνο στα κατά παραγγελία …

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56763

    Χρήστο ,

    σεβάστηκα τον τίτλο σου “ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ” !

    Επίσης δεν γνωρίζω κάτι άλλο για τους ξυστούς σε  S/S πλήν beavertail  !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #56765

    To anglais είναι το πιό ωραίο !

    —————————————————————

    Συμφωνώ, αλλά (προσωπική μου άποψη) μόνο στο πλαγιόκαννο, σε συνδυασμό με δύο σκανδάλες και … “splinter forend”.

    Σε καραμπίνες και Σ/Π, ο συνδυασμός λεπτής ίσιας λαβής και σχετικά υψηλού προφίλ βάσης και πάπιας-καννών, δεν μου είναι και τόσο ευχάριστος στο μάτι. Θεωρώ ότι ένα “προσεγμένο” pistole ή έστω demi-pistole “δένει” πιο αρμονικά με το σύνολο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56766

     Αυτο παντως πιστευω οτι εχει λιγο περισσοτερη φινετσα (προσωπικη γνωμη) απο ενα αγκλε κοντακι. Δεν ξερω, ποτε δεν μου αρεσαν αυτα τα κοντακια οπτικα, ισως γιαυτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #56790

    Λοιπόν Κώστα άρχισε προπόνηση το ξύλο το έχω πρέπει να μάθω ποτέ είναι κατάλληλος καιρός για επεξεργασία και έτοιμα σου να μου φτιάξεις ένα κοντάκι COL DE CYGNE για το AYA

    μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #56791

    Φυσικά για Ξυστό θα κάνουμε αυτοσχεδιασμό άλλωστε τη καλλιτεχνικό πνεύμα έχουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #339676

    Την έχεις φυτέψει την καρυδιά ή ακομα? :D] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley4.gif” width=17>

    Γιώργο τώρα τελευταία οι οπλουργοί εδώ στην Ελλάδα στέλνουν στην Ιταλία ένα κοντάκι ημιεπεξεργασμένο (το σχήμα περίπου), οι Ιταλοί κάνουν τις κινησιές για τις εφαρμογές αναλογα με το όπλο και μετά ο οπλουργός κάνει την τελική διαμόρφωση.

    Οι ιταλοί παίρνουν ένα νορμάλ ποσόν για τον τόρνο, αλλά το κοντάκι πουλιέται όσο ένα όπλο. Δεν αξίζει να το κάνεις σε φτηνά τουφέκια.

    Αμα ψάξει κανείς βρίσκει ωραία νερά και σε καινούργια όπλα μεσαίας χρηματικής κατηγορίας. Αν δείτε τα νερά ενός κοντακίου από Beretta 304 που το κάνω λινέλαιο θα πάθετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #56804

    Δεν κατάλαβες δεν την έχω φυτεμένη αλλα κομμένη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #56807


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Vardeos στίς 21 Aπρίλιος 2005


    Δεν κατάλαβες δεν την έχω φυτεμένη αλλα κομμένη


    [/indent]

    Σε περίπτωση που περισσεύει κανένα κομμάτι απο την καρυδιά του Γιώργου , θέλω ένα κοντάκι ημιπιστολέ για το Beretta μου , το Α391 …

    Οπωσδήποτε Κώστα με το αζημίωτο φυσικά … ( υλικά κλπ )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #56808

    Να τα μας  έπεσε πελατεία. Κώστα Κανόνισε έχω προτεραιότητα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56810


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 21 Aπρίλιος 2005


    Σε περίπτωση που περισσεύει κανένα κομμάτι απο την καρυδιά του Γιώργου , θέλω ένα κοντάκι ημιπιστολέ για το Beretta μου , το Α391 … ΛΕΟΝΑΡΔΕ ΜΟΥ ΜΑΓΑΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ !!!!!!  ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΛΑΓΙΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΞΥΛΙΝΑ ΜΕΡΗ,ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΝΕΡΑ & ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΛΕΝΙΑ ΞΥΛΑ! ΠΑΛΙ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΜΑ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΣΤΟ ΔΙΚΑΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΥΜΙΠΙΣΤΟΛΕ-ΠΙΣΤΟΛΕ & ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΟ ΙΣΙΟ,ΑΓΓΛΙΚΟ! ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΔΕ ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΒΑΚΕΛΙΤΗΣ & ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΞΥΛΙΝΟ.ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΠΛΑΓΙΟ ΜΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΠΕΛΜΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΚΡΗΝΩ ΜΙΑ κ ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 38,4 ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 36,5 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κ ΓΕΝΙΚΑ Ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑ ΑΧΑΡΟ. ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΚΤΩ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΑ & ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΝΗΣΗ!ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΞΥΛΙΝΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΜΙΑ κ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΝ ΝΕΡΩΝ.ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΧΑΛΝΑΕΙ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΙΑ κ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΛΑΙΟΛΙΘΗΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΣΤΙΣ ΨΑΘΕΣ.ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ,ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΕΙΖΕΡ, ΛΕΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΜΟΥ !!!!!   ΜΕΤΑ  ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #56857

    ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΧΡΗΣΤΟ ΜΟΥ,ΤΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΣΟ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΜΟΥ (PER),ΑΛΛΑ……………………………………………..ΞΕΦΥΓΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #56868

    ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΠΛΑΓΙΟ ΜΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΠΕΛΜΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΚΡΗΝΩ ΜΙΑ κ ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 38,4 …

    38,4 ??????????????????

    Τι είσαι ρε Χρήστο, μπασκετμπολίστας και μας το έκρυβες;

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων