ΕΙΝΑΙ WΙNCHESTER Ή ZABALA;;;

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #339865

    Γεια σου φίλε Κώστα,

    Κατ’ αρχήν καλορίζικο φίλε μου και καλοτουφέκιστο το νέο απόκτημα. Νομίζω οτι όλοι ενδιαφέρονται να μάθουν τις εντυπώσεις σου αλλά και να δουν φωτογραφίες αν προτίθεσαι να στείλεις. 

    Εγώ σίγουρα ενδιαφέρομαι, καθώς αισθητικά μου αρέσει πολύ, αυτά που γράφεις οτι έχει επίσης μου αρέσουν πολύ, άρα αυτο που μένει είναι να μάθουμε για τις κατανομές. 

    Εν αναμονή λοιπόν……..  

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    kosap01 στις #57931

    Γειά σου Αντώνη,

    Αυτή τη Κυριακή θα ρίξω στο πίνακα και θα βάλω τις φωτογραφίες στο site. Θα συμπεριλάβω και μερικές του όπλου.

    Τα λέμε,

    Κώστας

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #57977

    Φίλε Κώστα, μην ξεχάσεις να μας αναφέρεις τί τσόκ φορούσε η κάνη στην κάθε βολή, καθώς επίσης και τί φυσίγγια χρησιμοποίησες….περιμένω με αγωνία………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #58057

    Σήμερα Δευτέρα κι εγώ πιστός στο ραντεβού ελέγχω μήπως υπάρχει καμιά εικονούλα……..φίλε Κώστα (kosap01) μήπως έχεις τίποτα νεότερο;;;; Πήγες;;;; Αγωνιούμε……

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #58103

    Αντώνη γεια σου

    ρωτα καλυτερα των Θανοςlaw που το εχει καποια χρονια και ξερει να σου πει μερικα πραγματα παραπανω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #58108

    Γεια σου Γιώργο, διάβασα αυτά που γράφτηκαν παραπάνω από εσένα για το όπλο του Θανοςlaw και είμαι εντυπωσιασμένος. Ο λόγος που ρωτάω και τον Κώστα είναι 1)για να μάθω μια ακόμα γνώμη και 2)για να δω αν τα τελευταία όπλα που παράγονται από το εργοστάσιο εξακολουθούν να πληρούν τα στανταρντς των “προγόνων” τους…..

    Πάντως ο Θάνοςlaw, ο Κώστας και οποιοσδήποτε άλλος έχει να γράψει κάτι που αφορά το συγκεκριμένο όπλο είναι ευπρόσδεκτος…..  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    kosap01 στις #339911

    Γεια σου Αντώνη, 

    Οι βολές πέσανε και με τα 5 τσοκ. Θα προσπαθήσω να βάλω και τις φωτογραφίες μέχρι αύριο το απόγευμα (πρώτα ο Θεός)!!!

    Σήμερα πάντως δεν θα τα καταφέρω, γιατί γέννησε η γυναίκα ενός συναδέλφου και πήρα (φορτώθηκα) και τις δικές του δουλειές.

    Τα standard των προγόνων τους δεν τα γνωρίζω όποτε υπεύθυνη γνώμη δεν μπορώ να σου δώσω.

    Αυτό που είδα και δεν μου άρεσε είναι κάποιες κατασκευαστικές ατέλειες κυρίως σε θέμα ποιοτικής κατασκευής, όπως λίγο γρέζι στη βάση το οποίο κάνει στραβοπάτημα της κάνης πάνω στο καθρέφτη. Αυτή δεν φαινόταν με πρώτη ματιά. Το όπλο είναι ήδη πίσω στον έμπορο για γυάλισμα ή και αλλαγή της μπάσκουλας. καλό θα ήταν πριν το πάρεις να κάνεις σχολαστικότατο έλεγχο αν και το όπλο έχει εγγύηση 3 χρόνια οπότε θεωρητικά καλύπτεσαι.

    Περισσότερα νέα και αυτοψία αύριο,

     

    Τα λέμε,

    Κώστας

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    kosap01 στις #58178

    Γεια σε όλους,

    Με ποιό τρόπο μπορώ να βάλω φωτογραφίες απο τις κατανομές στο site?

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58198


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kosap01 στίς 17 Mάϊος 2005


    Γεια σε όλους,

    Με ποιό τρόπο μπορώ να βάλω φωτογραφίες απο τις κατανομές στο site?

    ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ & ΤΑ ΤΥΧΟΝ ΚΕΝΑ ΚΑΘΩΣ & ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ,ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΤΛΠ.   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

     


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #58208

    Αχ, αχ, αχ…..

    Κώστα, καλώς όρισες στο “κλαμπ”. Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ από τότε που μπήκα στο forum…….

    Έχω κάνει κι εγώ κατά καιρούς παρόμοιες ερωτήσεις, αλλά δυστυχώς δεν έλαβα κατατοπιστική απάντηση. Πρέπει λέει να κάνεις upload της φωτογραφίας στην ενότητα “φωτογραφίες” του site, και από εκεί να την βάλεις στο μηνυμα ή κάτι τέτοιο. Όσες φορές προσπάθησα απέτυχα και όσες φορές κι αν ρώτησα, απάντηση δεν έλαβα….

    Πάντως αν επιθυμείς να μου στείλεις φωτογραφίες δεν ξέρω αν γίνεται πιο έυκολα με ιδιωτικό μήνυμα….

    Τα λέμε, να σαι καλά…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58211

     Κωστα, πρεπει να κανεις ενα λογαριασμο σε ενα site οπως πχ το Picturetrail. Μετα κανεις νομιζω copy & paste τη φωτογραφια μεσα στο θεμα.

     Εναλλακτικα μπορεις να δημιουργησεις ενα αλμπουμ με φωτογραφιες εδω στο Αρτεμις, και να βαλεις στο θεμα το ονομα του αλμπουμ. Φυσικα δεν θα φαινονται οι φωτο εδω, αλλα θα μπορει οποιος θελει να τις δει στην ενοτητα των φωτογραφιων. Εδω μπορεις να βαλεις ομως σχολια για την καθε μια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    kosap01 στις #58223

    Ευχαριστώ Βίκτωρα!! To site ήταν σωστό.

     

    ===============================

    Όσοι θέλετε να δείτε τις φωτογραφίες, η διεύθυνση είναι:

    http://www.PictureTrail.com/kosap

    Θα ήθελα να έχω τα σχόλια σας σχετικά με τις κατανομές.

    Υπάρχουν και κανά δυο ντουφεκιές παράκεντρες επειδή προσπαθούσα να καταλάβω που ρίχνει. Όπως στο 1* η πρώτη έφυγε χαμηλά αριστερά, αλλά η δεύτερη έστρωσε και μπήκαν όλα τα σκάγια στο κύκλο.

    Η ακτίνα είναι 33 εκατοστά σε όλα.

    Το όπλο πήγε από τον οπλουργό (κοντακάς) του οποίου του άρεσε πάρα πολύ και ιδιαίτερα τα κλειδιά που έχει. Δεν θεώρησε πρόβλημα το ελάχιστο γρέζι που είδε έναντι της γενικότερης κατασκευής. Γενικά το είδε σαν πολύ καλή επιλογή και οχι απαραίτητα σχετικά με την αξία του.

    Σύντομα θα βάλω φωτογραφίες του όπλου (και κοντινές) για να βγάλετε τα δικά σας  συμπεράσματα.

     

    Χαιρετώ,

    Κώστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #78806

    TO EXΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΤΩΝ ΧΕΙΜΩΝΑ.ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΘΩΡΙΑΣΑΝ ΟΙ ΠΛΑΚΕΣ (ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΣΚΑΛΙΣΜΑΤΑ),ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΙΑΛΑΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΟΛΑΕΙ Ο ΕΠΙΛΟΓΕΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΩΝ ΠΑΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΩΝ ΞΑΝΑΣΠΡΩΞΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΤΡΩΣΕΙ ΜΕ ΤΩΝ ΚΑΙΡΟ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?)ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΚΑΛΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΔΙΚΑΝΝΟ.ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΒΑΙΚΑΛ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΩΣΤΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΦΥΣΕΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ.ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΥΡΚΑΛ,ΤΟ 3Α ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΑ FEDERAL HI BRASS 36ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.

     

    ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΖΑΜΠΑΛΑ ΠΑΛΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ.ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ RICHLAND ARMS ΣΤΟ MICHIGAN.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΠΛΟ.ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων