KAΘΕΤΗ

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 526 έως 535 (από 535 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #217743

    ΩΩΩΩΠ…

    ΚΑΛΟΦΑΓΩΤΑ 😀

    ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ…Κ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ Κ ΣΕ ΕΜΑΣ… 😉


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #217749

    Ευχαριστώ!  😀 Έτσι είναι φίλε όπως τα λες..Πάντως σήμερα τρώγανε σαν τρελά!

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #217849

    Μπράβο Τζέρυ… καλοφάγωτα λεβεντιά μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #481349

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #487319

    επέστρεψα από την αγαπημένη Σκύρο,

    άλλο ένα καλοκαίρι που γέμισα με όμορφες στιγμές σε αυτό το πανέμορφο νησί,

    θα σας πω μια περιπέτεια που έζησαν η παρέα μου σε ψάρεμα με βάρκα και σίγουρα θα την θυμούνται για πολύ καιρό.

    Την Παρασκευή που μας πέρασε εγώ έκανα ψαροντούφεκο και προς το τέλος εκεί που είχα αρχίσει να κρυώνω τσουπ με φωνάζουν να πάω μαζί τους με την βάρκα,

    λόγω κούρασης και επειδή είχα καρπωθεί αρκετά ψάρια και χταπόδι δεν πήγα… η ώρα ήταν περίπου 11 το πρωί, αυτοί έφυγαν και από εκείνη την ώρα γύρισαν το βράδυ,

    μου περιέγραψαν ότι στο πρώτο τέταρτο είχε χτυπήσει ένα μεγάλο ψάρι και υποθέτουν ότι ήταν πάνω απο 40 κιλά,

    πάλεψαν μαζί του μέχρι το βράδυ, ανέβηκε στον αφρό και τρόμαξαν από το μέγεθος του και εκεί που νόμιζαν ότι το έσκασαν και θα το έπαιρναν αυτό κατέβηκε και τους πήγε και βαρκάδα για 2 μίλια!!!

    Τέλος πια αφού είχαν κουραστεί με τις εναλλαγές στην προσπάθεια να το φέρουν και καθώς νύχτωνε ανέβασαν λίγο ακόμα τα φρένα στο καλάμι…

    Δυστυχώς αυτό ήταν η μοιραία κίνηση καθώς έσπασε το καλάμι και έτσι μαζί με το καλάμι(πάνε 200€) έχασαν αυτό το υπέροχο θήραμα…

    εικάζουν ότι πρέπει να ήταν τούνα η μαγιάτικο

    Όταν πίναμε το κρασάκι μας η περιγραφή και οι αλληλουπενθιμήσεις και τα πειράγματα εδειναν και επερναν!

    Και του χρόνου να είμαστε καλά  ελπίζω με κάρπωση!  :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    stavros xania στις #487992

    https://www.youtube.com/watch?v=x8Cwsw7fgEc

    <hr />

    Αν η ζωή είναι όντως μικρή ,τότε είναι πολύ πουτ@να για την ηλικία της http://datecountdown.com/?&d=8%2f20%2f2015+5%3a30+AM&t=%CE%88%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%BE%CE%B7+%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%B7%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%8D+2015

    ρε τι ψάρι ήταν αυτο χανος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    stavros xania στις #487995

    επέστρεψα από την αγαπημένη Σκύρο, άλλο ένα καλοκαίρι που γέμισα με όμορφες στιγμές σε αυτό το πανέμορφο νησί, θα σας πω μια περιπέτεια που έζησαν η παρέα μου σε ψάρεμα με βάρκα και σίγουρα θα την θυμούνται για πολύ καιρό. Την Παρασκευή που μας πέρασε εγώ έκανα ψαροντούφεκο και προς το τέλος εκεί που είχα αρχίσει να κρυώνω τσουπ με φωνάζουν να πάω μαζί τους με την βάρκα, λόγω κούρασης και επειδή είχα καρπωθεί αρκετά ψάρια και χταπόδι δεν πήγα… η ώρα ήταν περίπου 11 το πρωί, αυτοί έφυγαν και από εκείνη την ώρα γύρισαν το βράδυ, μου περιέγραψαν ότι στο πρώτο τέταρτο είχε χτυπήσει ένα μεγάλο ψάρι και υποθέτουν ότι ήταν πάνω απο 40 κιλά, πάλεψαν μαζί του μέχρι το βράδυ, ανέβηκε στον αφρό και τρόμαξαν από το μέγεθος του και εκεί που νόμιζαν ότι το έσκασαν και θα το έπαιρναν αυτό κατέβηκε και τους πήγε και βαρκάδα για 2 μίλια!!! Τέλος πια αφού είχαν κουραστεί με τις εναλλαγές στην προσπάθεια να το φέρουν και καθώς νύχτωνε ανέβασαν λίγο ακόμα τα φρένα στο καλάμι… Δυστυχώς αυτό ήταν η μοιραία κίνηση καθώς έσπασε το καλάμι και έτσι μαζί με το καλάμι(πάνε 200€) έχασαν αυτό το υπέροχο θήραμα… εικάζουν ότι πρέπει να ήταν τούνα η μαγιάτικο Όταν πίναμε το κρασάκι μας η περιγραφή και οι αλληλουπενθιμήσεις και τα πειράγματα εδειναν και επερναν! Και του χρόνου να είμαστε καλά ελπίζω με κάρπωση! :whistle:

    <hr />

    Μιχάλης

    ΜΙχαλη βάρκα πήρες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #488044

    Όχι ακόμα,

    έχω κατασταλάξει στις:

    Olympic Fx490 και Poseidon 510 και περιμένω ένα  καλό deal  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    stavros xania στις #488075

    Όχι ακόμα, έχω κατασταλάξει στις: Olympic Fx490 και Poseidon 510 και περιμένω ένα καλό deal ?

    <hr />

    Μιχάλης

    σου εχω ένα καλό εργαλείο ενός φίλου καμπίνατο 6 μέτρα με 150 δεν θυμάμαι την μάρκα  με τρέιλερ  σχεδόν καινούργιο  στα 5000  ειναι τσάμπα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #494937

    Όχι ακόμα, έχω κατασταλάξει στις: Olympic Fx490 και Poseidon 510 και περιμένω ένα καλό deal 😉

    <hr />

    Μιχάλης

    μίχο πήρες βάρκα η όχι ακόμα;;

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 526 έως 535 (από 535 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων