ΠΑΡΑΓΑΔΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #59294

    Μαλλον αυτο το ΣΚ εγινε πραγματικοτητα ενα ρητο που λεμε εμεις εδω οτι αν προγραμματιζεις καιρο κατι οταν πας να το πραγματοποιησεις κατι παει στραβα..Με 7-8 Β.Α ανεμο που να βγεις μεσα στον κολπο για παραγαδι..Αναβολη λοιπον..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #59803

    Tελικα το περιβοητο παραγαδι επεσε με αποτελεσμα 4 κιλα μουρμουρακια [300-400αρια] και 5-6 λιθρινια..Επεσε 2 η ωρα το βραδυ και σηκωθηκε 6.. Το δολωμα που χρησιμοποιηθηκε ηταν μονοδολια..Τα λιθρινια εχουν λιγοστεψει αλλα μας επισκεφτηκαν τα μουρμουρακια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Λαβερακ στις #60020

    Προκοπη και εγω την ειχα “πατησει” μια φορα στην Βελικα.Ειχαμε παει με τον ξαδερφο μου που αυτος ειχε αρκετη εμπειρια.Πηραμε τη βαρκα και απλωσαμε το παραγαδι αφου ηταν κιολας δολωμενο.Ομως επειδη εμενα μου ανεθεσε να κοιταω αμα πατωσε το παραγαδι γιατι αυτος κατι διορθωνε εγω δεν προσεξα οτι δεν ειχε πατωσει αρχη και τελος και “πατωσαμε” κι εμεις απο επιτυχια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #60237

    Δεν παραπονεθηκα φιλε μου..Η ψαρια ηταν καλη..Η χθεσινη σχεδον μια απο τα ιδια παρολο που ειχε φεγγαρι..Οσον αφορα αυτο που λες μια φορα την πατησα και εγω και αποτελεσμα ηταν να βρω το παραγαδι στα διεθνη υδατα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #75632

    Eχουμε καιρο να αναφερουμε κατι για παραγαδια οποτε ας σπασω την σιωπη μου.. Το πρωι και με 7 μποφορ βορια να λυσσομαναει πηραμε 4 κιλα λιθρινια και μουρμουρια σε 150αρι..Γιναμε μουσκεμα αλλα αξιζε τον κοπο..Φυσικα το βραδυ το ουζακι μας περιμενει..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #75635

    Φυσικα το βραδυ το ουζακι μας περιμενει..

    EISAI K STO KATALLHLO NHSI PROKOPI GIA OYZO ETSI!!!!KALH DIASKEDASH PANTWS!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #343906

    Η διασκεδαση ηταν δεδομενη γι’αυτο αλλωστε ειχα κανονισει να παρω το ρεπο μου σημερα…Που θα παει θα ξαναδοκιμασεις και εσυ φιλε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #75686

    EM …..META ΤΖΑΜΠΑ ΣΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΒΑΖΕΛΑ….???? 

    ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ .  ΓΙΑ ΠΟΣΑ ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΜΙΛΑΣ ΠΡΟΚΟΠΗ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΜΟΝΟΔΟΛΙΑ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ..??

    _____________________________________________________________

    ΠΡΟΣ ΕΤΕΡΟΝ ΦΙΛΟ ΒΑΖΕΛΟΦΡΟΝΑ Κύριο ΦΩΤΗ.  ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΦΟΥ ΑΝ ΤΟ ΡΙΞΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙΣ ΜΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΔΟΥΡΙ, ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΛΙΚΗ ΜΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ. ΚΑΤΟΠΙΝ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΟΡΓΙΕΣ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙΑ ΚΑΙ 6-7 ΟΡΓΙΕΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ. ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΚΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥΣ.  ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΜΑΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 70 – 80 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ , ΚΑΙ 1 ΜΕΤΡΟ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ . ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3-4 ΚΑΛΑΔΟΥΡΙΑ ΣΤΑ 150ΑΡΙΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΑΜΑ ΜΠΛΕΧΤΕΙ ΚΑΤΩ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΖΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΛΑΔΟΥΡΙ . ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΠΑΡΑΓΑΔΙΩΝ. ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΓΡΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΓΑΔΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΒΡΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΨΙΛΟ ΧΑΛΙΚΑΚΙ ΜΕΣΑ , ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΡΙΨΗ ΤΟΥ. ΚΑΘΕ 25 ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΒΑΡΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΩΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΜΠΛΕΞΟΥΝ ΚΑΤΩ ΤΑ ΒΑΡΙΔΙΑ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΨΙΛΗ ΠΕΤΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΗΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ. ΣΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΟΛΩΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΝΕΤΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ.

    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ …..!!  ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΤΟ ΣΧΗΜΑΤΑΚΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ( προσπαθησα παντως ) ΠΩΣ ΔΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΑΔΙΟΥ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΧΟΙΝΑΚΙ , ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΒΑΡΙΔΙΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΡΙΨΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΑΔΙΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΑΔΙΟΥ…….ΔΗΛΔΗ ΚΑΝΟΥΝ ΘΗΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΟ ΒΑΡΙΔΙ ΜΕ  ΤΟ ΣΧΟΙΝΑΚΙ. ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ……ΚΑΤΙ ΚΟΒΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΔΙΑΛΕΞΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕ .

    ΑΝΤΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΨΑΡΙΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #75689

     Γιατι ρε συ Γιωργο, δε δενεις στην αρχη του παραγαδιου παραμανες να περνανε ευκολα στις θηλιες του καλαδουριου, και να μη χρειαζεται να κοβεις καθε τοσο;;;

     Επισης εχω δει παραγαδια, κυριως ψιλα βεβαια, με βαριδια καθε 10 αγκιστρια και φελα δικτυων επισης ανα δεκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #75690

    KAI AYTO ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΒΙΚΤΩΡΑ .

    ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

    ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΕΛΟΥΣ ΒΙΚΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΨΑΡΕΥΕΙΣ ΠΑΤΩΤΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΟ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #75691

    Οχι ρε φιλε και βαζελα σε αυτο μετα απο τοσα χρονια στη θαλασσα…Το παραγαδι ηταν 150αρι και το δολωμα καραβιδακι..Αυτο που λεει ο Βικτωρας με τις παραμανες ειναι οτι πιο καλο..Τωρα για τα φελα και τα βαριδια ανα 10 η 20 ειναι κυριως για αφρωτο πατωτο σε σημεια δηλαδη που υπαρχουν και σκαθαρια και μελανουρια…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #75694

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ,

    ΤΟ ΒΑΖΕΛΑ ΠΑΕΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΙΤΣΑ, ΤΟ ΝΑ ΖΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ  ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ.

    ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΔΟΛΩΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΙΣ 19-20 ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΜΕ ΙΟΥΛΙΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ.

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΔΟΛΩΜΑ ΜΟΝΟΔΟΛΙΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΟΥΣΕΣ ..??  ΥΠΟΘΕΤΩ ΗΤΑΝ ΚΟΜΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙΑ  ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ …?? 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #75695

     Το μονοδολι δεν ειναι σαν το Χαλκιδαιικο αλλα σε μικρογραφια;;; Η μηπως κανω λαθος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #75720

    Οντως Γιωργη κομματια ηταν.. Η το κοβεις φετες ή το καθαριζεις του κανεις τομη και βγαζεις λουριδες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #75724

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΤΕΜΑΧΙΣΜΟΣ ,

    ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΑ ΔΟΛΩΝΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΑ , ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΕΒΓΑΖΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΤΑ ΜΟΝΟΔΟΛΙΑ. ΞΕΡΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ

    ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΛΩΣΕΙΣ ΕΝΑ 150ΑΡΙ……………….ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΦΕΡΕ……..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων