ΑΓΩΝΕΣ – ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΣΚΥΛΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 526 έως 540 (από 569 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #422329

    θα ήθελα να αναφέρω ένα γεγονός που θα επιβεβαιώσει για ακόμη μία φορά τα λεγόμενα του κυρίου Νικολακόπουλου!Το γεγονός αφορά την σκυλίτσα που πήγαμε στην έκθεση του κυνοφιλικόυ ομίλου Μεσσηνίας χθες και την σημασία της κοινωνικοποίησης και της βασικής εκπαίδευσης!Η σκυλίτσα αυτή είναι σχεδόν 7 μηνών τώρα!Πρώτη φορά την είδα 4 μηνών,την έφερε ο φίλος μου να μου την δείξει ενώ την είχε ήδη 2 μήνες!Ανοίγει το κουτί στο αυτοκίνητο η σκυλίτσα έβγαζε σάλια και τα είχε μπήξει,την κατεβάζει με τα χέρια της βάζει το λουράκι τα ίδια άγαλμα!Της βγάζει το λουράκι τίποτα ένα με την γη η σκυλίτσα!Του λέω ότι θέλει πολύ δουλειά και υπομονή…μου λέει δεν με ενδιαφέρουν εμένα η υπακοή και η θεωρία να κυνηγάει θέλω να τους κάνει πιαστούς τους λαγούς!Του εξηγώ ότι ένας σκύλος για να κυνηγάει αποτελεσματικά πρέπει ο ψυχισμός του να είναι ισορροπημένος και ο χαρακτήρας του διαμορφωμένος σωστά,αυτά συνδέονται μεταξύ τους στην  πράξη στο κυνήγι Δεν πρέπει καν να τα άκουσε!Μου λέει σε μια έκθεση να την πάμε μόνο να την αναγνωρίσουν και μετά φουλ λαγό……!Του λέω να μου την δώσει για ένα μήνα γιατί έτσι σε έκθεση ούτε που θα κατέβει από το αυτοκίνητο!Τελικά μου την έδωσε…την δούλεψα σε κόσμο αυτοκίνητα μέσα σε πόλη να ακούει στο έλα κάτσε πλάι να μην πετάγεται απο το κλουβί της και να μην ορμάει στο φαγητο της!Μετα του την έδωσα και του λέω μην τα κάνεις θάλασσα!Πήγαμε χθες στην έκθεση!Η σκυλίτσα άψογη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πρώτη φορα σε τόσο κόσμο και τόσους σκύλους και ήταν κυρία και αυτό μας το είπαν και οι κριτές μην νομίζετε ότι λέει ότι θέλω!δεν έδειξε σημάδι φόβου και άγχους ούτε στιγμή!Κουνούσε όλη την ώρα την ουρά της,φιλικότατη με άλλα σκυλιά και ανθρώπους,δεν παραπονέθηκε στιγμή την είχαμε 2 ώρες στο κάτσε και ήταν άψογη!αυτό το παρατήρησαν οι κριτές κύριος Καραγιάννης και Γαριβάλδης και κάποιοι στιγμή μας πλησίασαν ενώ περιμέναμε τον κύριο Μακαρίτη να έρθει για την αναγνώριση,πλησίασαν να ‘σκανάρουν ‘ την σκυλίτσα γιατί προφανώς τους άρεσε και τους είπα ότι είναι για αναγνώριση και μας είπαν ότι έχει φοβερό χαρακτήρα άψογη για 7 μηνών!Γυρίζει τότε ο φίλος μου και μου λέει μπράβο είχες δίκιο για όσα έλεγες!Μετά που την πήγε στο στίβο και για αναγνώριση έπαθε αυτό που έπαθε και ο μπλέκ δέθηκε απίστευτα με την κουτάβα και όλο μου έλεγε πότε θα ξαναέρθουμε και πότε θα ‘φτιάξουμε ‘ και τα άλλα σκυλιά!Του λέω βλέπεις που χρειάζονται όλα…πόσα πιο ωραία νιώθεις και πόσο πιο περήφανος που δεν σέρνεις ένα σκύλο αλλά σε ακολουθεί στο πλάι χαρούμενη ανάμεσα σε εκατοντάδες άτομα!και σε άλλα παιδιά εδώ στο χωρίο έχω προτείνει να ασχοληθώ με τα προβλήματα των σκύλων τους(δεν ζητάω λεφτά) να τους διαμορφώσω καλυτερεύσω λίγο τον χαρακτήρα-συμπεριφορά τους για να γλιτώνουν το ξύλο όταν δεν έρχονται ή όταν πετάγονται από το κλουβί,αλλά δεν θέλουν…από εγωισμό και καχυποψία!Τους λέω δεν το παίζω εκπαιδευτής ή κάποιος αλλά από το να τα ΄χετε δεμένα στο βαρέλι και να σας βλέπουν μόνο  στο τάισμα(και όχι πάντα από τους ίδιους) και στο κυνήγι θα προσπαθήσω εγώ για την τρέλα μου να τα βοηθήσω λίγο ότι καταφέρω(από το δικό τους τίποτα),μόνο τα φαγητό του δώστε μου!Έχω πάρει πολλές απαντήσεις αλλά Μια μέρα πήρα μια φοβερή απάντηση…και αν από το σακί που θα σου φέρω ταϊζεις και τα δικά σου……άστο καλύτερα!Που να σου φάει όλες τις κότες και να σηκωθεί να φύγει του λέω……..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #422354

    Κατ’ αρχήν Γιώργο μπράβο για τις προθέσεις σου, όμως είσαι σίγουρος πως θέλεις να βάζεις ανάμεσα στους σκύλους σου αυτούς που χρειάζονται εκπαίδευση;;;

    Έχεις σκεφτεί τις αρρώστιες ή τα παράσιτα που μπορεί  να μεταφέρονται στους σκύλους σου; Τις κακές τους συνήθειες; (γάβγισμα, λέρωμα στις κλούβες κ.α.)

    Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να εκδηλώσει μία αρρώστια το φιλοξενούμενο; Ποιος θα πιστέψει πως δεν κόλλησε στον χώρο σου; Ή τι θα γίνει αν συμβεί ένα ατύχημα;

    Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να χαθεί ή να κλαπεί;

    Έχεις, τέλος, σκεφτεί την πιθανότητα να γίνει μεν καλός χαρακτήρας αλλά (για λόγους άσχετους από εσένα) στο κυνήγι να βγει πατάτα; Θα πιστέψει κανείς πως δεν οφείλεται στην παρέμβασή σου;

    Κατά την άποψή μου, κάποιος που του αρέσει να εκπαιδεύει θα πρέπει πρώτα να εκπαιδευτεί και μετά να ασχοληθεί   σε επαγγελματική βάση, δηλαδή σωστά και υπεύθυνα. Ή, αν παραμένει στο επίπεδο του εραστή της τέχνης και θέλει να βοηθήσει τους συναδέλφους του, να συναντά σε ένα κατάλληλο τόπο τον σκύλο, να βγάζει τα συμπεράσματά του και να τα μεταφέρει στον ιδιοκτήτη του μαζί με τις προτάσεις του για βελτίωση…. με πάσα επιφύλαξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #422361

    όμως είσαι σίγουρος πως θέλεις να βάζεις ανάμεσα στους σκύλους σου αυτούς που χρειάζονται εκπαίδευση;;;

    Μα και οι δικοί μου χρειάζονται εκπαίδευση……….!!!!!Πλάκα κάνω!

    Έχεις σκεφτεί τις αρρώστιες ή τα παράσιτα που μπορεί  να μεταφέρονται στους σκύλους σου; Τις κακές τους συνήθειες; (γάβγισμα, λέρωμα στις κλούβες κ.α.) Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να εκδηλώσει μία αρρώστια το φιλοξενούμενο; Ποιος θα πιστέψει πως δεν κόλλησε στον χώρο σου;

    Δύο σκύλους έχω αναλάβει ας το πούμε έτσι(οι υπόλοιποι καμιά δεκαριά που υπάρχουν εδώ όπως προανέφερα δεν θέλουν από εγωισμό τα αφεντικά τους  τα περι ασθενειών κλπ κλπ δεν παιρνούν καν από το μυαλό τους),οι οποίοι πρώτα τους είδα δύο φορές τον καθένα έξω σε χωράφια και ζήτησα από τα παιδιά τα βιβλιάρια και να τα πάμε μαζί στον κτηνίατρο να τους ρίξει μια ματιά!Προς θεού μην έβαζα έτσι στο χώρο μου όποιο σκύλο τύχει!

    Ή τι θα γίνει αν συμβεί ένα ατύχημα; Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να χαθεί ή να κλαπεί;

    Αυτό είναι το μόνο στο οποίο δεν μπορώ να αντιεπιχειρηματολογήσω,προσέχω όσο περισσότερο μπορώ!

    Έχεις, τέλος, σκεφτεί την πιθανότητα να γίνει μεν καλός χαρακτήρας αλλά (για λόγους άσχετους από εσένα) στο κυνήγι να βγει πατάτα; Θα πιστέψει κανείς πως δεν οφείλεται στην παρέμβασή σου;

    Τα περισσότερα σκυλιά εδώ ψιλοπατάτα είναι χαχαχαχα!και στις δύο περιπτώσεις οι σκύλοι είχαν πολύ συχνή επαφή με τα αφεντικά τους κάθε μέρα σχεδόν κι έβλεπαν λιθαράκι λιθαράκι την αλλαγή οπότε να ξεκαθαρίζουμε ότι κατοχυρώνουμε κάθε βήμα,κάποια στιγμή ο ένας ενώ του έδειχνα πως να κάνει τον σκύλο να μένει λίγο πιο σταθερός  στη φέρμα πηγε να μου πει ότι του χαλούσα το σκύλο και ότι δεν τον ενδιαφέρει τελικά να είναι πάντα σταθερός του τον έδωσα πίσω κατευθείαν την ίδια στιγμή και την τροφή που μου είχε δώσει!Δεν το έκανα εγωιστικά,πολυ φιλικά του είπα πάρτον εγώ να βοηθήσω ήθελα,δικός σου είναι όπως θες εσύ θα τον διαμρφώσεις!Μετά από ένα μήνα μου το ξαναέφερε!

    Κατά την άποψή μου, κάποιος που του αρέσει να εκπαιδεύει θα πρέπει πρώτα να εκπαιδευτεί και μετά να ασχοληθεί   σε επαγγελματική βάση, δηλαδή σωστά και υπεύθυνα. Ή, αν παραμένει στο επίπεδο του εραστή της τέχνης και θέλει να βοηθήσει τους συναδέλφους του, να συναντά σε ένα κατάλληλο τόπο τον σκύλο, να βγάζει τα συμπεράσματά του και να τα μεταφέρει στον ιδιοκτήτη του μαζί με τις προτάσεις του για βελτίωση…. με πάσα επιφύλαξη.

    Καπως έτσι γίνεται!!Ακριβώς στο επιπέδο του εραστή της τέχνης θέλω να είμαι!Επαγγελματίας απαπαπαπαπαπα μακρυά!Τους σκύλους που αναφέρω είναι σκύλοι φίλων μου,παιδιά που κάνουμε παρέα!Όταν μου λένε για κάποιο πρόβλημα η φράση που τους λέω πρωτα είναι θες να σου δώσω να διαβάσεις κανένα βιβλίο να δεις κανένα DVD εκπαίδευσης;¨ΟΧΙ σιγά μην  διαβάσω εγώ για το κορμάδι!θες να πάμε μαζί να το δούμε μήπως δω τίποτα να σου πω τι πιστεύω ότι μπορεί να γίνει και τι πιστεύω πως πρέπει να κάνεις;ΟΧΙ(επειδή θα παοδειχθεί ότι αυτοί φταίνε για τα περισσότερα)!Και μετά τους λέω θες να το πάρω λίγες μέρες να προσπαθήσω μήπως καταφέρω κάτι να έρχεσαι να τον βλέπεις για να του τα κάνεις και εσύ;ΌΧΙ!Οχιά ρε ξεροκέφαλοι τότε γιατί παραπονιέσαι!Δεν προσπαθώ να τους εκπαιδεύσω τα σκυλιά αλλά να τους μάθω ή καλύτερα να τους γνωστοποιήσω να τους ενημερώσω σε αυτά που μαθαίνω και πειραματίζομαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #422368

    gtsampou εχεις ορεξη να προοδευσης .

    επικεντρωσου σε αυτο.

    βαλε στοχους

    (νεο ατομο εισαγωγης που εχεισ αναφερει.)η οτι αλλο.

    ‘διαφωτιστης στο μεσαιωνα’ μονο μπλεγμενος θα βρεθεις.

    ταπεινη μου γνωμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #422372

    Kalliston Hellas wrote:
    όμως είσαι σίγουρος πως θέλεις να βάζεις ανάμεσα στους σκύλους σου αυτούς που χρειάζονται εκπαίδευση;;;

    Μα και οι δικοί μου χρειάζονται εκπαίδευση……….!!!!!Πλάκα κάνω!

    Kalliston Hellas wrote:
    Έχεις σκεφτεί τις αρρώστιες ή τα παράσιτα που μπορεί να μεταφέρονται στους σκύλους σου; Τις κακές τους συνήθειες; (γάβγισμα, λέρωμα στις κλούβες κ.α.) Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να εκδηλώσει μία αρρώστια το φιλοξενούμενο; Ποιος θα πιστέψει πως δεν κόλλησε στον χώρο σου;

    Δύο σκύλους έχω αναλάβει ας το πούμε έτσι(οι υπόλοιποι καμιά δεκαριά που υπάρχουν εδώ όπως προανέφερα δεν θέλουν από εγωισμό τα αφεντικά τους τα περι ασθενειών κλπ κλπ δεν παιρνούν καν από το μυαλό τους),οι οποίοι πρώτα τους είδα δύο φορές τον καθένα έξω σε χωράφια και ζήτησα από τα παιδιά τα βιβλιάρια και να τα πάμε μαζί στον κτηνίατρο να τους ρίξει μια ματιά!Προς θεού μην έβαζα έτσι στο χώρο μου όποιο σκύλο τύχει!

    Kalliston Hellas wrote:
    Ή τι θα γίνει αν συμβεί ένα ατύχημα; Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να χαθεί ή να κλαπεί;

    Αυτό είναι το μόνο στο οποίο δεν μπορώ να αντιεπιχειρηματολογήσω,προσέχω όσο περισσότερο μπορώ!

    Kalliston Hellas wrote:
    Έχεις, τέλος, σκεφτεί την πιθανότητα να γίνει μεν καλός χαρακτήρας αλλά (για λόγους άσχετους από εσένα) στο κυνήγι να βγει πατάτα; Θα πιστέψει κανείς πως δεν οφείλεται στην παρέμβασή σου;

    Τα περισσότερα σκυλιά εδώ ψιλοπατάτα είναι χαχαχαχα!και στις δύο περιπτώσεις οι σκύλοι είχαν πολύ συχνή επαφή με τα αφεντικά τους κάθε μέρα σχεδόν κι έβλεπαν λιθαράκι λιθαράκι την αλλαγή οπότε να ξεκαθαρίζουμε ότι κατοχυρώνουμε κάθε βήμα,κάποια στιγμή ο ένας ενώ του έδειχνα πως να κάνει τον σκύλο να μένει λίγο πιο σταθερός στη φέρμα πηγε να μου πει ότι του χαλούσα το σκύλο και ότι δεν τον ενδιαφέρει τελικά να είναι πάντα σταθερός του τον έδωσα πίσω κατευθείαν την ίδια στιγμή και την τροφή που μου είχε δώσει!Δεν το έκανα εγωιστικά,πολυ φιλικά του είπα πάρτον εγώ να βοηθήσω ήθελα,δικός σου είναι όπως θες εσύ θα τον διαμρφώσεις!Μετά από ένα μήνα μου το ξαναέφερε!

    Kalliston Hellas wrote:
    Κατά την άποψή μου, κάποιος που του αρέσει να εκπαιδεύει θα πρέπει πρώτα να εκπαιδευτεί και μετά να ασχοληθεί σε επαγγελματική βάση, δηλαδή σωστά και υπεύθυνα. Ή, αν παραμένει στο επίπεδο του εραστή της τέχνης και θέλει να βοηθήσει τους συναδέλφους του, να συναντά σε ένα κατάλληλο τόπο τον σκύλο, να βγάζει τα συμπεράσματά του και να τα μεταφέρει στον ιδιοκτήτη του μαζί με τις προτάσεις του για βελτίωση…. με πάσα επιφύλαξη.

    Καπως έτσι γίνεται!!Ακριβώς στο επιπέδο του εραστή της τέχνης θέλω να είμαι!Επαγγελματίας απαπαπαπαπαπα μακρυά!Τους σκύλους που αναφέρω είναι σκύλοι φίλων μου,παιδιά που κάνουμε παρέα!Όταν μου λένε για κάποιο πρόβλημα η φράση που τους λέω πρωτα είναι θες να σου δώσω να διαβάσεις κανένα βιβλίο να δεις κανένα DVD εκπαίδευσης;¨ΟΧΙ σιγά μην διαβάσω εγώ για το κορμάδι!θες να πάμε μαζί να το δούμε μήπως δω τίποτα να σου πω τι πιστεύω ότι μπορεί να γίνει και τι πιστεύω πως πρέπει να κάνεις;ΟΧΙ(επειδή θα παοδειχθεί ότι αυτοί φταίνε για τα περισσότερα)!Και μετά τους λέω θες να το πάρω λίγες μέρες να προσπαθήσω μήπως καταφέρω κάτι να έρχεσαι να τον βλέπεις για να του τα κάνεις και εσύ;ΌΧΙ!Οχιά ρε ξεροκέφαλοι τότε γιατί παραπονιέσαι!Δεν προσπαθώ να τους εκπαιδεύσω τα σκυλιά αλλά να τους μάθω ή καλύτερα να τους γνωστοποιήσω να τους ενημερώσω σε αυτά που μαθαίνω και πειραματίζομαι!

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!! Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

    As you wish

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #422386

    As you wish

    I wish i have managed to improve the mentality of some before i get tired of trying for this!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    138
    PanutsosChris στις #422397

    Φιλε Γιωργο,

    χωρις να παραβλεπω τα μειονεκτηματα και τους κινδυνους μιας τετοιας κινησης τα οποια και αναφερφηκαν και λαμβανοντας υποψιν οτι διακατεχεσαι απο καλοπροαιρετα κινητρα και οτι σε θεματα κυνηγετικης / κυνοφιλικης κουλτουρας ειμαστε σαν χωρα σε απογοητευτικα χαμηλο επιπεδο το μονο που μπορω να σου πω ειναι ΜΠΡΑΒΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #422398

    “διαφωτιστης στο μεσαιωνα” μονο μπλεγμενος θα βρεθεις. ταπεινη μου γνωμη

    Γιώργο στον μεσαίωνα οι διαφωτιστές κατέληγαν στην πυρά. Δυστυχώς σε ορισμένες περιοχές της χώρας η γή είναι ακόμα επίπεδη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #422914

    γεια σας φίλοι !λόγω ότι μένω κοντά στο σχιστό έχω παρακολουθήσει κάποιους αγώνες ηπειρωτικών και αγγλικών φυλών αλλά δεν κατάλαβα τους κανονισμούς ,ή αν χρειάζεται ακινησία στο πέταγμα και κάποιες άλλες λεπτομέρειες .που μπορώ να βρω σε ποιες κατηγορίες χωρίζονται οι αγώνες και τους κανονισμούς ?
    έπεσε στα χέρια μου ένα dvd από αγώνες σπρίνγκερς νομίζω στην σερβία στο ΣΑΝ ΟΥΜΠΕΡΤΟ.
    δεν νομίζω να υπάρχει αγώνας για σπρίνγκερ στην ελλάδα γιατί θα το είχα ακούσει ή κάτι αντίστοιχο ?,πως μπορεί να μάθεις τις απαιτήσεις ικανοτήτων του σκύλου για ένα τέτοιον αγώνα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #426481

    Ο Όμιλος Επανιέλ Μπρετόν πραγματοποιεί στις 19 Μαΐου 2013 την 17η Εθνική Έκθεση Μορφολογίας στην Παιανία Αττικής.
    Κριτής της έκθεσης θα είναι ο διακεκριμένος Γάλλος κριτής Bordet Jacques Francois, που επί σειρά ετών κρίνει στις Εθνικές Εκθέσεις στη Γαλλία.

    Τα Πάντα Είναι Σχετικά

    Στον παρακατω συνδεσμο στο facebook του ΟΕΜΠΕ μπορει κανεις να δει φωτορεπορταζ απο την 17 ΕΚΘΕΣΗ ΕΠΑΝΙΕΛ ΜΠΡΕΤΟΝ

    καθως και να διαβασει στην ιστοσελιδα του ομιλου λιγα σχολια γιαυτον

    προσωπικα θελω να αναφερω οτι πραγματικα ειχε σχεδον ολους τους επαγγελματιες και αρκετους ημιερασιτεχνες εκτροφεις της φυλης .και απλους κυνηγους που ελαβαν μερος σαν εμενα
    κιαυτο ειναι καλο που κατεβηκε κοσμος απο ολη την Ελλαδα.

    προσωπικη μου αποψη για τον καλεσμενο Γαλλο κριτη

    που εχει την φημη σκληρου αμεπτου που ”κοβει κεφαλια”

    στην αντιστοιχη Γαλλικη εκθεση national d’elevage

    και βλεπεις να πεφτουν τα ”Πολυ Καλος” συνεφο σε υποτιθεμενα εκει φαβορι τσαμπιονια .δεν χαριζει καστανα.

    με εκπληξη ειδα οτι εδω ηταν γαλαντωμος και τα ”εξαιρετος” πηγαν συνεφο

    (ολες τισ συμετοχεσ τις εβγαζε εξαιρετος .σχεδον ολες.απορησε ο κοσμος )

    (ειπε ο ιδιος στο κοινο οτι τα σκυλια εχουν ολα καποια ελατωματα

    αλλα θα κριθουν με καλη διαθεση )

    θεωρω οτι επαιξε ”εδρα ” την Εθνικη εκθεση εκτροφης.

    γιατι εαν εκρινε ‘Γαλλικα ‘ θα πεφταν πολλα κεφαλια απο το εξαιρετος στο πολυ καλος .τουλαχιστον.

    και το λεω αυτο διοτι , ατομα με αποχρωματισμους , η ψηλα σκυλια (οπως τα χαρακτηρισε), η αλλα με κορμια rot και κεφαλια dogo (προσωπικη μου αποψη), η με μανδυες ανυπαρκτους (απο την χοντρη μηχανη)και θαμπους- χρωστικη μηδεν , κτλ κτλ )

    δεν δικαιουνται Εξαιρετος .

    π.χ. στην Σερβια θα ειναι σιγουρα Εξαιρετα αλλα οχι κρινομενα συμφωνα με το ακριβες Fci Προτυπο.

    φυσικα οι εκθεσεις χρειαζονται να γινονται , και ευχωμαι οχι μονο μια φορα τον χρονο .

    Bleck

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9F%CE%9C%CE%99%CE%9B%CE%9F%CE%A3-%CE%95%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%99%CE%95%CE%9B-%CE%9C%CE%A0%CE%A1%CE%95%CE%A4%CE%9F%CE%9D-%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%91%CE%94%CE%9F%CE%A3-CLUB-EPAGNEUL-BRETON-DE-GREECE/135754166459825

    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.539287056106532.1073741831.135754166459825&type=1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    maso στις #426546

    Ο παππούς σίγουρα δεν τα είχε πιεί? χαχα… Πέρα απο τα πολλά εξαίρετος δώθηκαν κ ανώτερες διακρίσεις σε σκυλιά που ούτε καν θα το φανταζόντουσταν οι ιδιοκτήτες τους.

    Τέλος πάντων ας το δούμε σαν γιορτή και συνάθροιση μπρετονάδων που εκ των πραγμάτων χρειάζεται. Εύχομαι να δούμε επίσης τα ίδια υψηλά νούμερα συμμετοχών και σε αγώνες εργασίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #426558

    Ο παππούς σίγουρα δεν τα είχε πιεί?  

    Συνέβησαν αρκετά ευτράπελα στη συγκεκριμένη εκδήλωση, μεταξύ αυτών (άτυπα) και ούζο… 

     

    Από κει και πέρα να δώσω και πάλι συγχαρητήρια στο Δημήτρη (Μπλεκ) για την Gaya η οποία πάει …σφαίρααααα!!! 

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #426560

    Πέρα απο τα πολλά εξαίρετος δώθηκαν κ ανώτερες διακρίσεις σε σκυλιά που ούτε καν θα το φανταζόντουσταν οι ιδιοκτήτες τους.

    Maso το ιδιο πραγμα λεμε.
    εαν ησουν εκει και ειδες καταλαβαινεις τι εννοω.
    και στο κατω κατω γιατι να προβληματιστει ο ξενος κριτης .
    ηρθε ειδε το επιπεδο .
    ειδε αρκετες συμετοχες .θα σκεφτηκε αυτοι πορευωνται ετσι .
    ας μην τους στεναχωρησω.και επαιξε εδρα.
    αυτο ομως δεν οφελησε οπως ολοι νομιζαν μετα την εκθεση τα τοσα εξαιρετος.
    αντιθετα θεωρω οτι κοιμησαν την εκτροφικη προσπαθεια.
    τα λαθη επρεπε να ακουσουμε να δουμε τι λειπει απο τον καθενα
    να ασχοληθει εαν τον ενδιαφερει να παει μπροστα.

    και οχι δεν ταχε πιει .νερακι επινε λογω ζεστης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #426562

    Συνέβησαν αρκετά ευτράπελα στη συγκεκριμένη εκδήλωση, μεταξύ αυτών (άτυπα) και ούζο…

    Από κει και πέρα να δώσω και πάλι συγχαρητήρια στο Δημήτρη (Μπλεκ) για την Gaya η οποία πάει …σφαίρααααα!!!

    ουζο δεν ειδα.τσιπουρο ειδα.

    cristkk merci για τα καλα σου λογια.

    την πλακα μου κανω μεχρι να ερθει ο καιρος για εκπαιδευτικα και κυνηγι.

    γεροι ναμαστε.(και δουλεια ναχουμε ελεω τροικας)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #426571

    αυτο ομως δεν οφελησε οπως ολοι νομιζαν μετα την εκθεση τα τοσα εξαιρετος. αντιθετα θεωρω οτι κοιμησαν την εκτροφικη προσπαθεια.

     Όπως τα λέτε είναι παιδιά. Μοίρασε πλουσιοπάροχα τα εξαίρετος κι έτσι δεν ξεχώρισε την ήρα απ’ το στάρι. Αντίθετα, καλύφθηκαν τα πράγματα και εξισώθηκαν τα ζώα μεταξύ τους.

     

     και οχι δεν ταχε πιει .νερακι επινε λογω ζεστης.

     Δυστυχώς ούζο Μήτσο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 526 έως 540 (από 569 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων