ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #31775

    Που βρέθηκαν τόσα πουλιά ρε παιδιά? Εγώ την Κυριακή ήμουν στον Καλαμά με ένα φιλο μου και όλη μέρα είδαμε περίπου  δέκα κιρκίρια και πήραμε τα δύο. Από πρασινοκέφαλα ένα είδαμε και έγινε Λούης από διακόσια μέτρα. Αυτά που λέτε μάλλον είναι από αυτά που γεννήθηκαν εδώ. Μπεκατσίνια ήταν πάρα πολλά αλλά πολυ αγριεμένα και σηκώνονταν κοπαδιαστα στα εκατό μέτρα. Τελικά πήραμε μόνο τέσσερα και τσουκάραμε πολλαπλάσια!!

     

    ΤΑΣΟΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #31777

     Να συμφωνησω και γω με τη σειρα μου, με τον Γιαννη και το Δημητρη. Πρωτα απο ολα ειμαστε μια παρεα, αλλα ξερετε, οπως και σε ολα τα πραγματα, ετσι και στο φορουμ υπαρχουν καποιοι κανονες. Οχι επειδη εγω η ο Δημητρης η ο Γιαννης ειμαστε παλιοτεροι και εχουμε περισσοτερα posts, ουτε επειδη εχουμε γινει χωροφυλακες η εχουμε καποιο αλλο αξιωμα. Το φορουμ αυτο ειναι δικο μας (ας με συγχωρησει ο διαχειριστης για το “μας”) και οι κανονες που εχει, ισχυουν για ολους. Το να γινονται post, σε λαθος θεματικες ενοτητες, δεν βοηθαει και τους νεους χρηστες που μπαινοντας εδω εχουν ενα σωρο νεα μυνηματα να διαβασουν και ειναι πολυ δυσκολο να βρουν κατι και να λυθουν οι τυχον αποριες τους με ενα ανακατεμενο φορουμ, οπου ο καθενας γραφει οτι θελει και οπου θελει.

     Θελω να βλεπω αυτο το μερος σαν ενα τοπο συναντησης ανθρωπων που δεν εχουν αλλη επαφη μεταξυ τους, και μερικοι λογω αποστασεως ισως και να μην εχουν για αρκετο καιρο ακομα, αλλα χρειαζεται την βοηθεια ολων μας για να μεινει ετσι τακτοποιημενο και ευκολα προσβασιμο.

     Οι συστασεις φιλε Captain, τουλαχιστον οπως τις αντιληφθηκα εγω, εγιναν απο ενα παλιοτερο χρηστη προς ενα νεοτερο, με μια συμβουλη που και μενα με μπερδευει καμμια φορα (χρωματα κειμενου) και μια χρηστικη συμβουλη (θεματικη ενοτητα) που ισως ο φιλος Duckhunter αγνοουσε. Δεν νομιζω οτι ο Γιαννης ειχε αλλη προθεση, αλλωστε τοσο καιρο δεν εχει δειξει κατι τετοιο.

     Παντως αν μη τι αλλο, οι γνωμες ολων ειναι σεβαστες, αλλα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα συμφωνουμε και μεταξυ μας σε ολα. Τελος, να καλωσορισω και τον φιλο Duckhunter στην παρεα μας, και να του ευχηθω καλα κυνηγια, υδροβια και μη.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    CAPTAIN στις #334433

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΕ  ΟΛΟΥΣ.

    ΣΤΟ  ΤΕΛΟΣ  ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ, ΟΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ. ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ Η ΠΛΗΡΟΦΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΑ ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.

    ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΦΙΛΙΚΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ THEOD, JIMPAP KAI ALEX.

      ΦΙΛΕ ΤΗΕΟD EΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ. ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΟ.  ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΖΟΥΣΕ ΕΝΑΣ ΓΕΡΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ”ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΤΑ ΛΑΘΟΙ ΣΟΥ , ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ”. ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ-ΙΣΩΣ- .  ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ…..  ΤΙ ΕΙΠΕ ΑΚΡΙΒΩΣ Ο Frederick L Collis….? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ [ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ] ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ , ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΟΧΙ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΥΝΗΓΙΣΕΙ ΑΥΣΤΑΛΙΑ, Ν. ΖΗΛΑΝΔΙΑ, ΙΣΠΑΝΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ”ΜΠΑΣΙΜΟ” ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟ… ΤΙ ΛΕΣ ? ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΗΜΟΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ , ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΟΣΩ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ….”ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ”.

      ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ JIMPAP Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ, ΣΤΡΑΒΑΔΙ ΘΑ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 12/9/03 , ΣΤΡΑΒΑΔΙ ΘΑ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 15/05/03. ΔΕΝ ΣΥΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 15/05 ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ  50 ΜΕ 100 ΜΗΝΥΜΑΤΑ  ΤΟ ΜΗΝΑ , ΝΑ  ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ  Β’  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ  ΑΠΟ ΤΟ 1974 ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΔΕΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΠΙΠΤΟΥΜΕ ΣΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ Frederick  L  Collis ΠΕΡΙ ΕΓΩΙΣΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΕΥΧΑΙΡΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

    ΣΤΟ ΦΙΛΟ ALEX ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΟΥ ….   ΕΝΑΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ  ” ΠΡΟΣΕΞΕ  ΧΙΟΥΜΟΡ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΟΡΦΟΣΗ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ”

      ΑΛΗΘΕΙΑ  ALEX EMEIΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΑΒΛΙ, ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΟΥΛΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΧΩΡΟΦΥΛΑΚΑ. ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΣΕ  ΕΛ.ΑΣ. ΦΙΛΙΚΑ ΕΤΣΙ!!! 

      ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ. ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΔΑΝΟΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΚΑ, ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΧΩΡΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΑ Η ΣΕΡΒΙΚΑ[ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΛΕΩ] ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΗΝΕΣΤΑΙ ΜΕ ΑΛΗΘΗ ΔΙΠΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ , ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΗΤΕ ΑΚΡΕΙΒΩΣ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΦΕΡΕΙ

    Η ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΕΙΝΑΙ  http://www.calle.com/world/greece/index.html. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΩΝ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΩ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΙ ΣΕ Ο Λ Ο Υ Σ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΡΕΣΗ.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #31791

    ΦΙΛΕ CAPTAIN, ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΟΣ ΠΟΥ ΠΡΩΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!

    ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ,ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ, ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ Η ΟΧΙ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ, ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΘΕΩΡΗΣΑ ΕΣΕΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΤΡΑΒΑΔΙ Η ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    CAPTAIN στις #334443

     

     ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΕ  ΟΛΟΥΣ

      ΟΙ  ΝΟΤΙΑΔΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠ’  ΟΤΙ  ΕΙΔΑ  ΣΤΗ  Τ.V.  ΚΑΙ  ΤΟ  ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΚΟ. 

    ΦΙΛΕ  JIMPAP  ΘΑ  ΗΘΕΛΑ  ΣΕ  ΠΑΡΑΚΑΛΩ  ΤΗ  ΓΝΩΜΗ  ΣΟΥ  ΓΙΑ  ΕΝΑ  ΦΥΣΙΓΓΙ, ΜΙΑΣ  ΚΑΙ  ΑΠ’  ΟΤΙ  ΒΛΕΠΩ  ΕΧΕΙΣ  ΜΙΑ  ΠΑΡΑ  ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ  ΓΝΩΣΗ  ΣΧΕΤΙΚΑ  ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.  ΠΡΙΝ  ΛΙΓΟ  ΚΑΙΡΟ  ΕΝΑΣ  ΦΙΛΟΣ  ΜΟΥ  ΕΔΩΣΕ  ΕΝΑ  ΚΟΥΤΙ  Ο.Κ. ΠΡΑΣΙΝΑ  Νο 10  ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΠΑΦΙΛΑ  8mm . ΔΕΝ ΞΕΡΩ  ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΡΙΞΕΙ ΠΟΤΕ, ΕΧΟΥΝ ΜΠΑΡΟΥΤΙ  GM3  ΚΑΙ ΣΚΑΓΙΑ  31gr.  ΔΕΝ  ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΠΟΣΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΧΤΥΠΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΑ, ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ,ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΥΤΟΥΝΕ ΞΕΡΑ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΜΕ Νο10.  ΥΠ’ΟΨΙΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΒΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΡΙΧΝΩ ΜΕ ΔΥΚΑΝΟ.

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #31962

     

      Αγαπητέ φίλε CAPTAIN

      Στο δικό μου το χωριό λένε ότι η καλύτερη συμβουλή είναι πάντα το … ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ και φυσικά η απλή αυτή ρήση συγκεντρώνει θυμοσοφία και εμπειρία αιώνων… επομένως όταν έχει κάτι να πεί κάποιος από μας, ας το πεί με παράδειγμα για να καταλαβαινόμαστε όλοι μας… τα άλλα είναι έπεα πτερόεντα και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση αντιπαλότητας μεταξύ μας και μακάρι και άλλες κοινωνικές ομάδες να είχαν τη δική μας συνοχή όταν τους συνδέει κοινό χόμπυ  … γιαυτό τους καίει και τους ψήνει τους αντικυνηγούς !!!  

     Όσο για τις στην αλλοδαπή εμπειρίες σου, πραγματικά χαίρομαι, μιάς εγώ έχω αντίστοιχες  από Γερμανία, Βουλγαρία, Σερβία, Σκόπια και Καναδά και βέβαια δεν το έκανα για να δοκιμάσω το αν είμαι καλός ή κακός κυνηγός, αλλά το κυνήγι έξω συμφωνώ είναι κάτι το άλλο, αν μπορείς να το δοκιμάσεις. 

     Θα διαφωνήσω επίσης ότι το να χρησιμοποιεί κάποιος παροιμιώδεις εκφράσεις, ρητά, αξεπέραστες από  το χρόνο ρήσεις μεγάλων στοχαστών, σκέψεις με ιστορική σημασία και σημειολογία και γενικά απόψεις φωτεινών πνευμάτων όχι μόνον δεν κωλύουν τις συζητήσεις μας πιστεύω, αλλά τις εμπλουτίζουν, τις κοσμούν και αναδεικνύουν την πνευματική μας διάσταση, γιατί βέβαια δεν είμαστε αυτό που θέλουν διαρκώς να μας βλέπουν οι αντικυνηγοί… ένα ερμαφρόδιτο και αιμοδιψές πλήθος που διψάει για αίμα και αθώα … πουλάκια !!!!!! δεν κάνει δε την συζήτηση “φιλοσοφική” σε καμμία περίπτωση, αλλά αντίθετα δίνει το στίγμα συνειδητοποιημένων και ενεργών πολιτών που μας συνδέει το κυνήγι πράγμα που … τσούζει και κόβει τους ψευτοοικολόγους !!!

      Και καταλήγοντας απλώς θα σημειώσω το γεγονός ότι … σκοπός της φιλοσοφίας είναι να ξεκινήσεις με κάτι τόσο απλό, που να φαίνεται ότι δεν άξιζε το κόπο να ξεκινήσεις, και να τελειώσεις με κάτι τόσο παράδοξο, που κανείς δεν θα το πιστέψει… 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    CAPTAIN στις #32002

     

     

       AΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ  THEOD

      ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΑ ΠΩ , ΕΧΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ 4 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΥΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ Σ/Κ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ‘ΕΝΔΩΝ’ . 

    ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ Σ/Κ ?

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ‘ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ’ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΩΝΕΙ…….ΒΛΕΠΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ Ε.Ε. …….ΟΤΑΝ Η ‘ΚΑΝΟΥΛΑ ‘ ΘΑ ΣΤΕΡΕΨΕΙ ,ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΠΑΥΤΗΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ…

      ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #32005

     

      ’ς μην τρέφουμε αυταπάτες αγαπητέ φίλε, οι κάθε μορφής και φύσης οικολογίσκοι είναι μέρος ενός παρασιτικού συστήματος που τους αυτοτροφοδοτεί και τους συντηρεί… μιάς και η παρουσία τους συνδυάζεται με ψηφοθηρικές τακτικές και πολιτικές και τα πολιτικά κόμματα τους θέλουν κοντά τους για να εξασφαλίζουν-από τελείως άσχετους…- την εμβάπτισή τους στην ” οικολογική κολυμβήθρα του Σιλωάμ…” ώστε να ψαρέψουν ψήφους με αυτά τα κριτήρια !!!! Στο χέρι μας είναι να τους διαψεύσουμε ή …να τους επαληθεύσουμε… !!! όσο τους βλέπουμε, τους ακούμε, αλλά δεν αντιδρούμε η κατάσταση θα είναι αρνητική και σε βάρος μας.

     Θα ήθελα στο σημείο αυτό να επισημάνω ότι ο φίλος JIMPAP όταν αντιμαχόμασταν δημοσιεύματα Καθημερινής, εκπομπές ΕΤ1, Μετρόραμα κ.λ.π είχε θέσει το ερώτημα τι κάνουν η ΚΣΕ κ.λ.π και βέβαια η … αφωνία και η σιωπή τους τον δικαιώνουν αφού ούτε επανόρθωση έκαναν ουσιαστική ούτε πίσω πήραν με έντιμο τρόπο αυτά που έλεγαν… 

      Και για να διατηρούμε και τις ελπίδες μας ζωντανές … μήπως έχει κανείς καμμιά πληροφορία ή γνώση για τα υδρόβια γενικά ή ειδικά προς νότια Ελλάδα ;;  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #32041

    Paidia opos egrapsa kai se allo tmima ton forums, plirofories apo evro lene pos o evros gemise prasinokefala.

    To kalo einai pos me tn kakokairia pou erxetai 8a kateboun kai pros ta notiotera ta poulia me apotelesma emeis oi baltokinigoi na xamogelasoume ustera apo to persino kako!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #32145

    TO ARXIKO 8EMA AYTOU TOU FORUM EINAI TI 8A GINEI ME TA YDROBIA

    EGO TORA 8A 8ESO TO EROTHMA TI EGINE TELIKA ME TA YDROBIA???

    MPHKANE?BGHKANE? TI EGINE TELOS PANTON?

    PANTOS PELOPONNHSO MERIA ARXIZOUN KAI KANOUN THN EMFANISH TOUS!!!!

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων