ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #78265

    παιδια μηπως εχει κανεις το τηλεφωνο του χατζηνακου στην θεσνικη?

    θελω να φερω λιγο το κοντακι στα μετρα μου.να το μακρυνω 2εκ κ να μεγαλωσω κατα 5χιλ τις κλισεις.

    πηρα τον σκριβανο κ μου ειπε οτι θα χρειαστω καινουριο κοντακι απο την αρχη.λεει οτι τα βαικαλ εχουν ηδη στενο κοντακι κ αν μου αφαιρεσει κ μισο ποντο απο την ραχη θα ειναι πολυ μικρο κ δε θα μου καθεται με τιποτα.εχει μου λεει τα μηχανηματα για να μου παρει τα μετρα κ ολη η εργασια απο μετρα μεχρι βαψιμο με λινελαιο θα κοστισει 250ευρω με καρυδια αλλα χωρις νερα.για καινουρια παπια να υπολογιζω μου ειπε 50ευρω πανω.θελω ομως να μιλησω κ με τον χατζηνακο πριν καταληξω.

    η τιμη πως σας φαινεται?

    το θεμα ειναι το οπλο τωρα εχει ωραιο ξυλο σε σχεση με αλλα ρωσικα που εχω δει κ εχει κ καποια νερα κ δε θελω να το αλλαξω…απο την αλλη τα 300ευρω ειναι πολλα αν σκεφτει καποιος οτι το οπλο κοστιζει 400…

    μπερδευτηκα…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    11223344 στις #504295

    Αγαπητοί συνάδελφοι έχω στη κατοχή μου ένα σούπερ ποζέ Merkel αλλά δεν μου κάθεται καλά!!!!! Ο προκάτοχος ήταν βραχύσωμος σε σχέση με εμένα!!!!!!!

    Τι γνώμη έχετε για τον Βασίλη Αντωνάκο τον οπλουργό στη Νίκαια;;

    Μπορεί να μου μετρήσει το κοντάκι εάν είναι στα μέτρα μου & να επέμβει προσθέτωντας πέλμα ή να αλλάξει τις κλίσεις;;;;;;;;;;

    Έχω ακούσει από συναδέλφους ότι πρέπει πρώτα να πάω σε σκοπευτή ή εκπαιδευτή σκοποβολής για να μου κάνει τις όποιες μετρήσεις & μετά να πάω στον οπλουργό με τη συνταγή του (χαρτί με τις σημειώσεις του)!!!!!!!

    Τι θεωρείται εσείς καλύτερο;;;

    Με ποια σειρά να κινηθώ;;;;;;;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά, Γιώργος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #504297

    πρωτα σε δάσκαλο και μετά σε κοντακά (ο οποίος δεν χρειάζεται να είναι “οπλουργός”) 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    StefanosM στις #504308

    Φιλε ο αντωνακος εχει το καλο οτι ερχεται σκοπευτηριο να σε δει πως επωμιζεις, που βαρας και μετα παρεμβαίνει στο κοντάκι..Οπότε για να μην πληρώνεις περιουσίες δεξια και αριστερά, πας αντωνάκο σε βλέπει σου λεει τι λαθος κάνεις (αν κάνεις..) και τι πρεπει να κανει στο κοντάκι σου. Επίσης αυτός έρχεται και στο σκοπευτήριο να σου παραδώσει το όπλο, να ρίξεις να σου πει 5 πράγματα και γενικά είναι κομπλε. Δεν είναι απο τους πιο φτηνούς αλλα να ξέρεις η φθήνια τρωει τον παρά..

    Για ξύλα (κοντάκια κτλ), είναι αρκετά γνωστός…

    Πάρε όμως και καμια δεύτερη γνώμη (και τιμη!!) απο κανέναν άλλο επίσης καλο οπλουργό..στην Αθήνα σε αυτό το θέμα δεν έχουμε παράπονο…εχει αρκετούς (4-5 ατομα)….

    Ο prowler πάντως έχει απόλυτο δίκιο..το σωστό είναι πρώτα σε δάσκαλο εαν δεν έχεις ξανασχοληθεί με το κυνήγι η το σκοπευτήριο, αλλα δεν μας λες κάπου οτι είσαι πρωτάρης οποτε….

    Πάντως απο την άλλη και αυτοι οι δάσκαλοι κυνηγετικής σκοποβολής κτλ πρεπει να το δουν λίγο διαφορετικα…καταλαβαίνω οτι αυτο που κάνουν είναι σημαντικό και εξεζητημένο αλλα ρε παιδια να πρέπει καποιος να δώσει 30-40ευρώ την ώρα?ε πείτε με κολλημενο αλλα να τα ρίξω σε πιατάκια ρε παιδα τόσα λεφτά, και θα το χαρώ και σίγουρα κατι θα μάθω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    11223344 στις #504312

    Αγαπητοί φίλοι ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!!!

    Κυνηγάω τουλάχιστον 24 συνεχόμενα χρόνια & έχω ρίξει τουλάχιστον 30.000 φυσίγγια μόνο σε θηράματα!!!!!!!!!!

    Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από σκοπευτήριο & μάλλον θα την αποκτήσω μαζί με τον Αντωνάκο που προσανατολίζομαι να πάω για το κοντάκι του σούπερ ποζέ!!!!!!!!!! Μιλώντας με προπονητή σκοποβολής μου ζήτησε 80 ευρώ για μετροληψία λέγοντας πως θα φάμε 2 ώρες για ορθή επώμιση & μέτρηση!!!!!

    Στη συνέχεια με το χαρτί της μετροληψίας μου είπε πως ο κοντακάς που θα μου συστήσει θα τροποποιήσει το κοντάκι στα μέτρα μου!!!!!!!!!

    Ενώ δεν χρειάζεται καθόλου μου είπε το σκοπευτήριο!!!!!!!

    Οποιαδήποτε πρόταση ή συμβουλή ευπρόσδεκτη!!!!!!!!!!

    :scratch:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    StefanosM στις #504313

    Εμ κατάλαβες τώρα τι εννοώ..80 ευρώ για να δει που πρέπει ν γυρίσει το cast..ελεος!!

    Δεν υποβαθμίζω τον σημαντικό ρόλο ενός δασκάλου σκοποβολής αλλα….

    Φιλοσοφίες, σκοπευτήρια, μάστορες..και τα ευρώ να πέφτουν…

    Πήγαινε στον αντωνάκο απευθείας να τελειώνεις, ή απευθείας σε κάποιον κοντακά (γιατι δεν διαφημίζω, μην το πάρει κανεις ετσι)…είναι απλό..εχεις ακούσει να πηγαίνεις σε έναν να σου πάρει μέτρα για κουστούμι και να πηγαίνεις με τα μέτρα σε άλλον να σου ράψει το κουστούμι??….

    80 ευρώ φίλε αλλοι δουλεύουν δυο μερες σκάβοντας πες του να τα βγάλουν, όχι δυο ώρες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #504352

    Αντωνακο πηγα και εγώ και είμαι ευχαριστημένος από την δουλεία του.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων