Γκάλοπ

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #60641

    Ανδρέα ένα διάστημα τους έλεγα μην με ρώτάτε γιατί θα αναγναστώ να πώ ψέματα, το αποτέλεσμα μου έκοψαν την καλήμερα, άσε το θάψιμο  που έφαγα από πίσω, Ξερεις πια ήταν δεν στην ουσία η απαίτηση τους, να τους πάρω να τους πάω με το αμάξι μου, μην σπάσουν το δικό τους, και να τους πάω πάνω στα πουλιά σε διάστημα  1 ώρας, και βεβαία την άλλη Κυριακή να είναι πάνω με άλλη παρέα, και φυσικά αυτοί ποτέ δεν ήξεραν τίποτα και κανένα μέρος,  έχει τέτοιους. Δεν έχω προβλημα να μαρτυρήσω μέρος αρκεί να καταλάβω ότι ο άλλος είναι εραστής του βουνού και της πέρδικάς και όχι “κατσαπλιάς”.  Ανθρωπος που θα σεβαστεί το μέρος και το κυνήγι.  Σε 1-2 άτομα το έκανα και μάλιστα μέσα από εδώ και δεν μετάνοιώσα. 

    Παντελής,


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    NCK61 στις #60642

     

      Εντάξει να σου λένε κάποιο ψεμματάκι για τον αριθμό των θηρευσίμων, άμα όμως σου μιλάνε και για το μέγεθος…..

      Χτύπησα, λέει, κάτι κοτσύφια που ήταν σαν κοτόπουλα !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #60645


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από steel στίς 28 Ιούνιος 2005


    Ανδρέα ένα διάστημα τους έλεγα μην με ρώτάτε γιατί θα αναγναστώ να πώ ψέματα, το αποτέλεσμα μου έκοψαν την καλήμερα, άσε το θάψιμο  που έφαγα από πίσω, Ξερεις πια ήταν δεν στην ουσία η απαίτηση τους, να τους πάρω να τους πάω με το αμάξι μου, μην σπάσουν το δικό τους, και να τους πάω πάνω στα πουλιά σε διάστημα  1 ώρας, και βεβαία την άλλη Κυριακή να είναι πάνω με άλλη παρέα, και φυσικά αυτοί ποτέ δεν ήξεραν τίποτα και κανένα μέρος,  έχει τέτοιους. Δεν έχω προβλημα να μαρτυρήσω μέρος αρκεί να καταλάβω ότι ο άλλος είναι εραστής του βουνού και της πέρδικάς και όχι “κατσαπλιάς”.  Ανθρωπος που θα σεβαστεί το μέρος και το κυνήγι.  Σε 1-2 άτομα το έκανα και μάλιστα μέσα από εδώ και δεν μετάνοιώσα. 

    Παντελής,


     Παντελη, εδω θιγεις ενα αλλο μεγαλο θεμα. Δυστυχως υπαρχουν τετοιοι, που κοιτανε να επωφελουνται παντα εις βαρος της παρεας, ειτε στο θεμα της βενζινης η του αυτοκινητου, ειτε στο θεμα του μερους. Ατομα που σκεφτονται το προσωπικο τους συμφερον, αντι το συμφερον της ομαδας. Και φυσικα ειναι εκεινοι που κοιτανε τα θηραματα των αλλων με ζηλια και φθονο.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #60648

    Αυτό είναι θέμα και επιλογής παρέας, όπως συζητήσαμε και απο κοντά Βίκτωρα.

    “Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται πριν τις εκλογές και μετά το κυνήγι”

    είχε πει κάποιος σοφός και δεν βλέπω τον λόγο να αποτελούμε την εξαίρεση. 

    Εδώ λέμε ψεματάκια για ενα σωρό άλλα πράγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #60665

    ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΣ 

    ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΛΕΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!

    ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΛΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΜΕΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ! ΠΑΜΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΩ

    ΣΕ ΤΙ ΝΟΜΟ ΕΙΝΑΙ! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ ΕΚΕΙ!

    —————————————————————ΠΑΝΤΩΣ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ!!!

    ΤΕΛΟΣ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΡΗ ΔΕ ΛΕΩ!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    stakaman στις #60961

    τον πιο απιστευτο τυπο τον γνωρισα στην χαλκιδικη πριν καποια χρονια σε ενα camping! λοιπον ο τυπος ερχετε με εναν ροφο πανω απο 10 -12 κιλα ετσι οπως τον εκοβα και μου ζηταει να τον τραβηξω καμια φωτο!!κοιτοντας πιο καλα βλεπω το ψαροντουφεκο του τυπου που ειναι ενα πολυ μικρο αεροβολο με πενταενα μπροστα και μου μπαινουν ψιλοι στα αυτια οτι κατι δεν παει καλα !!κοιταω καλυτερα μηπως δω κανα αλλο ψαροντουφεκο αλλα τιποτα!!

    δε λεω τιποτα και το απογευμα παω μεχρι το κοντινο χωριο διπλα να γεμισω τα ψυγεια με παγο απο ενα ψαραδικο που ειχε εκει!!στην κουβεντα με τον μαγαζατορα και στο πιτσι πιτσι για κανα τοπο καλο του λεω για τον τυπο στο camping με τον ροφο και τοτε σκαει η βομβα!!μου ζηταει να του περιγραψω τον τυπο και τοτε τον πιανουν τα γελια και μου λεει οτι ειχε παει το πρωι και ειχε αγορασει τον ροφο απο το μαγαζι του και τον εστησε στο δεντρο και του εριξε με το ψαροντουφεκο για να φαινετε οτι ειναι χτυπημενος απο αυτον!!

    απιστευτος ο τυπος και μετα απο αυτο ολα μου φαινονται παραμυθακια μπροστα του!!!!!

    φιλικα γιωργος!!!!

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων