ΕΞΩ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΣΟΚ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 48 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #61831

    To Alkis Custom Shop  …. έκανε πάλι το θαύμα του.

    Αναμένω να δώ αύριο τα αποτελέσματα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #61866


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 21 Ιούλιος 2005


    Όσον αφορά τα τσοκ με τις οπές εκτόνωσης, εδώ η άποψή μου διαφέρει λίγο. Ουσιαστική διαφορά στην συνολική ανάκρουση του όπλου έχω διαπιστώσει μόνο με τα Elite τσοκ της Colonial. Τα αντίστοιχα Briley δεν μου έδωσαν την εντύπωση ότι έκαναν κάτι στον τομέα της ανάκρουσης ή της αναπήδησης στομίου.


    [/indent]Θα ήθελα να ήξερα τι έχει να πει ο GUN DOCTOR για τις οπές εκτόνωσης στα τσοκ διαφορων εταιρειών και κατά πόσο μειώνουν ή όχι την ανάκρουση….  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    SHEED στις #61968

    γνωριζει κανεις φιλος αν υπαρχουν εξωεργοστασιακα τσοκ για τα baikal εκτος της colonial ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #61972

    της trulock φιλε μου.

    ριξε μια ματια στην

    http://www.trulockchokes.com

    πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενος κ απο τις επιλογες κ απο την ποιοτητα κ απο την τιμη…

    ειναι πιο φθηνα απο τα colonial.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62256

    ΕΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΔΟΚΙΜΗ ΣΕ ΟΠΛΟ ΜΕ ΕΣΩ-ΕΞΩ ΤΣΟΚ ΕΞΩΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΜΕ ΟΠΕΣ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 4,5 ΧΙΛΙΟΣΤΩΝ,ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑΙΑ.ΕΡΙΞΑ ΟΚΤΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 10 & 9 κ ΕΞΙ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΥΑΘΙΟ ΣΕ 7-8-9 Ν. ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΧΑΡΤΟΚΥΒΩΤΙΟ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΣ 40 ΕΠΙ 50 ΠΕΡΙΠΟΥ κ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΛΕΧΓΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΟΥΦΕΚΙΑ! ΣΤΑ ΕΧΟΝΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΒΥΣΜΑΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΕΣ ΕΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΜΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ ΞΥΣΜΑΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΗΜΑΔΑΚΙ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ,ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ  ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ! ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΔΕΝ ΡΙΧΤΗΚΑΝ ΛΟΓΟ ΜΝΗΜΗΣ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΟΚΙΜΗ ΑΝ κ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΚΥΝΗΓΩΝ-ΣΥΝΣΚΟΠΕΥΤΩΝ ΟΣΟ Κ ΤΩΝ ΤΕΤΡΑΠΟΔΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΜΑΣ!   ΧΡΗΣΤΟΣ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62271

    MAD MAX Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΣΟΚ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΟΠΩΝ ! ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΩΤΟ ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ,ΘΕΑΣΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ.   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62272

    HASTINGS ! ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΓΝΩΡΙΖΩ !   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    HUNTER1974 στις #340649

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ GEO ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΙΑ ΒΑΙΚΑL MP-153 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΞΩ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΣΟΚ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ COLONIAL H’  ΤΑ TRULOCK ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΔΗΛ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #340651

    Φίλε μου απ’ ό,τι ξέρω, τα colonial τα φέρνει στη χώρα μας το οπλουργείο του κ. Ανδρέα Κούρκουλου στο Ν. Ψυχικό.


     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #62509

     

    Μεταφέροντας το πλαστικό κουτάκι της RΗΙNO που φυλάω τα δύο τσοκάκια της, άνοιξε το καπάκι και έπεσαν στα πλακάκια. Αποτέλεσμα να γυρίσουν ελαφρά τα χείλη προς τα μέσα στο σημείο που κτύπησαν (τα λεπτά χείλη που είναι μέσα στην κάνη, όχι του στομίου).

    Έχει κανείς εμπειρία παρόμοιας επισκευής; Τους δύο γνωστούς οπλουργούς των Αθηνών τους ξέρω, φαντάζομαι πως θα μου ζητήσουν περισσότερα της αξίας των για την επισκευή.

    Κάθε γνώμη δεκτή.

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #62515

    Μην ανησυχείς Γιάννη. Το εργαλείο για την επισκευή τους είναι κάτι σαν μεγάλο σουβλί και η επισκευή απλούστατη. Το έχει σίγουρα ο Κούρκουλος και δεν πιστεύω καν να σε χρεώσει κάτι.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #62517

    Στην αρχή Λεωνίδα είπα να το βάλω σε τσοκόμετρο μήπως έρθει στην θέση του, αλλά αν δεν γίνει τέλειο θα κτυπούν τα σκάγια πάνω στην ανωμαλία, οπότε θα είναι καλύτερα τα εγοστασιακά που έχω. Αναλαμβάνεις τον Αντρέα;

    Φιλικά

    Υ.Γ. Αν έρθεις το Σ/Κ πάρε τηλ. να συναντηθούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    HUNTER1974 στις #62521

    ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΟΥ Α.ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΤΣΟΚ COLONIAL

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #62522

    210-6744184

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    HUNTER1974 στις #62524

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 48 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων