ΒΑΛΤΟΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #32083

    Eyxaristo ayto file Giorgo, ante makari na katebikan na doume kai emeis aspri xronia fetos giati me tin persini itta pou fagame, prepei na toufekame apo to proi mexri to brady gia na synel8oume!!!

    Pantos pio Notia kai sugekrimena sta meri mou, exei riei kamposa nera tis teleytaies meres!!!

    apo poio meros eisai file Giorgo?

    Episis me megali mou xara paratiro pos to 8ema ayto tou forum, olo kai megalonei….!!!!

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #32084

    Κωστη η καταγωγη μου ειναι απο ορεινη ναυπακτια και εκει μενουν οι γονειs μου.εγω μενω ΑΘΗΝΑ δυστηχωs!!!!!!

    οσο για το θεμα που εβαλεs το βαλτοκυνηγι εχει παντα ενδιαφερον και ειναι απο τα πιο συναρπαστικα(για μενα το καλυτερο).το ξαναλεω WELLCOME TO OUR DUCK CLUB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Γιωργοs

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #32087

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΑΙΤΩΛΙΚΟ ΚΑΙ ΝΙΟΧΩΡΙ

    ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΛΥΣ -ΑΕΡΑΣ ΠΟΛΥΣ -ΚΡΥΟ ΠΟΛΥ-ΒΑΡΚΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΛΙΜΝΕΣ

    ΠΑΠΙΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ

    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ-ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΗΜΕΡΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    marangos στις #334482

    ΦΙΛΕ DUCKHUNTER ΣΤΟ ΜΟΥΡΙΚΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΜΕ ΒΑΡΚΑ Ή ΑΠ’ΕΞΩ?

    ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΠΈΞΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #32088

     

      Πάντως το Σ/Κ προς την ΚΩΠΑΙΔΑ, την οποία γύρισα κατά μεγάλο μέρος και κατά τον άξονα των δύο μεγάλων ποταμιών, καθώς και ενός μικροπερεφερειακού υπήρχε αρκετός κόσμος να ψάχνει για … υδρόβια δηλαδή παπιά τα οποία βέβαια ήταν άφαντα παντελώς …

     Όλοι οι κυνηγοί με τους οποίους συζήτησα, είχαν ακούσει ότι επίκειται κακοκαιρία … και υπέθεταν ότι θα κινηθούν πληθυσμοί λόγω καιρού πράγμα που δεν έγινε, γιαυτό και έβριζαν την τύχη τους .. αυτό δε το οποίο ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι άν οι προβλέψεις πέτυχαν, γιατί για νότια έως και Κεντρική Ελλάδα νομίζω ότι απέτυχαν οικτρά … τώρα άν στις 9 Δεκεμβρίου οι θερμοκρασίες των8- 10 βαθμών είναι “σκληρός  χειμώνας” … και μας “έφτιαξαν” την διάθεση και κάναμε όπως πάντα, όνειρα ειδικά για υδρόβια και βαλτοκυνήγι… έ  νομίζω ότι έχουμε διαψευσθεί !!! Δεν ξέρω σήμερα ή χθές,  από  φίλους που ζούν σε παραδοσιακούς κυνηγότοπους υδροβίων άν έχουν κάτι πιό σίγουρο να μας πούν και να μας διαφωτίσουν !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #334483

    Αυτο Γιαννη μου, ειναι πλεον πασιγνωστο. Γι αυτο ολοι μας προσπαθουμε να βασιζομαστε σε πηγες πληροφορησης του καιρου απο το internet. Ομως οταν οι δημοσιογραφοι για να γεμιζουν τα δελτια τους λενε για παγετους και χιονοθυελλες, απ’ το πρωι ως το βραδυ, θελεις δεν θελεις, σου κανουν πλυση εγκεφαλου, και ενω βλεπεις π.χ. στον Ποσειδωνα οτι ο καιρος δεν θα ειναι τιποτα παραπανω απο τυπικα χειμωνιατικος, καπου μεσα σου ελπιζεις να εχει δικιο ο Ευαγγελατος και ο Λιαγκας, που υποσχονται συνθηκες Ανταρκτικης.

    Παντως πραγματι, στις περιοχες Θηβας, Παραλιμνης και Κωπαιδας, που πηγα το ΣΚ, δεν ειχε κανενα απολυτως ενδιαφερον.

    Λεωνιδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #334484


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από THEOD στίς 09 Δεκέμβριος 2003


     

     .. αυτό δε το οποίο ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι άν οι προβλέψεις πέτυχαν, γιατί για νότια έως και Κεντρική Ελλάδα νομίζω ότι απέτυχαν οικτρά … τώρα άν στις 9 Δεκεμβρίου οι θερμοκρασίες των8- 10 βαθμών είναι “σκληρός  χειμώνας” … και μας “έφτιαξαν” την διάθεση και κάναμε όπως πάντα, όνειρα ειδικά για υδρόβια και βαλτοκυνήγι… έ  νομίζω ότι έχουμε διαψευσθεί !!! Δεν ξέρω σήμερα ή χθές,  από  φίλους που ζούν σε παραδοσιακούς κυνηγότοπους υδροβίων άν έχουν κάτι πιό σίγουρο να μας πούν και να μας διαφωτίσουν !!!!

    FILE GIANNH,

    ONTOS H ENTASH TON FAINOMENON DEN HTAN AYTH POY PERIMENAME.

    MEXRI THN PARASKEYH TO APOGEYMA POY PARAKOLOYTHISA TOYS PINAKES TON MONTELON PROGNOSHS OLA EDEIXNAN OTI PAME GIA XIONI AKOMA KAI STA PEDINA.

    THA PROSPATHISO NA EKSIGISO ME APLA LOGIA AYTO POY SYNEVH.

    STHN METEOROLGIA YPARXOYN PANTA OI ASTATHMISTOI PARAGONTES. AYTO POY SYNEVH KAI DEN EIXAME TA FAINOMENA POY PERIMENAME HTAN OTI TO XAMHLO POY THA EDINE THN APAITOYMENH YGRASIA STHN ATMOSFAIRA OSTE NA GINEI XIONI, DHMIOYRGITHIKE KAI PAREMINE DYTIKOTERA TOY ANAMENOMENOY, STHN ADRIATIKH.

    ETSI ENO EIXAME PSIXRH EISVOLH ME XAMHLES THERMOKRASIES DEN EIXAME THN APAITOYMENH YGRASIA STA NEFH.  GI’ AYTO  KAI EPESE  TOSO LIGO XIONI.

    AN TO XAMHLO DHMIOYRGEITO STHN PELOPONISO OPOS PERIMENAME, THA EIXAME POLY XIONI MEXRI TA 500 METRA YPSOMETRO KAI KATAIGIDES STA PARATHALASSIA.

    H XIONOPTOSH EINAI MIA ORIAKH KATASTASH POY MPOREI EYKOLA NA METAVLITHEI PROS TA KALYTERO H TO XEIROTERO.

    VEVAIA TO SAVVATO TO VRADY, TOYLAXISTON TA MONTELA POY PARAKOLOYTHO EGO (OXI SITES ME ETOIMES PROGNOSEIS) EIDAN THN KATASTROFIKH ALLAGH. DYSTYXOS EIMOYN EKTOS ATHINON KAI DEN MPOROYSA NA EIMAI ONLINE GIA NA SAS ENHMEROSO.

    ANEKSARTHTA AP’ AYTO, PLHROFORIES APO FILOYS POY KYNHGOYN STON EVRO KAI STHN MAKEDONIA YPHRKSAN METAKINHSEIS YDROVION.

    KOSTAS


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #32098

    Καλημερα σε ολη τη κυνηγοπαρεα!

    δυστηχωs και τα δικα μου νεα ειναι απογοητευτικα.απο παπια ελαχιστα εωs καθολου και ψηλα μπεκατσινια εξαφανισμενα και βεβαια ο καιροs χτεs μεχρι το μεσημερι μαλακοs χωριs αερα.κατα το μεσημερακι εβαλε βοριοδυτικο κανα 4 αλλα εφυγα γιατι βαρεθηκα.πικρα για αλλη μια φορα

    Γιωργοs

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #32099

    PAIDIA KALIMERA, GNOSTOS MOU, POU EIXE PAEI KAPOU STHN LAMIA  XTES GIA YDROBIO, ANEFERE POS EPAIZAN PARA POLLA KOPADIA APO KIRKIRIA. KAI MILAGE GIA MEGALA MPOULOUKIA TON 40 KAI 50 POULION. EPISIS O KOSMOS ITAN POLUS KAI MONO LIGOI EKANAN POULIA LOGO TOU OTI PETAGAN PSILA LOGO APNOIAS!!!

    PANTOS TO KALO EINAI OTI ARXIZOUN KAI MPAINOUN!!!!

    GIA NA DOUME TI MAS EPIFULASSEI H TYXH TIS EPOMENES MERES!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32100

    TELIKA  ΓΙΩΡΓΟ ΤΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΥΛΙΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΟΚΕΡ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #32102

    Kαλημερα φιλε δημητρη.ετσι ειναι οπωs τα λεs!πολλα λεγονται πολλα ακουγονται αλλα τυχαινει εμειs οπου παμε να μην εχει τιποτα!

    Γιωργοs

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #32104

    kalimera paidia,…apo oti eida gia ton kairo…perimenoun nea kakokairia apo bdomada..twra ean einai san atin pou perase trexa gireye…to s/k eimoyn messinia,,,para para polles tsixles alla piasmenas se meroi poy oyte fidi den pernaei…oyte me ipefthini dilwsi den katebenan ston kampo..apotelesma s/k 10 tsixles…kalinixta

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32116

     Το να καταφερεις τελικα να βρεις το μερος με τα πουλια, ειναι μερικες φορες σαν το τζοκερ, και μερικες σαν να προσπαθεις να λυσεις εξισωση 20ου βαθμου. Με τοσες παραμετρους που πρεπει να εχεις υποψη, απορω πως δεν εχει βγει ακομα προγραμμα με το στερεο μοντελο της Ελλαδας, τις καιρικες συνθηκες κλπ κλπ, και να σου βγαζει απο που θα περασουν, που θα πανε, τι φυσιγγια θα κρατας, που θα κατσεις, τι ωρα να πας, και διαφορα αλλα.

     Τωρα τα περι καιρου, ειναι λογικο νομιζω αμα θες να πας βολτα στην Ερμου και βρεχει, να πιστευεις οτι εχεις να κανεις με πρωτοφανη φαινομενα, οτι χρειαζεσαι αλυσιδες στο τζιπ των 4000cc, οτι πρεπει να φορεσεις ρουχα ισχυρου ψυχους και διαφορα αλλα. Αυτα ομως δεν ειναι φαινομενα ακραια, μονο στο μυαλο σου ισως, αλλα πουλανε τα αναθεματισμενα περισσοτερο απο το να λεγες οτι θα πεσει λιγο η θερμοκρασια και επιτελους θα φορεσουμε και κανενα μακρυμανικο ρουχο.

     Παντως εδω και χρονια πιστευω οτι τον καιρο στις τηλεορασεις τον φουσκωνουν λιγακι, και κανει και καλο θεμα στις ειδησεις. “Φοβερο κυμα καυσωνα, Ακραια καιρικα φαινομενα, κλπ κλπ”  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #32140

    POLU YSIXIA EPESE RE PAIDIA GIATI ETSI?TI EGINE XEHY8UKATE OLOI STOYS BALTOUS KAI STA KYNHGOTOPIA KAI DEN EXETE XRONO NA GRAPSETE KANENA NEO?

    PANTOS TA NEA APO KATO, APO THN PERIOXH MOU, OLO KAI GINONTAI PIO EN8ARRYNTIKA SE OTI AFORA TA PAPIA, APO MPEKATSES DEN PAME POLU KALA, EXEI ALLA LIGO METRIMENES, TSIXLES EPISIS EXEI!!!

    ANTE 1 MERA EMEINE AKOMA, NA BGO KAI EGO GIA KYNHGI GIATI EXO REPSEI EDO STHN AGGLIA (PHRA 3-4 KILA SE 4 BDOMADES XAXA)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #32148

    MPEKATSOFTERE POU SPOUDAZEIS STIN AGGLIA ?

    OTAN LES APO EKEI POU EISAI ESU POU ENNOEIS ? PELLOPONISO ?

    EXEIS KANENA KALO VALTOTOPI EKEI ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων