ΒΑΛΤΟΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #32287

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολουs!

    Δημητρη κατα την γνωμη μου παντα δεν υπαρχει ομορφοτερο ξημερωμα απο αυτο του βαλτου.και αν μαλιστα εχει και πουλια τοτε ολα ειναι σαν ονειρο.χαιρομαι που πρωτα απολα σου αρεσε δημητρη εστω και αν δεν ειχε πολλα πουλια ελπιζω την επομενη φορα που θα ερθειs μαζι μαs να ειναι ακομα καλυτερα.

    να ρωτησω και κατι ασχετο ο ΜΠΕΚΑΤΣΟΦΤΕΡΟΣ που ειναι? ακομη νεα του περιμενουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Γιωργοs


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32289

     

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

    KAI EΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΛΠΙΖΩ ,ΦΙΛΕ.

    ΕΛΠΙΖΩ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΚΑΚΙ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗ  ——–ΝΑΥΜΑΧΙΑ—-.

     

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΕΚΑΤΣΟΦΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΑΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑ …..ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑ  ΦΙΛΕ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32290

     Παιδια, αν δεν γελιεμαι, ειναι Ελλαδα, απλα επειδη ειχε πηξει το παιδι τοσο καιρο χωρις κυνηγι, ειναι συνεχεια στην αναζητηση της μπεκατσας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #32293

    Φιλε Δημητρη, χαιρομαι που σου αρεσε η εξορμηση μας. Οπως λες κι εσυ, το ξημερωμα στον βαλτο ειναι μοναδικη εμπειρια και δεν συγκρινεται με αλλες εικονες αλλα ουτε και περιγραφεται σε καποιον που δεν το εχει ζησει. Ποιος φανταζεται, αν δεν το εχει δει με τα ματια του, οτι η επιφανεια της λιμνης μπορει να καπνιζει σαν να ειναι ιαματικα λουτρα, απο την διαφορα της θερμοκρασιας με την ατμοσφαιρα. Ποιος μπορει να περιγραψει τα χρωματα της αυγης μεσα απο τα καλαμια στην ομιχλη ή να διηγηθει τους ηχους του βαλτου που ξυπναει;

    Πιστευω οτι εισαι ηδη ενας εκκολαπτομενος “duckhunter”, και αν εχεις την γαιδουρινη υπομονη που απαιτειται, σου εγγυωμαι να ζησεις μοναδικες στιγμες.

    Επισης, αυτα που περασες με τον γιο σου, τα ζω καθημερινα. Μαλλον ειναι το μεγεθος των πουλιων που ενθουσιαζει τα παιδακια. Τα μικρα θηραματα περναν παντα αδιαφορα απο τα ματια του, τα παπια ομως ειναι παντα θεμα θαυμασμου… και ειναι μολις 3 χρονων…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32294

    ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ Η ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΑ ,ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΝΗ,ΑΣ ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ….ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ  Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Η  ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΥΧΡΩΜΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ ΠΟΥ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΠΙΝΑΚΕΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ…..,ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ Ο ΛΕΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΝΗΣΑΚΙ ΤΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ……

    KAI AFOY TO ZHTAS  ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ LEO

    DUCKHUNTER 2

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #334512

    Αρχιζει και μου θυμιζει τον κυκλο των χαμενων ποιητων… Αλλα δεν πειραζει, μακαρι να εβλεπαν αυτα τα σχολια καποιοι που επιμενουν να μας χαρακτηριζουν αιμοδιψεις δολοφονους αθωων πλασματων ή ψυχοπαθεις που αρεσκονται μονο στο να καταστρεφουν την φυση. Μακαρι επισης, ολοι αυτοι οι οικολογιζοντες καραγκιοζηδες να ζουσαν και λιγο αυτην την φυση που τοσο ενθερμα υποστηριζουν οτι προστατευουν.

    p.s. Αυτο με το Leo στο νησακι του μεσα στην ομιχλη, μου αρεσε ιδιαιτερα! Ειναι πραγματι καποιες εικονες που μενουν ανεξιτηλες…

    Να ‘σαι καλα φιλε Δημητρη, που κατορθωσες να εκτιμησεις την μαγεια αυτου του κυνηγιου, αποτυπωνοντας τις εικονες που σου χαριζει. Γιατι τα παπια καποια στιγμη θα καταναλωθουν, οι εικονες ομως μενουν χαραγμενες για παντα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #32296

    Δημητρη και Λεο βλεπω σαs βγηκε το ποιητικο ταλεντο που οπωs φαινεται ειχατε κρυμενο μεσα σαs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    καλοs ο λεο στο νησακι μεσα στην ομιχλη,αλλα ακομη καλυτερο να ξεπροβαλουν απτη ομιχλη τα ΠΡΑΣΙΝΟΚΕΦΑΛΑ και να κανουν μπροστα σου βενταλια ενω εσυ απλα ΤΑ ΧΑΖΕΥΕΙΣ!!!!!!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32297

    ΤΑ ΧΑΖΕΥΕΙΣ ………Η ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΧΤΕΣΙΝΟ??????Η ΤΑ 4 ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ……. (ΑΧΒΑΧ)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #32298

    Δημητρη το εχω ζησει παλαιοτερα και οντωs τα χαζεψα δεν ηξερα τι να κανω ειχε σταματησει το μυαλο μου!!!

    οσο για αυτο που εκατσε πισω μου και με κοροιδευε θα του ξηγησω το νοημα μαζι με τη ΚΑΣΤΑΝΙΑ που περασε κολυμπωνταs την επομενη φορα!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32299

     ρε παιδια, επιτηδες το κανετε, για να μας σαλταρετε; Εχω να παεω κυνηγι 2 βδομαδες λογω δουλειας και ελιων, και σεις λετε για πρασινοκεφαλα, και αλλα…; Λυπηθητε με……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32301

    ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΤΟ ΒΙΚΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32302


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DUCKHUNTER στίς 22 Δεκέμβριος 2003


    οσο για αυτο που εκατσε πισω μου και με κοροιδευε θα του ξηγησω το νοημα μαζι με τη ΚΑΣΤΑΝΙΑ που περασε κολυμπωνταs την επομενη φορα!!!!!!!!


    [/indent]ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΥ ΕΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    AUTO στις #32304

    παιδια γεια   σαs (zηλεβω)  περασατε πραγματικα ομορφα   να  σαs πω και  εγω  την  εμπιρια  που  εζησα  με  τα παπια . 15/11/1996 στον εβρο 3  ατομα 102  παπια  ολα καθαρα καθισαμε  στην καλιβα 4 ημερεs  σε  ενα μεροs  poy  το  ελεγε ο οδηγοs mas ο  οποιοs πληροφηκε  τοτε 17000δρχ το  ατομο την  ημερα  μονο  για να μαs  παει  πρωι και απογευμα  στο μεροs gia καρτερι  /πρεπει  να  το ελλεγε /φαναρι/  παντωs  to  τζαμι με  τον  τουρκο  που  εψελνε  ηταν 80με  100μετρα  ποιο  μακρια .τρομερη εμπιρια τα  παποια  την  προτη  μερα  τα  σηκοναμε με  τα ποδια  /απαγορεβοντε  οι μπαλιζεs kai oi  χηνεs  oi  opoies  μαs  φαγανε/ περιτο  να  πω  οτι  ολεs  oi  βολεs  se  τετιο  περηβαλον εβρησκαν στοχο  /στην  καλιβα σομπα  με  ξιλα μπριζολεs kονσερβεs  fasolia  απο  την  αλεξανδρουπολη  καλη  παρεα  και πολυ  καλαμπουρη  / για  αφτο  σαs  ζηλεβω/ παντα  τετια  και καλητερα παιδια////

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #32307

    ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ leo ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΒΙΚΤΩΡΑΣ, ΒΑΛΘΗΚΑΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΤΑ ΚΑΠΕΛΑ ΜΑΣ. ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΤΕ ΠΑΠΙΑ? ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΔΑ ΑΠΟ 100 Μ 5-6 ΚΙΡΚΙΡΙΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΑΝ ΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!!

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #32308

    Θα μπορουσα να σου πω, αλλα μετα θα επρεπε να σε σκοτωσω…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων