Τί όπλα έχουμε

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 376 έως 378 (από 378 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #404015

    να βαλω και εγω τα δικαμου ελπιζω να μην το διαβασει η γυνεκαμου 1.aya 25 intses 2.fabarm classis 20 για τα ορτικακια οπου θεριζει 3.breda ermis lyx 4.betinsoli x7 artemis οπου εφηγε προσφατα απο τα χεριαμου 5.και ενα σεντεθιεν verni caron οπου ειναι το προτο οπλο που πειρα και ειναι το δευτερο απο δεξια.

    Καλημέρα σε όλους τους συναδέλφους! Καλή χρονιά να έχουμε! Φίλε herbi αρκετές φορές έχω θαυμάσει τα όπλα σου από φωτογραφίες που είχες βάλει σε άλλα σου ποσταρίσματα! Να’σαι καλά να τα χαίρεσαι! Όπως σου είχα πεί και σε παλαιότερο πόστ, το Aya 25 που έχεις το είχα χαϊδέψει στου φίλου του Χατζιώτη το κατάστημα! Συγνώμη. Λες για τη γυναίκα σου… εμένα τι να πεί που όταν πάμε σε κάποιο κυνηγομάγαζο μαζί είναι σε πρόθυρα ή εγκεφαλικού επεισοδίου ή καρδιακής προσβολής!…. βλέπετε, από το 2004/2005 και μέχρι τώρα έχουν περάσει πάρα πολλά όπλα από τα χέρια μου, είχα μόνιμα στον οπλοβαστό μου 8-9 όπλα, κατάφερα από το πάσχα μέχρι και προχθές να τα κάνω 5 και από ….χθές…. τα έκανα 6!!! χα,χα, χα! Φίλε herbi, παρών και η γυναίκα στου Γιαλυτάκη οπότε καταλαβαίνετε…. σε “αναμμένα κάρβουνα” καθόταν! χα, χα, χα!!! Έχουμε και λέμε λοιπόν… νυν κάτοχος ενός Chapuis RGP Progress, Simson 35/70 κατασκευασμένο από τη Merkel το 1969 σύμφωνα με τα επίσημα αρχεία της εταιρίας, μονόκαννου Manuarm με κινητό ουραίο Cal.36 (το πρώτο μου οπλάκι), Breda Antares Special και Breda Apollo Super, Lanber 2065 cal.20, και από χθές ευτυχής κάτοχος μιας Browning Fusion (το παλιό μοντέλο)! 

    Προφανώς δεν μετράει, αλλά γράφω και μερικά όπλα που πέρασαν από τα χέρια μου (κατά σειρά απόκτησης) και δεν τα κατέχω πλέον, έτσι για να δείτε τη μούλια μου (…μας !!)

    Αλληλεπίθετο Lanber 2077, 67cm Cal.12

    Καραμπίνα Fabarm Eurolion MKII 66cm Cal.12

    Αλληλεπίθετο Franchi Alcione SX 66cm Cal.12

    Καραμπίνα Beretta X-trema 71cm cal.12

    Αλληλεπίθετο Bettinsoli Overland (swan neck) 63cm cal.12

    Καραμπίνα Benelli Super 90 Collimatore 61cm cal.12

    Αλληλεπίθετο Beretta 687 Silver Pigeon II Sporting 71cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Merkel mod.8 76cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Ugartechea Mod.30 60cm cal.12

    Καραμπίνα Benelli Black Eagle 66cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Ugartechea Mod.40 66cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Brno ZP49 72cm Cal.12

    Πλαγιόκαννο Brno ZP149 72cm Cal.12

    Πλαγιόκαννο Ugartechea Mod.40(single trigger) Cal.16

    Πλαγιόκαννο Merkel 74E 71cm Cal.12

    Καραμπίνα Benelli Super Sport 71 cm cal.12

    Όπως καταλαβαίνετε και στα πατρικά μου εδάφη αλλά και στον Άγιο Νικόλαο Λασιθίου που διαμένω τα τελευταία 5 χρόνια, μου έχουν “φτιάξει” στα τοπικά Τ.Α. 2 φακέλλους περιποιημένους :mrgreen:  να ΄μαστε καλά να τα χαιρόμαστε τα όπλα μας αδέλφια! 😀


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #404017

    Καλημέρα σε όλους τους συναδέλφους! Καλή χρονιά να έχουμε! Φίλε herbi αρκετές φορές έχω θαυμάσει τα όπλα σου από φωτογραφίες που είχες βάλει σε άλλα σου ποσταρίσματα! Να’σαι καλά να τα χαίρεσαι! Όπως σου είχα πεί και σε παλαιότερο πόστ, το Aya 25 που έχεις το είχα χαϊδέψει στου φίλου του Χατζιώτη το κατάστημα! Συγνώμη! Λες για τη γυναίκα σου… εμένα τι να πεί που όταν πάμε σε κάποιο κυνηγομάγαζο μαζί είναι σε πρόθυρα ή εγκεφαλικού επεισοδίου ή καρδιακής προσβολής!…. βλέπετε, από το 2004/2005 και μέχρι τώρα έχουν περάσει πάρα πολλά όπλα από τα χέρια μου, είχα μόνιμα στον οπλοβαστό μου 8-9 όπλα, κατάφερα από το Πάσχα μέχρι και προχθές να τα κάνω 5 και από ….χθές…. τα έκανα 6!!! χα,χα, χα! Φίλε herbi, παρών και η γυναίκα μου στου Γιαλυτάκη οπότε καταλαβαίνετε…. σε «αναμμένα κάρβουνα» καθόταν! χα, χα, χα!!! Έχουμε και λέμε λοιπόν… νυν κάτοχος ενός πλαγιόκαννου Chapuis RGP Progress, ενός πλαγιόακννου Simson 35/70 κατασκευασμένο από τη Merkel το 1969 σύμφωνα με τα επίσημα αρχεία της εταιρίας, ενός μονόκαννου Manuarm με κινητό ουραίο Cal.36 (το πρώτο μου οπλάκι), μίας καραμπίνας Breda Antares Special και μίας Breda Apollo Super, ενός ποζέ Lanber 2065 cal.20, και από χθές ευτυχής κάτοχος μιας καραμπίνας Browning Fusion (το παλιό μοντέλο)! 

    Προφανώς δεν μετράει, αλλά γράφω και μερικά όπλα που πέρασαν από τα χέρια μου (κατά σειρά απόκτησης) και δεν τα κατέχω πλέον, έτσι για να δείτε τη μούρλια μου (…μας !!)

    Αλληλεπίθετο Lanber 2077, 67cm Cal.12

    Καραμπίνα Fabarm Eurolion MKII 66cm Cal.12

    Αλληλεπίθετο Franchi Alcione SX 66cm Cal.12

    Καραμπίνα Beretta X-trema 71cm cal.12

    Αλληλεπίθετο Bettinsoli Overland (swan neck) 63cm cal.12

    Καραμπίνα Benelli Super 90 Collimatore 61cm cal.12

    Αλληλεπίθετο Beretta 687 Silver Pigeon II Sporting 71cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Merkel mod.8 76cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Ugartechea Mod.30 60cm cal.12

    Καραμπίνα Benelli Black Eagle 66cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Ugartechea Mod.40 66cm cal.12

    Πλαγιόκαννο Brno ZP49 72cm Cal.12

    Πλαγιόκαννο Brno ZP149 72cm Cal.12

    Πλαγιόκαννο Ugartechea Mod.40(single trigger) Cal.16

    Πλαγιόκαννο Merkel 74E 71cm Cal.12

    Καραμπίνα Benelli Super Sport 71 cm cal.12

    Όπως καταλαβαίνετε και στα πατρικά μου εδάφη αλλά και στον Άγιο Νικόλαο Λασιθίου που διαμένω τα τελευταία 5 χρόνια, μου έχουν «φτιάξει» στα τοπικά Τ.Α. 2 φακέλλους περιποιημένους   να ΄μαστε καλά να τα χαιρόμαστε τα όπλα μας αδέλφια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #404944

    .

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 376 έως 378 (από 378 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων