Τί όπλα έχουμε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 378 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    PEGO στις #31218

    ΕΧΩ BERRETA 390 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΜΠΛΟΚΗ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΖΗΜΙΑ (ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΕΡΣΙ!!! ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΜΕΛΗΣ. ΑΜΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ  ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 100 ΧΡΟΝΩΝ.ΑΥΤΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #31222

    ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΑΣΠΑΤΕΥΕΙΣ(ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ) ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ.ΔΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΠΕΙΡΟΥΣ.ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΕΙΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    PEGO στις #31223

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΔΗΜΗΤΡΗ.ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #31232

    Λοιπον εχο στι κατοχη μου 3 οπλα. Δυο καραμπινες και ενα σουπερ ποζε.

    Benelli SL 123 me71cm kannikai 2 exoterika choke ***,*  , ligo palio alla prospatho na to sidiro oso boro kalitera kai mexri stigmis den mou exei emfanisei kanena provlima

    Benelli Raffaello 121 magnum me 65cm kanni kai ola ta choke, poli kalo zugisma!!!!

    super pose Franchi Falconet L 66cm kai ola ta choke .Einai auto pou exo gia ola ta kunigia pleon..mexri stigmis euxaristimenos. mono ena mikro provlima stin epomisi giati mou erxetai ligo pio xamila apo to mati kai prepei na kano diorthosi.auto tha prospathiso na to sinithiso allios tha pao se en aoplourgo pou mou poteine o KA-BAR gia gia anallaxo tin klisi apo to kodaki.

    to epomeno ena akoma super pose isos..protinetai kati mipos?

    a kai kati allo …epitrepetai na xrisimopoieis oplo opou  i adeia oplokatoxis den einai sto onoma sou px. tou patera mou??

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #31233

     Δημητρη, μαλλον το αντιθετο θα ελεγα εγω. Το οπλο θελει καθαρισμα και φροντιδα σχολαστικη μετα απο καθε εξοδο, ασχετα απο το αν εχουμε πυροβολησει η οχι. Αμα εχεις πυροβολησει θελει και καθαρισμα, αλλα και μονο με το πιασιμο με τα χερια, θελει ενα σκουπισμα με πανι με λιγο λαδι. Αυτο ειναι το βασικο για να εχεις ενα οπλο αρκετο καιρο, και να διατηρηται σε καλη κατασταση. Επισης βασικο ειναι να ξερεις να το λυνεις, ειδικα τα αυτογεμη, αλλα ως εκει που πρεπει, οχι να αντικαταστησεις τον οπλουργο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #31236


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 23 Οκτώβριος 2003


     Δημητρη, μαλλον το αντιθετο θα ελεγα εγω……..

    ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΧΝΟ ΔΕΣΙΜΟ-ΛΥΣΙΜΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΘΟΡΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΟΠΛΟ(ΠΧ Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ)


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    Θόλος στις #31239

     

    Γειά χαρά παιδιά,έχεις κανείς κανένα πλαγιόκανο BRNO Τσεχοσλοβακικο?

     δεν έχω πρόχειρα αυτή τη στιγμή άλλα στοιχεία (μόλις το αγόρασα δεύτερο χέρι σε πολύ καλή κατάσταση δεν ξέρω και πάρα πολλά από όπλα, απλός όταν το έπιασα και το απώμησα, ένιωσα ότι “μου πάει” πολύ. Ο τύπος που μου το πούλησε μου έδωσε δύο συμβουλές

    1) να αφήνεις το πουλί να ξεμακραίνει

    2) να χρησιμοποιείς Neo Velox φυσίγγια

    ξέρει κανείς κανένα καλό φυσίγι στα 32-33 γραμμάρια για τέτοιο δικαννάκι?

    Ευχαριστώ

    Γιώργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    XARISIS στις #31273

    File Giorgo prosexe to toufeki pou agorases vgazei arketa provlimata, eixa kai ego ena tetoio alla eytixos katafera meso enos filou pou exei katastima na to sproksoume gia kainourgio se ena nisioti.

    Oso gia tis dio simvoles pou sou eipe o filos sou me vazei se skepsis mipos milame gia to idio oplo.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    kloybatos1 στις #31276

    BENELLI RAFFAELO SPECIAL LUSSO 66 CM KANNH ME 5 ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    LINOS21 στις #31277

    egw exw karabina remington 11-87 premier h opoia einai ekplhktikh.gia ton filo pou rwthse gia agglika opla exw ena palio londreziko dikano me kokoria tou papou mou pou einai toulaxiston 75 etwn alla den prosferetai gia pwlhsh giati einai oikogeneiako khmilio.to phra mia mera gia kynhgi kai peritto na sas pw oti skotwnei.katevasa tsixla sto theo xwris psemmata.epishs exw kai ena merkel germaniko plagiokano tou patera mou kai auto polu kalo oplo alla genikotera egw den ta paw kala me ta plagiokanna.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    DRAM στις #31279

    ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!  ΣΤΗΝ  ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΧΩ 3 ΟΠΛΑ

     

    α} ΕΝΑ ΡΩΣΙΚΟ ΜΟΝΟΚΑΝΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ  ΜΟΥ ΟΠΛΟ

     

    β} ΕΝΑ S.P BETTINSOLI ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΩ  ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ  ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ.

     

    γ} ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΙΑ    BREDA MIRA .ΚΥΡΙΟΣ ΓΙΑ ΦΑΣΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ  ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΟ  ΜΟΥ ΟΠΛΟ ΣΕ  ΟΛΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ.

     

    # ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????   ΠΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ????  

     

     

     

    ΧΡΗΣΤΟΣ….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #31292

    ΦΙΛΕ DRAM ΕΧΩ ΜΙΑ ΒΡΕΔΑ ΜΙΡΑ ΣΥΝΘΕΤΙΚΗ ΜΑΥΡΗ ΜΕ 61 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΝΗ ΚΑΙ 5 ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΣΩ ΕΞΩ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΣΤΟΥΣ 71 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΧΡΟΝΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΥΝΗΓΑΩ ΦΑΣΕΣ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

    ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ Μ-SPEED 34 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΗΣ NOBEL SPORT ΠΡΑΣΙΝΑ

    ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΙΞΑ LABRO BITURBO ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ

    ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΣ ΣΤΑ ΦΥΣΣΙΓΙΑ -ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΛΑΔΩΤΗ ΓΙΑΤΙ…..

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    DRAM στις #31295

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ  ΣΟΥ  ΦΙΛΕ CAMDOF.

     

    ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ  ΦΑΣΕΣ ΒΡΕΘΗΚΑ  ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΑ NOBEL SPORT 206 FORMOYLA 36gr ΣΕ ΚΟΥΤΙ ΤΩΝ 10 ΤΕΜ  ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ  ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ  

    ΑΝ ΚΑΙ ΚΛΟΤΣΟΥΣΑΝ ΛΙΓΟ! ΜΑΛΩΝ ΛΟΓΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙΡΟΥ..

     

    ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ  ΑΠΟ 2-3 ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ MSREED 34 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ. ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ  ΚΑΙ ΘΑ  ΓΡΑΨΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

    ΚΑΘΩΣ  ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #31297

      ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ FABARM 368 ΜΕ 61CM KANH,ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ;

     ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ (π.χ.ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 391;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #31319

    Αγαπητέ φίλε λέων,

    Δεν ξέρω για την fabarm, αλλά άν κυνηγήσεις με 391 θα καταλάβεις την διαφορά της απόλυτης αξιοπιστίας, της φοβερής δύναμης κρούσης και της ποιότητας κατασκευής. Το όπλο δεν παίζεται κυριολεκτικά. Δεν υπαρχουν στον μηχανισμό της ελατηριάκια, τζατζαλάκια και μαμαλάκια, είναι compact ακόμα και στο κλείστρο της, οι εφαρμογές που έχουν τα τμήματά της μεταξύ τους είναι τέλειες. Ένα από τα καλύτερα όπλα που έχουν περάσει από τα χέρια μου.(παλαιότερα είχα FRANCHI) Όσο για ντουφεκιές που βγάζει ειλικρινά “ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ”!!!!!!!!!!!!

    ……………..
    alex

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 378 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων