High-tech ρουχα

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 16 έως 26 (από 26 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #32246

    Καλησπερα σε ολουs.

    παιδια δεν ειναι τυχαιο που η COLUMBIA ειναι η νουμερο 1 εταιρια σε ρουχα outdoor  σε ολο τον κοσμο.προσωπικα δεν την αλλαζω με καμμια αλλη εταιρια χωριs ομωs να κατακρινω τιs αλλεs.ολα τα ρουχα που εχω καλοκαιρινα και χειμωνιατικα ειναι τηs columbia.και οχι μονο για κυνηγι αλλα και για βολτα εχει καταπληκτικα ρουχα.leo το duck club ειναι αψογο και οντωs αδιαβροχο.το ξερειs αφου το τεσταρισεs καλα προχτεs το απογευμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #32247

    Τασο, τι εννοεις οτι ειναι αδιαβροχο εκτος απο τις τσεπες; Το ιδιο μπουφαν εχω κι εγω αλλα δεν εχω προσεξει τιποτα για τις τσεπες. Μολις χθες το φοραγα παλι με βροχη στο βαλτο και δεν μπηκε σταγονα στις τσεπες. Ισα ισα που οι τσεπες ειναι και το μονο εμφανες σημειο που μπορεις να δεις και την επενδυση omni tech, αφου σε ολο το υπολοιπο εσωτερικο εχει φοδρα.

    Λεωνιδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #32264

    Leo στο δικό μου με δυνατη βροχή ή όταν μπαίνω στο νερό με γαλότσες στήθους, οι δύο μπροστινες εξωτερικές τσέπες (από το εξωτερικό μπουφάν) νοτίζουν. Πιθανόν να μην είναι σωστά στεγανοποιημένες.

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #334509

    Εχω μια υποψια. Οι τσεπες αυτες ειναι το μοναδικο σημειο που η μεμβρανη ειναι εκτεθειμενη απο μεσα. Αν βαζεις φυσιγγια σ’ αυτες τις τσεπες, ειναι λογικο μετα απο λιγο καιρο, η μεμβρανη να φθαρει και να χασει τις ιδιοτητες της. Τι λες;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #32272

    ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ FORUM.Η ΘΕΩΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΣΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ.

    ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΑΡΒΥΛΑ GORETEX AIGLE -MEINTL.

    EIMAI ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΖΕΥΓΑΡΙ.ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΗΤΑΝ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ.ΠΑΡΟΛΛΩ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΗΘΕΣ ΤΕΣΤ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΥΒΑΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΗΡΑΝ ΑΡΙΣΤΑ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ.

    ΣΕ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΕΜΑΤΟ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΧΑΜΗΛΗ ΒΛΑΣΤΗΣΗ ΤΡΙΦΥΛΙΟΥ ΑΝΤΕΧΟΥΝ 1 ΩΡΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΝΕΡΟ -ΥΓΡΑΣΙΑ ΜΕΣΑ ΟΠΟΤΑΙ ΤΟ ΒΑΔΙΣΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΕΩΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ.

    ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΗΓΑΝΕΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η ΚΑΘΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΑΓΟΡΑ .

    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 24 ΦΟΡΕΣ.

    ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΑΩ ΚΥΝΗΓΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 150 ΕΞΟΔΟΙ ΟΠΟΤΑΙ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΡΒΥΛΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΑΛΛΑ ΤΟ 100% ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ GORETEX ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #32277

    Μήπως πήρανε νερό από πάνω springer;Τά δικά μου(Meindl-Elbrus Pro)σε χαμηλή βλάστηση μέ υγρασία(χαμηλή εννοώ μέχρι τόν αστράγαλο περίπου) δέν βάλανε νερό,ενώ σέ ψιλώτερη βάλανε.Καί τό συμπέρασμά μου είναι ότι έβαλαν από πάνω.Δηλαδή βράχηκε τό παντελόνι,μετά η κάλτσα,καί μετά τό νερό κατέβαινε μέσα στό άρβυλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #32278

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΡΕΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΣΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

     

    ΧΑΡΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    RONIN στις #334513

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ MEINDL ISLAND PRO ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΝΕΡΟ.ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΟΛΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ (ΠΕΡΔΙΚΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΤΣΙΧΛΕΣ – ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ) ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΑΛΟΙΦΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΚΕΡΙ(ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ GRANGER’S).ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΟΠΛΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ )ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ.

    ΦΙΛΕ ΧΑΡΗ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΕΡΙ ΤΗΣ GRANGER’S ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #32306

    ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ RONIN. ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΒΡΟΧΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΤΕΓΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ. ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΡΑΙΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΕΡΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΠΗΓΗ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΦΙΛΕ Leo ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΝΕΡΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΔΡΑ ΟΠΩΣ ΤΡΙΒΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ  ΚΑΙ Η ΜΕΣΑ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΗ.

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #32309

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΑΚΤΙΚΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΤΙΚΑ ΚΕΡΙΑ ΚΤΛ ΣΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΠΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ 200 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ  ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΠΡΕΙ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ Α ! ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ.

     

    ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΣΤΑΘΗ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΟ ΣΠΡΕΙ FOOTWEAR PROOFER(GRANGERS) ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΤΕΓΑΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    RONIN στις #334515

    ΦΙΛΕ SPRIGER ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΚΕΡΙ ΤΗΣ GRANGER’S KAI ΘΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ.

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 16 έως 26 (από 26 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων