ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΨΑΡΕΜΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 515 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #70065

    Σημερα το πρωι μετα απο πολυ καιρο ακουσα για καλο περασμα απο τσιπουρες στα νοτια του νησιου και μαλιστα οι αριθμοι ειναι πολυ μεγαλυτεροι απο τα κανονικα για την εποχη επιπεδα..Ετσι αφου εδω στο νησι εχουμε αναστολες για το κυνηγι [ελεω της γριπης και των μετρων που εχουν ληφθει..] δεν ειναι κακη ιδεα μια Κυριακατικη εξορμηση για παρακτιο..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #70249

    ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ.ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΡΩΙΝΟ ΒΑΛΤΟΚΥΝΗΓΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΒΑΡΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΑΚΙΑ(ΘΑΣΟΥ)ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΗΡΑΜΕ 3ΚΙΛΑ ΦΑΓΓΡΙΑ ΛΙΓΑ ΣΚΑΘΑΡΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΨΙΛΑ,ΟΚΑΙΡΟΣ ΑΠΝΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΡΥΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #71012

    ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΟΣ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΟΠΥΡΓΟ 4 ΩΡΕΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΓΛΥΨΑΝΕ ΤΟΝ ΓΛΥΚΙΤΑΤΟ ΦΑΡΑΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #71957

    καλημερα παιδια υπαρχει καμια πληροφορια για παρακτιο ψαρεμα κοντα στην αττικη σκεφτομαι λαυριο η ωρωπο δεν βλεπω κινηση ακομα μαλλον οταν θα τελιωσει το κυνηγι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #71980

    Να σου προτείνω Αγ. Νικόλαο ..(Ανάβυσσο) 

    Έχει Λαβράκια και Τσιπούρες …καλά σε Μέγεθος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #71986

    ευχαριστω ρε θανο προς τα κει και εγω σκεφτομαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #72142

    χθες πηρα το εθνος επειδη ειχε το ενθετο ψαρεμα και φουσκωτο.ειχε αφιερωμα στο χταποδι και τροπους πως να το ποιασουμε.ειχε την κολπαδα που βαζουμε ψαρακια και την κολπαδα με κοκοροποδαρα.φιλος μου τα ψαρευει με λιπος απο γουρουνι εχει δοκιμασει κανεις αυτο τον τροπο?καντε μια προσπαθεια ειναι αρκετα αποτελεσματικος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #72143

    Με οτιδήποτε τους κινεί την περιέργεια ή τους ανοίγει την όρεξη πιστεύω ότι μπορεί να τα πιάσει κανείς.Προσωπικά προτιμώ να τα βρίσκω στη φωλιά τους και όσοι άλλοι φίλοι ασχολούνται με το ψαροτούφεκο θα έχουν προσέξει ότι γύρω από την φωλιά μαζεύουν διάφορα αντικείμενα που γυαλίζουν,όπως κέλυφη από μύδια ,καπάκια ή κουτάκια από αναψυκτικά,πετρούλες με έντονα χρώματα και άλλα.Από την ακτή που τα κυνηγάω μόνο συμπτωματικά ,τα έχω βγάλει ακόμα και με αλουμινόχαρτο η και με σκέτο αγκίστρι.

    Επειδή δεν ήρθε αεροπλάνο χτές λόγω κακοκαιρίας ,σήμερα ήρθε το χτεσινό έθνος και έτσι ακόμη δεν διάβασα το ένθετο αλλά φαντάζομαι ότι θα λέει πράγματα που όλοι λίγο πολύ γνωρίζουμε.Τώρα που τελειώνει το κυνήγι θα έχουμε να πούμε περισσότερα γιά το ψάρεμα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #72173

    ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΨΑΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ  Α ΝΑΒΥΣΣΟ 2 ΣΠΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ  ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΩΡΩΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ

    ΟΕΟ

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ

    ΟΕΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #72864

    ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ  ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥΑΓΚΙΣΤΡΟ ΒΥΘΟΥ ΜΕ ΚΑΛΑΜΙ( ΜΟΤΕΡ) ΚΑΜΟΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #72866

    ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΖΗΤΑΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΝΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΑΠΛΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #72867

    AN ZHTAS GIA ΔΟΛΟΜΑ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΑΡΔΕΛΑ ΣΕ ΠΟΛΥΑΓΚΙΣΤΡΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #72869

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΗΣ ΠΕΤΟΝΙΑΣ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΑΓΚΙΣΤΡΙΟΥ ΤΟ ΒΑΡΥΔΙ  ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΤΡΙΦΤΑΡΙ ,ΤΟ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ Η ΣΑΡΔΕΛΑ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΨΩΜΙ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #72874

    Επειδή στα μέρη που ψαρεύω εκτός από λαυράκια καί τσιπούρες κυκλοφορούν και γοφάρια τα οποία και κυνηγάω περισσότερο,χρησιμοποιώ πολυάγκιστρο με ατσαλίνα και πετονιά Νο 35 ή 40,τα νούμερα από αγκίστρια και στριφτάρι δεν θυμάμαι γιατί τα διαλέγω με το ‘μάτι’.Εκτός από σαρδέλλα μπορείς να βάλεις φιλέτο από κεφαλόπουλο και τα δύο είναι πολύ καλά αν και τα χρησιμοποιώ μόνο όταν δεν έχω ζωντανό (κεφαλόπουλο-ζαργάνα)του οποίου είμαι φανατικός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #72878

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΗ .

    ΤΟ ΠΟΛΥΑΓΚΙΣΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΕΣ ΠΑΡΑΛΑΓΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΗΛΛΕΣ ΠΕΤΟΝΙΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΛΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΕΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΔΟΛΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΜΑΤΩΣΙΑ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ.  ΜΕ ΤΟ ΨΩΜΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΕΩΣ ΜΗΔΑΜΙΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΨΑΡΙ. Η ΣΑΡΔΕΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΨΑΡΟΤΡΟΦΗ ( ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΟΤΕ ΜΟΥ). ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ 35ΑΡΑ ΠΕΤΟΝΙΑ ΑΟΡΑΤΗ ΜΕ 5 ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΨΑΡΙΑ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΓΚΙΣΤΡΙ Νο1 ή 2 ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ  Νο3 ή 4. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΓΚΙΣΤΡΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ ΣΑΡΔΕΛΑΣ ( ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΟΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ 2 ΣΑΡΔΕΛΕΣ ΜΑΖΙ) , ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΣΑΡΔΕΛΑΣ  ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΧΤΡΥΠΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΕΚΕΙ. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΕΠΑΦΟ ΤΟ ΔΟΛΩΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΡΙΨΗ ΤΟΥ . ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΗΣ ΑΡΜΑΤΩΣΙΑΣ ΚΑΝΕΙΣ 2 ΣΤΑΥΡΩΤΕΣ ΘΗΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΦΙΞΕΙ Η ΠΕΤΟΝΙΑ. ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΡΙΔΙ (ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ) ΑΝ ΚΑΙ Η ΣΑΡΔΕΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΡΟΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΟΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΑΡΔΕΛΑ ΣΧΙΣΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΗΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ-ΑΝΕΠΑΦΗ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΧΑΡΙΑ ( ΣΑΡΓΟΙ,  ΜΟΥΡΜΟΥΡΕΣ, ΛΙΓΔΕΣ ).  ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΛΑΓΡΩΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΠΟΥ ΨΑΡΕΥΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΒΑΣΙΚΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΜΑΛΑΓΡΑΣ ΤΟ ΔΟΛΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ. ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΙΓΕΣ ΛΙΩΜΕΝΕΣ ΣΑΡΔΕΛΕΣ ΜΕ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ή ΤΗΓΑΝΙΣΜΕΝΟ ΛΑΔΙ ΑΝΑΜΕΜΕΙΓΜΕΝΟ ΜΕ ΑΜΜΟ ΚΑΙ 2 ΒΑΝΙΛΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΠΟΠΟΙΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΓΛΥΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΛΥΣΗ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΜΑΛΑΓΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΛΕΙΩΜΕΝΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΤΑΙΣΕΙ…..!! 

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ 

    ΓΙΩΡΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 515 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων