ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΨΑΡΕΜΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 481 έως 495 (από 515 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #417509

    μπραβο ρε billara ![με συνεφια κανεις τα καλυτερα ψαρεματα!]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #419734

    Πηγα με τον γιο το πρωτο ψαρεμα για φετος προς Σουνιο αποτελεσμα 1 τσιπουρα που εβγαλε ο μικρος αρκετα καλη και κατι σπαρους δεν ενθουσιαστικα ομως απο τα τσιμπηματα

    Λεω αυτο το ΣΚ  να κανω καμια εξορμιση λαρυμνα η λυβανατες εχουμε κανα νεο προς τα εκει αμα θελετε  στειλτε μου ενα πμ για κατι καλυτερο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #423039

    Σημερα ειχε ψαρεμα με τον γιο και βεβαια με τετοια παρεα δεν μας αφισε παραπονουμενους ενα 5 κιλα διαφορα τα βγαλαμε το ασχημο ειναι οτι εχασα ενα καλο χταποδι λογο που ξεχασα την αποχη αυτα ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #423063

    μπραβο φιλε!μια χαρα ειναι.οσο για το χταποδι,δεν πειραζη,θα ερθει αλλο.εγω μετα απο πολυ καιρο πηγα χτες για βραδινο αλλα τιποτα.2 μουρμουρες  αργα το βραδυ πειρα καλες και απο νωρις εβγαλα καμια δεκαρια μικρες που της εστειλα πισω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #427795

    Aπο προχθες αρχισαμε κανα ψαρεματακι για το αγαπημενο μας ψαρι,την τσιπουρα,παμε μου λεει ενα φιλος προχθες

    παμε του λεω αλλα,εγω θα ερθω για παρεα κανα 3ωρο γιατι ειχα απογοητευτη απο περυσι με το ψαρεμα

    ελα ομως που ο φιλος μου εχει βρει ενα καλο κοματι και ολο και κατι εχει εκει περα,με λιγα λογια σε καποια φαση

    που μαλον ετρωγαν τα ψαρια εβγαλε δυο αλανιαρες 650 γραμαρια,μια κοψια ηταν και οι δυο

    εγω εμεινα μακακας που δεν πειρα τα καλαμια μου μαζι,αλλα το ευχαριστηθηκα γιατι τις επιασε ο φιλος

    οποτε επαθα το κατι τις μου και εχθες την εβγαλα εκει ολο το βραδυ παρεα με 3 φιλαρακια

    αλλα αμα δεν τρωνε τα ψαρια ριξε εσυ οτι θελεις μεσα,,μια μουρμουρα πηρα ολο το βραδυ

    αλλα θα ερθει η ωρα που θα παω και θα φανε τα ψαρακια και θα βγαλω κανα καλο κοματι εξω

    επιτελους μετα απο 3 χρονια βρηκα ξανα καινουριο τσιπουροτοπο και πολυ γουσταρω

    αντε γιατι εχω να παρω καλη τσιπουρα πααααρα πολυ καιρο,αυτη ηταν η τελευταια που πηρα

    σε ενα μερος που ειχαμε βγαλει πολλα κοματια,αλλα τωρα πια δεν κανει ψαρια το μερος

    και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι,,μιλαμε για κλασικο τσιπουροτοπο που δεν δουλευει καλα πια

    η φωτο με την τελευταια μας τσιπουρα σε εκεινο το μερος που τις πιαναμε καποτε

    ειναι το συμπεθερακι μου,ειναι γουρουνοκυνηγος και παμε και παρεα για ψαρεμα

    ευχομαι συντομα να σας βαλω και αλλες φωτο με τις φετινες αλανιαρες που ελπιζω να πιασουμε

    αρη απο καλαματα τι εγινε ρε φιλε πας κανα ψαρεμα

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    293
    ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ στις #427809

    Test

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #428060

    Moλις γυρισα απο τον τσιπουροτοπο που σας ελεγα οτι βρηκα,,τελικα μετα το προχθεσινο ξενυχτη χωρις τσιμπια

    σημερα ηρθαν και τα ψαρακια,, απο τις 1 μεχρι τις 2παρα τεταρτο ειχαμε τεσσερις τσιπουριτσες

    ολες του κιλου εκτος απο μια που ηταν στα 800 γραμαρια,και η πιο μεγαλη τις παρεας μας ξεψαρισε

    στην κυριολεξια ενα μετρο πριν βγει στην παραλια,η φωτο ειναι αφιερωμενες στους λατρης τις τσιπουρας

    που για μενα ειναι η βασιλισσα μου στην θαλασσα,,και ευχαριστω τον θεο που μετα απο 2 χρονια καταφερα και βρηκα

    καινουριο μερος για το αγαπημενο μου ψαρι

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #428075

    Moλις γυρισα απο τον τσιπουροτοπο που σας ελεγα οτι βρηκα,,τελικα μετα το προχθεσινο ξενυχτη χωρις τσιμπια σημερα ηρθαν και τα ψαρακια,, απο τις 1 μεχρι τις 2παρα τεταρτο ειχαμε τεσσερις τσιπουριτσες ολες του κιλου εκτος απο μια που ηταν στα 800 γραμαρια,και η πιο μεγαλη τις παρεας μας ξεψαρισε στην κυριολεξια ενα μετρο πριν βγει στην παραλια,η φωτο ειναι αφιερωμενες στους λατρης τις τσιπουρας που για μενα ειναι η βασιλισσα μου στην θαλασσα,,και ευχαριστω τον θεο που μετα απο 2 χρονια καταφερα και βρηκα καινουριο μερος για το αγαπημενο μου ψαρι

    Mεγάλα ψάρια …………. ωραίος ρε Ηλία. Καλοφάγωτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #428085

    Moλις γυρισα απο τον τσιπουροτοπο που σας ελεγα οτι βρηκα,,τελικα μετα το προχθεσινο ξενυχτη χωρις τσιμπια σημερα ηρθαν και τα ψαρακια,, απο τις 1 μεχρι τις 2παρα τεταρτο ειχαμε τεσσερις τσιπουριτσες ολες του κιλου εκτος απο μια που ηταν στα 800 γραμαρια,και η πιο μεγαλη τις παρεας μας ξεψαρισε στην κυριολεξια ενα μετρο πριν βγει στην παραλια,η φωτο ειναι αφιερωμενες στους λατρης τις τσιπουρας που για μενα ειναι η βασιλισσα μου στην θαλασσα,,και ευχαριστω τον θεο που μετα απο 2 χρονια καταφερα και βρηκα καινουριο μερος για το αγαπημενο μου ψαρι

    μπράβο ηλία καλοφάγωτα αυτα να μας δείχνεις να σε χαιρόμαστε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #428120

    Nα ειστα καλα παιδια ευχαριστω,,σιγουρα θα εχουμε και συνεχεια,εχουμε μπροστα ολο το καλοκαιρι

    υγεια να εχουμε και κανα ψιλο για δωλοματα,γιατι ετσι οπως παμε σε λιγο θα αρχισω να βγαζω καβουρακια

    για να ψαρευω τσιπουρες,παλι καλα που το μερος ειναι κοντα μου,κανα 20 λεπτο με το αμαξι

    οποτε κατι θα κανουμε,,ηταν να μην βρω το μερος,τωρα που το βρηκα θα φαμε κανα ψαρακι καλο φετος

    χθες ηταν μια μερα χαρμα,απο τις παρα πολυ καλες που λεμε,,αφου την  ξερετε την παροιμια με το πιατο

    ο φιλος μου εκατσε μεχρι το πρωι,και τελικα πηρε αλλες δυο του κιλου μιση ωρα αφου εφυγα

    δηλαδη εχει να πεσει πολυ ψησιμο προσεχος, τα ψαρια θελουν καλη παρεα και στο ψαρεμα,αλλα και στο φαγωμα

    ευχομαι σε ολους καλα ψαρεματα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #428161

    Ωραιος Ηλια. παντα τετοια.

    Εγω πρωτη  πρωτη φορα που πηγα για ψαρεμα, στο Αλιβερι,  επιασα δυο τσιπουρες περιπου μισοκιλες.

    Ωπα, λεω, εδω ειμαστε καινουριο χομπι.

    Μετα 4-5 φορες που πηγα, δεν επιασα τιποτα.

    Πεταξα και τα καλαμια και τις πετονιες, και ησυχασα.

    Αμα δεν ξερεις τα κολπα και δεν πιανεις ψαρια, μεχρι και το καπνισμα μπορει να αρχισεις περιμενοντας να τσιμπισει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #428162

    Σταθη, μονο η πετονια μου λειπει :

    https://www.youtube.com/watch?v=zVAHR1DKdYM

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #428165

    Παναγιωτη το ψαρεμα δεν ειναι σαν το κυνηγι,θελει πολυ υπομονη γιατι τα ψαρια δεν τρωνε ουτε ολες τις ωρες

    ουτε ολες τις ημερες,σιγουρα ο καθενας εχει και καποια μυστικα,και θελει και γνωση του τοπου που ψαρευεις

    και γενικα πρεπει να μαθης καποια πραγματα για το ψαρι που κυνηγας,για το πως να κανεις αρματωσιες σωστες

    και πως να βγαζεις ενα ψαρι σωστα εξω,για να μην  μενεις στα καλα ψαρια με το καλαμι στο χερι

    εγω παντα παω με παρεα,ξερω οτι τις πιο πολλες φορες δεν θα πιασω, αλλα απο το να κατσω σπιτι μου

    και να βλεπω τηλεοραση καλητερα περναω στην παραλια με ενα δυο φιλαρακια μου,και αμα κατση εκατσε

    ασε που θελεις και φουτερακι μετα τις 12 το βραδυ,,δροσουλα καργα,,και μουσικη τις θαλασσας το κυμα

    ΥΣ

    Ωραιο το κανo για καθετες σε καμια παραλια,και γυμναστικουλα πολυ καλη ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #428166

    Παναγιωτη το ψαρεμα δεν ειναι σαν το κυνηγι,θελει πολυ υπομονη γιατι τα ψαρια δεν τρωνε ουτε ολες τις ωρες

    ουτε ολες τις ημερες,σιγουρα ο καθενας εχει και καποια μυστικα,και θελει και γνωση του τοπου που ψαρευεις

    και γενικα πρεπει να μαθης καποια πραγματα για το ψαρι που κυνηγας,για το πως να κανεις αρματωσιες σωστες

    και πως να βγαζεις ενα ψαρι σωστα εξω,για να μην  μενεις στα καλα ψαρια με το καλαμι στο χερι

    εγω παντα παω με παρεα,ξερω οτι τις πιο πολλες φορες δεν θα πιασω, αλλα απο το να κατσω σπιτι μου

    και να βλεπω τηλεοραση καλητερα περναω στην παραλια με ενα δυο φιλαρακια μου,και αμα κατση εκατσε

    ασε που θελεις και φουτερακι μετα τις 12 το βραδυ,,δροσουλα καργα,,και μουσικη τις θαλασσας το κυμα

    ΥΣ

    Ωραιο το κανο για καθετες σε καμια παραλια,και γυμναστικουλα πολυ καλη ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #428167

    ΜΠΡΑΒΟ ΗΛΙΑ.ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΙΑ!ΕΓΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΜΑς ΠΕΡΑΣΕ ΠΗΡΑ 2 ΜΗΣΟΚΙΛΕΣ ΤΣΙΠΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ 350 ΓΡΑΜ.ΚΑΙ  12 ΣΠΑΡΟΥΣ.ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΟΜΩΣ ΦΩΤΟ.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΑΝ ΒΓΑΛΩ ΨΑΡΙΑ ΘΑ ΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΩ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 481 έως 495 (από 515 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων