Περι “εισαγωγης” οπλων…

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 31 έως 38 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #32556

    Φίλοι

    μη συνεχίζετε αυτη τη λεκτική αντιπαράθεση διότι δεν καταλήγει πουθενά.
    Ενα θέμα για να έχει τόσες συμμετοχές φίλε pap/lon σημαίνει ότι έχει πραγματικές βάσεις, ακόμη και αν παρουσιάζεται με αστείο τρόπο. ’λλωστε ο αυτοσαρκασμός προϋποθέτει ευφυία.
    Για το θέμα της ομάδας διάσωσης είναι πραγματικά άξιο συγχαρητηρίων που συμμετέχεις και θέλω να σε καλέσω να συνοδεύσεις την ομάδα στην τελευταία έξοδο του Φεβρουαρίου σαν διασώστης και κυνηγός (για κάθε ενδεχόμενο)

     
    Η ενίσχυση που προωθεί το e-artemis προς την ΕΟΔ δεν έχει σκοπό την προσωπική προβολή αλλά την προβολή των Ελλήνων Κυνηγών, γι΄αυτό άλλωστε δεν γίνεται με το όνομα του καταθέτη αλλά με την ένδειξη ΚΥΝΗΓΟΣ.

    Επίσης θέλω να παρακαλέσω να δίνουμε όλοι προσοχή στο ύφος των μηνυμάτων μας, ώστε να κρατήσουμε το πραγματικά υψηλό επίπεδο συζήτησης που χαρακτηρίζει το FORUM. 


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #32557

    Εγω ξερω οτι ξεκινησα ενα θεμα για να αστειευτουμε λιγακι και να χαμογελασουμε, οταν ξαφνικα εμφανιστηκες εσυ, το πηρες στα σοβαρα, μας κατσαδιασες ολους που πεσαμε στα ματια των 65αρηδων φιλων σου και απαιτησες αυταρχικα να ληξει το θεμα εδω γιατι γινομαστε ρεζιλι.

    Ελπιζω πραγματι να εισαι σε ομαδα διασωσης και πραγματι να συνεισεφερες τον οβολο σου οπως λες, αλλωστε δεν ειναι υποχρεωτικο να το κοινοποιησεις σε ολους, αλλα να ξερεις οτι ο ανθρωπος κρινεται και απο τα λογια κι οχι μονο απο τα εργα, γιατι και τα λογια δηλωνουν συμπεριφορα, και στα εδω πλαισια που η επικοινωνια ειναι καθαρα και μονο γραπτη, δεν εχουμε περιθωρια αλλου τροπου εκφρασης.

    Οσον αφορα την σοβαροτητα ή μη του θεματος, βλεπω οτι ακομα και σε ενα αστειο θεμα οπως αυτο, ολοι απαντησαν ελικρινεστατα, και δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ που να πει “τι λετε ρε κουραμπιεδες, φοβαστε τις γυναικουλες σας, δεν ντρεπεστε λιγακι να το παραδεχεστε;” Τι πιο απλο σε ενα τετοιο θεμα να βρεθει καποιος που να κανει τον macho ανδρα; Εμενα προσωπικα, αυτο μου δειχνει το επιπεδο των μελων που απαντησαν, οι ανθρωποι αυτοι ειναι πραγματι ΣΟΒΑΡΟΙ.

    Αυτα ειχα να πω,

    Λεωνιδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32558

     To οτι εισαι φιλε pap/lon σε ομαδα διασωσης ειναι κατι το οποιο σε τιμα ιδιαιτερα, και το οτι εχεις δωσει πανω απο 10€ ειτε σε χρονο ειτε σε χρημα ειναι κατι το οποιο δεν το αμφισβητει κανεις.

     Οταν ομως ξεκινησε το θεμα με την ΕΟΔ, κανενας δεν το εκανε για να φανει ηρωας, αλλωστε οι καταθεσεις δεν ειναι ονομαστικες. Τα ονοματα δοθηκαν για να δουμε ποσοι τελικα θα ενδιαφερθουν και θα δωσουν ενα ποσο τουλαχιστον 10€, ωτε το τελικο ποσο να ειναι αξιο λογου. Δεν νομιζω οτι ηθελε καποιος την αυτοπροβολη του, τουλαχιστον καποια απο τα ατομα που γνωριζω μεσα απο το forum.

     Τελος οφειλω και μια συγνωμη, γιατι το σχολιο περι Κινεζου πηγαινε και σε σενα αλλα και σε ολους οσους απλα κριτικαρουν χωρις να συμμετεχουν. Ομως αν ειχες σκοπο να συμμετεχεις, καλο θα ηταν να το ελεγες, γιατι τελικα η ολη προσπαθεια μπορουσε ευκολα να μην πραγματοποιηθει αν δηλωναν ενδιαφερον μονο 2-3.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #32582

    Πές μας τουλάχιστον,σέ ποιά ομάδα διάσωσης είσαι μέλος.Ισως τήν επόμενη φορά πού θά τεθεί ζήτημα ενίσχυσης κάποιων εθελοντών,νά ενισχύσουμε τή δική σου ομάδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #32584

    Όπως είπε και ο Θ. Τσάμης καλό είναι να σταματήσει η λεκτική αντιπαράθεση και μάλιστα θα πρότεινα στον φίλο pap/lon, αντί να ανταπαντά με φράσεις του στιλ «φιλαράκο» και «αλλού αυτά», να δηλώσει συμμετοχή στην συνάντηση που προγραμματίζουμε τον Φλεβάρη, ώστε να μας γνωρίσει από κοντά και να καταλάβει πως δεν χρειάζεται να αντιδρά έτσι,  όταν θέλει να κρίνει η να διαφωνήσει με κάποιους συναδέλφους.

    Το forum μας, αποτελείται από εξαίρετα παιδιά και πιστέψτε με ότι δεν υπάρχουν πολλά (forums) με αυτό το επίπεδο.

    Ασχολούμαι με το Internet σχεδόν από τότε που έκανε τα πρώτα του βήματα στην Ελλάδα (1995), όλο αυτό το διάστημα έχω συμμετάσχει σε πολλά forums και yahoo groups, λίγες φορές όμως έχω αισθανθεί έτσι όπως στο eArtemis.

    Προσωπικά όταν επικοινωνώ με κάποιον ιντερνετικά , φροντίζω να προσέχω πολύ πως μιλάω επειδή ακριβώς δεν έχω τον άλλο απέναντι μου και καλύπτομαι από την ανωνυμία.

    Έπειτα είναι πολύ εύκολο να παρεξηγήσεις κάποιον από τα γραφόμενα του, αφού δεν υπάρχει η δυνατότητα άμεσης διευκρίνησης. Έτσι είναι προτιμότερο πριν ο άλλος δείξει τις πραγματικές προθέσεις του, να είμαστε επιφυλακτικοί.

    Στο συγκεκριμένο θέμα οι περισσότεροι είχαμε την ειλικρίνεια να πούμε τα πράγματα με τ’ όνομα τους,

    Κατά βάθος ξέρουμε ότι οι γυναίκες μας έχουν δίκιο αφού ελάχιστοι από εμάς αρκούμαστε σ’ ένα όπλο.

    Να τα μπεκατσοντούφεκα, να τα καρτεροντούφεκα, να τα παραδοσιακά πλαγιόκανα, να οι σκύλοι, να τα jeap.

    Χώρια τα έξοδα στις κυνηγετικές μας εξορμήσεις και η μοναξιά στην οποία τις αφήνουμε.

    Δεν είναι λογικό να διαμαρτύρονται όταν παιδιαρίζουμε και θέλουμε να αγοράσουμε καινούργιο «παιχνίδι»?.

    Μη μπορώντας να ελέγξουμε το πάθος μας καταφεύγουμε στα ψεματάκια, όχι απαραίτητα  γιατί δεν  μπορούμε να πατήσουμε πόδι, αλλά γιατι ξέρουμε ότι έχουμε άδικο.

     

     Φιλικά

    Κώστας

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #32596

    Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο ! ! !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    AUTO στις #32607

    Μη  κανετε  ετσι ρε  παιδια  γυνεκεs  eine  θα  φωναξουν  λιγω  παραπανω  απλα  εγω  λεω εμφανιζουμε το  νεο  οπλο  ωs δηθεν  για  δοκιμη και  την/ κανουμε  να  το  ξεχασει /το  νεο  με  το  να τιs δηχνουμε  καθημερινα /τη ωρεα που δουλεβει  /το  παλιο οπλο  ΑΦΤΟ  ΠΟΥ ΤΙΣ  ΑΡΕΣΕΙ /ΑΦΤΟ ΠΟΥ  ΕΧΟΥΜΕ  ΕΠΑΝΩ  ΜΑΣ  ΑΠΩ  ΤΟΤΕ  ΠΟΥ ΜΑΣ  ΓΝΩΡΗΣΕ etsi  λεω  εγω  θα  ξεχασει  το  κενουριο  και  θα  πανε  ολλα  καλα  αφτα απω  μενα  AUTO  PATRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    FOTAKO στις #32611

    Να μιλήσει και ένας χωρισμένος… Κατ΄αρχήν χρόνια πολλά έστω και καθηστεριμένα.. Δέκα χρόνια σαν παντρεμένος-δεσμευμένος είχα δύο όπλα. Από τότε που έγινα ….αδέσποτος αγοράζω ένα κάθε χρόνο. Εχω φτάσει ήδη τα 12. Καί το ελλάτωμά μου είναι πώς δεν πουλάω (τα αγαπάω) κανένα από τα οπλάκια μου. Σημειωτέον δεν είναι συλεκτικής αξίας ούτε ακριβά κομμάτια… Σας παραδέχομαι πάντως! Με γυρίσατε δέκα χρόνια πίσω, τότε που ήμουν κυριολεκτικά …άοπλος από επιχειρήματα για να αγοράσω ένα όπλο ή ένα σκύλο (άλλος πόνος αυτός), χώρια τα ταξίδια και τα Σαββατοκύριακα σε μακρυνά κυνηγοτόπια και κάτι μούτρα μέχρι εκεί κάτω να σε αποχαιρετάνε και να σου φωνάζουν πρόσεχεεεεεε (μήν κουβαλήσεις κι άλλο κοπρόσκυλο!!!!). Μιά καλή λύση είναι να βάζετε στίς γυναίκες σας το δίλημα της επιλογής ανάμεσα σε ένα΄καινούργιο όπλο ή ένα (ακόμα) σκύλο. Μάλλον θα διαλέξει όπλο !!!!!!!!

    Φώτης

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 31 έως 38 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων