BENELLI RAFAELLO

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 108 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #68589

    οσο αφορα δε τα πιστολια…δεν εχω καμμια αντιρρηση η συγκριση να γινει με αυτα της Browning ή της ΙΜΙ ή την Η&Κ 


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #68590

    Τελικα πιστευω οτι η Beretta ειναι στα οπλα οτι η Faber Castell στα στυλο.

    Σειρας με μερικα καλα κομματια..χωρις ομως ποτε να φτανει την ποιοτητα μιας Mont Blanc

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #68591

    Για τα δίκανα συμφωνώ αλλά είναι άλλη ποιότητα κατασκευής και σχεδόν τα διπλάσια χρήματα για merkel η blazer, εννοείται ότι όποιος τα διαθέτει δεν θα πάρει beretta.

    ¨Οσον αφορά τα πιστόλια όπως βλέπεις και εσύ τα συγκρίνεις με τα καλύτερα.

    Δεν βλέπω όμως να συγκρίνεις σε καμμία περίπτωση ένα είδος όπλου beretta με ένα benelli, αυτό δεν είναι το θέμα μας?

    Για να περάσουμε στίς λεπτομέρειες αφού κανενός το όπλο δεν παθαίνει εμπλοκή γιατί η benelli είναι καλύτερη? επειδή θέλει λιγότερο καθάρισμα και έχει μεγαλύτερο λάκτισμα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #68592

    Για να κανουμε την συγκριση…

    Καραμπινες λειοκαννες

    Οποια Beretta με την Μ4 σε θεματα αντοχων οσον αφορα την κακη μεταχειρηση του οπλου….

    Οποια Beretta με την Legacy οσον αφορα την κατασκευη

    (και μονο το γεγονος που η Legacy εχει ατσαλινη βαση φτανει)

    Οσον αφορα το “Ευκολια συναρμολογησης”

    Οσον αφορα τα αριθμο των εξαρτηματων “οσο πιο απλο τοσο πιο καλο..”

    Οσον αφορα την αντοχη … Ειναι γεγονος οτι η κρυογεννης καννη εχει πολυ μεγαλυτερες αντοχες απο οποια αλλη..αποδειξη οτι κρυογεννεις καννες χρησιμοποιουν στα οπλα που οι καννες τους υποκεινται σε πολυ μεγαλες καταπονησεις (Voulcan / Mini-Gun κλπ)

    αυτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #68594


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από basil01 στίς 09 Δεκέμβριος 2005


    Για να κανουμε την συγκριση…

    Καραμπινες λειοκαννες

    Οποια Beretta με την Μ4 σε θεματα αντοχων οσον αφορα την κακη μεταχειρηση του οπλου….

    Αl 391 stonecoat.

    Οποια Beretta με την Legacy οσον αφορα την κατασκευη

    (και μονο το γεγονος που η Legacy εχει ατσαλινη βαση φτανει)

    Πόσα κιλά είναι?

    Οσον αφορα το “Ευκολια συναρμολογησης”

    ούτε εγώ ζορίζομαι στη συναρμολόγηση

    Οσον αφορα τα αριθμο των εξαρτηματων “οσο πιο απλο τοσο πιο καλο..”

    αρκετά απλό και στην beretta

    Οσον αφορα την αντοχη … Ειναι γεγονος οτι η κρυογεννης καννη εχει πολυ μεγαλυτερες αντοχες απο οποια αλλη..αποδειξη οτι κρυογεννεις καννες χρησιμοποιουν στα οπλα που οι καννες τους υποκεινται σε πολυ μεγαλες καταπονησεις (Voulcan / Mini-Gun κλπ)

    Ναι αλλά έχει ακουστεί για ρίγες που ξεκολάνε και ξέρω περίπτωση που με ψιλόβροχο η κάννη οξειδώθηκε.

    αυτα


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #68596

    Ρε παιδιά μην τσακώνεστε , και τα δύο όπλα ανήκουν στα κορυφαία της αγοράς ….

    Εγώ έχω benelli και ένας λόγος που την προτίμησα είναι  η απλότητα του μηχανισμού και η ευκολία συντήρησης.

    Έχω crio κάνη και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα , αντίθετα η ελαφριά ρίγα και το ρυθμιζόμενο κοντάκι της centro , έχουν δώσει στο όπλο καταπληκτικό ζύγισμα.

    Η Beretta τώρα (αερίων) έχει σαφώς λιγότερη ανάκρουση και η ιδίως η 391 sporting είναι και πολύ όμορφη και καλοζυγισμένη.

    Θα την έπαιρνα , αν χρειαζόμουν άλλη μια καραμπίνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #68600

    Φάνη , πολύ καλά κάνεις φίλε μου που έχεις όπλα Beretta , ρώτα κι εμένα που είχα Benelli Raffaello Crio και το έδωσα …

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #68602

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ BENELLI CHRISTOFORO COLOMBO ΑΠΟ ΤΟ 1992 ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ . ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΠΛΟΚΗ . ΑΡΙΣΤΟ ΟΠΛΟ . ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ BENELLI ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ . ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ 304 ΚΑΙ ΜΙΑ 391 URIKA . THN URIKA ΑΠΟ ΤΟ 99 . ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑ . ΣΥΝ ΟΤΙ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΕ ΛΙΓΟ Η ΠΛΑΚΑ ΤΗΣ . ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ B E N E L L I .

    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ . Η VITORIA ΤΙΣ BERETTA ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΙΣ BENELLI SPESIAL 80 . ΔΕΚΑ ΒΗΜΑΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΤΑΝ Η BENELLI .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #68606

    Δεν τσακωνόμαστε Γιάννη μου, χαβαλέ κάνουμε άλλωστε η συγκεκριμένη κόντρα καλά κρατεί,

     όντως τα Benelli έχουν καλό ζύγισμα, αλλά απο εκεί και πέρα τα όπλα πλεον δεν έχουν μεγάλο βάρος οπώτε θεωρώ ότι δεν είναι τόσο σημαντικό.

    Φίλε BTCC άποψη μου είναι ότι με την κατασκευή – αντιγραφή της special 80 η Beretta πήγε 10 βήματα πίσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #68613

    Να τσακωνομαστε????

    Ποιος τσακωνεται??? ΚωσταGR2000 …Που εισαι βρε παιδακι μου Καιρο ειχα να αρχισω τα ιδια μαζυ σου

    περι σωληνων ποτισματος (Beretta) και μοτο (Βenelli)

    Αλλα για να κλεισω το θεμα…Ο ειδικος (Gun Doctor)  τι καραμπινα εχει???

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #68614

    Ρε πάρτε μια beretta ( αερίων ) να κάνετε τη δουλειά σας απροβλημάτιστα και να μην σκέφτεστε όπωτε βάζετε βαρύ φυσίγγι το πόσο θα κλοτσήσει

     Πλάκα κάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #68616

     φυσίγγι το πόσο θα κλοτσήσει……..

    και να περνατε καλα στα καφενεια της πλατειας κοντα στν αντιπροσωπεια….(αληθεια γιατι ανοιξε εκει κοντα σκφετεται η Beretta …σα πολυεθνικη που ειναι να κανει diversification  – οπως αλλοι στα περιπτερα- στα καφενεια?????

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #68624

    φιλε μου η special 80 σε πληροφορω οτι δουλευει απροβληματιστα για πανω απο 17 χρονια που την εχει ενας θειος μου στο χωριο υπο αντιξοεσ συνθηκες και ποτε μα ποτε δεν εχει καθαριστει . ποτε δεν εκανε εμπλοκη . κυνηγαει καθε μερα. ο θειος μου την αφηνει οι δυο γιοι του την πιανουν . ασταματητα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    gsgouros στις #68647

    ΕΙΧΑ ΤΙΝ ΚΡΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΟΠΛΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ.

    ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #341754

      …Και την ΚΡΙΟ φίλε σγουρέ;

      Καλό όπλο αλλά σαν το δίκανο δεν είναι.

    Συμφωνείς;

     

      Φιλικά(ως πότε;):Γιάννης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 108 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων