Η δική του πληγή…δική μας ντροπή

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 259 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    elcos στις #343080

    καλή Σαρακοστή και από εμένα

    η καθυστέρηση συμμετοχής στο forum έχει διάφορες αιτίες εκ των οποίων δύο είναι οι εξής:

    1.προσπάθησα κάποια στιγμή να στείλω μύνημα αλλά δεν μπόρεσα και νόμιζα -άδικα τελικά- πως δεν ίσχυε πια η ιδιότητα μου σαν μέλος.

    2. μέχρι να καταλάβω πως η ιδιότητα μου σαν μέλος ισχύει (γιατί δεν μπορούσα ακόμα δεν ξέρω) το θέμα είχε περάσει από το θέμα των ΜΚΟ και την σχέση οικολογίας – κυνηγιού στο θέμα των δημοσιεύσεων του Έθνους Κυνηγιού.

    Νομίζω πως είναι ένα θέμα καθαρά εσωτερικό της κυνηγετικής κοινότητας και δεν θα ήθελα να ανακατευτώ και γι’ αυτό δεν θα πάρω θέση ούτε σε ορισμένα σημεία στα οποία θα μπορούσα γιατί δεν είναι αυτά τα σημεία τα σημαντικά.

    Ο λόγος που επικοινωνώ είναι για να σας υπενθυμίσω – υποδείξω- υπογραμίσω έναν κοινό τόπο για όλες τις μορφές οργάνωσης με κοινό στόχο και φαίνεται σ’ αυτή τη “διαμάχη” σας με τον κύριο Στριλάκο: δεν υπάρχει κανένας χώρος δράσης που να είναι “ενωμένη σαν γροθιά” -ούτε ο οικολογικός ούτε ο κυνηγετικός. Ακόμα και σε τετραμελής οικογένειες υπάρχουν έντονες διαφωνίες πόσο μάλλον όταν κοινωνικές ομάδες πολλών ατόμων πρέπει να αποφασίσουν σε κοινούς τρόπους δράσης.

    Αυτό βεβαίως το υπογραμμίζω όχι γιατί δεν το αντιλαμβάνεστε αλλά γιατί πολύ συχνά θεωρείτε βέβαιο πως όποιος φωνάζει, εκφράζει κατ’ ανάγκην έναν ολόκληρο χώρο. Το ότι κάποιοι κραυγάζουν εναντίον του κυνηγιού με όλη τους τη δύναμη δεν σημαίνει πως εκφράζουν μια επίσημη θέση γιατί αν για τα κυνηγετικά πράγματα υπάρχει φορέας που να εκφράζει κάτι τέτοιο (Ομοσπονδίες – Συνομοσπονδία) στον χώρο που λέμε οικολογικό κάθε οργάνωση εκφράζει μόνο τις δικές της θέσεις που πολύ συχνά μπορεί να είναι τελείως διαφορετικές από τις θέσεις μιας άλλης οργάνωσης.  

    Αυτό προσπαθούσα να πω στα προηγούμενα μυνήματα και τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να το τονίσω και να γίνω πιο κατανοητός, ελπίζω.

    δεν έχω κάτι άλλο να πω στην παρούσα φάση αλλά θα επανέλθω όταν το θέμα δεν θα είναι τόσο εσωτερικό.

    ΥΓ: το πρώτο κείμενο βάση του οποίου έγινα μέλος του forum, το έστειλα στον κύριο Στριλάκο και το ΕΚ, θεωρόντας πως έχει δικαίωμα να το γνωρίζει καθώς όλη η ιστορία ξεκίνησε από δημοσίευμα του ΕΚ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    560
    kinigopapias στις #343082


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από tzimoyrtos στίς 06 Mάρτιος 2006



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kinigopapias στίς 06 Mάρτιος 2006


    ΟΚ, φίλε tzimoyrtos θα τα πούμε από κοντά στην έκθεση, να κρατάς μονάχα ένα προφιτερολ με σοκολάτα υγείας για να σε γνωρίσω .

     

    Φιλικά Χαιρετίσματα !!!!

    [font=” Verdana”]χμ ..δεν μπορώ να κρατηθώ και να μην σου απαντήσω  [/font]και εσύ να κρατάς ένα  τσοπανόσκυλο υς. εννοείτε χωρίς να περιεχει τα  σκάγια   

    οκ.στην εκθεση


    [/indent]


    Φίλε  tzimoyrtos, στην έκθεση θα φέρω δυο τσοπανόσκυλα και το ένα γερμανικό ποιμενικό που έχω. Έτσι θα μπορέσουμε να διαπιστώσουμε εάν οι συμβουλές σου ισχύουν στην πράξη , πίστεψε με θα έχεις να κανείς με δύσκολους αντίπαλους !!!!

     

    Υ.Γ. Δεν πιστεύω να χρησιμοποιήσεις εννιαβολα για να τα απωθήσεις!!!!

     

     Τα λέμε στην έκθεση

     

    Φιλικά Χαιρετίσματα !!!!

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #72444

    Ξέρετε τι μου αρέσει εδώ μέσα…..????

     

    Το ότι όλες οι διαφωνίες – αντιπαραθέσει κλίνουν με ορέο τρόπο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #72447


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Θάνοςlaw στίς 07 Mάρτιος 2006


    Ξέρετε τι μου αρέσει εδώ μέσα…..????

     

    Το ότι όλες οι διαφωνίες – αντιπαραθέσει κλίνουν με ορέο τρόπο.

     


    [/indent]

      ……Και έτσι πρέπει Θάνο….Το χιούμορ είναι καταλυτικο στην διευθέτηση διαφωνιών έστω και έντονων….Μόνο που μερκοί δεν το διαθέτουν… (και δεν αναφέρομαι στους φίλους του forum)…

    Φίλε tzimoyrtos περιμένω pm για κάποια αναφορά σου σε έλλειψη Δημοκρατίας εδώ μέσα…

      Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #72448

      Να καλωσωρίσω τον φίλο elcos και πάλι στο forum… Μόνο χρήσιμη θα είναι η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ μας και χωρίς τα κόμπλεξ μας ένθεν κακείθεν…

     Μόνο φίλε elcos θα σε παρακαλούσα να ανοίξεις ένα νέο θέμα όπως ‘Οικολόγοι-Κυνηγοί’ πχ, γιατί δεν αρμόζει να ανταλλάσουμε απόψεις σε ένα θέμα των ‘Κακώς κείμενων’. Ο καλόπιστος και ειλικρινής διάλογος (επιτέλους!!!) μεταξύ μας , μόνο ‘καλώς κείμενο’ είναι.

      Και κάτι άλλο: γράψε μας το μικρό σου όνομα για να σε προσφωνούμε , γιατί το elcos με ξενίζει λίγο…

      Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #72465

    Μια παρατήρηση μόνο θέλω να κάνω,

    Σε μηνιαίο κυνηγετικό έντυπο διάβασα μια περίπτωση με ένα σκύλο που συνέβη το προηγούμενο διάστημα κάπου κοντά στην Πάτρα.

    Κάποιοι είχαν πάει για κυνήγι μπεκάτσας με τον σκύλο τους, προφανώς κάποιοι άλλοι κυνηγούσαν επίσης μπεκάτσα στην περιοχή κάποια στιγμή η μια παρέα μάλλον ( δεν διευκρινίζεται ) κτυπάει μια μπεκάτσα και πάει ο σκύλος της άλλης παρέας και την απορτάρει οι τύποι προκειμένου να πάρουν την μπεκάτσα απο τον σκύλο της άλλης παρέας επειδή δεν τους την έδινε τον τουφέκισαν και τον σκότωσαν.

    Φυσικά ασκήθηκε μύνηση αφού πήραν τα στοιχεία του αυτοκινήτου των δολοφόνων και η υπόθεση πήρε τον δρόμο της δικαιοσύνης.

    Δεν νομίζω να χειροκροτεί κάποιος απο εμάς αυτή την βάναυση και απάνθρωπη ενέργεια και σίγουρα υπάρχουν αρκετές αντίστοιχες περιπτώσεις, όμως αν συγκρίνουμε την αφήγηση και τον τρόπο παρουσίασεις για τα αντίστοιχα γεγονότα απο τα δύο έντυπα θα δούμε εμφανείς διαφορές

     στην περίπτωση του ΕΚ υπάρχει ενας βαρύγδουπος τίτλος και ενα τεράστιο άρθρο ( για το σύνολο των σελίδων του περιοδικού ) σε κάτι το οποίο ακόμα δεν έχει αποδειχθεί και δε νομίζω ότι πρόκειται να αποδειχθεί τίποτα, ο τρόπος που παρουσιάστηκε το γεγονός μάλλον παραπέμπει σε τριτοκοσμικές καταστάσεις εφόσον αυτός ο τίτλος και ο τρόπος παρουσίασης και η συνέχεια του απο το περιοδικό υποδηλώνει ότι << κάποιοι κυνηγοί >> δικαιολόγούν ή καλύπτουν το συγκεκριμένο γεγονός αφήνοντας την εντύπωση ότι υπάρχει μια μεγάλη ομάδα κυνηγών που αποδέχονται τέτοιες ενέργειες ( αν όντως έχουν γίνει τα πράγματα όπως περιγράφονται ) ενώ η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική, όμως ο Κος Στριλάκος δεν μπόρεσε να αντιληφθεί πόσο έβλαψε με αυτή του την ενέργεια την κυνηγετική οικογένεια.

    Στο άλλο περιοδικό γίνεται μια πλήρη αναφορά στο τι έγινε και πώς τα πράγματα έχουν πάρει το δρόμο τους, δεν υπάρχουν ούτε υπαινιγμοί για οπλοφόρους ούτε τίποτα, έφταιξες θα πληρώσεις και τελειώνει η υπόθεση, τώρα να καθόμαστε να κάνουμε εικασίες χωρίς να είμαστε σίγουροι για τίποτα το μόνο που εξυπηρετεί είναι να βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #343089

    Μύνημα σταλμένο από tsamis στίς 07 Mάρτιος 2006 ώρα 11:52πμ – ip
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος

    tsamis
    Συντονιστής φόρουμ

    15 Aπρίλιος 2003
    217   Μηνύματα

    Αγαπητοί φίλοι

    το e-artemis ξεκίνησε να στήνεται το 1999 με πολλές ώρες εργασίας, (όσοι γνωρίζουν τα εργαλεία αυτής της δουλειάς πριν από 7 χρόνια, καταλαβαίνουν τι λέω) και πολύ μεράκι. Σκοπός μας ήταν το κυνήγι, που ως τότε ήταν ανύπαρκτο στο διαδίκτυο, να αποκτήσει κάποιου είδους έκφραση και οι άνθρωποι που ασχολούνταν με τις νέες τεχνολογίες να έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθούν τις εξελίξεις από τον υπολογιστή τους. Τότε η Ελλάδα ήταν τελευταία στην Ευρώπη όσον αφορά τη χρήση του διαδικτύου. Το internet ήταν άγνωστο και όσοι εμπλέκονταν με τα κυνηγετικά, είχαν άγνοια που κατέληγε σε καχυποψία. Θυμάμαι μάλιστα κάποιον επιχειρηματία που δεν μπόρεσε τελικά να καταλάβει ότι το internet δεν έχει έδρα και ότι από την Τρίπολη που βρίσκομαι μπορώ να ενημερώνω τους κυνηγούς της Θεσσαλονίκης.

    Αρχή μας ήταν και είναι, με σύνεση και φρονιμάδα, χωρίς ακρότητες και φανφάρες, χωρίς κινδυνολογίες, εντυπωσιασμούς και αυθαιρεσίες, να μεταφέρουμε στους κυνηγούς την κυνηγετική πληροφορία.
    Με τα χρόνια το e-artemis αναβαθμίστηκε τεχνικά, ακολουθώντας την τεχνολογική εξέλιξη και εξαπλώθηκε με αποτέλεσμα το σύνολο των κυνηγών που έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο να το χρησιμοποιούν για την ενημέρωσή τους.

    Με το ΕΘΝΟΣ – ΚΥΝΗΓΙ είχαμε και έχουμε μια ανταποδοτική συνεργασία που σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει αποκλειστικότητα. Όλες οι ιστοσελίδες που έχουν δημιουργηθεί πρέπει να παρουσιάζονται και να γίνονται γνωστές. Μακάρι να δημιουργηθούν και άλλες ώστε με τον ευγενή συναγωνισμό να γινόμαστε όλοι καλύτεροι. Χαίρομαι ειλικρινά κάθε φορά που κάτι νέο εμφανίζεται στον χώρο και μάλιστα όταν παρουσιάζεται και από τον έντυπο τύπο διότι έτσι επιβεβαιώνεται ότι δεν υπάρχει αντιπαλότητα μεταξύ της ηλεκτρονικής και της έντυπης ενημέρωσης.

    ’λλωστε αν και πέρασαν τόσα χρόνια παραμένουμε ακόμη τελευταίοι στην Ευρώπη, όχι μόνο στη χρήση του διαδικτύου αλλά και στην αποδοχή του. Είμαστε πολύ πίσω και από άποψη νοοτροπίας, η καχυποψία δεν έχει αποβληθεί και η άγνοια για τις δυνατότητες και τους τρόπους λειτουργίας του έχουν οδηγήσει κατά καιρούς σε τραγελαφικές καταστάσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #72472

    Το παραπάνω το μετέφερα  από το Θέμα Έγραψε πάλι τοΈθνος  …Έτσι ώστε να καταλάβουν οι φίλοι τις ενότητας αυτής ότι τα κείμενα που δημοσιεύτηκαν από των κύριο Στριλάκο δεν πάρθηκαν χωρίς άδεια..

     

    Νομίζω ότι το θέμα έκλεισε και αν δεν έκλεισε καλό θα ήταν να κλίσει ….σκεφτείτε σε πόσο δύσκολη θέση μπορεί άθελα μας να έχουμε φέρει τον Φίλο Τσάμι  που τόσο πολύ έχει παλέψει για να μπορούμε εμείς να επικοινωνούμε ελευθέρα και να εκφράζουμε τι άποψη μας…

     

    Φιλικά…..Θάνος  

     

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #72474

    Η ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΕΝΘΕΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗ DIANA ΩΣ ΑΝΤΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΜΕ ΜΗ ΑΜΟΙΒΟΜΕΝΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΕΩΣ ΜΕ ΤΟΝ Κ. ΦΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟ

    ΚΑΜΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ “ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ” ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ Η ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #72475

    Και πάλι  όμως το να σκεφτούμε σε  πόσο δύσκολη θέση μπορεί άθελα μας να σε έχουμε φέρει  θα ήταν αρκετά συνετό ..

     

    Όσο για τα κείμενα καλά έκανες και το διευκρίνισες ..και σε ευχαριστώ για αυτό

     

     

    Φιλικά ….Θάνος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #72476

    ΦΙΛΕ ΘΑΝΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΕΥΣΗ ΤΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ

    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ . ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΟΥΤΕ ΝΟΜΙΚΑ ΟΥΤΕ ΗΘΙΚΑ . ΠΡΟΦΑΝΩΣ Ο ΚΟΣ ΣΤΡΙΛΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ” ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ” ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΜΑΣ ΑΥΘΑΙΡΕΤΩΣ, ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ 2121, ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ .

    ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΡΘΡΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.

     

    ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 2121

    Πνευματική ιδιοκτησία, συγγενικά δικαιώματα και πολιτιστικά θέματα

    ’ρθρο 2

    Αντικείμενο του δικαιώματος

    1. Ως έργο νοείται κάθε πρωτότυπο πνευματικό δημιούργημα λόγου, τέχνης ή επιστήμης, που εκφράζεται με οποιαδήποτε μορφή, ιδίως τα γραπτά ή προφορικά κείμενα, οι μουσικές συνθέσεις, με κείμενο ή χωρίς, τα θεατρικά έργα, με μουσική ή χωρίς, οι χορογραφίες και οι παντομίμες, τα οπτικοακουστικά έργα, τα έργα των εικαστικών τεχνών, στα οποία περιλαμβάνονται τα σχέδια, τα έργα ζωγραφικής και γλυπτικής, τα χαρακτικά έργα και οι λιθογραφίες, τα αρχιτεκτονικά έργα, οι φωτογραφίες, τα έργα των εφαρμοσμένων τεχνών, οι εικονογραφήσεις, οι χάρτες, τα τρισδιάστατα έργα που αναφέρονται στη γεωγραφία, την τοπογραφία, την αρχιτεκτονική ή την επιστήμη.

    …….

    ’ρθρο 3

    Το περιουσιακό δικαίωμα

    1. Το περιουσιακό δικαίωμα δίνει στους δημιουργούς ιδίως την εξουσία (δικαίωμα) να επιτρέπουν ή να απαγορεύουν:

    α) την εγγραφή και την άμεση ή έμμεση, προσωρινή ή μόνιμη αναπαραγωγή των έργων τους με οποιοδήποτε μέσο και μορφή, εν όλω ή εν μέρει.

    β) τη μετάφραση των έργων τους

    γ) τη διασκευή, την προσαρμογή ή άλλες μετατροπές των έργων τους.

    ’ρθρο 4

    Το ηθικό δικαίωμα

    1. Το ηθικό δικαίωμα δίνει στο δημιουργό ίδιως τις εξουσίες: α) της απόφασης για το χρόνο, τον τόπο και τον τρόπο κατά τους οποίους το έργο θα γίνει προσιτό στο κοινό (δημοσίευση), β) της αναγνώρισης της πατρότητάς του πάνω στο έργο και ειδικότερα την εξουσία να απαιτεί, στο μέτρο του δυνατού, τη μνεία του ονόματός του στα αντίτυπα του έργου του και σε κάθε δημόσια χρήση του έργου ή, αντίθετα, να κρατάει την ανωνυμία του ή να χρησιμοποιεί ψευδώνυμο, γ) της απαγόρευσης καθε παραμόρφωσης, περικοπής ή άλλης τροποποίησης του έργου του, καθώς και κάθε προσβολής του δημιουργού οφειλόμενης στις συνθήκες παρουσίασης του έργου στο κοινό

     

    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #72478

    Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε και να γίνει αντιληπτό από όλους ότι άλλο πράγμα είναι το ΦΟΡΟΥΜ και άλλο το portal ενημέρωσης e-artemis.

    Αν κάνετε μια αναδρομή θα δείτε ότι ποτέ δεν έχω δημοσιεύσει στο ενημερωτικό τμήμα τίποτα από τα γραφόμενα στο forum. Ο λόγος είναι ότι, τα γραφόμενα στο FORUM γράφονται με ευθύνη των μελών και ανήκουν σε αυτούς και όχι στο e-artemis.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #72482

    Τέλος πάντων εγώ για καλό τα είπα και φυσικά Red  το θέμα είναι μήπως μέσα από αυτή την ενότητα και εφόσον το Eartemis συνεργάζεται στο επίπεδο που λέει ο Κ.Τσάμις , μήπως πρέπει να προσέχουμε περισσότερο τη γράφουμε για να μην κάνουμε κακό στην σελίδας μας

     

    ’λλωστε το έργο και η προσφορά του Θοδωρή και τον παιδιών που το κατασκεύασαν είναι τεράστια στο χώρο του κυνηγίου ..και εμείς αν θέλουμε να είμαστε σωστοί αυτό πρέπει να το προστατέψουμε…( το eartemis)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #343092

     Φιλοι μου, και γω πιστευω οτι ισως καποιες ενεργειες σαν φορουμ να εχουν αντικτυπο στις σχεσεις του ενημερωτικου Portal με το Εθνος Κυνηγι. Κακως για μενα, γιατι αλλο ειναι το ελευθερο βημα (φορουμ) και αλλο οι καταχωρησεις στον ενημερωτικο τομεα. Στο φορουμ εχει δικαιωμα ο καθενας να λεει την αποψη του, καλη ή κακη, οχι απαραιτητα ιδια με την αποψη ή τη θεση του Θοδωρη.

     Η μονη μας υποχρεωση, τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω, να μην δημοσιευουμε πραγματα που ειναι παρανομα, και να φυσικα να διατηρουμε ενα κοσμιο επιπεδο στις συζητησεις μας. Καλως η κακως, το οτι λεμε, εχει αντικτυπο στο ιδιο το site, καθως αναφερεται ως πηγη του φορουμ, αλλα δεν πρεπει να υπαρχει και λογοκρισια ακριβως γι’ αυτο το σκοπο. Λιγη αυτοσυγκρατηση χρειαζεται, και κοσμιοτητα στη διατυπωση των αποψεων μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #72483

    ΘΑΝΟ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙ ΛΕΩ ……………ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

    ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ ΤΟ e-artemis ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

    ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ …………ΑΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΜΕ ΟΤΙ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ , ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ , ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΣΜΟΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ . ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΤΑ ΛΕΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ…..!!!  ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΟΦΟΣ ΛΑΟΣ ΜΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ “ΕΧΘΡΟΥ” ΜΟΥ , ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Η ΑΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 259 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων