BERETTA 687 SILVER PIGEON III SPORTING

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 48 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #71063

    Aντώνη, συνονόματε

    καλορίζοκο το νέο σου όπλο και πάντα να έχεις ζεστές κάννες σε κυνήγι και σε σκοπευτήριο.

    Ε…….. βρέχτο και λίγο δεν βλάπτει. Τα όπλα δεν είναι μόνο για τον οπλοβαστό. Μιά ζωή την έχουμε. Εμείς θα φύγουμε αυτό θα μείνει. 


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #71072


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 06 Φεβρουάριος 2006



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από old-timer στίς 06 Φεβρουάριος 2006



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 05 Φεβρουάριος 2006


    Αντώνη … Why Is This Man Kissing His Gun?

     

     

     

     

     

     

     

     

    Γιατι, ουτε αυτος πιστευει οτι καταφερε να το ριξει καλα !!!!!!!!!!

    Αλκη μου … το βρήκες …………………….

     

     

    Λεοναρδε, τι κερδιζω που βρηκα την σωστη απαντηση ????

    …το τελικό ρετουσάρισμα στο παρακάτω …….

     

    … και όπως πάντα … στην καλλίτερη τιμή ……………… της πιάτσας……………

    [/indent][/indent]


    [/indent]

    Λεοναρδε,

    αν δεν κανεις resize στις φωτο θα μεινεις με την …”χωριατικη” στο χερι…

    υπαρχουν και οι πληβειοι που δεν εχουν ADSL. βαριεμαι να το περιμενω !!!

    δευτερευοντως, νομιζω οτι ειναι η μοιρα μου να “συμμαζευω” λαθη αλλων…

    …και με την καλυτερη τιμη της πιατσας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #71089


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 06 Φεβρουάριος 2006


    Αντώνη, μετά από αυτό που διάβασα για την βροχή, τι να σου πω… Με ξενέρωσες! Ωρέ κουζουλάθηκες και θα φοβηθείς 2 στάλες; Τι θα πάθει, θα λιώσει; Ειλικρινά αν δεν ανακαλέσεις (γονατιστός) και δεν ανεβάσεις φωτογραφίες με το 687 μούσκεμα από την επόμενη βροχή, θα σου αλλάξω το avatar με ένα …προφιτερόλ!


    [/indent]

    Λεωνίδα όταν βρέχει παίρνω την καραμπίνα….για τις “dirty jobs” έχω την Benelli η οποία έχει φάει μέχρι και χαλάζι.

    Το δίκανο το έχω πάρει πιο πολύ για το σκοπευτήριο, είδα όμως οτι με βόλεψε πολύ και στο κυνήγι και το βγάζω τις καλές μέρες. Μέχρι πρόσφατα υπέφερα από οξεία καινουργίτιδα με το 687, πρέπει όμως να πω (για να γλυτώσω και το avatar-προφιτερολ) οτι το Σάββατο που το είχα βγάλει και στο τέλος μας έπιασε βροχή, δεν τραβούσα κανένα ζόρι……

    Λεονάρδε, έχω μια ερώτηση….γιατί η φωτογραφία με το κοντάκι που μας έδειξες έχει στην ονομασία της το συστατικό “olive” ????? Δεν πιστεύω αυτό το ξύλο να είναι ελιά!!!!!?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #71114


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 06 Φεβρουάριος 2006


     

    Ρε πάτε καλά; Δεν βγάζετε τα Be σας μην σας βραχούν; ΜΠΟΥΟΥΟΥΟΥΧΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑ…………


     Οχι και τετοιες υπερβολες!!!!! απο την στηγμη που λεω οτι και να βραχει δεν εχει προβλημα!!!!!

    εχουμε φαει βροχη!!!!!!!! εγω και το BE…….. βροχη με το τσουβαλη

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #71125


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από asyn στίς 07 Φεβρουάριος 2006



    [indent] ….[/indent]

     

    Λεονάρδε, έχω μια ερώτηση….γιατί η φωτογραφία με το κοντάκι που μας έδειξες έχει στην ονομασία της το συστατικό “olive” ????? Δεν πιστεύω αυτό το ξύλο να είναι ελιά!!!!!?????


    [/indent]

    Αντώνη , μετά απο ψάξιμο – προσπάθειες , για πάνω απο ένα χρόνο και θέλοντας πλέον να δώσω τελική και ριζική λύση στα κοντάκια των Beretta μου  όλα κατέληξαν στο κοντάκι που βλέπεις παραπάνω και είναι από ελιά καθώς και σε κάποιο κομμάτι για ένα άλλο κοντάκι από καρυδιά … το παρακάτω , που με πολλή χαρά έλαβα από ένα καλό μου φίλο και που το αποτέλεσμα δικαίωσε την επιλογή και την υπομονή μου !

     

    Να προσθέσω ότι η μετροληψία και οι δοκιμές των κοντακίων έγιναν όλα στο σκοπευτήριο με επωμίσεις-βολές κλπ κλπ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #71144

    Πω πω Λεονάρδε εκτός του οτι και τα δύο κοντάκια τόσο η ελιά όσο και η καρυδιά έχουν άριστα ξύλα εμφανησιακά, η δουλειά που έχει κάνει ο “κοντακάς” είναι α-ψ-ο-γ-η!!!

    ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ (καλοπροαίρετα)

    Όπως σου είπα και στο τηλέφωνο, ξεκινάω άμεσα το ξερίζωμα των ελιών του πατέρα μου (να ησυχάσω κιόλας από το μάζεμά τους)….

    Σε ένα γειτονικό χωράφι, έχω δει και κάτι καρυδιές………ΛΕΣ;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #71172


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από asyn στίς 07 Φεβρουάριος 2006


    ξεκινάω άμεσα το ξερίζωμα των ελιών του πατέρα μου μετά από έλεγχο-παρατήρηση-σύγκριση-μελέτη και με υπομονή και επιμονή !!!!!!!!!!!

    Σε ένα γειτονικό χωράφι, έχω δει και κάτι καρυδιές σωστόοοος !!!!!!!!!


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #71178

    να ζητησω και γω ή ειναι too much;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #71180

    Εδω και πολυ καιρό σκεφτόμουν την ελια σαν ξέυλο για κοντακι. Φοβόμουν όμως πως για να μην την χρησιμοποιούν καποιος λόγος θα υπάρχει!!!!!! Φαίνεται όμως πως ο μόνος λόγος είναι η έλλειψη πρωτοβουλίας.

    Μετα απο αυτο που είδα!!! Εχω μείνει αφωνος … ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΑΑΑ!! Και πρωτοτυπία!!! Συγχαρητήρια Λεονάρδε και Φυσικα ΑΛΚΗ!!!!

    Υ.Γ. Εαν καταλαβα καλά … το κοντακι ξεκίνησε απο αλλον κοντακα και στην συνέχεια επεναίβει ο Αλκης για επιδιορθώσεις ρετουσαρισμα, καλιμπραρισμα, ξεσκόνισμα, καλλιτεχνικη πινελια, βαψιμο κλπ?????? Πείτε μας το στορυ ..για εμενα εχει τρομερο ενδιαφέρον!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #71185


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 08 Φεβρουάριος 2006


    Εδω και πολυ καιρό σκεφτόμουν την ελια σαν ξέυλο για κοντακι. Φοβόμουν όμως πως για να μην την χρησιμοποιούν καποιος λόγος θα υπάρχει!!!!!! Φαίνεται όμως πως ο μόνος λόγος είναι η έλλειψη πρωτοβουλίας.
    Μετα απο αυτο που είδα!!! Εχω μείνει αφωνος … ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΑΑΑ!! Και πρωτοτυπία!!! Συγχαρητήρια Λεονάρδε και Φυσικα ΑΛΚΗ!!!!

    Υ.Γ. Εαν καταλαβα καλά … το κοντακι ξεκίνησε απο αλλον κοντακα και στην συνέχεια επεναίβει ο Αλκης για επιδιορθώσεις ρετουσαρισμα, καλιμπραρισμα, ξεσκόνισμα, καλλιτεχνικη πινελια, βαψιμο κλπ?????? Πείτε μας το στορυ ..για εμενα εχει τρομερο ενδιαφέρον!!!


    αμαν βρε Νεοπτολεμε…

    δεν τα κανω ολα εγω…νοιωθω σαν τους “συνηθεις υποπτους”, που οτι και να συμβει προσαγονται στο αστυνομικο τμημα.

    τα κοντακια τα εκανε σκοπευτης και επαγγελματιας-πια- κοντακας που βρηκαμε στην Μαλακασα. η δουλεια ειναι πραγματικα καλη.

    εγω θα επεμβω με αλλο φινιρισμα, αλλα περιμενω να παραδοθουν και οι παπιες.

     

    ο λογος που δεν βλεπεις κοντακια απο ελια ειναι το τεραστιο βαρος σε σχεση με την καρυδια, η δυσκολια επεξεργασια λογω σκληροτητας και η ταση που εχει να “ανοιγει” να σκιζεται αν δεν ληφθουν προφυλαξεις…

    το καλο ειναι οτι σου ανοιγει την ορεξη αφου οταν επωμιζεις μυριζεις “χωριατικη”  

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #71187

    Ο κοντακάς αυτός που λέτε δεν θα επιθυμούσε μια και είναι επαγγελματίας πλέον να μαθευτεί το ονομά του?? Τι προφυλάξεις απαιτεί ενα κοντακι ελιάς για να μην σκιστεί??

    Ρίξτε φως …περισσότερο φως …θέλω και αλλο φως!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    demetrio στις #71190

    ’λλο ένα του ιδίου,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #71194


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από old-timer στίς 08 Φεβρουάριος 2006


    αμαν βρε Νεοπτολεμε…

    δεν τα κανω ολα εγω…νοιωθω σαν τους “συνηθεις υποπτους”, που οτι και να συμβει προσαγονται στο αστυνομικο τμημα.

    τα κοντακια τα εκανε σκοπευτης και επαγγελματιας-πια- κοντακας που βρηκαμε στην Μαλακασα. η δουλεια ειναι πραγματικα καλη.

    εγω θα επεμβω με αλλο φινιρισμα, αλλα περιμενω να παραδοθουν και οι παπιες.

    ο λογος που δεν βλεπεις κοντακια απο ελια ειναι το τεραστιο βαρος σε σχεση με την καρυδια, η δυσκολια επεξεργασια λογω σκληροτητας και η ταση που εχει να “ανοιγει” να σκιζεται αν δεν ληφθουν προφυλαξεις…

    το καλο ειναι οτι σου ανοιγει την ορεξη αφου οταν επωμιζεις μυριζεις “χωριατικη”  


    [/indent]Πότε είπαμε ότι είναι η επόμενη συνάντηση με τον κοντακά. Εγω θα βάλω την τσικουδιά !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #71198


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από demetrio στίς 08 Φεβρουάριος 2006


    ’λλο ένα του ιδίου,

     


    [/indent]

     

    Καλά έεεεεεεεεεεε κοντάκι υψίστης ποιότητας ……… Δημήτρη ……… έγραψες πάλι!!!!!!!!!

    Θύμισέ μου και ……. τη μάρκα και τον τύπο τού παραπάνω εικονιζόμενου αλληλεπίθετου ?!?!?!?!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #71199

    Ok … με τηλέφωνο που εκανα επιβεβαίωθηκαν οι υποψίες μου για το όνομα του κοντακα. Είχα δεί δικά του κοντακια για τα δικά του όπλα. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ … δεν γνωρίζα ότι το κάνει πλεον και επαγγελματικα!!! Είναι επίσης ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ τραπίστας και το κυριότερο μερακλής ανθρωπος .. .κατι που πιστευω πως θα μεταφέρετε και στην δουλειά του.

    Μου αρέσει ιδίατερα η τεχνοτροπία της λαβής.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 48 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων