dianna

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #73312

    Eγώ λόγο τρεξίματος και κούρασης δεν κατάφερα να έρθω αλλά απο ότι κατάλαβα δεν έχασα και τίποτα αφού σε σχέση με πέρυσι οι εκθέτες ήταν λιγότεροι, Βίκτωρα η Dispan δεν ήταν ούτε πέρυσι, αυτό που έμαθα ήταν ότι ήταν η cosmi κρίμα που δεν μπόρεσα να δώ απο κοντά αυτά τα χειροποίητα έργα τέχνης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #73314

     

      Πιστεύω ότι η έκθεση είναι πρώτης τάξεως ευκαιρία για να δούμε όλοι από κοντά τα Περίπτερα των Κ.Ο και να ενημερωθούμε για τις εξελίξεις που αφορούν το κυνήγι ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ …

     Με κυνήγι “πετσοκομένο” ή υπό αίρεση και αμφισβήτηση, καμιά εμπορική μάρκα όπλων, ρούχων και λοιπών αναλωσίμων θα μας σώσει …

     Πολύ καλό ήταν το Περίπτερο της ΚΣΕ, παρα πολύ υλικό και παρά πολλές πληροφορίες για το έργο που γίνεται και τις τρέχουσες εξελίξεις … πλήθος εξειδικευμένων επιστημόνων από Κ.Ο και αυτοπρόσωπη παρουσία του Προέδρου της ΚΣΕ Νικ.Παπαδόδημα και άλλων μελών του ΔΣ/ΚΣΕ και άλλων Ομοσπονδιών.

     Μήπως άραγε ο εμπορικός χαρακτήρας και η καταναλωτική μας συνείδηση και περιέργεια, αφαιρούν χρόνο από την απαραίτητη και αναγκαία ενημέρωσή μας για το έργο, το ρόλο και τη σημασία των Κ.Ο ;;

     Ας μην τρέφουμε αυταπάτες, τίποτα δεν κινείται με αυτόματο πιλότο, μακριά τις Κ.Ο μας θέλουν η δική μας παθητικότητα και αδιαφορία και η ύπουλη βούληση των “γνωστών αγνώστων” … η αποχή μας εκούσια ή ακούσια από τα συλλογικά δρώμενα φέρνει τον “εχθρό” μέσα στην αυλή μας και όχι στην αυλή του γείτονα …

     Το κυνήγι δεν θα το σώσουν τα όπλα, τα σκυλιά και τα ρούχα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #73317

     Γιαννη, ως συνηθως δικιο εχεις. Η αληθεια ειναι, οτι ειμαστε αρκετα παθητικοι, και δυστυχως αυτο το εκμεταλλευονται ολοι. Θα μπορουσαμε να δουλευαμε στον αυτοματο πιλοτο, εαν ζουσαμε σε ενα κρατος που οι μηχανισμοι του δουλευουν αποτελεσματικα, και δεν δρουν υπο το καθεστως εντυπωσιασμου.

     Μηπως ομως η δικη μας αδρανεια οφειλεται και λιγο στην αδρανεια των προεδρων η συλλογων για ενημερωση; Και δεν λεω την κατα προσωπο ενημερωση που μπορει να εχει κανεις, στο συλλογο του, αλλα και στη δημιουργια και διατηρηση ενος ειδους επαφης με αρκετο κοσμο, χωρις να χρειαζεται η προσωπικη επαφη. Με την συνεχη ενημερωση ενος site για παραδειγμα, ή με τη δυνατοτητα ερωτησης-απαντησης μεσω e-mail. Ουτοπια ισως, δυσκολο ισως για ολους αλλα δεν θα ηταν μια χρησιμη και ευκολα προσβασιμη δυνατοτητα στο μεσο Ελληνα κυνηγο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #343382

     ’λλη μια DIANA πέρασε προσπαθώντας να ρίξει τα βέλη της στην τσέπη μας αλλά πέτυχε τουλάχιστον…. την συμπάθειά μας.

     ’λλη μία DIANA μας έφερε πιο κοντά σε όσους έβλεπαν το κυνήγι εχθρικά προβάλλοντάς μας σαν όλες τις άλλες κοινωνικές δραστηριότητες.

    ’λλη μια DIANA έφερε μέσω των ΜΜΕ με τους υπουργούς, βουλευτές, δημάρχους κλπ το κυνήγι στα σπίτια όλων.

    Αριθμητικά τα περίπτερα ήσαν περισσότερα από πέρσι, ξεπέρασαν τα 150 καλύπτοντας μέρος του χώρου από τους στίβους της έκθεσης σκύλων σε σχέση με πέρσι.

    Είναι σαφές από την όλη προβολή που γίνεται πως η έκθεση  επεκτείνετε προς όλες τις δραστηριότητες υπαίθρου προσδοκώντας να καλύψει περισσότερες ανάγκες μας.  

    Η μη συμμετοχή των εταιρειών που αναφέρθηκαν, πράγματι δεν ευχαριστεί εμάς τους «θεατές» μιας έκθεσης που πολύ θα θέλαμε να περάσουμε την ώρα μας «ταξιδεύοντας στο όνειρο» μπροστά από υπέροχα χειροποίητα όπλα, δαμασκηνά μαχαίρια, ηλεκτρονικές συσκευές κλπ. κλπ. Να ψαχουλέψουμε πράγματα που θα επιθυμούσαμε να έχουμε αλλά… Το εμπόριο δεν πετά στα σύννεφα. Έχει παραμέτρους προσγειωμένους: Έσοδα- Έξοδα, μπορώ, δεν μπορώ.

    Η γνωστή σε όλους μας οικονομική δυσχέρεια έχει ρίξει τις πωλήσεις όλων των εταιρειών, των κυνηγητικών πολύ περισσότερο αφού ακόμη και η γρίπη των πουλερικών έκοψε από τον φετινό τζίρο. Σκεφτείτε πόσοι ακόμη θα ήθελαν να παρουσιάσουν τα προϊόντα τους εάν πίστευαν σε μία σύντομη ανάκαμψη του εμπορείου. Εποχή λιτότητας και περικοπών λοιπόν.

    Εκείνο που με εντυπωσίασε σε αυτή την DIANA ήταν η άκρως επαγγελματική οργάνωση και παρουσίαση από τους περισσότερους συμμετέχοντες (με επί τόπου ακριβές κατασκευές, φωτισμούς, ωραίες παρουσιάσεις κλπ) που έδειχναν μία Ευρωπαϊκού επιπέδου έκθεση. Φαίνεται πως έχει αποκτηθεί σχετική εμπειρία και παιδεία για εκθέσεις, στο μέλλον προσδοκώ να γίνουν πολλές βελτιώσεις.

    Ένα ωραίο φωτορεπορτάζ θα ήταν αυτό που έζησα σαν εκθέτης: Τις προ, κατά και μετά την έκθεση εικόνες. Δηλαδή σ’ ένα περίπτερο που δουλεύουν συγχρόνως γυψαδόροι, ηλεκτρολόγοι, μαραγκοί και μπογιατζήδες. Διακοσμητές με τους φροντιστές και τα αφεντικά να λύνουν επί τόπου τα της τελευταίας στιγμής. Αυτοκίνητα να ξεφορτώνουν εμπορεύματα. Δοκιμές μεγαφώνων.

    Την επομένη όλα λάμπουν όλοι είναι στη θέση τους, όλοι αγωνιούν, θα πάνε καλά οι δουλειές;

    Με το τέλος της έκθεσης εκεί που οι επισκέπτες εξαφανίστηκαν, γέμισε ο χώρος από εργάτες, υπαλλήλους, κιβώτια, καρότσια … άντε παιδιά να τα μαζεύουμε, αύριο θα είμαστε πάλι στη δουλειά.

    Δεν βλέπω φως στο τούνελ της οικονομίας αλλά εύχομαι από καρδιάς του χρόνου να υπάρχουν τα ίδια και περισσότερα περίπτερα γιατί η έκθεση αυτή είναι πλέον ένας θεσμός. Θεσμός που προβάλει το μέγεθος και την δύναμη των κυνηγών, θεσμός που φέρνει κοντά μας όχι μόνο τα προϊόντα αλλά και τόσους φορείς ή ομίλους που ποτέ δεν θα κάναμε τον κόπο να επισκεφτούμε. 

    Κε Φωτακόπουλε σας περιμένει από σήμερα πολύ δουλειά για την DIANA 2007.

    Και γιατί να μη το πω δημόσια… ΜΠΡΑΒΟ ρε Νίκο, η ιδέα σου και οι μέχρι σήμερα διοργανώσεις σου έκαναν την DIANA σημείο αναφοράς.

    Φιλικά 

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #73323

    Συνάδελφοι από τον Νίκο Φωτακόπουλο λάβαμε το ακόλουθο μήνυμα το οποίο σας παραθέτω αυτούσιο.

    Πρός e-artemis.com

    Aγαπητοί Θοδωρή και Αποστόλη,

    αγαπητοί φίλοι του forum, έστω και καθηστερημένα σας ευχαριστώ θερμά και από τα βάθη της καρδιάς μου, για την συμπαράστασή σας στο πένθος για την απώλεια του πατέρα μου και για τα μυνήματά που μου στείλατε.

    Σας ευχαριστώ όμως και για την πολύ όμορφη παρουσία του e-artemis, για μια ακόμα φορά, στην DIANA. To περίπτερο ήταν πραγματικό στολίδι. Οπως στολίδι ήταν για την έκθεση και η γωνιά του ‘Κalliston Hellas’.

    Σαν διευθυντής – οργανωτής της έκθεσης παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις απόψεις σας και προσπαθώ να κερδίσω και να υλοποιήσω ιδέες από όσα κατατίθενται στο forum. Ελπίζω του χρόνου να τα πάμε ακόμα καλύτερα και είμαι βέβαιος πώς το περίπτερο του e-artemis θα είναι για μιά ακόμα φορά η καλίτερη και η πιό όμορφα υλοποιημένη ιδέα.

    Με τις πιό θερμές μου ευχές για Καλό Πάσχα σε σας και τις οικογένειές σας!

    Νίκος Φωτακόπουλος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #73327

    Σαν επισκέπτης στην diana γιά πρώτη φορά και χωρίς να έχω σαν μέτρο σύγκρισης τις προηγούμενες την βρήκα ικανοποιητική αν καί την φανταζόμουν μεγαλύτερη.Προσωπικά δεν είχα κανένα ενδιαφέρον γιά τα είδη σχετικά με το κυνήγι γιατί όσα με ενδιαφέρουν και έχω την δυνατότητα να αγοράσω το έχω κάνει ήδη.Ο κύριος σκοπός μου ήταν η γνωριμία με μέλη του forum και με τον κύριο Νικολακόπουλο πράγμα το οποίο έγινε,έτσι θεωρώ την επίσκεψή μου στην έκθεση επιτυχής.Επίσης να εκφράσω τα συγχαρητήριά μου στους διοργανωτές καί καλή συνέχεια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #73330

     

     Αν και δεν θα ήθελα να βαρύνω το forum με “οικονομοτεχνικές αναλύσεις”, για τη σχετικότητα των παραμέτρων που διέπουν ή προσδιορίζουν την συμμετοχή εμπόρων σε μια έκθεση πανελλήνιας εμβέλειας, η  παραπάνω τοποθέτηση – ανάλυση από το “δικό μας” Γιάννη Νικολακόπουλο – που ήταν εκθέτης στη “DIANA 2006” – τα λέει όλα γλαφυρά και τεκηριωμένα και με κάλυψε απόλυτα.

     Είναι γεγονός ότι γίνεται στο πεδίο της διοργάνωσης πολύ καλή δουλειά η οποία έχει αποδώσει καρπούς και για το λόγο αυτό η έκθεση “μονοπωλεί” δικαίως το ενδιαφέρον και καθιστά αυτό το τετραήμερο που διαργανώνεται, βάση αναφοράς, για το ετήσιο “ραντεβού” όλων μας.

     Προσωπικά με έχει εκπλήξει η αυξανόμενη “κάθοδος” των συναδέλφων κυνηγών από την επαρχία στην έκθεση και φέτος συνάντησα παρά πολλούς φίλους από διαφορετικά μέρη που ήρθαν στην έκθεση και πολλοί μάλιστα έμειναν στην Αθήνα και ήρθαν και τις δύο μέρες. 

     Αυτό που έχει ιδιαίτερη σημασία και αξία όπως αναφέρει ο Γιάννης Νικολακόπουλος παραπάνω είναι η προσέλευση στην έκθεση παραγόντων της πολιτικής ζωής και πολλών “δημοσίων προσώπων” και αυτό ήταν ένα ακόμη στοίχημα – μετά την έκδοση του “Ε.Κ” – που έχει κερδηθεί.

     Το πρόβλημα ήταν, πως θα έρχονταν όλοι αυτοί κοντά στους κυνηγούς και στις Κ.Ο, για να διαπιστώσουν “εν τοις πράγμασι”, ότι η δημόσια εικόνα μας όπως την είχαν πλασσάρει και φροντίζουν να την αμαυρώνουν οι συνήθεις “γνωστοί- άγνωστοι” δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

     Μια και μόνο απλή επίσκεψη τους στα Περίπτερα των Κ.Ο, θα “ακυρώσει” στην πράξη κάθε επιφύλαξη και ενδοιασμό, οι κυνηγοί μετουσιώνουν πρακτικά τις ιδέες τους και τις προθέσεις τους σε έργο παρά τις εγγενείς αδυναμίες και καλύπτοντας τη κρατική αδιαφορία ή ασχετοσύνη.

     Και όπως πάλι πολύ σωστά υπογραμμίζει ο Γιάννης “η έκθεση είναι θεσμός που προβάλλει το μέγεθος και τη δύναμη των κυνηγών, θεσμός που φέρνει κοντά μας όχι μόνο προΐόντα αλλά και φορείς και Ομίλους που ποτέ δεν θα κάναμε το κόπο να επισκεφθούμε …”

     Εκεί ακριβώς συνίσταται η επιτυχία στην εξωστρέφεια μας, στην εξωτερίκευση των κυνηγετικών μας συναισθημάτων, στην συσπείρωση και στην έκφραση μιας συλλογικότητας και ομαδικότητας που ευνοούνται στην συγκεκριμένη περίπτωση λόγω ακριβώς της “DIANA” στην οποία “κάνουμε το κόπο” να πάμε.

     Παρά την ύπαρξη πολλών κυνηγετικών εντύπων και εφημερίδων παρά την ύπαρξη δυνατοτήτων επιπλέον αλληλοενημέρωσης μας που βασίζεται στο διαδίκτυο, η “DIANA” διατηρεί μια ανείπωτη μαγεία και ασκεί μια “μυστηριώδη έλξη” που μας διεγείρει και μας ξεσηκώνει … σημειολογικά τουλάχιστον εγώ θα το απέδιδα στη “γέφυρα” που ρίχνει μεταξύ μιας περιόδου που έκλεισε και μιας που έρχεται και στη ψυχολογική μας ανάγκη να βρεθούμε και να τα πούμε από κοντά … αυτή η ανάγκη, ειδικά των μελών του forum, είναι κάτι παρά πάνω από έκδηλη …

     Και ρίχνοντας και μια κλεφτή ματιά  στο “ζοφερό παρελθόν”, πραγματικά είναι να αναρωτιέσαι, που βρισκόμασταν από άποψη ενημέρωσης και γνωστοποίησης των κυνηγετικών θέσεων και που έχουμε φθάσει …

     Σενάρια “επιστημονικής φαντασίας”  φαίνονταν αυτά πριν 20-25 χρόνια για μας τους 40άρηδες που ζήσαμε αυτά τα “πέτρινα χρόνια”, χρόνια ενοχών, αδυναμίας εξήγησης στη κοινωνία “για το τι είναι το κυνήγι”, καιροί δημοσίου χλευασμού και διασυρμού από καθε εποχούμενο οικολογίσκο με την αρωγή  “ευαίσθητων” δημοσιογράφων και Media, προσφυγές, απαγορεύσεις, περιορισμοί, το κυνήγι να “πυροβολείται αδιάκοπα” …

     Τίποτα δεν έγινε τυχαία, κάποιοι έκαναν την υπέρβαση στο χώρο μας και στις Κ.Ο, κάποιοι “συνέλαβαν” πρωτοποριακές ιδέες και κάποιοι τις υλοποίησαν … απτή απόδειξη (και) η DIANA, στο χέρι μας είναι να εκμεταλλευτούμε στο έπακρο, όσα μας προσφέρει …

     Υ.Γ Για το θέμα πάντως της “παθητικότητας, αδιαφορίας ή μη συμμετοχής” φίλε Βίκτωρα, νομίζω ότι πρέπει να ανοίξουμε μεγάλη κουβέντα και κυρίως να αναλυθούν οι λόγοι που ένα σημαντικότατο έργο των Κ.Ο δεν φθάνει και δεν “διαχέεται” στη κυνηγετική βάση όπως πρέπει και μένει να πλανιέται μια “αίσθηση” απραξίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #73337

    Σχετικά με την συμετοχή η μη συμετοχή στα κοινά του κυνηγιού θεωρώ ότι η ΚΣΕ και μετέ οι ΚΟ πρέπει να έχουν πιο δραστικό ρόλο και τρόπο προβολής στα κοινά νομίζω φέτος κάποιο-α κανάλια πρόβαλαν ένα ωραίο θέμα με τη δράση της θυροφυλακής στην Ευβοια με τα χιόνια, όμως χρειάζονται κι άλλα, με την γρίπη των πτηνών δεν νομίζω ότι η δράση του κυνηγού στην αντιμετώπιση της κατάστασης ( όταν υπήρξε πραγματικό πρόβλημα ) προβλήθηκε ιδιαίτερα, αυτό που θεωρώ εγώ είναι ότι χρειάζεται περισσότερη προβολή στα ΜΜΕ

    Γιατί τις περισσότερες φορές τα θέματα μένουν να τα συζητάμε μεταξύ μας.

    ¨Οσο για την δράση του απλού κυνηγού και την συμετοχή του στα κοινά Υπάρχει ενα αίσθημα γραψαρχ…σμου το οποίο όμως διακατέχει τους περισσότερους έλληνες απο τη φύση του, το μόνο που νοιάζει τους περισσότερους είναι να έρθει η εποχή του κυνηγιού και να ξαναρχίσουν οι εξορμήσεις, ο έλληνας θα πάει στην έκθεση περισσότερο για να θαυμάσει τα εκθέματα παρά για τις ομιλίες και την ενημέρωση που θα γίνει ίσως γιατί θεωρεί ότι δεν θα γίνει τίποτα και είναι μάταιο γιατί δεν έχουν τίποτα να του πούνε, τώρα ποιός ευθύνεται για όλα αυτά είναι ενα καλό ερώτημα.

    και εμείς που έτυχε να ανοίξουμε θέμα περί προτάσεων αναδιοργάνωσης κλπ μείναμε τελικά να ο συζητάμε μεταξύ μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #73340

     Φανη, πιστευεις οτι αν υπηρχαν καποια “ευηκοα ωτα” προθυμα να συζητησουν τις οποιες προτασεις-ιδεες ειχε ο απλος κυνηγος, ο απλος κυνηγος θα εμενε τοσο αμετοχος; Αν οι ιδεες του τυγχαναν συζητησης, και αντικειμενο μελετης, ισως και κεινος θα εβαζε το συνολο λιγο πανω απο τη βολεψη του, και θα προσπαθουσε λιγο παραπανω.

     Πιστευω οτι και ιδεες υπαρχουν, και ανθρωποι να τις εκφρασουν. Νομιζεις οτι αν μια αντιπροσωπεια απο το φορουμ πχ, ειχε την δυνατοτητα να συναντηθει με το κ. Παπαδοδημα, ή καποιον αλλο στη ΚΣΕ, και να του εκφρασει τις ιδεες και τους προβληματισμους των μελων μας, η συμμετοχη θα ηταν αυτα τα 10-20 ατομα;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #73341

    Bίκτωρα συμφωνώ μαζί σου πέρσυ παρακολούθησα την ομιλία του προέδρου και δεν μου άφησε τίποτα φοβερές εντυπώσεις, περισσότερο θα έλεγα ήταν μια ομιλία επικοινωνιακή παρά ουσίας, είναι αυτό που προείπα ότι λέμε το λέμε μεταξύ μας και μεταξύ μας μένει

    απο την άλλη δεν ξέρω εάν είχε αυτή η αντιπροσωπία την δυνατότητα να προβάλει αυτές τις προτάσεις στον πρόεδρο, ξέρω όμως ότι αυτή η αντιπροσωπεία δεν υπήρξε, αν υπήρχε και δεν υπήρχε η δυνατότητα της έκφρασης τότε θα ξαναέλεγα να τους χαιρόμαστε που τους έχουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #343389

     

     Φάνη και Βίκτωρα πολύ καλά το βάλατε το θέμα.

     Από την άλλη πλευρά όμως, ας μην ξεχνάμε ότι το  FORUM, είναι ένα “ζωντανό βήμα” διαλόγου στα πλαίσια της ιστοσελίδας, δεν έχει δηλαδή νομική υπόσταση και προσωπικότητα ούτε δυνατότητα συλλογικής εκπροσώπησης όπως είναι άλλοι Σύλλογοι αναγνωρισμένοι καταστατικά από το Πρωτοδικείο πχ ο ΩΡΙΩΝΑΣ, άρα είναι άτοπο να συζητάμε για “επίσημη παρουσίαση του”, υποβολή ερωτημάτων απευθείας κά 

     ’ρα μια τέτοια “αντιπροσωπεία” δεν θα μπορούσε να υπάρξει θεσμικά -νομιμοποιητικά και γιαυτό δεν έγινε. Πάντως οι επαφές και συζητήσεις που έγιναν προς διάφορες κατευθύνσεις είναι  μιας πρώτης τάξεως “μαγιά’.

     Η επόμενη μέρα της σελίδας, πέρα από την “επανακατοχύρωση” του ονόματος – gr – και σήμερα ίσως θα ξέρουμε από την Εθνική Επιτροπή Τηλεποικοινωνιών την απόφαση, και, το προς τα έξω άνοιγμά της πχ στις Κ.Ο κλπ να είσαστε σίγουροι ότι βρίσκεται “στα σκαριά”, υπάρχουν σκέψεις και ιδέες αλλά υπάρχουν και αντικειμενικές δυσκολίες, οι οποίες πιστεύω ότι θα ξεπεραστούν, για να υπάρξει το προσδοκόμενο αποτέλεσμα για να μην “λέμε και λέμε” μεταξύ μας.

     Φάνη σίγουρα σε μια τέτοια παρουσίαση όπως αυτή του Προέδρου της ΚΣΕ με το χρόνο να τρέχει πιεστικά, η ουσιαστική δυνατότητα που έχεις είναι να αντιληφθείς τα πλαίσια μιας συνολικής κυνηγετικής πολιτικής, η οποία όμως νομίζω ότι φέτος αναλύθηκε και επεξηγήθηκε από το πλούσιο υλικό που ήταν προς διάθεση στο Περίπτερο της ΚΣΕ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #343390

     Η σκεψη μου ηταν σε καθαρα θεωρητικο επιπεδο. Αν πχ, ερθει καποιος φοιτητης στο γραφειο μου, και μου προτεινει μια ιδεα για τη βελτιωση του δικτυου μας, ευχαριστως θα τη συζητησω, για να δω αν ειναι υλοποιησιμη η οχι. Σ’αυτη τη βαση, θεωρησα οτι θα ηταν καλο να συναντηθει με μια αντιπροσωπεια απο ενα φορουμ που ακουγονται εκατονταδες διαφορετικες γνωμες και προτασεις, που ισως καποιες απο αυτες να ειναι εφαρμοσιμες, ή να ειναι μια καλη βαση για συζητηση. Δε νομιζω οτι ειναι θεμα θεσμικο μονο, ειναι και θεμα βουλησης για να ακουστει η φωνη του απλου κυνηγου. Και αναποδα, ειναι μια καλη ευκαιρια για να ενδιαφερθει για τα κοινα και ο απλος κυνηγος, που δεν εχει προσβαση ευκολη σε συλλογο μεγαλο. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #73362

    Η σκεψη μου ηταν σε καθαρα θεωρητικο επιπεδο. Αν πχ, ερθει καποιος φοιτητης στο γραφειο μου, και μου προτεινει μια ιδεα για τη βελτιωση του δικτυου μας, ευχαριστως θα τη συζητησω, για να δω αν ειναι υλοποιησιμη η οχι……

    SIGOYRA KAI POLY PERISSOTERO AN EINAI FOITHTRIA!!!!!!!

    ,

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΚΟΥΙΖ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

    ΠΟΙΟ ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΑΚΡΕΣ ΟΠΩΣ ΦΑΝΗΚΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΙΝ ,ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΚΑΛΙΣΤΕΙΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΖΑΡΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ????????????????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #73363

     

     Βίκτωρα σε πέντε έξι γραμμές τα “ζουμάρεις” όλα εύστοχα και δίνεις ένα στίγμα σκέψεων και τάσεων, εδώ είναι και η ουσία, πως θα “παντρέψεις” το αυθόρμητο και το περί δικαίου κυνηγετικό αίσθημα με πρακτικό τρόπο.

     Σήμερα οι νέες μορφές επικοινωνίας και αλληλοενημέρωσης προσφέρουν εναλλακτικούς δρόμους και άπειρες δυνατότητες που πρέπει αντικειμενικά να εκμεταλλευτούμε …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #73366


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 13 Aπρίλιος 2006


    Η σκεψη μου ηταν σε καθαρα θεωρητικο επιπεδο. Αν πχ, ερθει καποιος φοιτητης στο γραφειο μου, και μου προτεινει μια ιδεα για τη βελτιωση του δικτυου μας, ευχαριστως θα τη συζητησω, για να δω αν ειναι υλοποιησιμη η οχι……

    SIGOYRA KAI POLY PERISSOTERO AN EINAI FOITHTRIA!!!!!!!
    ,
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΚΟΥΙΖ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

    ΠΟΙΟ ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΑΚΡΕΣ ΟΠΩΣ ΦΑΝΗΚΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΙΝ ,ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΚΑΛΙΣΤΕΙΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΖΑΡΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ????????????????????


    [/indent]

     Κακιες… Αν ειναι καλη φοιτητρια, θα το συζητησουμε διεξοδικα το θεμα

     Να τολμησω να κανω μια υποθεση;;;; Και σε ποιο περιοδικο, και δε το εχουμε δει εμεις…;;;;;

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων